Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

Според много скромното ми мнение, ако човек е чел розовите лъчи и е балансиран, то е редно да чете според препоръките.

Ако има неприятно усещане - може би по-добре е да се спре и да се попее, да се почака вътрешно вдъхновение.

Ако човек не се е успокоил и има грижи - то четенето на който и да било цвят би било с усилие.

Работата с тази книга е много лична и всеки опит си остава чужд опит.

При мен - било ми е трудно да чета зелените лъчи, когато съм се чувствала в голям застой и реално съм имала нужда от тях, все ендо те миеха нещо, което отказваше да се махне.

Когато съм зле и небалансирана - даже не поглеждам към книгата. В такива моменти мога да слушам музика и да си изяснявам нещо, търсейки с търсачка ключови думи в беседите...

П.П.:

Извинявам се, ако цветното ми писане е неприятно за някой. Но аз и черни химикалки не обичам и не пиша с тях; обичам да принтирам цветно и да си подчертавам с цветни химикалки и маркери.)

Понеже аз поставих въпроса за цвета на мастилото,приемам,че П.П. е за мен.

Не,не ми е неприятно,просто съм на мнение,че цветовете оказват въздействие върху четящите,а във форумите трябва да се набляга на въздействието на текста.

Не принуждавам никого да се съобразява с това,както и с всичките ми мнения.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

За себе си знам, че бях призван... че Завета ме притегли да започна да работя с него. Според мен, никой няма да работи със Завета, ако Завета не го е придърпал и да го е подбудил Духа да направи това.

Да вървиш по тротоара, да пресичаш улицата също е опасно. Да мислиш - това също е опасно. Да изпитваш похот, страсти, емоции - това също е опасно.

Няма как да се отстранят опасностите и нещастието/мъката/страданието в света. Те са там защото са нужни. Чрез тях духа се усъвършенства и душата разцъфтява.

Учителят е дал едно много стабилно учение, което не залита нито надолу към материализма, нито нагоре към духовния свят. То е точно в средата - в сърцето. Здраво си стъпил на земята, а с главата си докосваш небето.

В последните времена у много хора т.н. Кундалини се пробужда. Ако енергийните центрове и канали не са изчистени достатъчно, то няма как да няма срив, проблеми...

Има хора, които са описали всичко това, от което мнозина тук, както и аз, искаме да предпазим братята и сестрите си.

Сърцето, когато се събуди/отвори, то Сахасрара (седмия център) автоматично се разгръща. Сърдечната чакра е пряко свързана с първата и седмата. Ако до този момент ума не е очистен от всичките си дяволи, то няма как да не настъпи явлението "Страшен Съд" или т.н. "излизане на Самскари". Тогава човек може буквално да се срещне с ада и с всичките демони. Това се отразява на тялото и то може да изпадне в различни патологи.

Стоенето в сърцето, съгласието, приемането, неосъждането, укротяването на егоцентризма, липсата на духовна гордост, липсата на желанието да "литнеш", поради ненавист към тялото, или живата, което си е своеобразно бягство, и др. неща, това би гарантирало успех на практикуващия/пътуващия.

Горещо препоръчвам книги подобни на тези, които Гопи Кришна е написал:

http://www.koausa.org/Kundalini/

http://en.wikipedia....it_Gopi_Krishna

Ето защо в християнството, в исляма, в юдаизма,в някои разклонения на хиндуизма, в будизма и пр. са описани тези неща.

Има обаче и учения, които са вързани здраво за земята, както е учението дадено чрез Учителя. Даоизма като цяло е такова учения, както и шаолинския будизъм, крия йога и пр.

Тези учения работят с всички центрове и не остават учетника да пребивава в ума, или в друга крайност. Тези учения позволяват на енергията да се разпредели равномерно по цялото тяло.

http://www.beinsadou...ndpost&p=141387

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Имах предвид че, когато чета Заветът, не ми е приятно да чета стиховете за зеления цвят.

Хелен,слушай интуицията си...

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно при всеки е различно. Както всичко. Завета на цветните лъчи има голямо присъствие, там където се намира.

Не посягам към него, ако ми се наложи да се замисля. Посягам, когато го правя без да се замисля.

