Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

Временна поправка, последни "открития" :lol: :

Духът Божи обхваща всичките Духове.

Това е Проявата Божия, в която влизат всички други!

Христовият Дух е Духът на Бялото Братство - Духът на Светлината. В него влизат останалите 8 Духа.

Седемте Звезди, Седемте Църкви:

Духът на Благодатта - отговаря за седмата Църква - седмата Звезда.

Духът на Силата е шестата.

Духът на Истината е петата.

Духът на Душата е четвъртата.

Духът на Мъдростта е третата.

Духът на Святостта е втората.

Духът на Живота е първата Църква - Звезда.

Духът на Любовта е основният подбудител за да започне съзнателно служение на останалите Духове и от тях.

10-те Духове Божи от Завета на Цветните Лъчи, даден чрез Учителя отговарят на десетте сфери (Сефироти) от дървото на живота в Кабала -

TreeOfLive_wNo.png

За подреждането обаче, нека всеки сам се погрижи - за себе си!

Благодаря ви! И не забравяйте за гредата в окото ми!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

СЛОВО БОЖИЕ

БОГ Е ДУХ

ДУХ ВЕЧЕН

Който има седемте духове Божии, и седемте звезди.

Духът на Любовта.

Духът на Животът.

Духът на Святостта.

Духът на Мъдростта.

Духът на Душата.

Духът на Истината.

Духът на Силата.

Духът на Благодатта.

Духът Христов.

Светият Дух.

Понеделник - Луна - Зелени Лъчи - Вечният Дух

Вторник - Марс - Челвени Лъчи - Духът на Любовта

Сряда - Меркурий - Жълти Лъчи - Духът на Мъдростта

Четвъртък - Юпитер - Сини Лъчи - Духът на Истината

Петък - Венера - Розови Лъчи - Духът на Животът

Събота - Сатурн - Виолетови Лъчи - Духът на Силата

Неделя - Слънце - Портокалови Лъчи - Светият Дух или Духът на Обещанието

Които са седемте духове Божии распроводени по всичката земя.

Източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината

Учителя П. Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

По-добре е в неделния ден да се упражняваме с Портокаления Лъч (Духът на Обещанието - Дух Святий от Завета на Цветните Лъчи на Светлината) вместо даденият в някои книжки - Аметистов Лъч (Духът на Благодатта).

Истината е, че и двата метода са правилни и верни, но единят започва от долу нагоре, а другият от горе надолу.

След като знаем, че работата с Червените (Духът на Любовта) и Зелените Лъчи (Вечний Дух) развива и гради Седмата Църква, можем спокойно да четем и да се упражняваме с Аметистовия Лъч, само в празничните дни, тъй като това е Лъч с висша вибрация.

В "превод" за всички запознати с енергийното тяло ще напиша, че да се работи със седма чакра не е от голяма нужда, ако се работи добре с четвърта - сърдечната.

Първа чакра е в пряко взаимодействие не само с втора, а и с четвърта, а четвъртата не само си взаимодейства с първа трета и пета, но е и в непрестанен обмен със седма.

Ако се вгледаме по-внимателно ще открием, как първа чакра, която отговаря за материалното и земното, както и за костната ни система е зависима от нашата чувствителност, която чувствителност е функция на четвърта чакра.

Затова на материалистите в света е лепнато прозвището - Безсърдечни.

Нивото на четвърта чакра като Любов и разбирания за Любовта отговарят на широките или тесни функции на седма - Фонтанелата, през която при наличието на любящо сърце идва онзи гълъб - Словото Божие!

Двата потока се сливат и стават един, единствено, когато пътят им е чист!

Единят тръгва от долу и върви нагоре - Кундалини.

Другият идва от горе и върви надолу - Благодатта - Светия Дух.

Бих се радвал, ако пишете за своите наблюдения от работата със Завета на Цветните Лъчи на Светлината.

Поздрави на всички!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!И аз също си задавах тези въпроси в продължение на много дълго време... В края на краищата моето търсене ме доведе до автентичната Кабала. Вече почти няма вапрос който да остане без отговор! Вижте този сайт на международната академия по Кабала на Лайтман на български език:http://www.kabbalah.info/bulg/Оказа се че в Кабала е въобще нещо съвсем друго! Има още безкрайно много материали на страниците им на Руски и Английски език.Мони

Линк към коментар
Share on other sites

:)

По-добре е в неделния ден да се упражняваме с Портокаления Лъч (Духът на Обещанието - Дух Святий от Завета на Цветните Лъчи на Светлината) вместо даденият в някои книжки - Аметистов Лъч (Духът на Благодатта)

Истината е, че и двата метода са правилни и верни, но единят започва от долу нагоре, а другият от горе надолу.

