Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (20.04.15 - 26.04.15)


Recommended Posts

20.04.15

 

Сказано в Писании: «Отец любит Сына Своего». Это означает – Бог вложил Свою Жизнь в Христа и пожертвовал Собой через Него. Христос – отражение Бога, поэтому Бог Его узнал. Бог – Любовь, проявляющаяся через Сына. Отец узнал Любовь, вложенную в Своего Сына. Поэтому Христос говорит: «Как Отец знает Меня, так и Я знаю Отца». Не может Сын не знать вложенную в Него Любовь.

 

Великие условия жизни

 

 

 

Казано е в писанието: „Отец люби Сина си.“ Това значи – Бог вложи живота си в Христа и се пожертва чрез Него. Христос е отражение на Бога, затова Бог Го познава. Бог е Любов, която се проявява чрез Сина. Бащата познава любовта, която е вложил в сина си. Затова Христос казва: „Както ме познава Отец, така и аз Го познавам.“ Не може синът да не познава любовта, която бащата е вложил в него.

 

Великите условия на живота

Линк към коментар
Share on other sites

21.04.15

 

Христос говорит: «Пойдите, возвестите братьям Моим, чтобы пошли в Галилею, и там они увидят Меня». Галилея – это место ума, где происходит правильное понимание всего происходящего. Чтобы пойти в Галилею, человеку необходимо обладать большим благородством и интеллигентностью...

«Пойдите, скажите братьям Моим, чтобы пошли в Галилею, [и] там они увидят Меня». Это последние слова, направленные к вам Христом: пойти в Галилею, узреть Его, узнать Любовь, которую Он принёс. Он идёт сейчас – чтобы воскресить вас. Это – последний день!

 

Воскресение Любви

 

 

Христос казва: „Идете, известете на братята ми да идат в Галилея, и там ще ме видят“. Галилея е мястото на ума, дето нещата се разбират правилно. За да отиде в Галилея, човек трябва да бъде високо благороден и интелигентен...

„Идете, кажете на братята ми да идат в Галилея, там ще ме видят.“ Това са последните думи, които Христос отправя към вас, да отидете в Галилея, да Го видите, да познаете Любовта, която Той носи. Той иде сега да ви възкреси. Този е последният ден!

 

Възкресение на Любовта 

Линк към коментар
Share on other sites

22.04.15

 

Вы говорите, что жизни после смерти не существует. Спрашиваю: Разве свет не существовал, прежде чем разложить его? Была ли энергия у света до смерти? Конечно, была. Зачем тогда не существовать энергии после смерти? Энергия существует до и после смерти существ. Говорить о жизни после смерти, это значит говорить о продолжении Божьей деятельности – вечной и непрерывной.

 

Когда Его увидел Пётр

 

 

Казвате, че зад смъртта няма живот. Питам: Преди да се е разложила, светлината не е ли съществувала? Преди смъртта, светлината имала ли е енергия? Имала е, разбира се. Защо тогава след смъртта да няма енергия? Енергията съществува преди и след смъртта на съществата. Да се говори за живот след смъртта, това значи, да се говори за продължаване на Божията дейност, като вечна и непреривна.

 

Като го видя Петър

 

Линк към коментар
Share on other sites

23.04.15

 

Христос говорит: «Кто любит Меня, тот соблюдёт Слово Моё». И я говорю вам: если вы любите Христа – соблюдите Его Слово. А Его Слово несёт в себе великую Мудрость, возвышающую и укрепляющую человеческий дух, просвещающую человеческий ум, облагораживающую человеческое сердце и усиливающую человеческую волю – Мудрость, делающую людей свободными, счастливыми и благополучными. В этом всё заключено.

 

Кто любит

 

 

Ако ме любите, ще опазите моето Слово“, казва Христос. Аз ви казвам: Любите ли Христа, ще опазите Неговото Слово. А Неговото Слово носи в себе си великата Мъдрост, която въздига и укрепява човешкия дух, просвещава човешкия ум, облагородява човешкото сърце и усилва човешката воля, която прави хората свободни, щастливи и блажени. Там е всичкото.

 

Който люби

Линк към коментар
Share on other sites

24.04.15

 

Как мы можем разговаривать со своей душой? – Это величайшая наука. Если ты можешь разговаривать со своей душой – научишься важным вещам. Если не можешь разговаривать – останешься невеждой. Душа – мать человека. Мать означает «майя» – то, что облекло человека в материю. В сущности, у человека две матери: одна – духовного происхождения, другая – материального. Первая мать называется Божественной душой, а вторая – материей. Все противоречия и заблуждения человека создаются материей. Под «Божественной душой» мы подразумеваем состояние Нирваны.

 

Живая энергия

 

 

Как можем да се разговаряме с душата си? – Това е най-великата наука. Ако можеш да се разговаряш с душата си, ще научиш велики неща. Ако не можеш да се разговаряш, ще останеш невежа. Душата е майката на човека. Майката означава „мая“ – това, което е облякло човека в материя. Всъщност, човек има две майки: едната е от духовен произход, а другата – от материален. Първата майка се нарича Божествена душа, а втората – материя. Тя създава за човека всички противоречия и заблуди. Под „Божествена душа“ разбираме състоянието нирвана.

 

Живата енергия

Линк към коментар
Share on other sites

25.04.15

 

Каковы качества человека? Каким необходимо быть человеку? Самое основное для сознательного человека – быть благодарным. За что? – Быть благодарным за всё, что Бог дал человеку. А для того, чтобы эта благодарность пришла, у человека непременно должна быть Любовь – как одно из качеств. Я говорю о Любви в ограниченном смысле – как качестве человеческого сердца, человеческого ума и человеческой воли.

 

Что слышал

 

 

Кое е качеството на човека? Какъв трябва да бъде човек? Първото нещо за съзнателния човек: той трябва да бъде благодарен. За какво? – За всичко, което му е дал Бог. А за да дойде тази благодарност, непременно Любовта трябва да бъде едно от качествата. Аз говоря за Любовта в ограничен смисъл, като качество на човешкото сърце, на човешкия ум, на човешката воля.

 

Каквото чух

Линк към коментар
Share on other sites

26.04.15

 

Сейчас я хочу обратить ваше внимание на следующее: вы хотите изменений в вашей жизни. Вашей жизни нужно измениться и она изменится! Не только это, но изменятся и ваши желания, и мысли. Сейчас я вас спрашиваю: Какой должна быть следующая фаза этого изменения – вверх или вниз? Испытывали ли вы эту глубокую мысль в себе, чувствовали ли своей душой, что вам помогает Бог? Чувствовали ли вы в действительности помощь Любви? Это внутреннее мистическое переживание, как будто ты в согласии со всем миром и со всеми великими мыслями, вверх или вниз, ты одновременно присутствуешь и на Небе, и на Земле.

 

Что слышал

 

 

Сега аз искам да ви обърна внимание на следующето: вие искате вашият живот да се измени. Трябва да се измени, и ще се измени! Не само това, но ще се измени животът ви и във вашите желания и мисли. Питам сега: Каква искате да бъде следната фаза на туй изменение, нагоре или надолу? Изпитвали ли сте онази дълбока мисъл в себе си, да чувствате в душата си, че имате подкрепата на Бога? Чувствали ли сте в действителност подкрепата на Любовта? То е едно мистическо преживяване вътре, като че ти си в съгласие с целия свят и с всичките велики мисли, нагоре и надолу, ти едновременно присъстваш и на небето, и на земята.

 

 

Каквото чух

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...