Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

Никога не съм имал афинитет към чистото християнство, а оттам и към Библията. Стоях настрана от всичко това, не си вземах умишлено тази книжка с метода на Лъчите. Все дърпах само към източните елементи в учението на Беинса Дуно. Но това лято вече се реших да си я взема от Рила, и тя взе че ми допадна. :) И западната философия имала ценни неща...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти,mekota!Открих отговора преди време,но все пак ти благодаря!

Въздействието на библейските четива,каквото е и "Заветът..."може не винаги да се отнася до някой видим успех в материалния ни живот,но със сигурност осветлява душата ни и я повдига.Поне моят скромен опит сочи това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Aз вече четя диамантено белите лъчи заедно с розовите (в петък), защото имах видение на чуднокрасиви бяло-розови кристали. Видях също и много символи, "мозайки", богати на цветове, преливащи и движещи се, "танцуващи". Част от тях разпознах в Книгата на Друнвало Мелхизедек "Древната тайна на цветето на живота", том 2.

mecholari,благодаря ти за хубавото стихотворение! :3d_022::3d_047:

Понеже споменаваш за това,че четеш два цвята едновременно,искам да попитам как го правиш или как е правилно да се прави,според указанията на УЧИТЕЛЯ - за всеки един поотделно да се изчита всичко или изчиташ общите части и след това двата цвята един след друг?Също, трябва ли да се спазва някаква пауза между цветовете?Така или иначе би било трудно да си представим двата цвята едновременно,поне за мен ... :hmmmmm:

И още нещо - защо казваш "вече чета"?До колкото знам само с виолетовия цвят не трябва да се бърза,да не би да има такова нещо и за диамантените лъчи? :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже споменаваш за това,че четеш два цвята едновременно,искам да попитам как го правиш или как е правилно да се прави,според указанията на УЧИТЕЛЯ - за всеки един поотделно да се изчита всичко или изчиташ общите части и след това двата цвята един след друг?Също, трябва ли да се спазва някаква пауза между цветовете?Така или иначе би било трудно да си представим двата цвята едновременно,поне за мен ... :hmmmmm:

И още нещо - защо казваш "вече чета"?До колкото знам само с виолетовия цвят не трябва да се бърза,да не би да има такова нещо и за диамантените лъчи? :3d_134:

Моника, лично аз когато чета завета, го правя в следната последователност: Започвам от 5 стр, където са светлите лъчи и чета до седма (на осма е „Духът на Любовта”). След това чета „краската” за съответния ден , в случая „Духът на живота” (от 12 до 14 стр. включително), като се обливам със розова светлина. Духът Христов е от 40 до 47 страница. Чета го като се обливам с диамантено бели лъчи.

В раздела „Отец на светлините” , розовите лъчи са на 49 стр. Чета ги и се обливам с тях. После продължавам с белите лъчи на 58 и 59 стр.

В „Плодът на духът” на 60 стр., чета оследователно белия лъч, след това розов, след това диамантов, и накрая светъл, като се обливам със съответните цветове.

Накрая прочитам заповедта на учителя.

Всичко това го правя, защото тази последователност ми е удобна и така сам съм си решил.

За указанията на Учителя, ще ти кажа как си „разговарам” с него. Примерно сега му зададох въпроса , как е правилно да се четат лъчите, и отворих „Енциклопедичен речник” на издателство Астрала на „случайната” 824 стр.И ето какво прочетох там:

„ Достатъчно е да се появи Божественото в човека, за да има той подтик, импулс да се развива. Той може да не следва никаква школа, но има вече този подтик в себе си. Всички имате тази опитност. Много пъти сте подтиквани отвътре да учите, но не сте постоянствали. Започвали сте но сте отлагали, като сте намирали, че времето за работа е минало. Не, времето за учение никога не минава. За онзи, който иска да учи, да работи , всякога има време; за онзи, който не иска да учи, няма време. По хубаво и по-лошо време от сегашното няма. По-добри и по лоши условия от сегашните няма. Вие живеете при най-доброто и най-лошото време.”

