Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Квантова физика


woltron4o

Recommended Posts

Поставям линк към 4 филма които са резултат от последните достижения в квантовата физика, изследванията върху водата. Както и филм за хипнозата и влиянието на ума над материята. Ако нямате достъп до датата, пишете и ще се опитам да ги кача и на друго място.

http://torrents.data.bg/details.php?return...ts.php&id=58686

Разбирасе можете да коментирате в темата ;)

Линк към коментар
Share on other sites

woltron-4o :)

Приветствам те.

За жалост data.bg (и arena.bg) нe се виждат от чужбина (където съм).

Мога да ти предложа, за мое добро и за хората като мен в чужбина :) , да качиш нещата напр. на удобния www.mediafire.com.

Иначе за хората четящи тук, ще е интересна една добре развила се тема също от тук:

Елегантната Вселена. Теория на Всичко.Теория на струните

Поздравявам те за инициативата за темата. :thumbsup1:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

И аз ще се включа в приветстващите темата ! :D:feel happy::)

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление пиратския тракер нещо има проблеми и немога да кача торента там. А при 3 БГ и моята скромна ъплоад скоротст от 40КБ/с няма да мога да ги кача на FTP. Всеки който желае може да качва торента където може.

Линк към коментар
Share on other sites

:) и малко за възможностите на квантовата физика и Единството от www.kolibka.com - категория Човек

What the Bleep!? Down the Rabbit Hole

...малко от филма...

Всички ние сме творци на реалности. И го правим, защото ние сме НАБЛЮДАТЕЛЯТ.

Всеки от нас е наблюдател на собствената си реалност и всяко от индивидуалните съзнания създава собствена реалност....

Получава се натрупване, има интерферентни модели...

Субатомният свят реагира на наблюдението ни...

Ние колективно управляваме холографския спектакъл.

Съзнание...Самоосъзнаване...

Сегашното ни познание от квантовата физика е разбирането за пълно ЕДИНСТВО.

Ние трябва да извлечем Духовността си от чувството за ЕДИНСТВО.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Само дето това което пише Благост за жалост още не е прието от науката.

(Прието е че - не чистото наблюдение влияе на процесите, а светлината която е нужна за наблюдението. Именно това казва този отрязък от филма 'What the Bleep!? Down the Rabbit Hole' http://youtube.com/watch?v=L3GxAaBy5-U )

Твърде малко истински учени имаме (още), и твърде много хора с претенции и самодоволство. Уви. Нещата ще се подобряват, но бавно засега.

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

http://store1.data.bg/vanyoodata/mov/

Тука се намират what the bleep-чето и филма за водата. Останалите 2 филма които бяха в торента който беше сбъгавен от счупената дата.бг , бяха като допълнителна любознателна екстра. За съжаление немога да пусна относо филмите в торент, защото братчето ми реши да затрие всичко от торент клиента и го направи.

Коментирайте :)

За тези без достъп- има го по чуждестранни тракери.

http://thepiratebay.org/tor/3518776/What_t...rabbithole_DVDR

и другаде предполагам.

Линк към коментар
Share on other sites

:) и  малко за възможностите на квантовата физика и Единството от www.kolibka.com -  категория Човек

What the Bleep!? Down the Rabbit Hole

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Гледах този филм. Хареса ми. :) Благодаря Благост, че ми го даде да си го запиша. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Още едно интересно филмче

http://www.arenabg.com//details.php?id=52256 страница

източник

http://www.izvorite.com/smf/index.php?PHPS...66&topic=1029.0

дир

http://store1.data.bg/chshkt/

файл http://chshkt.data.bg/The_Secret_www.thesecret.tv.avi

субтитри във директорията :)

Приятно гледане

:1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво , точно е квантовата физика ?

Именно във филма : What the bleep do we know ? всички тези учени - физици , казват , че този вид физика , която се занимава с микросвета на вселената , дълго време е противостояла на другата физика , която обяснява големите неща , във вселената ,как се подчиняват на теорията на Анщайн за относителността .

Квантовата физика е безкрайно учудваща и фантастична , казват повечето от учените . И в другият филм :The Elegant Universe " , се говори за нея изцяло като за

система за предполагане , за изследване на вероятности . Без готови и предопределени отговори . Дори и самата струнна теория , която явно вълнува света , много повече отколкото предполагаме , не е намерила досега своята материална - физически обусловена предметна доказателственост. Почти се възприема като философия , въпреки математическата си блестяща обусловеност .