След като знаем, че работата с Червените (Духът на Любовта) и Зелените Лъчи (Вечний Дух) развива и гради Седмата Църква, можем спокойно да четем и да се упражняваме с Аметистовия Лъч, само в празничните дни, тъй като това е Лъч с висша вибрация.

:) При организация на мотивацията + времето + пространството може да се работи и с всичките три краски, дадени за неделния ден + портокалената + аметистовата + диамантената (Духът Христовъ ).

Иначе всичко си е по свобода ...кой както си усети + имала съм моменти разнославни :1eye: вече от дистанцията на времето + иначе обаче труднички особено след като си си се "нервил" вътрешно че не си "успял" и с трите краски поради мотааане:lol: случвало ми се е да ги "изчитам" в последните минути / секунди на денонощието :sleeping:

:v: Мони, благодаря за споделеното.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:feel happy:

Принципът на ползване „Завета на цветните лъчи“ касае постигането на пълнота или придобиване на онези дарби и качества, които или ни липсват, или са недостатъчно развити. Ако това ни е неизвестно, не знаем какво ни е недостатъчно или ни липсва – тогава ползваме цветовете, които съответстват на деня от седмицата:

Аз ще ви дам отделни наставления, кой ден на коя краска съответства, та да знаете в кой ден до каква да прибягвате, за да се упражнявате:

понеделник – зелена + вторник – червена + сряда – жълта +четвъртък – синя + петък – розова или ясно синя + събота – виолетова + неделя – портокалена - аметистоа - диамантена.

Има ли обаче качество, което знаем, че ни липсва, и искаме да го придобием, тогава може за определен период от време да работим само с един или два цветни лъча, съответстващи на това, което ни липсва. Успоредно с това, ако желаем, можем да ползваме и цвета, съответстващ на деня от седмицата.

Аметистовите и Диамантовите-бели лъчи са с по-високи вибрации и затова се употребяват в празнични дни – когато енергията е по-висока или тогава, когато самите ние сме в повишено енергийно състояние.

Например в неделя освен с цвета за деня – портокаления, е добре да се работи и с горните два.

Преди всеки цвят (лъч), задължително се прочитат страниците от 1 до 7, като:

Първата страница от „Завета на цветните лъчи“ е връзка с Бога и Неговите плодове.

Втората страница е връзка с Христа.

Съкращенията от тази страница гласят: „Вечно ще съм предан раб на Господа Иисуса Христа, Син Божий – 15 август Търново 1912 г.“

Третата страница е връзка с Трите Духа, които ръководят космоса.

Четвъртата страница е празна, т.е. в книгата не се изнася нищо от човешките противоречия и недоразумения.

Петата страница е е на Словото и на Седемте Духа, които са при престола Божи.

Всички цветни лъчи са дадени на три нива, на три отделни места в книжката, като всяко ниво започва със „Светли лъчи“ (да не се смесват с диамантените). тук

Нека използваме Светлината, защото всичко зависи от нея. Тя е необходима за Живота.

А през Живота ще прекараме всички краски и тогава ще се обединят седемте Духа и човек ще се върне към първоначалния източник. Затова и Иисус Христос слезе да научи човека.

Сега, Христос иска по един много прост начин да употребите тия краски. Да кажем, че някой от вас мрази; той трябва да прочете стиховете, свързани с тази краска, която ще му достави Любов. Само че трябва да знаем как да употребяваме тези стихове и краски. Много пъти сме употребявали смирението, например, но не сме имали закон, за да се ръководим. И сега Христос иска по този прост начин да ни научи да съчетаваме нещата и да се ползваме. По Светлината, изобщо, излизат всички добри Духове, Божествените Духове, и то слизат сутрин, а вечер по същия път отиват при Бога. По всичките ваши желания и мисли вечер се правят сметките и в Небето знаят дали имате да вземате или да давате. Така трябва ние да разбираме Христовото учение: Христос духа и това духане се е преобърнало на Светлина, а пък Светлината на Живот.

Тъмночервената краска рисува активността. В духовния живот винаги трябва да посаждаме нещо и тогава ще получаваме. Всеки ден трябва да използуваме случаите, защото много често Божествените качества могат да се реализират. И Христос дохожда да ни посочи тоя прост начин на приложение на цветните лъчи за наше улеснение. Той дойде в света да донесе нова Светлина, да озари умовете на хората, които все Нему дължат всевъзможната просвета и култура.

С тия стихове, които се дават, ще можем да работим върху нашето сърце. Например, що е страх? Той е излишък на портокалената краска. Ние често плачем за някой, че е умрял, но ако се изпитаме по-основно, ще видим, че ние сме плакали не защото той си е отишъл, но защото неговото съществуване ни е доставяло удоволствие. Удоволствието е, за което плачем.