Оставам на теб, да прецениш как отговарят думите на зададения конкретно въпрос. Колкото лично до мен – видно е ,Учителя знае, че в два от дните на тази седмица не съм си чел лъчите. :D

Ако да „бързаш” е нещо като да „бъркаш” , не съм безгрешен и мога да си го позволя.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти,mecholari!Хареса ми и отговора ти,и стила ти,и най-важното - разбрах какво да правя! :hypocrite::thumbsup:

А сега ме заинтригува и с този Енциклопедичен речник,та и него ще търся... :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:smarty::v:

Заветът на цветните лъчи....днес същото може да бъде поднесено като Геометрия на Светлината...

Седем лъча, седем стъпки...и навсякъде можем да ги видим...

Как от кубът става сфера, как се ражда Светлината, как се "самопоражда" излиза от нищото и там се завръща...изобщо, Божествения свят се разбира най-добре с езикана природата...а там буквите нямат място...преди буквите има много "кубчета" и "топчета" с които ние като едни бебета можем да се учим...чрез игра...

Дори Сътворението е съхранено и до днес като вид детска игра...но, нека това да си остане едно предизвикателство....

:v: има ги символите от Завета :v:

:v: Любов + Светлина+ Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравейте ,

Досега не съм участвала във форума и ще ме извините ако не правя нещата както трябва.

Скоро ми подариха книжката "Цветните лъчи на светлината" , и има едно нещо , което не мога да разбера - за всеки ден от седмицата трябва да се четат опр. стихове , които отговарят на дад. цветове но те са повече от седем и не зная кога трябва да се четат (например диамантените лъчи , светлите лъчи , белите лъчи и портокалените лъчи) .Ако някой знае моля да ми пише чрез форума или имейла ми didkapaneva@yahoo.com.

Линк към коментар
Share on other sites

Изтегли ако искаш книгата от тук: Завета на цветните лъчи на светлината

Прочети внимателно упътванията за ползване и ако имаш въпроси пак пиши.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Благодаря за инфото :thumbsup:. Ще споделя свои наблюдения. Без да съм си правила някакви опити същият ефект съм виждала, че се постига с бутилка вода огряна от слънцето и поставена върху бяла маса или на бял фон. А сутрин изгряващото слънце се отразява в огледалото ми и наблюдавам цветовете директно върху чаршафите си :3d_146:. Много са красиви :3d_133:. А иначе обичам да наблюдавам цветовете през процеждащата се светлина в короните на дърветата :).Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Обяснения и упътвания към Завета на цветните лъчи на светлината

(по протоколи от 15-и до 18-и август 1912 г. и от 10-и август 1914 г.)

[Преписана:] Беинса Дуно. Завета на цветните лъчи на светлината. София, ИК „Виделина“, 2000.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам питане - кои са портокалените лъчи.?

На едно място срещнах -портокалени/червени/

Линк към коментар
Share on other sites

Поне за мен портокалените лъчи са оранжевата светлина на дъгата.

И аз така мислех,но в Завета няма текст за оранжеви лъчи....

Линк към коментар
Share on other sites

Има, обаче не можах да ги намеря в нета, в края на Завета има обяснения, намери тези на Боян Боев от стр.78, там е описано кои страници да се четат.:yinyang:

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Поне за мен портокалените лъчи са оранжевата светлина на дъгата.

И аз така мислех,но в Завета няма текст за оранжеви лъчи....

Поне за мен портокален цвят и оранжев цвят са синоними.

Така както "дървено масло" и зехтин. Ако знаеш едно време колко съм питала що е то дървено масло...

Линк към коментар
Share on other sites

Завета ми е в джоба.....

Боян Боев посочва за неделя аметистовите лъчи и съответните страници,

след което дава лекуване със оранжевите...

Намерих ги ,стр 15,49,....