Квантовата физика изследва законите на Вселената в Микросвета на частиците , където , законите са твърде противоположни на тези на големия свят , където всъщност , можем само да видим външните проявления и резултати от поведението на Вселената в Малкото пространство , в невидимия свят . И като , че ли за мен специално изглежда по - правилно именно да се тръгне от същността и се разгледат следите по повърхността . Тогава ще успеем да "видим " една по - различна повърхност , ще имаме по голямо съзнание , обхващащо и същността , ще осезаем всичко наведнъж като проникнем в структурата в атома , който всъщност е едно доста празно пространство . Или материята всъщност никак не е толкова плътна както се е възприемала до този момент , като нещо статично и плътно . По скоро материята , е огромни количества от информация , които ние сами избираме как да възприемем и това точно е нашата опитност на преживяване , ние сме творци на реалността , която преживяваме , не сме просто " НАблюдатели " , ние сме отговорни за собственото си съзнание , което преживява по собствен начин реалността . Всъщност имаме привилегията да работим върху съзнанието си ,/тази субстанция от информация , не просто черепна кутия и мозък вътре/ .С появата на квантовата физика , човек придобива възможността да предположи незакономерното , да надникне във все още непознатата субстанция от съзнание , като влезе в същността .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Дам , интересен сайт ! Сфоруми , но защо по - добре не си направим форум тук в портала за съзнателен живот . Имаме си тема за квантовата физика , защо да не пишем направо тук собствените си мнения ?

Линк към коментар
Share on other sites

Грешки ли ?

Че какви грешки , след като никой няма мнение !

Дали пък и другите няма да са допуснали грешки ?

За мен е напълно достатъчно да гледам 2-та филма във всичките им части , за да схвана какво е квантовата физика и да си изкажа мнението.

И What the bleep do we know и The Elegant Universe . Не е ли по - забавно ти сам да напишеш собствено , мнение , отколкото да четеш чужди ?

Поне за мен е по - приятно да си говоря с хората тук , отколкото да чета как си говорят другите хора , някъде там .. И тъкмо към това подканям . :)

Линк към коментар
Share on other sites

:D

ето го отново линка

http://www.occultism.biz/content/category/15/62/78/

където няма говорене дъра-бъра,

а са части от филма

за да си припомниш и да видиш какво не си разбрала :D

учудвам се на упоритото нежелание на някои хора да научат нещо повече от това, кооето си мислят, че знаят :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ваня , кажи според теб какви са "грешките " ми , които те притесняват ?Можеш да ми го кажеш директно , без да се учудваш от "някои хора " ?Аз говоря и за двата филма , ти откъде ми видя грешките , аз пък затова се учудвам ?

Изкажи едно мнение да видим и твоите грешки !Макар , че аз не бих тръгнала да търся това в поста ти , а напротив , по -скоро бих търсила , това , което да ме вдъхнови , това , което да ме приближи до теб .Но всеки с търсенията си .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Инатари,

:) действително има неточности във филма (говоря за двете части на "What the bleep..."), които от неквалифицирани лицa биха се тълкували доста pазнопосочно. То и аз прибързах с препоръчването му тук...за което се извинявам за втори път. :unsure:

Просто ако искате да бъдете добри към себе си както и към ближния, внимавайте с двузначията в тоя филм - много са за жалост. :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодатна 2007 година + на мен много ми харесаха филмите + някои неща усетих + разбрах + запомних - други не съвсем :smarty: ама нали затуй сме заедно, за да се светваме и доориентирваме :sleeping: Любо, братко обични, не се извинявай - без вина си :hypocrite: само дай пример за двуезначия/неточности - нямам време да гледам наново + мисленето ми е кристализирало засега + обаче като средностатистически гражданин на Вселената принципно съм за този род филми - не знам дали има критерии за съвършен филм + като начало по добре така отколкото съвсем без : знайно е че многознаенето / информираността не винаги води до мъдростта.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей обична сестро :) :)

Етои отрязък от (втoрата част на) филма, който постнах тук преди 1 страницa: http://youtube.com/watch?v=L3GxAaBy5-U

Всъщност филмчето много приятно показва основните ефекти с интерференция на вълни и частици в КМ.

