Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С какво загубвам интереса на мъжете


Recommended Posts

Пиша по  още една тема,но в друг раздел

През последните месеци ми прави впечатление,че не знам как да се държа с мъжете които харесвам и ме харесват.В началото то са запленени от мен,обръщат ми внимание,излизаме и някак си след това губят интерес-спират да ми звънят или разбирам,че излизат с друга или свалят друга.Аз съм на 30,симпатична съм.Последната ми случка бе с мъж който ме охажва 3 месеца и аз много го харесвах.Най-накрая си легнах с него като очаквах,че няма да ми звънне повече,защото е сваляч,но през следващия месец той ме търсеше много по няколко пъти на ден,държеше се че сме гаджета,но не знам аз ли нещо си променям държанието ето от няколко седмици се чуваме от дъжд на вятър,а за виждане не споменава вече 3 седмици..Виждам в социалните мрежи,че  е активен и харесва и пише коментари на жени,на мен една снимка вече не ми харесва,та какво правя,че все губят интерес или как да задържам интереса на мъжете.Дори и тея които ги отблъсквам физически и те се отдалечават от мен

Какво ми има

Благодаря предварително за отговорите

Линк към коментар
Share on other sites

 

Какво ми има

Нищо ти няма.

Мъжете усещат колебанието ти по отношение на тях и отвръщат със същото към теб.

"Каквото повикало - такова се обадило" - на подсъзнателно ниво обаче. Нормално е.

Реши проблемът, който си поставила в другата тема и ще забележиш, че ще се случи магическа промяна по отношение на сега дискутираната тема.

Междувременно, докато си изясниш всичко за себе си е хубаво да преустановиш опитите за сближаване с нови мъже. Не за друго, а защото ще възпроизведеш същата ситуация и ще си въобразиш, че наистина "нещо ти има".

Всичко добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Да,вярно постоянно си задавам тоя въпрос-какво ми има и защо все предпочитат друга пред мен и  с какво другите са по интересни?Как мога да оправя това,защото казвате,че е на подсъзнателно ниво.С нови мъже въобще не общувам,изолирала съм се от каквито и да е контакти и излизания,даже вече не знам за какво да говоря,чувствам се безинтересен събеседник и сама се дърпам и от мъжки и от женски пол.Осъзнавам,че аз имам вина,но не знам какво да направя и как да регулирам това вътрешно усещане което имам.Проблема по другата тема не знам дали е решен,но аз си знам решението любовница не искам да бъда и му го казах

Линк към коментар
Share on other sites

Някак всеки ме възприема несериозно и чувствам,че не ме уважава като човек,което ме кара да се държа още по дръпнато и не знам как да спра тоя кръговрат

Благодаря,че отделяте време за проблемите ми

Линк към коментар
Share on other sites

Някак всеки ме възприема несериозно и чувствам,че не ме уважава като човек,което ме кара да се държа още по дръпнато и не знам как да спра тоя кръговрат

Благодаря,че отделяте време за проблемите ми

 

Сама виждаш причинно-следствената връзка чувствам,че не ме уважава=>ме кара да се държа още по дръпнато--

                                                                             I                                                                                                                          I

                                                                             I___________________________цикъл_____________________________I

 

Как да прекъснеш този цикъл? - вариантите са много, но според мен най-удачно е да се консултираш с психотерапевт или психолог. Не заради друго - просто времето ти е ценно.