Написаните стихове от Библията са лъчите на Светлината и ние ще я използваме. Ще започнем от ума към тялото. Това е Христовият закон и Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него. Защото основните работи в Библията са скрити в Природата и в нашата душа, която е едно Божествено съкровище. И повтарям, Животът сам по себе си е прост, поради което можем да го придобием. Всички трябва да отворим прозореца на нашата душа, та да може да влезе Светлината и да я озари. Тъкмо тия работи Христос иска да урегулира; тази именно схема на цветните лъчи ще ви направи свободни.

Например през днешния чудесен съботен ден се работи с виолетовата краска.

С нея се извършва Спасението на човечеството. Силата произтича от виолетовата краска. Към виолетовата краска принадлежи Благостта и без тази краска човек не може да бъде благ. Смирението и Почитта също могат да се причислят към виолетовата краска.

Аметистовата краска е Духът на Благодатта. Тя има по-високи вибрации от виолетовата и е също краска на Смирението. Радостта е плод на аметистовата краска; Святостта също принадлежи на нея. И когато тази краска преодолее в нас, ще примири петте ни сетива, които сега са в явно противоречие. Египет, за когото се говори в стиховете, в мистично отношение представя физическия свят; Асирия представя умствения свят, а Израил – чисто духовния човек.

Нека ви обадя, че с двете последни краски – виолетова и аметистова – много трудно може да се работи.

Затова ще започнете с петте краски, защото имаме пет пръста. За да можем да работим с последните две краски, трябва да имаме по-висока организация. Духът гледа винаги да използва по-низшия живот, за да го предаде на по-високи вибрации. В духовно отношение и мъжете раждат, както и жените, затова и двамата зачеват и то зачеват много благородно. И ако един човек в духовно отношение не е заченат с нищо, той се чувства нещастен. Тия тайни от хиляди години са ги знаели, но съвременното общество в духовно отношение е останало много назад. Обаче всяка една култура ще се измени и сегашната култура приготовлява бъдещето за една по-следваща. Затова не трябва да мислим, че тоя свят е лош; напротив, по отношение на Бога всичко е добро. А по отношение на нас, които се стремим да се усъвършенстваме, има лошо и добро. Но ние не бива да правим компромис със злото и доброто, а следва да бъдем или на страната на доброто, или на страната на злото. По отношение на Бога тия два принципа – зло и добро – ще се примирят, но как ще стане това е велика тайна, за която никой нищо не знае.

Всяка една краска съдържа в себе си една велика тема и затова аз искам да разберете духа на нещата. Душата и сърцето са един цвят; умът е атмосфера на сърцето и затова Господ казва: „Дай Ми сърцето си“. Когато видите една краска, не бива да се образува критическо положение: „Без тази краска не може ли?“ За да бъдем щастливи, трябва да сме съзнателни и благодарни, защото всичко върви по известни закони, та няма да има никакво противоречие.

На физическото поле „небето“ представя свръхсъзнанието, „земята“ – съзнанието, „морето“ – подсъзнанието. Когато влезете в съгласие с всички тези стихове, у вас ще се образува нова Сила и ще започнете да ги прилагате; разбира се, тези, които можете, защото има стихове за краски, за които някои от вас не са готови.

Методът на Цветните Лъчи на Светлината

През днешния съботен ден се работи с Духът на Силата + Виолетовите лъи +определените Добродетели :

ДУХЪТ НА СИЛАТА - Събота

Виолетовите лъчи

Със силата на Духа Божий. РИМ. 15;19.

Господ постави престолът си на небето и Царството му владее над всичко. ПС. 103; 19.

Сила

Царството Божие не е в слово, но в сила. 1. КОР. 4;20.

Царството Божие е вътре във вас. ЕВ.Л. 17;21.

Благост

Благостта ти ме възвеличи. 2. ЦАР. 22;36.

А търпението да има дело съвършено. ИАК. 1;4.

Смиреният духом. ИСА. 57;15.

защото кой презря денят на малките работи? ЗАХ. 4;10.

Не чрез сила, ни чрез крепост, но чрез Духът ми, говори Господ Бог. ЗАХ. 4;6.

И най-големият от вас, да бъде вам слуга. ЕВ.М. 23;11.

Идете известете на братята ми, да идат в Галилея и там ще ме видят. ЕВ.М. 28;10.

Чрез съвътът си ще ме водиш и след това ще ме приемеш в слава. ПС. 73;24.

Почет

Отдавайте на всички кому каквото сте длъжни; комуто почет, почетът. РИМ. 13;7.

Ще преговарям славното великолепие на Твоето величество и чудните Твои дела. ПС. 145;5.

Славно и великолепно е неговото дело. ПС. 111;3.

Принесете Господу, синове на силните, славата на името Му. ПС. 29;1.

