Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.03.15 - 05.04.15)


Recommended Posts

30.03.15

 

Что требуется от современного человека? Признавать Бога, живущего в каждой душе. Если мы не любим Бога, то никого не можем любить. Он – Первоисточник, в Нём находятся все живые существа. Только так люди будут понимать друг друга и в мире будет наведён порядок.

 

Младенец возрастал

 

 

Какво се иска от съвременния човек? – Да зачита Бога, Който живее във всяка душа. Ако не любим Бога, никого не можем да любим. Той е един, в Него са всички живи същества. Само така хората ще се разбират и светът ще се оправи.

 

Детето растеше

Линк към коментар
Share on other sites

31.03.15

 

Не бойтесь того, что произойдёт с вами. Будущее болгарского народа – светлое, [но] есть и малые исключения. У славян хорошее будущее. Они несут такую культуру, о какой никто не подозревает. От этой культуры будут черпать все народы. Это будет культура братства, равенства и свободы.

 

Младенец возрастал

 

 

Не се страхувайте от това, какво ще стане с вас. Бъдещето на българския народ, с малки изключения, е светло. Бъдещето на славяните е добро. Те носят такава култура, каквато никой не подозира. Всички народи ще черпят от тази култура. Тя ще бъде култура на братство, равенство и свобода.

 

Детето растеше

Линк към коментар
Share on other sites

01.04.15

 

Христианство отличается от всех теософских учений тем, что оно даёт методы общения человека с Богом. И теософия, и оккультизм дают методы, но они отличаются от тех методов, которые даёт христианство.

 

Господь сказал ему

 

 

Християнството се отличава от всички теософски учения по това, че то дава методи за общение на човека с Бога. И теософията, и окултизмът дават методи, но те се различават от тия, които християнството дава.

 

Господ му рече

Линк към коментар
Share on other sites

02.04.15

 

Вы все обременены вопросом [нахождения] средств к существованию, а это разъединяет.

 

Я бы хотел, чтобы все религиозные и духовные люди в Софии создали приятную атмосферу, вложили в свой ум мысль об объединении. Пусть все мы дадим путь Божественному Началу в себе. Мысль доброго человека обладает силой. Сила мысли доброго человека равна силе мысли тысячи плохих людей. Сила мысли двух добрых людей равна силе мысли десяти тысяч плохих людей. Если бы несколько добрых людей сосредоточили свои мысли на добре для своего народа – они бы достигли большого результата. Добрая мысль творит чудеса.

 

Господь сказал ему

 

 

Сега всички сте обременени от въпроса за прехраната, а това ви разединява.

Бих желал всички религиозни и духовни хора в София да създадем една приятна атмосфера, да вложим в ума си мисълта към обединяване. Нека всички дадем път на Божественото Начало в себе си. Мощна е мисълта на добрия човек. Мисълта на един добър човек е равна на мисълта на хиляда лоши хора; мисълта на двама добри е равна на десет хиляди лоши хора. Ако няколко добри хора съсредоточат мисълта си към доброто на своя народ, те биха постигнали голям резултат. Добрата мисъл твори чудеса.

 

Господ му рече

Линк към коментар
Share on other sites

03.04.15

 

Что существенно для человеческой души? Существенное – это Христос, как коллективная единица, как идеал для всего человечества. Христос – это Божественное начало в человеке, проявляющееся во всех пробуждённых душах. Христос – это проявление Бога. Он пришёл на Землю показать людям, что существует и другая жизнь, а также показать, как нужно жить на Земле.

 

Отчего вы печальны

 

 

Кое е същественото за човешката душа? Същественото е Христос, като колективна единица, като идеал за цялото човечество. Христос е Божественото начало в човека, което се проявява във всички пробудени души. Христос е проява на Бога. Той дойде на земята да покаже на хората, че има и друг живот, а също така да им даде начин, как да живеят на земята.

 

Защо сте тъжни

Линк към коментар
Share on other sites

04.04.15

 

Я исключаю слово «равный, равенство» из Божественного словаря. Если вставишь это слово между людьми, их сразу посетит дьявол. Братство – на своём месте, но равенство – это искажённое слово. Братство основано на Любви. О какой любви вы говорите: о человеческой или Божественной? Помните: Любовь – одна и она неделима. Она – великая идея, великий импульс. В этой Любви скрывается всё – и братство, и свобода, и знание, и мудрость, и культура, и цивилизация.

Ни сумы [на дорогу]

Ни сумы

 

Аз изхвърлям думата „равен, равенство” от Божествения речник. Туриш ли тая дума между хората, дяволът веднага ще ги посети. Братството е на място, но равенството е изопачена дума. Братството почива на любовта. За каква любов говорите: човешка или Божествена? Помнете: Любовта е една и неделима. Тя е велика идея, велик импулс. В тая любов се крие всичко; и братство, и свобода, и знание, и мъдрост, и култура, и цивилизация.

 Нито  тържик

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

05.04.15

 

 

Первым опытом, осуществлённым нами во время войны, было познание людьми живой солнечной энергии, встреча Солнца и использование его ранних утренних лучей. ...Я смотрю на солнечную энергию как на живую энергию, благодаря которой всё растёт, цветёт и зреет. Эта живая энергия идёт только утром, когда Солнце восходит. Она не идёт от самого Солнца. – «Откуда она идёт?» Не могу вам сказать. – Она идёт от Бога.

 

Живая энергия

 

 

Първият опит, който направихме през време на войната, беше да познаят хората живата слънчева енергия, да посрещат слънцето и да използват неговите ранни утринни лъчи. ... Аз гледам на слънчевата енергия като на жива енергия, на която всичко расте, цъфти и зрее. Тази жива енергия иде само сутрин, когато слънцето изгрява. Тя не иде от самото слънце. – „Отде иде?“ Няма да ви кажа. – От Бога иде.

 

Живата енергия

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...