Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на мисълта върху човешкото тяло


Recommended Posts

Здравейте чел съм много по въпросите , и винаги ми е било много интересно едно нещо и се надявам да дадете мненията си по въпроса . Според вас възможно ли е силата на мисълта да може да променя физическото ни тяло , чел съм че мисълта влияе на клетките и ДНК има също така много доказани целебни резултати но въпроса ми е може ли силата на мисълта примерно да променя формата на тялото да влияе до такава степен на ДНК то че да може да променя форма на кости на целия скелет форма на мускули почти да се видоизмени цялото тяло интересно ми е защото се говори че силата на мисълта може всичко но никъде не съм намирал дали може да стигне до такива поразителни резултати примерно да влияе на растежа на височина и ако даден човек е 1.75 да достигне със силата на мисълта 1.95 и всякакви подобни работи благодаря предварително. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чак до такава степен няма да можеш да окажеш влияние с мисълта си. Подобно влияние можеш да окажеш, но резултатите ще се проявят доста далеч във времето. Физическата материя по принцип е инертна и трудно се пподдава на пряк мисловен контрол. По отношение на физическите си характеристики можеш да очакваш мисловното влияние да се прояви в следващото ти въплъщение. 2-3 сантиметъра в повече може и да успееш да прибавиш в настоящото си въплъщение и то зависи на каква възраст си, но повече едва ли.

Линк към коментар
Share on other sites

Забрави за силата на мисълта!!!

Това са Ню ейдж глупости!!!

Нищо не можеш да направиш с мисълта, Можеш само да живееш. 

 

Ето една мисъл от Учителя Дънов: "Ако нямате интересен живот, ще умрете!" Малко съм я перифразирал. Той казва индиректно, че ако нямаме интересен живот ще умрем, .... в големи мъки :)

Линк към коментар
Share on other sites

Има цяла наука за взаимодействието на съзнанието и материята - ноетика. А ако сте любител на филми, показващи части от пъзела, гледайте "Люси" на Люк Бесон.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

О да, малоумието да смятаме науката по-висша от чувствата ни . 

Има и още по-голямо малоумие - това да си мислиш, че знаеш всичко и по-добре от другите. Не знам кой смята науката за по-висша от чувствата, просто отговарям на зададения въпрос с информация. А пък човек може да вярва или да не вярва.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Мисълта е сложен непрекъснат процес.

Как протича?От къде идва?На къде отива?

Дали се направлява от околната среда, или от вътрешни усещания?

 

Когато ви връхлети някъква мисъл-опитайте да проследите от къде е дошла, колкото по-назад я проследите толкова по-добре си служите с мисловния процес.

Има ли мисли, който идват от "нищо" и си заминават в "нищото"?

 

Мисълта върви по патеката на знанието, за вече направената пътека е неопходима достатъчна сила да бъде променена.Това представляват предрасъдаците изградени от знанията ни.

 

Мисълта има еластични и пластични свойства.Същото се отнася и за физическото тяло.

Веднъж изградена структурата на мисълта и тялото, остава такава докато не се приложи сила.Силата може да преподреди клетките в структурата, но може и да разруши връзките между тях.

 

Ако променим мислите и тялото си това ще ни носи определени последствия.Промяната би могла да бъде обратима, необратима.

Дали промята е за добро или зло последствията биха ни показали, а не първоначалните намерения

Линк към коментар
Share on other sites

Една книга, която ми направи силно впечатление - 

Когато тялото казва НЕ

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора дано все пак има полза за теб от силните думи, които съм употребил. 

 

На мен ми все тая дали знам или не знам. 

 

Дълбоко ни е пробита заблудата, че можем да променим мисленето с мислене. Още един пример е, че никогп тук не съм успял да убедя логически. Цитирал съм доказаните теореми на Гьодел и т.н. логически разсъждения, но никого не съм усопял да убедя :)

 

Мисленето не се променя с мислене, нито с логика. Огромна заблуда е да се мисли, че мисленето се базира на логика. 

 

Мисленето също не зависи от човека: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8418#entry207729

 

Да цитирам Учителя: "ума е като радио, мислите не са ваши" и т.н.Просто съм видял тези неща. Съвсем леко се изживявам като велик, както Теодора намеква за мен :) И това пак е шега, за да ме разберете по-добре. Няма истина в мисълта!

 

И пак да цитирам Учителя: "висшите мисли идват в човека първо чрез висшите ЧУВСТВА". Любимо на Станимир :) 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте чел съм много по въпросите , и винаги ми е било много интересно едно нещо и се надявам да дадете мненията си по въпроса . Според вас възможно ли е силата на мисълта да може да променя физическото ни тяло , чел съм че мисълта влияе на клетките и ДНК има също така много доказани целебни резултати но въпроса ми е може ли силата на мисълта примерно да променя формата на тялото да влияе до такава степен на ДНК то че да може да променя форма на кости на целия скелет форма на мускули почти да се видоизмени цялото тяло интересно ми е защото се говори че силата на мисълта може всичко но никъде не съм намирал дали може да стигне до такива поразителни резултати примерно да влияе на растежа на височина и ако даден човек е 1.75 да достигне със силата на мисълта 1.95 и всякакви подобни работи благодаря предварително. :)

-........

отговора на този въпрос , едва ли ще е , от значение за действията ти . От значение ще е , енергията на желанието , повдигнало въпроса , и представата ти за света . Ако желанието е за чудо ? То вече е потвърдено , Живота във всичките си прояви , е чудо .