Боголюбие

Свято и страшно е името му. ПС. 111;9.

Бой се от Бога, почитай царя. 1.ПЕТ. 2;17.

Човек ще погледне към Създателя си и очите му ще се взрат към Светия Израел. ИСА. 17;7.

Великодушие, Щедрост и милосърдие

Блажен, който поглежда сиромаха: в скръбен ден ще го избави Господ. ПС. 41;1.

Който съхранява в живот душата ни и не оставя да се клатят нозете ни. ПС. 66;9.

Могъщество

Крепкий за да спасявам. ИСА. 63;1.

С Бога са силни. 2. КОР. 10;4.

Чрез неговият Дух да се утвърдите крепко във вътрешния човек. ЕФ. 3;16.

Най-после, братя мои, укрепявайте се в Господа, и в силата на неговото могъщество. ЕФ. 6;10.

1. Сила + Благост + Почетъ + Боголюбие + Великодушие, щедрость и милосърдие + Могъщество.

2. Сила + Власт + Могъщество

3. Плодътъ на Духътъ

Заповедта на Учителя:

Обичай Съвършения Път на Истината и Живота.

Постави Доброто за основа на дома си, Правдата за мерило , Любовта за украшение . Мъдростта за ограда и Истината за светило.

Само тогава ще ме познаеш и Азъ ще ти се изявя.

Провидението да насочва стъпките ни към Подем.

Божията Благодат да бъде с всички нас.

Не ние а Христос в нас и чрез нас.

Амин Амин Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Когато четях Протоколите от Събора в Търново от 1912г., където Учителя е дал „Завета на цветните лъчи на Светлината” ми направиха впечатление няколко неща. Едното от тях е, че в неделя се четат портокалови лъчи, а не аметистови, а с аметистовите, диамантовите бели лъчи и Светъл се работи по избор/за тях няма даден ден/, тъй като са с по-високи вибрации. Това е казал Учителя, а не е нещо, което съм си изтълкувала аз. Има и още нещо важно, отнася се до поредността по която се четат съответните страници за цвета за всеки ден и разликата, когато се чете определен цвят при необходимост /здраве, разрешаване на религиозни спорове и т.н./. И за да не звуча поучително, мисля, че всеки сам може да открие, как да се работи правилно със „Завета...” във „Всемировият Учител Беинсà Дунò и Велико Търново”, документална хроника, I том /книгата може да се намери в Народната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий”/.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Странно днес си мислех за "Завета на Цветните Лъчи" и за това дали няма да е добре да се публикува във форума и всеки ден да си го четем заедно. Мислех си, че ако го четат много хора ще има невероятни резултати :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Добре, а какъв е именно методът за работа със завета?

Ако за всеки ден от седмицата се четат формулите от библията и се работи с цвета на духа, то защо духовете са 10 и как тогава протича ежедневната работа със завета?

Ако някой знае и иска да сподели, ще се радвам да науча!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

В тези си мнения Синева е малко неточен. Познаваме се с него и той ми сподели лично.

Метода какъв ли е, Орленце!?

Взимаш и четеш, както е оказано от Учителя в книжката.

Там, в нея ще намериш всичко необходимо за работата с нея.

Поздрави, скъпи, Приятелю!

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно е така - който търси, намира!

Но в съвременната информационна епоха човек е заливан от прекомерно количество инфрмация, коят отрябва да смила максиално бързо. Затова и търся есенцията - опита на човек който знае метода!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Орлине!

:wub:

Не мога да кажа за есенцията на всички успели да я усетят, но ще се опитам да я представя такава, каквато я "виждат очите ми", колкото разбира се е отредено да направя това и до колкото е спуснато към мен от Небесата.

:rolleyes:

Да не забравяме, че на всеки плътта му върти номера, а щом съм в твърдъ плът, то навярно и при мен е така.

Според мен със Завета се работи лесно. Четеш след като се събудиш и се позамиеш тук таме и нещата сами се случват. Това си е работа на Светия Дух.

"Окропиши мя исопом, и очищуся: омиешимя, и паче снега обелюся." 50 Псалом

Бог обаче, който е богат в

милост, за голямата си любов,

с която ни възлюби, и като

бяхме мъртви, оживи ни наедно с

Христа. Еф.2:4,5

А Утишителят, Дух Святий,

когото Отец ще ви проводи в

мое име, Той ще ви научи

всичко. Ев.И.14:26

Да имате любов помежду си,

както ви Аз възлюбих. Ев.И.15:12

Както Отец възлюби мене, и

Аз възлюбих вас; пребъдете

в моята любов. Ев.И.15:9

Не ти казувам до седем

пъти, но до седемдесет пъти

по седем. Ев.М.18:22

Върви подире ми. Ев.И.21:19

източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината (розови лъчи)

Общо взето не се имам за такъв, който познава отлично метода.