Линк към коментар
Share on other sites

Представи си един умен човек решил да покаже на другите че е умен.Той отблъсква хората около себе си със сила пропорционална на желанието му да ги омае.Така е и с желанието да те харесват когато стане самоцел.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,преди време бях писала по повод какво да правя след тежка за мен раздяла и как да срещна отново човек.Правих това което казахте доста време и сякаш се справих с болката.Но така и все не се получават нещата ми в личен план.Добре изглеждам,мъжете ме наричат атрактивна,разведена съм с дете,работя хубава работа и се смятам за културен и образова човек.Сама съм вече 2 години като мъжете се запознават с мен много,излизам по вечерни заведения,и може би това изглежда несериозно.Но след запознанство или бе ме търсят повече или подхождат много сексуално и директно кън мен,сякаш без уважение.Външно изглеждам намахана и със самочувствие,но вътрешно се мисля за безинтересна жена и незнам как да се държа,затова често прибягвам до алкохол за да се отпусна.Наскоро се запознах с едно момче,който много харесах,излизахме около месец,личеше си че много ме харесва,държахме се за ръце,беше мил и уважителен.И изведнъж от 2 седмици се отдръпна почна да ми казва ,че не може нищо сериозно да излезе,докато преди твърдеше друго аз казах ок,но той пак ме търсеше и една вечер след като бяхме в дискотека заедно прекарахме вечерта заедно и той до ден днешен повече не ме потърси,иска ми се да знам какво стана.Миналата седмица също едно момче,с което се познавам отдавна се видяхме говорихме цяла вечер,сам ми каза че му е супер приятно и не иска да ме пуска,пита ме кога ще се видим пак на вечеря и.... Не ми е звъннал или писал.Та искам да знам,какъв ми е проблема какво ми има,че всеки първоначално е супер привлечен от мен,а после изчезват.Къде бъркам,несериозна ли изглеждам,и защо това ме прави все по неуверена в себе си и винаги си мисля,че предпочитат други пред мен.Кое не ми достига да завладея човека,който ми допада

Ще бъда благодарна,щото вече съм отчаяна

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм чел другите ти теми и пиша на прима виста. Очевидно имаш проблем със самооценката. Нужно е да видиш много ясно страховете си и вместо да компенсираш с "дръпнато поведение", да се държиш асертивно, със самочувствие, не и отблъскващо. Когато се държиш самоуверено не като маска, а на фона на преодолени страхове, на мястото на които живее смирено доверие в себе си, тогава чарът ти нараства неимоверно. От една страна, с доверие в себе си заявявайки се, даваш несъзнавани послания за уважение към теб - ценят те колкото ти се цениш. Интерес имат към теб колкото ти имаш към себе си. От друга страна въпросната висока самооценка ти дава шанса да се превърнеш в чародейка, в жена, която умее да привлича, да "върти" мъжете и хората въобще около самоуважението и чара си. Да привличаш с все по-силния си магнетизъм, като употребяваш уменията си по съблазняване качествено, разбира се, не за манипулация, а за добри цели, далеч надхвърлящи сегашните ти казуси. Защото когато така преработиш психиката си, сегашния ти казус с мъжете ще ти се стори миниатюрно несъществен, в предвид тълпите от желаещи не само да спят с теб, а просто да бъдат около и с теб! 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,това искам да привличам и задържам интереса към човека,който аз искам.Но как да преработя психиката си както казвате и как да си повиша самооценката сама,пробвала съм с повтаряне сутрин и вечер на утвърждения,обаче явно няма ефект щом тая схема продължава-запознавам се с някой,пленен е от мен в началото и много бързо и да не кажа на следващия ден изчезва.И това наистина ли е логично обяснение,че мъжа не ме търси повече защото усеща моята вътрешна неувереност?Съответно хората които ми  предлагат сериозни взаимоотношения са или доста по възрастни,или доста зле изглеждащи и доста зле финансово-т.е не се вписват по никакъв начин до мен.И все още не мога да се обесня последното момче с което излизах,и си личеше и 2-та че имаме интерес,излизахме месец,не сме избързвали и вечерта след която бяхме заедно не ме потърси повече,без дума,без нищо-това какво е??Преди това ми е споделял,че имало много фактори ,които пречели на сериозната ни връзка,той не го каза ,но аз знам ,че става дума за детето ми и това,че той е по малък от мен.Аз му казах да не мислим за напред и ако и на 2-та ни е ок заедно да не го мислим,а той отговори,ама аз почвам да свиквам да се привързвам и ще стане дебело и уж щяхме да приключваме,но продължихме и вечерта след като прекарахме цяла вечер и сутрин заедно,той повече не се сети за мен.От цялата история аз пак се вкопчвам само за него да мисля,какво направих,прекалено сериозна или прекалено несериозна ли бях и от тук нататък ако го видя как да се държа,много ми е болно и изпитвам вечна тревожност,че си е намерил друга,че ще го видя с друга,цял ден това ме яде.Как да се справя с това с конкретни стъпки