Забележката ми към филмчето е за самият му край, където само наличието на око променя резултата:

как уж чистото наблюдение влияе на процесите :).

В реалните експерименти са използували облъчване на електроните с фотони (светлина) - като има такива, могат и да се "видят" електроните с някаква форма на уред-око, но само окото не е достатъчно, както се опитват да втълпят с филмчето.

Незапознат с нещата човек веднага ще направи връзка гледане-субект-съзнание, и после не можеш го спря... почва да се мисли "няма нужда нищо да правя", тя науката едва ли не всичко е "доказала" и направила за всички достъпно... стига ми да си "медитирам" вкъщи и да храня семейството, дрyго не ми трябва.

Друго нещо от филма е, че напр. в 30 минута един професор или кой знае какъв говори (не се дава името на човека който говори от долу под него трябва да е написано името му!!) - та май там говори че при елементарните частици

има такова нещо като че ли те се движат обратно във времето. Действително има такъв момент.

Но след това той прехвърля това наблюдение във психологията.

Основава се на един фалшив ненаучен експеримент, който няма абсолютно никакво потвърждение.

Че еди къде си правили операция на мозъка и започнали да дразнят с електрически импулси пръста на пациента и мозъка реагирал преди да се подразни пръста на пациента.

Това са разбира се ненаучни неща. Първо това не е признат от науката факт,

това е едно неправилно НЕнаучно наблюдение. Но човека започва да го използва за своите цели.

Виждате ли съзнанието можело да чете миналото и бъдещето и това било доказано вече.

Това е опитване да се пробутат и докажат разни теории на Парапсихологията,

или някои ведически схващания на Махариши Махеш Йоги.. :hmmmmm:

Анонимноста е важно нещо, лесно се крие човек зад красиви думи, без да поема каквато и да е отговорност за това какво е казал. Няма къде да го потърсиш, няма нищо. Дават се през цялото време разни "факти" които нито са доказани, нито съществуват дори.

___

Та така. Сега е време в което да се научим да не ни лъжат! :) Било заради пари, било заради лични заблуди! ;):feel happy:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Филма си е направен чудсно и никакви лъжи няма.

Целта му е да подтикне човек да мисли (както учи и Дънов!)

-да мисли, какво стои зад материята и енергията

- а това е Наблюдаващото Съзнание, Чистия Разум!

Без него светът не може да съществува, той няма самостоятелна същност.

Съзнанието, Наблюдателят, който е като екран

съдържа в себе си цялата вселена - тя е проявление в Съзнанието, подобно на образите на екрана на киното. Но само си представете този екран не двуизмерен, а като многомерно пространство.

Нещо като холографска вселена.

В началото бе Пустотата бликаща от неизброими възможности, една от които, си ти.

Откъде идваме ние? Какво е това квантова физика? Огромен брой квантовомеханични системи. Физика на възможностите. Квантовата механика предсказва съществуването на Върховния разум.

Човешкият мозък извършва милиони операции в секунда. Той представлява невронна мрежа; една каскада от биохимични реакции; емоционален отклик на това, което възприемаме; един океан от молекули.

Мозъкът не прави разлика между това, което вижда наоколо, и своите спомени. Ние сме участници в един холографски филм който включва всичко, което наблюдаваме в света около нас. Следователно, как можем да виждаме света като някаква реалност ако Този, който определя неговата реалност, е недостижим?

Едновременно ли съществуват всички възможни реалности? Можем ли да приемем, че всички потенциални възможности съществуват паралелно? Виждали ли сте се някога през очите на самия себе си от бъдещето и поглеждали ли сте се през погледа на Абсолютния наблюдател?

Това е казано във всички древни религиозни текстове.

Но ако си мислите, че науката трябва да ви даде точни доказателства, някаква формула - това никога няма да стане.

За тези, които говорят във филма: винаги се посочва името на човека, а в края на филма е дадено по-подробно за участниците.

----------------------

Виждали ли сте се някога през очите на самия себе си от бъдещето и поглеждали ли сте се през погледа на Абсолютния наблюдател?

Ако - да, то вие сте Посветени

в една тайна, която ще ви води по Пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...