За всеки ден се чете от различните Лъчи, като има дни в които се четече повече от един вид лъчи. Такъв ден е неделята. Тогава може да се чете от портокалените лъчи, от аметистовите и от диамантовите - белите лъчи.

Както съм писъл по-преди: Има Седем Духа Божии, отговарящи за седемте цвята на дъгата, седемте тона, седемте църкви, който се седемте чакри и разбира се за седемте тела на Човек.

Духът на Живота е розов цвят, той е от новата гама, осмия цвят.

Духът Христов, според мен отговаря за целия Душевен Свят, отговарящо според някои (също и според мен) на душевното тяло и за Кармичния Свят (кармично тяло). Този Христов Дух побира в Себе Си Духът на Душата и Духът на Истината.

Святий Дух, според мен, отговаря за Етерното и Астралното тяло, т.е. за целия Астрален Свят. Побира в Себе Си Духовете на Святостта и Мъдростта.

Работата със Завета до голяма степен прочиства чакрите (главните енергийни центрове у човека), на за да се работи с него са нужни поне Вяра и Надежда.

Третата сестра идва по късно. Тя е галеницата и който се ожени за нея става Божий Помазаник (Помазаник или Божи Избраник - Χριστός (Христос) е гръцки превод на Машия - Месия)

Разбира се за да се ожени някой за третата сестра първо трябва да гаджува с нея, после да се сгоди, а това никак не е лесно, защото тя лесно се не дава, нали е непорочна, чиста, пресвета и мръсотията не обича, така че доста трябва да се поумие човек и да среси назад косите си, за да му пристане момето. Даже, ако косата му е много буйна и чорлява, е добре да я подстриже и точно от там произлиза обрязването при някои народи и подстригването при обет за монашество при други такива и там се намира и смъсъла им.

:D:wub:

Поздрави на всички!

:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Никсън, разсмя ме, амиго мио! :) :) :)

АМи за метода - значи общо взето е "свободно съчинение" - п одух и усет. Аз така най си обичам, между другото. Мерси, Ники! :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, моля, то и аз се смях докато пишех!

Аз и Ти Едно сме и ако помагам на Теб, означава, че помагам на Себе Си, Защото само Аз Съм.

С голяма Любов, Приятелю!

Линк към коментар
Share on other sites

"Всички вие трябва дс знаете и изпълнявате правилото, че не бива да говорите за неща, които не знаете и които с очите си не сте видели и проверили. Защото това, което нас ще подигне, то е истината и самата истина - никакви догадки, предположения и слухове не бива да ни влияят."

Момчета, това с метода на Завета е сериозно и ако я карате така да не стане играчка-плачка. Този метод и лесен и приятен, но е мощен чрез него се работи на всички нива и има силно въздействие. Винаги съм била против развиването на теории - кой колко и откъде прочел и си го досъчинил, но уви, това е най-популярната практика. Станното е, че точно днес за пореден път проверявам какво е казано за Завета, когато Учителя го е дал през 1912г. и случайно видях, че сте писали по тази тема. И понеже протоколите са пред мен имате късмет, ще цитирам /този път няма да перифразирам/:

"И повтарям: животът е сам по себе си прост и лесно можем да го придобием. Всички да отворим прозореца на нашата душа, та да може да влезе светлината и я озари. Тъкмо тия работи са, които Христос иска да урегулира и тази именно схема, която ви се дава, ще ви направи свободни."

"... и Хрисотс дохожда да ни посочи тоя прост начин на приложение за наше улеснение. Той дойде в света да донесе новата светлина, да озари умовете на хората, които все Нему дължат за всевъзможната просвета и култура.""

"То са стихове от книгата Господня, така систематически изведени и наредени, щото при внимателни и багоговейно прочитане произвеждат всички краски, необходимо нужни за духовното подигане и усъвършенстване в пътя Господен."

"Ние сме станали смешни пред небето и затова трябва да се събудим."

"Прочетените стихове, когато съчетаем с известни лъчи на слънцето, тогава се добива полза и е верно е, че щом се съединим с цветните лъчи, започваме да творим."

"Нека ние използваме светлината, защото всичко зависи от светлината, която е необходима за живота и през него ще прекараме всичките краски и тогава ще се обединят седемте духа и човек ще се върне към пърноначалния източник. Затова и Исус Христос слезе да научи човека."

"..., а духовното тяло, което сега се сформира, трябва да се ползва от това, което му се дава."

"Та този прост начин ще употребяваме сега - написаните стихове от Библията са лъчите на светлината и нея ние ще използваме."

"Прочее, сега се дава това, та всички, които искате да работите, да приложите тия правила. Исус Христос е, Който иска да ги приложите. И това е първият урок, който приема да го изпълни, ще му го дадем, само че такъв нека да внимава, защото в случай, че не изпълнява, този урок ще има точно обратната сила - ще послужи за проклятие."

