Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Промени в сайта. Какво мислите?

Recommended Posts

Здравейте,

За нас е много радостно да ви споделим, че са напревени множество основни промени и подобрения по външния вид, дизайна, организацията, структурата и функционалността на сайта.

Моля имайте предвид, че процеса на подобренията ще продължава да тече поне още няколко седмици. В този период е възможно периодичо да затваряме сайта за известно време, както и да правим допълнителни промени.

Моля имайте предвид следното:

- всички стари мнения и текстове са в процес на автоматично преформатиране; това може да продължи до около две седмици; през този период форматиран текст във вид на цветове, цитати, картинки и други е възможно да се показва като код; моля бъдете търпеливи!; и моля НЕ редактирайте стари мнения или друго съдържание, за да поправяте форматирането; 

- досега при писане на мнение или друго съдържание, ако искахме да отделим текст в нов параграф и да се остави малко празно място между редовете, беше нужно да се натисне два пъти Enter; сега при писане на мнение, ако искате да отделите текст в нов параграф е нужно да натиснете Enter само веднъж; ако пък искате текста да не е с нов параграф, а просто на нов ред, натистнете Shift+Enter

- търснето е възможно да не работи напълно докато тече преформатирането; също сайта може да е малко по-бавен от обикновено през този период

- всички URL адреси са променени и вече са на кирилица

- целият сайт е оптимизиран за работа на мобилни устройства - смартфони, таблети и др.

- части от сайта може да се вижда на английски; това е в процес на дооправяне

- текат множество други малки подобрения

- астрологичната секция на сайта временно не работеше

някои други части от сайта е възможно да не работят напълно коректно; ако забележете нещо нередно или недобре работещо, моля пишете в тази тема

Надяваме се промените да донесат повече живот, пълнота и взаимно обогатяване във форума! 

Всякакви въпроси, предложения и коментари са добре дошли!

Желаем ви хубави дни! :)

Редактирано от Иво

Сподели това мнение

Пиша тук, защото в темата за коментари за промените не се дава възможност за отговор - явно техничекса особеност.

Знам, че промените са много труд и определено има съображения зад тях, затова ще изчакам да видя какво ще се получи и тогава ще дам мнение.

Засега само искам да кажа, че я няма или не се вижда, или яз не я виждам функцията за показване на последните мнения във форума. 

Сподели това мнение

@Божидар Цендов-БожидарЗим, обединих двете теми и оправих техническата опция за отговори. Сега би трябвало да е ок.

Последните мнения от форума (а също и ново съдържание в целия сайт) можеш да видиш тук: http://www.beinsadouno.com/board/new-content/

Най-горе в дясно в сайта, където пише "Ново в Портала" - от там чрез различните опции може да виждаш новите теми и мнения за избран период от време.

Редактирано от Иво

Сподели това мнение

Mалко ми е странно ...

Разстояниата между редовете е голяма ,когато натиснеш да пишеш на нов ред..И аз както имам навик да пиша в ляво ,се получава като от телеграф-дума , празно , дума ...пи, пи -в Русия съм , в Русия съм .

Еми така ми изглеждат постовете .Явно ще трябва да си променя начина на писане.

да допълня нещо хубаво :

цветовете са много красиви , свежо е и носи настроение 

Редактирано от vasilena

Сподели това мнение

Няма нищо странно, това е нова платформа, с много функционалности, които тепърва трябва да се проучват от потребителите, а това е изследване и е красиво. Твърде малко форуми в България имат подобни платформи - мултифункционални, различни, иновативни, каквито изисква 21 век. Моят е такъв, този е такъв, надяваме се и други да са такива. 

В България все още са малко подобни интерактивни форуми, но това е бъдещето. Потребителите трябва да се учат и да знаят. Да се оправят в тази среда.

Свиквайте. 

Сподели това мнение

Знам, че е огромен труд. Смисълът на този труд може да схванеш от уж дребните забележки на хората по-горе.

Безумно странни са ми мненията на Ивета, Все едно си е взела това, което взема. Та, не вярвай на Ивета ......

Сподели това мнение

Благодарим на подкрепата на всички, които са писали тук или които подкрепят тази промяна в мислите си! Имаме нужда! 

Мнението на @vasilena ме подсети да добавя нещо важно в първия пост, публикувам сега и тук, защото е важно:

- Досега при писане на мнение или друго съдържание, ако искахте да отделите текст в нов параграф и да се остави малко празно място между редовете, беше нужно да се натисне два пъти Enter; сега при писане на мнение, ако искате да отделите текст в нов параграф е нужно да натиснете Enter само веднъж; ако пък искате текста да не е с нов параграф, а просто на нов ред, натистнете Shift+Enter

-  моля НЕ редактирайте стари мнения или друго съдържание, за да поправяте форматирането на старо съдържание; това ще се оправи автоматично до около 2 седмици

Сподели това мнение

Аз също харесвам новия дизайн и изобщо цялата платформа, само едно не ми харесва - начина, по който са обединени форумите, свързани с изкуство и още няколко. Не е добре, не е много коректно, не разбирам място ли се спестява, какво ли, но не ми допада този миш маш. И наистина тези футъри са огромни, също не мога да схвана причината за техните пропорции. 