Човека изучаващ ума , с желанието да го овладее , са наричали йогин .

Дънов , също , казва , че човек работещ върху характера си , като го променя , променя и външния си вид .То е мн. трудно , но възможно .

Линк към коментар
Share on other sites

Още по темата https://youtu.be/3a-JBAzlp8Q

Линк към коментар
Share on other sites

Още по темата https://youtu.be/3a-JBAzlp8Q

 

Sorry, we couldn't find that!

[#10CCS2]

Не успяхме да намерим страницата, която търсите.

Полезни връзки

Линк към коментар
Share on other sites

Александър и Акация благодаря ви харесаха ми отговорите ви благодаря и на другите :)

Ние използваме ума си , като чрез него боравим с идеи , представи за света ....Ако успеем да изключим критичното си само осъзнаване , както  става , когато сме под хипноза , естествените ни способности се проявяват без ограничения .

Ще ти разкажа нещо , За съжаление не може да послужи  за пример , но за  идея става . Тъй като бе отдавна и подробностите ми се губят ,  ще го разкажа  както бих го направил сега .

  На 16 г. бях 150 см.След няколко случки разбрах ,че това никак не  ми харесва .Бях посъветван да се разтягам повече ,следствие на което често се отбивах в училищния салон и висях на лоста .Занимавах се и с  гимнастика . По важното бе , че като правех нещо ,предизвиквах  увереност в себе си как това прави тялото ми по дълго . Вечер , като  лягах за няколко минути извиквах пред затворените си очи своя образ със едно мускулесто и едро тяло , а наоколо приятелите одобрявайки ме . Като не забравях да си напомня , че докато спя най много раста . Откровено не бях много стриктен , правех го не редовно .А  и след като дръпнах на горе , направо забравих да правя упражнения . На 18 г. бях 169 см. За две и половина години .

През цялото време докато се правят подобни упражнения е добре да не се коментират .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Александър да и аз така смятам , че е много важно какви са ти разбиранията за света за може да се използват подобни способности и се пак е също така и много важна вярата както казваш убедеността която си проявявал докато си правил всичко това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, забележи, че си използвал мисълта като помощен инструмент, а и си можел вътрешно да си позволиш да правиш нещата. 

 

Правел си упражнения и гимнастика. Без участието на активността на тялото, всякоя мисъл е безсилна. Както сам казваш "По важното бе , че като правех нещо ,предизвиквах  увереност в себе си как това прави тялото ми по дълго". Като правиш нещо, то е предизвиквало увереност, т.е. мислите го следват. 

 

Също така си правил визуализации, което е нещо много повече от голо мислене. 

 

"Позитивното мислене" няма как да успее, ако не се пренасочат вътрешните ограничения в човека. А това, че си действал, показва че си се справил с такива или е нямало. 

 

Много са ми съмнителни изявленията на господа като този от последното интервю. Учудващо е как обещават неща, за които нямат подходи да се справят. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар аз имам предвид под силата на мисълта точно както ти казваш визуализация и докато визуализираш нещото което искаш примерно да си по висок да изпитваш чувството , че вече е станало

Редактирано от Digital
Линк към коментар
Share on other sites

e, ти си видял каквото искаш в това, което съм написал :) а въобще не е само това. 

 

П.С. Сега се сетих за първия ти пост. 

Въпросът за силата на мисълта не е толкова важен. Според мен. 

 

По-важен е въпросът защо би искал да промениш тялото си в такава степен? Какво те кара наистина? Имай предвид, че най-вероятно не е видът на тялото сам по себе си. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Смисъл не ме разбирай погрешно не искам да си променям тялото така просто като цяло ми беше много интересно дали може да се порасне по такъв начин и други подобни неща иначе и ръста си ми е добре 1.71 някъде

Линк към коментар
Share on other sites

Смисъл не ме разбирай погрешно не искам да си променям тялото така просто като цяло ми беше много интересно дали може да се порасне по такъв начин и други подобни неща иначе и ръста си ми е добре 1.71 някъде

 

:) Откакто преди 20 години в списание Вог един духовен учител спомена, че неговото учение води до промяна на ДНК и след това през годините почти всички се извървяха на редичка да го обявяват валидно и за своето учение :) По едно време стана пълен нон-сенс

 

Реалността е, че не се променя ДНК, а вибрацията й. Всичко, което трябва си е там. То дори да не го казвам вибрация, а проявление, че вибрация пак е дума от тип списание Вог. 

 

Имаме две неща: генотип и фенотип. 

 

Генотипът са гените, ДНК. Но те са само около 60 000 и не могат да опишат цялостното проявление на човека. За да го опишат, би трябвало да са милиарди. 

 

Реално фенотипът е това, което е проявата на тези гени в света благодарение на околната среда. Възпитанието дава много от фенотипа, околната среда и преживявания също.

 

Така че Александър успешно е променил фенотипа си - околна среда и преживявания (упражнения и живот) и затова е имал резултати - ако са резултати, а не естествен растеж :) 

 

В каквато среда се поставиш, така ще живееш, с каквито се събереш, такъв ставаш....при едни и същи гени фенотипът може да се промени. 

 

Затова е голяма .... неадекватност да се мисли, че само с мислене може да промени човек живота си. Става с промяна на околната среда и преживяванията най-вече. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...