"Тези са те основните краски, с които върви прогресът и цивилизацията на земята."

"Като дойде Християнството, ние трябва да го изучаваме като една велика наука, а не като догма... За да се подигне светът, необходимо е да се разбере Христовото учение в Неговото пракическо приложение..."

„Аз ще ви дам отделни наставления кой ден на коя краска съответства, та да знаете в кой ден до каква да прибягвате, за да се упражнявате: понеделник – зелена, вторник – червена, сряда – жълта, четвъртък – синя, петък – розова или светло синя, събота – виолетова, неделя – портокалена.“

„И като знаете, че петъкът действа с розовата краска, съботата с виолетовата краска и неделята с портокалената краска, ще се съобразявате да направлявате вашата дейност под ръководството на Духа у вас.“**

„..., защото с аметистовата, диамантената, бялата и светлата краски по-мъчно се работи.“

Ето как се чете по страници:

Понеделник:

1) 1, 2, 3, 5, 6, 7

2) 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29

3) 53, 54, 55

4) 60 /под номер 4/

5) „Заповедта на Учителя“

По същия начин се работи и през другите дни, респективно с червения, жълтия, синия, розовия /2) е на с.12, 13, 14, а 4) е на с.60 текста под номер 1/, виолетовия, портокаления, аметистовия /за който няма конкретен ден, а се работи според съзнателен избор/ и диамантово-белия, с който също се работи по осъзнат избор /3) е на с. 58 „Бели лъчи“, а 4) на с.60, номер 8: “Диамантов“/.

И за „Светъл“ нещата стоят по подобен начин. Доказателство за това намирам в думите на Учителя:“ Тя даже /книжката/ ще съдържа и три допълнителни кольора./с.218 от протокола в книгата, „Всемировият Учител...“/. Според мен, тук се говори за аметистов, диамантов и светъл. Ето как, според мен, се работи със „Светъл“:

По страници:

1) 1, 2, 3, 5, 6, 7

2) с. 48 „Светлите лъчи“

3) с. 60 „Белия лъч“ и Седемте духове“

4) с. 61 „Светъл“

5) „Заповедта на Учителя“

Защо смятам, че „Светлите лъчи” се чете отделно?

Както Д. Голов, така и Б. Боев казват, че първо се четат страниците до 7-ма /на 4-та страница няма текст/, после се намира съответния цвят на всяко от трите места и накрая се чете „Заповедта на Учителя“. И нито дума за стр. 48, 60 и 61, където има текстове за „Светъл“. Тоест, те не пишат нещо от рода на: „първо ще четете „Светъл“ и след това текста за съответния цвят“, а направо говорят да се чете цвета.

НО!!!

Ето, в кои случи се чете и то само текста на с.48 - „Светлите лъчи“ /на с.78 брат Боев говори за това/: в случай на нужда /не само за здраве/ се чете пъро текста на с.48 и след това на трите места за съответния цвят. Следователно тогава не се четат 1, 2, 3, 5, 6, 7, страници, както и „Заповедта на Учителя“.

Изводът:

Имаме 7 дена със седем краски, като с една от тях – виолетовата трудно се работи. Но имаме и още три: аметистова, диамантено-бяла и светла. С тях се работи според желанието и готовността на ученика за това. А при нужда – наша или на някой друг, то четем 3-те места на които пише за съответния цвят /в главата за съответния Дух, в главата Отец на Светлините и в главата Плодът на Духа/, като се започне със „Светлите лъчи“ на с.48.

Изтършувах източниците за Завета и засега нещата за "Светъл" стоят така. Но ако има някъде казано-записано от Учителя, че "Светъл" се чете, както сега е прието, веднага ще се коригирам. За другите цветове няма спор!

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

Леле - аз си мислех, че физиката и математиката са трудни ...

Истината е, че без книжката пред мен ми звучи като на древно китайски - има я и в нета, прегледах я, но някак си и нямам доверие. Ще се разходя до бялата къща.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно нещо, което не мога да си обясня задоволително: „Червените лъчи“ под „Духът на Любовта“ и липсата на цвят под „Духът на Живота“. Логично е „Червените лъчи“ (и планетата Марс) да бъде под „Духът на живота“, където са ключовите думи „Мощ“, „Победа“ и „Превъзмогване“, а под „Духът на Любовта“ да бъде „Розовите лъчи“ (Венера/Нептун) и ключовите думи „Любов“, „Прощение“ и „Утешение“. Това се потвърждава и от текста под „Отец на светлините“. Интересно е също, че под „Плодът на Духът“ червеният и розовият цвят са заедно, а също че в музиката „до“ се свързва с червения цвят, а „до“ от втора октава - с розовия цвят.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно нещо, което не мога да си обясня задоволително: „Червените лъчи“ под „Духът на Любовта“ и липсата на цвят под „Духът на Живота“. Логично е „Червените лъчи“ (и планетата Марс) да бъде под „Духът на живота“, където са ключовите думи „Мощ“, „Победа“ и „Превъзмогване“, а под „Духът на Любовта“ да бъде „Розовите лъчи“ (Венера/Нептун) и ключовите думи „Любов“, „Прощение“ и „Утешение“. Това се потвърждава и от текста под „Отец на светлините“. Интересно е също, че под „Плодът на Духът“ червеният и розовият цвят са заедно, а също че в музиката „до“ се свързва с червения цвят, а „до“ от втора октава - с розовия цвят.