Така се случва, че имам нужда да го отворя когато е денят на зеления или на синия цвят.

Няколко пъти го взех в деня на оранжевия - трудно ми е. Със зеления имам интересни наблюдения. Но не искам да го ползвам с цел.

Заветът може да присъства в дома, но не е задължително да се ползва.

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят е дал едно много стабилно учение, което не залита нито надолу към материализма, нито нагоре към духовния свят. То е точно в средата - в сърцето. Здраво си стъпил на земята, а с главата си докосваш небето.

...

Сърцето, когато се събуди/отвори, то Сахасрара (седмия център) автоматично се разгръща. Сърдечната чакра е пряко свързана с първата и седмата. Ако до този момент ума не е очистен от всичките си дяволи, то няма как да не настъпи явлението "Страшен Съд" или т.н. "излизане на Самскари".

...

Стоенето в сърцето, съгласието, приемането, неосъждането, укротяването на егоцентризма, липсата на духовна гордост, липсата на желанието да "литнеш", поради ненавист към тялото, или живата, което си е своеобразно бягство, и др. неща, това би гарантирало успех на практикуващия/пътуващия.

Благодаря!

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Мислех си другият месец да си купя книгата. Като чета мненията тук и малко се изплаших.

В рамките на майтапа "Чудя се коя ли лудост ще ме споходи този път" до сега имам опит с някои от тях , за щастие за кратко

И как бих могла да знам дали съм подготвена.

От друга страна чувствам увереност, че всичко ще е наред. Защото имам вяра в Учителя и в Библията.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

wonderful user_popup.png , след като имаш желание си вземи Завета. Тук се спомена, че е нужен ключ за да се работи съзнателно и аз съм съгласна. За повече от година работа преминах през различни нива на осъзнаване и опитност. Завета би навредил според мен само ако нямаш чисто сърце и имаш корист. Учителя препоръчва да се лекуват други хора с него , дава как точно, как ние сами да се лекуваме или да постигаме целите си. Съзнателното бораве изисква висока нравственост за да няма бели и проблеми. Мое мнение, намерението е един от ключовете.
Линк към коментар
Share on other sites

helen:При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

helen, точо така го усещам и аз. Не за зеления. За други цветове. Като взема книгата замисля се и ми се появява кой цвят да чета. Интуитивно. Не по правилата за дните от седмицата. Просто сякаш те привлича като магнит, цвета от който имаме нужда. Понякога един след друг няколко цвята чета, докато усетя вътрешната трансформация и равновесие.

Редактирано от Светлина и Хармония
Линк към коментар
Share on other sites

helen:При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

helen, точо така го усещам и аз. Не за зеления. За други цветове. Като взема книгата замисля се и ми се появява кой цвят да чета. Интуитивно. Не по правилата за дните от седмицата. Просто сякаш те привлича като магнит, цвета от който имаме нужда. Понякога един след друг няколко цвята чета, докато усетя вътрешната трансформация и равновесие.

:thumbsup2:

Така и за дрехите, които обличам-изчаквам пред гардероба и който цвят ми е нужен, него търся. Имаше период слагах по нещичко от цвета за деня, но сега интуитивно, който цвят ми е нужен него избирам:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

wonderful user_popup.png , след като имаш желание си вземи Завета. Тук се спомена, че е нужен ключ за да се работи съзнателно и аз съм съгласна. За повече от година работа преминах през различни нива на осъзнаване и опитност. Завета би навредил според мен само ако нямаш чисто сърце и имаш корист. Учителя препоръчва да се лекуват други хора с него , дава как точно, как ние сами да се лекуваме или да постигаме целите си. Съзнателното бораве изисква висока нравственост за да няма бели и проблеми. Мое мнение, намерението е един от ключовете.

Благодаря за подкрепата, Eshavt!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Изучавайте влиянието на цветовете върху очите.Правете опити с различни цветове, да видите какво е влиянието на всеки цвят поотделно.Запример първия ден наблюдавайте влиянието на червения цвят, втория ден- на портокаловия цвят и т.н.Същевременно е добре да проследите влиянието на различните цветове през различните часове на деня.Сутрин -от четири- пет часа около изгрев слънце, около обяд-от единайсет- дванайсет, и след обяд от четири- пет часа.