Линк към коментар
Share on other sites

Дали е логично ли? А нима животът, а още повече несъзнаваното, са математически логични? Утвържденията, които споменаваш, могат да са част от залагането на чара, но само част. Ако само с тях се работи, на принципа на Луиз Хей, се превръщат в един вид наивен позитивизъм - това е поп фолк, невежа психология. За малко могат да помогнат, но при непреработени и още повече, непознавани собствени наличности, е като да налееш малко водичка в пустинята. Как да придобиеш първо, дълбока самоувереност, която несъзнавано да предизвиква преклонение и уважение пред теб ( и от двата пола)? Както и как, на базата на тази автентична самоувереност, да надградиш чара си? Очакваш може би рецепта - метод този, метод онзи и ... готово, като в сайт, фокусиран в женска целева група, който обаче поради плиткостта си никога не върши работа. Не... Ще споделя някои принципни положения, както и конкретни насоки наистина да случиш промяната си!  

За да изградиш или по-скоро, разкриеш самоувереността си, е нужно да видиш какво я спира - защото тя принципно е естествено състояние. Да видиш ясно страховете, които сега те водят за носа. Да ги осъзнаеш и със смирена прегръдка да ги разтопиш - това е език на говорене, разбира се, метафора, а зад нея процесът се фасилитира от методология. Когато така смирено се довериш на посланията на страховете си и ги преобразуваш до дълбока смелост, имаш основа върху която привличащият, магнетичен чар започва да се задейства. На енергийно ниво той е реална, очароваща сила. А обяснен с думички, е умението да дадеш от каквото обектът има нужда, за да го спечелиш и насочиш към това, от което ти имаш нужда. Това е процес на естествена комуникация на високо ниво. Има го още в растителния и животинския свят, природно заложен ни е. Може да бъде манипулация, когато се ползва зловредно... Но в основата си е естествена, напълно нормална, но качествена комуникация. Дотук споменах принципни положения - но, как да ги постигнеш? С каквито се събереш, такава ставаш! Ето стъпките:

1) Няколко начални сесии при добър психотерапевт, не повече от 20-на, които впоследствие се разреждат до контролни и насочващи

2) Групова терапия, фокусирана в преработка на страхове.

следващите две стъпки могат да се случват успоредно с горните две.

3) НЛП практик и мастър практик обучения

4) Школа за чародейки  :) . Разбира се, в съвремието ни не се наричат точно така... От предлаганото в България бих ти препоръчал две такива школи - на по-плитко, но по-бързо даващо резултати равнище, тренингите на Наталия Кобилкина. Колкото и да я плюят някои колеги, има си качествата жената и умее да ги предава - което си е факт, факт си е. На по-дълбоко ниво и по-цялостно, неорахйианската школа. Никак не бих препоръчал начина им на работа за справяне с реални и нелеки състояния. Но, що се отнася до личностово израстване, за придобиване на асертивност и харизма, са добра школа. След няколко години жените и мъжете там се превръщат ако не в ефективни терапевти, то в ... чаровници. Което не е малко. Можеш да се запишеш там и за една година само, колкото прецениш. Не рекламирам, а съм изцяло искрен. Ако оцениш даваните насоки, след само няколко месеца вече ще бъдеш "чиста" от страховете си, осъзната, излъчваща съвсем различни послания. А ако продължиш по описаната пътека, споменах какъв е резултатът!

 

Успехи!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...