Червените лъчи са "Духът на Любовта", а когато се чете "Плодът на Духа" това е номер 1, първото изречение.

Розовите лъчи са "Духът на Животът", а в "Плодът на Духа" това са другите две изречения на номер 1.

На мен ми харесват разсъжденията ви, но харесването не е достатъчно :)

Може да не е съобразно нашите разбирания, но нали нашите разбирания се променят, а не Истината?

Линк към коментар
Share on other sites

От години работя с тази трудна, трудна книга.

Веднъж сънувах двамата братя - Кирил и Методий - облечени в потресаващо достолепни свещенически одежди. Всеки - с грамадна гега в ръка, а около нея - увита по една змия, със смразяващ поглед, дебела като мъжко бедро. И един Глас (не от тях) изтрещя като мълния - "От Славяните биде Спасението".

Мълчаливото ехо оттекна: "Тази книга (Цветните Лъчи) е Третият Завет"

Всеки човек е свободен да вярва - или не.

Блажени миротворците.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което казва Огнян за Духът на живота и на мен отдавна ми е направило впечатление, и аз го чета във вторник. Грешно или не, за мен логически е на място, а също и го усещам на място.

aorhama - интересен сън и не случаен, никак даже...

Заветът е изключително силна книга.

Линк към коментар
Share on other sites

Червените лъчи са "Духът на Любовта".

Mога да кажа само, че в "Исра" (Нощните пътувания на пророка Моххамад), Иисус (Иса) е описан с червеникав тен.

Тогава Мухаммад (с.а.с.)

видял двама много красиви мъже, седящи на трон, направен от рубини. Той

попитал: „Кои са тези?” Джибрил казал: „Те са твои роднини: Яхя (Йоан) и Иса

(Исус).” Иса (Исус) имал червеникав тен, като че е излязъл от банята.

"И Иса (Исус) казал: „Хвала на Аллах, който ме изпрати като Слово от Него, научи

ме на Тората и Евангелието, направи да лекувам глухите, немите, и слепите,

направи да съживявам мъртвите с Неговото позволение и ме подкрепи с

Джибрил и всички Свои ангели.”

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%BD

Ами червено- "Аз съм и пътят, и истината ,и животът"

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже не съм чел заветът на цветните лъчи на светлината, надявам се, че ще ме извините ако публикувам една лично за мен интересна информация.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80

Ако прочетете страницата отваряща се от този линк ще се запознаете теоретично с лазера. Интересното е, че в основата му стои рубин (камъка на живота). Неговия цвят е от червен (според Дънов духът на Любовта и едното "до") до розов (духът на живота и другото "до"). Облъчен със светлина рубинът отдава своята светлина и облъчвайки атомите на газа създава едно особено състояние на атомите, при което когато ги "докосне" фотон, приетият в атома фотон "ражда" два. Така във възбудителя на устройството се получава лавинообразен процес и практически се "ражда" светлина. Всичко това е осъществено благодарение на теория на Анщайн. Затова е хубаво да се замислите какво той иска да каже с думите:"Целият свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред учителя Петър Дънов от България".

Друго интресно съвпадение е, че най известния рубин на света се нарича "полярната звезда". В Исра (нощното пътуване на пророка Моххамад) Иисус е описан с червеникъв цвят на кожата, седящ върху трон от рубини. Около него има ангели със жълти тюрбани , които излъчват светлина , "която подкрепя светлината на слънцето". Тук имайте предвид, че фотоните се "раждат" в процеса на функционирането на лазера. Освен това лазерите с най-високо к.п.д. в момента използват елемента Хелий.

За функционирането на лазерите съм учил по Технологии в електротехниката и електрониката в Ту-София.