Аз не работя с тях...

Извинявам се за тъпите въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Завета ми е в джоба.....

Боян Боев посочва за неделя аметистовите лъчи и съответните страници,

след което дава лекуване със оранжевите...

Намерих ги ,стр 15,49,....

Аз не работя с тях...

Извинявам се за тъпите въпроси.

Здравей!

Въпросите никак не са "тъпи", поне според мен.:) И аз в началото, като се запознавах и почвах работа със Завета, се чудех. Трябваше ми да препрочета няколко пъти обясниението, което е поместено след, така да се каже, същинската част.

В джобния формат Портокалените стихове започват от стр. 15, докато в по-големия формат, те се падат да стр. 16.

"Духът на Обещанието"

После стиховете и при двата формата продължават на 49 стр., а накрая завършват с две изречения на 60 стр.

Обяснението за това как да се работи със Завета е каквото е. Няма да го критикувам. Така са е трябвало да бъде написано, така е и написано.

Димитър Голов систематизира така:

Най-напред ще прочетете стр. 1, 2, 3, 5, 6 и 7. След това намирате съответните стихове, които в случая ви трябват, на трите места на книгата (в главата за съответния Дух, в главата Отец на Светлините и в главата Плодът на Духа - бел. ред.). Накрая се прочита Заповедта на Учителя.

За всеки ден се четат следните стихове на цветните лъчи:

Понеделник: зелени лъчи - стр. 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 53, 54 и 55 (до Сини лъчи) и стр. 60.

Вторник: червени лъчи - стр. 8, 9, 10, 11, 48, 49 и 60.

Сряда: жълти лъчи - стр. 18, 19, 20, 21, 51, 52, 53 и 60.

Четвъртък: сини лъчи - стр. 30, 31, 32, 55, 56 и 60.

Петък: розови лъчи - стр. 12, 13, 14, 49 и 60.

Събота: виолетови лъчи - стр. 33, 34, 56, 57 и 60.

Неделя: аметистови лъчи (виолетови към червено-теменужено) - стр. 35, 36, 37, 38, 39, 57 и 60.

Тук той не пише за четене на портокаловите лъчи в конкретен седмичен ден, но пък, след това обяснява точно кога те могат да се четат:

За индивидуализиране, за творчество, за победа, за изява се четат портокаловите лъчи.

Което ще рече, че с портокаловите лъчи може да се работи всеки ден, при необходимост.

Ето какво съветва Боян Боев:

Как да се четат стиховете от Цветните лъчи. Всеки цвят е даден на три места в книгата. Най-напред се прочита стр. 1, 2, 3, 5, 6 и 7. След това се намира съответния цвят на трите места, прочитат се и накрая се прочита Заповедта на Учителя. Така тази книга действа на човека.

За всеки ден ще се четат следните стихове:

Понеделник: зелени лъчи - стр. 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 53, 54 и 55 (до Сини лъчи) и стр. 60.

Вторник: червени (портокалени) лъчи - стр. 8, 9, 10, 11, 48, 49 и 60.

Сряда: жълти лъчи - стр. 18, 19, 20, 21, 51, 52, 53 и 60.

Четвъртък: сини лъчи - стихове и страници съответно.

Петък: розови лъчи - стихове и страници съответно.

Събота: виолетови лъчи - стихове и страници съответно.

Неделя: аметистови лъчи - стихове и страници съответно.

За лекуване с портокалови лъчи - обливане с тях.

...

Сядаме удобно на стол в стаята, съсредоточаваме се и мислено си представяме, че отгоре, от един душ струи обилна портокалена светлина и ние се обливаме с нея. Мислено, като се намираме потопени в такава портокалена светлина, почваме да четем нейните стихове от стр. 15, 16, 17, 49, 50, 51 и 60. Така прочетени, тези страници имат голямо въздействие.

По-първо се прочитат стиховете на Светлите лъчи от стр. 48 - Отец на Светлините - до червените лъчи. След това се продължава четенето на стиховете, които са ви нужни за момента.