Добре е за тази цел да си служите със стъклена призма.Такава призма, която разлага слънчевите лъчи, съществува и в човешкия мозък.Който е развил в себе си тази призма може да се лекува с нея.

Ако гърлото ви боли, вие може да отправите към него портокаловия цвят.След известно време вие ще почуствате пане малко подобряване.

Човек може да се ползва не само от цветовете на спектъра, но и от неговете светлинни лъчи.Седемте цвята представят седем разумни свята, които изпращат на земята по един цветен лъч.Седемте цвята пък представляват слънчевия спектър.Колкото по- силен е цветът, толкова по- близо до нас е светът, който изпраща този свят.От цветовете на дъгата може да познаем към коя област се движим.Колкото повече се отдалечаваме от един свят, толкова повече и цветът на този свят отслабва.Колкото повече се приближаваме към даден свят, толкова и неговия цвят става по- силен.

Кой цвят преобладава на земята? Зеленият цвят.Всички същества на земята са потопени в зеления цвят.

Същевременно ние сме свързани с всички планети и слънца,, които са и съществата, които ги населяват.Светещата раса обаче представя същества, които са творчески.Те творят, съграждат вселената.За нашето зрениете са невидими.

И тъй, започнете ли да изучавате цветовете, запример червения цвят, изучавайте го не само като впечатление, но като символ, който ви се изпраща от един разумен свят, да го разгадаете.Съществата, които изпращат живот на земята, изпращат червения цвят, именно като символ на живот.И червения цвят, от своя страна е съставен от седем цвята с различна интензивност на вибриране и с различен брой вибрации.

Човек с добре развито око може да различава седем краски на червения цвят и разумно да се ползва от тях.Тези краски са негативни и трябва да се превърнат в положителни.Те представляват написана книга, която трябва да се разгадае.Който може да раздели седемте краски на червения цвят една от друга и да използва всяка от тях според нейните качества, той ще се почувства напълно ободрен.Червената светлина се препоръчва за малокръвни.

Влияние на цветовете 02.05.1926 МОК

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте! На много места /не само тук/ прочетох за "опасностите" при работа със Завета на цветните лъчи на светлината. Според мен това е абсурдно, просто не може да се случи! И ако някой нещо се е "повредил", то със сигурност не е било от Цветните лъчи на Светлината. :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте,аз имам въпрос относно времето в което трябва да бъдат четени Лъчите,но до момента попадам на различни отговори.Една сестра ми каза,че трябва да се четат до 12 на обяд,но съм попадала на разкази на хора които ги четат и в следобедните часове.Интересува ме само сутрин ли могат да бъдат четени или това може да стане по всяко време на деня?Може и да ви прозвучи странно ,но понякога следобед ми идва желанието да чета Лъчите,но не го правя от страх да не сбъркам.

Предварително благодаря за отговорите ви!

Светлина и Любов,ноник

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз имам въпрос относно времето в което трябва да бъдат четени Лъчите,но до момента попадам на различни отговори.Една сестра ми каза,че трябва да се четат до 12 на обяд,но съм попадала на разкази на хора които ги четат и в следобедните часове.Интересува ме само сутрин ли могат да бъдат четени или това може да стане по всяко време на деня?Може и да ви прозвучи странно ,но понякога следобед ми идва желанието да чета Лъчите,но не го правя от страх да не сбъркам.

Предварително благодаря за отговорите ви!

Светлина и Любов,ноник

Мисъл за деня-4.08.2012г.

Някой пита: „Накъде да си обърна лицето във време на молитва?“ Това са неща външни. Щом човек мисли за Бога, той е обърнат към мистичния изток. Най-първо човек трябва да се освободи от известни заблуждения. И в най-дребните работи има една Разумност, която не е механическа.