А ето и описанието на втория рай от Моххамад:

Вторият рай: Домът на постоянството

Тогава Джибрил наредил на бурака да закара Мухаммад (с.а.с.) до втория рай,

чието име е Дар ал Карар (Домът на постоянството). Тогава той почукал на една

от вратите от втория рай. Тя била направена от небесен елемент, който няма

име на нашия език. Ангелът Джарджаил дошъл с хиляда процесии ангели, които

правели дори по-добра и по-щастлива музика от ангелите от първия рай. Глас

попитал: „Кой е?”

„Джибраил.”

„Кой те придружава?”

„Мухаммад, Пророкът на Милостта.”

Тогава вратата се отворила. Мухаммад (с.а.с.) видял ангели, чиито лица били

като слънчевия диск, яздещи коне, препасали духовни мечове и пики.

Мухаммад (с.а.с.) попитал: „Джибрил, кои са тези?” Джибрил отговорил: „Това

са ангели, които Аллах създал да подкрепят хората срещу дяволите. Тяхната

възхвала е Субхана зил ’Иззати уал Джабарут (Хвала на Господа на Силата и

Мощта) и те носят жълти тюрбани на главите си. Когато те възхваляват Аллах,

техните тюрбани се движат и излъчват жълта светлина, която подкрепя

светлината на слънцето. Те излъчват и друга светлина, която кара дяволите да

бягат и пропъжда клюките от сърцата на вярващите.” Тогава Мухаммад (с.а.с.)

видял двама много красиви мъже, седящи на трон, направен от рубини. Той

попитал: „Кои са тези?” Джибрил казал: „Те са твои роднини: Яхя (Йоан) и Иса

(Исус).” Иса (Исус) имал червеникав тен, като че е излязъл от банята. Тогава

ангели отишли при Мухаммад (с.а.с.) на групи, като го поздравявали един по

един. Аллах ускорил времето така, че една секунда била достатъчна, за да го

поздравят всички ангели и да се молят с него, защото било дошло времето за

молитва. Иса (Исус) и Яхя (Йоан) изпратили Мухаммад (с.а.с.) и Джибрил

наредил на бурака да отиде в третия рай.

Благослов и Мир за Мухаммад, Семейството му и Сподвижниците му

Линк към коментар
Share on other sites

След като прочетох много интересния пост на "mecholari" и си спомних нещата, които пишат за Червения и Розовия лъч Огнян Кулев и Ради ми се иска да цитирам някои важни неща за разъсждение, защото "Господ е дал свобода на хората, но ги държи отговорни." /с.237, ""Всемировият Учител Беинсà Дунò и Велико Търново, Съборно слово, том I/

"Червената краска е емблема на любовта, която има известни вибрации. Върху лбовта се градят всичките краски, защото от една страна тя действа положително, а от друга страна влиянията й са негативни... Щом Христос е с нас, не бива да ни е страх и ако не стане Той основен тон, други неща ще Го заместят. Всичките наши действия много често трябва да се нагласяват по основния тон на червената краска - любовта. Да, любовта е краска и който не я е видял не знае и не може да знае що е любов. Вяра. Що е вяра? Тя е пътеводител на тези, които грешат, но когато се примирим с Бога, ние ходим с виждане и тогава ще познаем розовата краска, в която Христос живее." /с.219-220, пак там/

През 1911г. Учителя раздава копия на черно-бял пентаграм на Събора във Велико Търново. Тогава Той казва за него: "Като му дойде времето, ще му се даде друга форма, но сега той е на мястото си.", с.231, пак там. През 1922г. имаме цветен пентаграм с някои промени и допълнения. Та за този, цветния пентаграм, е цитирано следното в книгата "Всемировият Учител....": "Ние означаваме Добродетелта с белия цвят. Правдата със зеления цвят това е материалния свят; Любовта с розовия цвят - това е астралния свят, а в по-висшите му проявления той се губи, душата се губи в полето на Нирвана; Истината - със синия цвят, или висшето ментално поле; и Мъдростта с жълтия цвят. Добродетелта - белия цвят, Правдата - зеления, Любовта - розовия, Мъдростта - жълтия и Истината - синия. Тия цветове, тия добродетели, ще ги носите в умовете си, ще ги опитвате и ще се ползвате." /"Беседи, обяснения и упътвания от Учителя. Дадени на учениците от Всемирното Бало Братство при срещата им в гр. Търново, през лятото на 1922г.", с.237, 252, 288/

Линк към коментар
Share on other sites

Боже, колко ви обичам! Душички :feel happy:

Знате ли, напоследък съм много зает, но като намеря време мисля да седна и да се позанимая със "Завета на Цветните лъчи на светлината". От доста време го чета, но не спазвах препоръките и четях без ред. От съвсем скоро започнах да го спазвам и нещо ми подсказва, че има нещо като код в това малко книжле. Учителят е казал, че този свят е направен на базата на буквите, числата и цветовете - www.bratstvoto.net - окултни науки

Ако на някой му хрумне нещо интересно, нека сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...