Ползване на цветовете:

1. Зелената краска - когато искаш да помогнеш както на себе си, така и на други, чети стиховете на зеления цвят.

2. Портокалената краска - при разклатено здраве.

3. Жълтата краска - при недоразумения, спорове.

4. Синята краска - при религиозни недоразумения. Синята краска е на Истината.

Забележка: Преди да започнете упражнението, ако имате някое недоразумение, прочете първо розовата краска.

От тук излиза, че всички краски могат да се ползват за всеки ден, спорад състоянието на човека. Задължителни обаче за прочитане са стиховете, отнасящи се към дадени лъчи, според деня, към който те се причисляват - те оформят нещо като всекидневен, задължителен наряд, пък в топълнение на него, човек може да работи и с другите цветове.

Според мен бива да се работи много с портокаловите лъчи, защото именно там е доста наранен човека - в този център (втора чакра).

По-трудно, според учителя се отработва енергията на Диамантовите/Белите лъчи. То е за напреднали, но не е задължително, въпреки, че е силно препоръчително.

И тъй...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Портокал и ориндж са едно и също според мен. /логика:feel happy:/ портокал и "кървав портокал";)

А всеки има въпроси, няма глупави.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди около 20 години имаше спор доколко окултните практики трябва да придобият по-широка популярност.

Около това време с Бориславил се срещнахме с една наша позната от София.Тя ни показа едно копие на Завета на цветните лъчи на светлината. От нея научихме ,че има и пострадали /физически/,защото не са били достатъчно чисти духовно и подготвени ,за да ползват лъчите.

Който е практикувал йога ,много добре знае ,че там има различни степени на подготвеност..И те не могат да се прескачат.

Не знам на кого хрумна да издаде книга ,която се я предавала в Школата от ръка на ръка,И този ,който я давал на друг, е ставал негов духовен гарант.

В момента се забелязва една мода да се работи с лъчите.Някой карат на принципа''Господ ще ни пази''. Като че ли той си няма друга,,по-важна работа.Това са изключително силни енергии.И съдът ,т,е.вашето тяло и психика трябва да са готови да ги поемат.Ето и друг пример с йога. Създаха са доста клиенти на психиатриите ,защото някои искаха да имат бърз напредък/подобно на работата с лъчите/ ,започнаха да практикуват по-''скрита'' йога ,енергиите им ,които текнаха по гръбначния им стълб , бяха твърде силни и някои от центрове/чакрите/ не издържаха.

Заветът на цветните лъчи е духовно средство само за хора с много добра предварителна духовна подготовка.Това не е просто четене на Библията.

Линк към коментар
Share on other sites

Ники , много хубаво си го обяснил. Аз от една година работя с този дар от Учителя . Всеки ден чета определен цвят за деня и ако имам проблеми си чета друг.

Искам да споделя една опитност с тази книга. Зимата пътувах по работа, колата в която бях излетя от пътя, подхлъзна се от леда и започна да скача като пумпал в полето до пътя. Измъкнахме се невредими, нямахме нито една драскотинка, въпреки, че хората спираха и питаха колко са пострадалите :)) Тъй като си я нося винаги при мен съм убедена, че ми помогна в този момент. Казват, че книгата помага на път. Да убедих се..не само на път де:)) Бялата светлина ме измъкна, нямала съм такава опитност и не вярвах на такива "брътвежи"

solej, това което споделеш е така. Когато си взех книгата имах много силни преживявания около нея. Енергията е много силна, да това е така. На мен не ми е навредила нито за миг. Дори ми помогна, спрях да пуша, а бях запален пушач много години. Не зная дали има връзка според писанията по въпорса, но аз твърдя, че има. Моя близка я искаше, мислех да и я подаря , но така стана, че между нас възникна спор и на мен ми се изпари желанието да подарявам.

Редактирано от Eshavt
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...