Езикът на разумното начало

~~~

Мисъл за деня-7.08.2012г.

Никакво декламиране! Силата на молитвата зависи от Великата любов, от Мира и силното въодушевление да работиш за делото на Бога! Някои четат молитви и изговарят формули и мислят, че в това е силата. Но вътрешната сила е в изказването на благодарност и Любов при изговаряте на формули, молитви. Тогава такива мисли и чувства, пропити с благодарност и Любов, ще образуват трептения, техните вълни ще минат покрай някой човек, който ще ги възприеме, и той ще почне да благодари. В това е силата на една молитва и на една формула.

Акордиране на човешката душ

Отнеси тези мисли към Завета :). Само за инфо. на мен пък ми е идвало вдъхновението да ги чета в онзи мистичен момент когато Слънцето залязва. Не знам, сигурно има някакви правила, но аз лично предпочитам да се ръководя от интуицията си. При всеки е различно. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз имам въпрос относно времето в което трябва да бъдат четени Лъчите,

На Лятната Духовна Школа на Рила се четат на Молитвения връх след посрещането на изгрева на Слънцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня-12.08.2012г.

Всеки ден, като станеш, ти ще хлопаш на вратата на любовта и ще започнеш сутринта с любовта. Наобед ще се разговаряш с Божията Мъдрост, вечерно време, като залязва слънцето, ще търсиш Божията Истина. Ако можеш сутринта да приказваш с любовта, наобед с мъдростта и вечерта – с истината, ти си в Божия път, ти си разбрал смисъла и в душата ти има вечната радост на живота.

Великото благо

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Един мой много близък приятел ми купи тази книжка преди някакви месеци. Тогава дори не знаех какво представлява, но когато разбрах много се зарадвах че е е купил точно нея. Винаги я нося със себе си, но не съм посмяла да чета от нея. Прочетох само инструкциите и първия пасаж, но наистина не смея да чета цветовете. За сега.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Здравейте,
Работя със Завета от средата на миналата година. Не ми е ясно ,когато се използват зелените или портокалените лъчи за помощ на друг човек,какво точно трябва да се прави,за да не се нарушават Божествените закони!
Когато чета съответният цвят да си представям,
че лъчите обливат другият човек или да изразя намерение за помощ на него,а да работя върху себе си?
Благодаря Ви предварително!
Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Прочетох много насоки за ползването на Завета на цветните лъчи, но какви истински успехи имате с тях, как и в какво си помогнахте? Реална ли е помощта или предполагаема?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Прочетох много насоки за ползването на Завета на цветните лъчи, но какви истински успехи имате с тях, как и в какво си помогнахте? Реална ли е помощта или предполагаема?

Интересен въпрос след толкова написани мнения .

Когато започнах да се занимавам с хата йога , което може да кажем , че е  физкултурата на този начин  на живот , ми казаха : ,,Това са духовни упражнения , не обикновена гимнастика .За да се почувства промяната ,е нужно време , различно при  всеки ,за практикуване .Промяната е постепенна, много плавна и се наблюдава в цялостната кондиция на практикуващия , физическа , емоционална ,умствена .За това се наричат духовни упражнения , влияят на всички системи  в човека .  "

 

Дано ти върши работа този отговор .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Прочетох много насоки за ползването на Завета на цветните лъчи, но какви истински успехи имате с тях, как и в какво си помогнахте? Реална ли е помощта или предполагаема?

Интересен въпрос след толкова написани мнения .

Когато започнах да се занимавам с хата йога , което може да кажем , че е  физкултурата на този начин  на живот , ми казаха : ,,Това са духовни упражнения , не обикновена гимнастика .За да се почувства промяната ,е нужно време , различно при  всеки ,за практикуване .Промяната е постепенна, много плавна и се наблюдава в цялостната кондиция на практикуващия , физическа , емоционална ,умствена .За това се наричат духовни упражнения , влияят на всички системи  в човека .  "

 

Дано ти върши работа този отговор .

 

 

Съвсем нормален въпрос, при положение, че няма конкретни примери за изцелени страдания, а общи обяснения и цитати. На мен ми е много добре позната работата с космическите лъчи. Въпросът ми беше ясен и беше друг. Царе сте в изместването на темите. Питам за цветните лъчи, а ти, Александър ми говориш за хатха йога. 

Не ми върши работа такъв отговор!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...