Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.03.15 - 15.03.15)


Recommended Posts

09.03.15

 

Мы говорим: «Пусть у нас будет Божия Любовь!»  Говоря «Пусть у нас будет Божия Любовь», будете ли вы её иметь? Нет. Любовь проявляется в человеческой душе только при определённых условиях. Она действует, но зарождается при определённых условиях. ...Любовь зарождается только тогда, когда ты соприкасаешься с Богом. Ничего более! В момент первого соприкосновения с Богом, Любовь осветит твою душу как свершившийся факт.

 

Кто имеет уши

 

 

Ние казваме: „Да имаме Божията Любов!“ Като кажете „да имаме Божията Любов“, ще я имате ли? Не, Любовта се проявява в човешката душа само при известни условия. Тя действа, но се заражда при известни условия. ...Любовта се заражда само тогава, когато ти дойдеш в съприкосновение с Бога. Нищо повече! При първия момент на съприкосновение с Бога, Любовта ще блесне в душата ти като един свършен факт.

 

Който има уши

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

10.03.15

 

Каждому из вас необходимо стремится к этому первому соприкосновению с Богом, но этому первому соприкосновению нужно быть таким, чтобы соответствовать вашей душе. Для каждого человека определено место, специальная точка, согласно его душе. Это место предназначено только для вашей души и никто не может взять его от вас. За ним находится хранящий его Ангел. Это место, предназначенное вашей душе, ждёт вас открытым. Когда вы вступаете в связь с Богом, оно произведёт результат. ...Нужно обойти весь мир, принести все жертвы, и, если вы достигнете связи с Богом, то сразу же в вас вольётся новая жизнь, которую Христос называет «новорождение», а в оккультной науке его называют «дважды рождённый».

 

Кто имеет уши

 

 

Всеки един от вас трябва да се стреми към туй първо съприкосновение с Бога, но туй съприкосновение трябва да бъде такова, каквото съответства за вашата душа. За всеки един човек има отредено едно място, една специална точка, според неговата душа. Туй място седи само за вашата душа, никой не може да ви го вземе. Зад него седи един ангел, който го пази. То ви чака отворено. Като дойдете в контакт с Бога, то ще произведе резултат. ...Трябва да обходите цял свят, да дадете всички жертви и дойдете ли в контакт с Бога, веднага във вас ще се влее новият живот, който Христос нарича „новораждане“, а в окултната наука го наричат „дваж роден“.

 

Който има уши

Линк към коментар
Share on other sites

11.03.15

 

Я устанавливаю в новой морали правило: могу вас обидеть только тогда, если я вас не люблю, если я вас не любил. Любое слово, высказанное без Любви, это обида; любое действие, осуществлённое без Любви, это обида. И, следовательно, первым в новой морали является необходимость стремления людей говорить на новом языке Любви. Как бы вы хотели говорить? – Лучше рука Любви даст мне две пощёчины, чем меня поцелуют уста лицемерия.

 

Бог живых

 

 

Аз турям правило в новия морал: мога да ви обидя само ако не ви обичам, ако не ви любя. Всяко нещо, изказано без Любов, това е обида; всяко действие, направено без Любов, това е обида. И следователно първото нещо при новия морал: хората трябва да се стремят да говорят на новия език на Любовта. Как бихте желали да си говорим? – По-добре ръката на Любовта да ми удари две плесници, отколкото да ме целуне устата на лицемерието.

 

Бог на живите

Линк към коментар
Share on other sites

12.03.15

 

...все вещи имеют ценность до тех пор, пока они употребляются разумно. И, поэтому, все вы позваны в этот мир жить разумно, учиться, и ничего более. Окружающий мир – это великая школа. Если вы его так поймёте, тогда и самое малое, случившееся с вами в этом мире, вы примите как предметное обучение.

 

Закину сеть

 

 

...всичките неща имат своята ценност дотогава, докато те се употребяват разумно. И затова всички вие сте повикани в този свят да живеете разумно, да се учите, и нищо повече. Светът е едно велико училище. Схванете ли го така, тогава и най-малкото нещо, което ви се случи в този свят, то е едно предметно обучение.

 

Ще хвърля мрежата

Линк към коментар
Share on other sites

13.03.15

 

Та естественная сила внутри человека, которая может сделать его мощным, это именно та сила, сила его добродетелей. И почему сегодня страдают современные люди? – У них нет добродетелей. А добродетели – это великий капитал, вокруг которого начинают циркулировать великие силы внутри природы.

 

Закину сеть

 

 

Онази естествена сила вътре в човека, която може да го направи мощен, то е тази именно сила, силата на неговите добродетели. И защо съвременните хора днес страдат? – Те нямат добродетели. А добродетелите, това са един велик капитал, около който почват да циркулират великите сили вътре в природата.

 

Ще хвърля мрежата

Линк към коментар
Share on other sites

14.03.15

 

Сейчас вы сидите, чувствуете себя несчастными и спрашиваете зачем Господь создал несчастья. Насколько я знаю, Господь несчастья не создавал. Они существуют только из-за нас. Страдания существуют, но в оккультном смысле под «страданиями» мы понимаем смену энергий, смену одного состояния на другое, изменения в увеличении скорости вибраций. Эти вибрации могут характеризоваться более длинными волнами, бóльшими колебаниями или волнами с меньшими колебаниями. Однако в Божественном мире несчастья не существуют.

 

Закину сеть

 

 

Сега вие седите, нещастни сте и запитвате защо Господ е създал нещастията в света. Аз доколкото зная, нещастия в света Господ не е създавал. Те съществуват само заради нас. Страдания има, но в окултен смисъл под „страдания“ ние разбираме промени на енергиите, промени на състоянията от едно в друго, промени в увеличаване движенията на вибрациите. Тези вибрации могат да бъдат вълни с по-дълги, по-големи трептения или вълни с по-къси трептения. Нещастия в Божествения свят обаче няма.

 

Ще хвърля мрежата

Линк към коментар
Share on other sites

15.03.15

 

Не думайте, что делая доброе дело вы делаете его для других людей. В таких случаях вам дана возможность усовершенствовать ваш ум, ваше сердце, вашу волю. Сейчас вы созидаете свой ум и сердце, сейчас закаляете свою волю. Ваши сердца и умы ещё не готовы. Человеческий дух уже завершил свою эволюцию, он – совершенен. Человеческая душа тоже завершила свою эволюцию и она совершенна, но ваш ум, ваше сердце и ваша воля нуждаются в развитии и усовершенствовании. Следовательно, нам необходимо работать для своего ума, для своего сердца. Каким образом? – Через тот великий закон, существующий в природе. Кто-то скажет: «Я понимаю учение Христа». – Ты его не понимаешь, вы не понимаете учение Христа. Понимание и исполнение! – это две разных вещи.

 

Закину сеть

 

 

Не мислете, че като направим едно добро, то е заради другите. При такива случаи на вас е дадена възможността да съграждате вашия ум, вашето сърце, вашата воля. Вие сега градите ума и сърцето си, сега калите волята си. Сърцата ви и умовете ви не са съградени. Човешкият дух е завършил вече своята еволюция, той е съвършен. Човешката душа, и тя е завършила своята еволюция, и тя е съвършена, но вашият ум, вашето сърце и вашата воля се нуждаят от развитие и усъвършенстване. Следователно ние трябва да работим за своя ум, за своето сърце. Чрез какво? – Чрез онзи великия закон, който съществува в природата. Някой ще каже: „Аз разбирам Христовото учение“. – Не го разбираш, не разбирате Христовото учение. Разбиране и изпълнение! – това са две различни неща.

 

Ще хвърля мрежата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...