Сподели това мнение

Аз също харесвам новия дизайн и изобщо цялата платформа, само едно не ми харесва - начина, по който са обединени форумите, свързани с изкуство и още няколко. Не е добре, не е много коректно, не разбирам място ли се спестява, какво ли, но не ми допада този миш маш. И наистина тези футъри са огромни, също не мога да схвана причината за техните пропорции. 

Множество неща са в процес на дооправяне. А някои в процес на експериментиране. :) Много конкретни предложения за промяна са добре дошли.

Здравейте, искам да ви попитам как мога да видя Астрологичните планетни часове за деня?

​Все още не може. Най-рано след няколко дена. Старата секция на сайта, също е в процес на ремонт. И се надявам да успеем финално да прехвърлим основните и функции към новата визия. Ще отнеме известно време обаче. Засега не мога да кажа колко за жалост... Все още много неща са в процес на дооправяне.

Сподели това мнение

Според моето скромно мнение, "Общуването", "Мъжът и жената", "Семейството", "Лични истории", "Да се опознаем" и "Още за човешките отношения" просто нямат място при форум изкуство, трябва да се диференцират по някакъв начин, просто да бъдат под форумите за изкуство или някъде другаде, но да се смесват изкуство с тези теми не е естетично, не е коректно и като тематика.

Разбира се, Иво ти ще решиш дали да вземеш под внимание моето мнение! Иначе поздравления за новия дизайн и множеството нови функции, особено ми допада възможността да се прикачват файлове..

Сподели това мнение

Да, съвсем определено. Станало е малко разбъркване по време на промените. Сега е оправено. 

А прикачването на файлове беше временно включено докато се настройват разни неща. Сега го изключих отново. Това би натоварило излишно много сървъра. То и без това вече сайта е доста голям.

Ако някой друг има много конкретни други предложения, моля пишете :)

Сподели това мнение

На мен ми се иска музиката да си е самостоятелна категория .

Така ми се струва завряна в девета глуха.

Толкова сърце вложих в моята тема и за това поостанах , за да я завърша,

а сега никой няма и да ги види песните.

Сподели това мнение

Да, съвсем определено. Станало е малко разбъркване по време на промените. Сега е оправено. 

А прикачването на файлове беше временно включено докато се настройват разни неща. Сега го изключих отново. Това би натоварило излишно много сървъра. То и без това вече сайта е доста голям.

Ако някой друг има много конкретни други предложения, моля пишете :)

​E, това е вече друга работа. Браво, Иво! Чуден сайт!

Сподели това мнение

На мен ми се иска музиката да си е самостоятелна категория .

Така ми се струва завряна в девета глуха.

Толкова сърце вложих в моята тема и за това поостанах , за да я завърша,

а сега никой няма и да ги види песните.

​Предполагам много харесваш македонските песни и музиката като цяло и с много старание си подбрала музикалните клипове, които си добавила в темите. И искаш това да бъде видяно от повече хора, които да преживеят по подобен начин красотата на музиката. А също и смяташ, че музиката е много важна и е добре да бъде на по видимо място във форумите.

Споделям мнението за важността на музиката и бих се радвал ако има начин сайта да се развиват повече в посока музика. Към момента нямам много ясна визия обаче как може да стане това, нито ми е ясно кой би могъл да се включи и с какво. Ако има желаещи и конкретни предложения, като се имат предвид духа и насочеността на сайта, моля споделете ги. И можем заедно да мислим какво можем в бъдеще да променим.

Сподели това мнение

Като посвикнах и нещата ми изглеждат много добре..........очевидно одъртявам след като ми трябва време да свикна :) 

Само аватарите ми иглеждат странно като са кръгли - все едно нещо се губи от снимката. Не е само тука, но и в гугъл плюс са кръгли и там също ми изглеждат странни. 

Също, ако някой е писал повече за себе си (като мен, например) текста под аватара изглежда доста дълъг и не-хармоничен някакси като подреждане. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим

Сподели това мнение

Супер е Божидаре !

Само егенето ти липсва и претенциите за свястната жена .:3d_139:

Сподели това мнение

Получихме множество запитвания от хора, които питат за астрологичната секция - хороскопи, разположения на планети и др. Напомням това, което е написано в първото мнение на тази тема. 

Тези секции временно не работят. В момента текат промени и подобрения, за които ни трябва известно технологично време.

Нашето намерение е да пуснем отново тези секции, веднага след като успеем да се справим с множеството технически предизвикателства, по които в момента се работи. Надявам се да успеем да края на седмицата. Може и по-рано при повече късмет. Трудно е да се каже точен срок, тъй като екипа, който работи по това е изключително малък, а задачите не са една или две.

Благодаря на всички за търпението и разбирането!

Редактирано от Иво

Сподели това мнение

А сега как се трият съобщенията от пощата? Не всичките, а конкретно съобщение? 

Супер е Божидаре !

Само егенето ти липсва и претенциите за свястната жена .:3d_139:

Аз претенции нямам особени. Беше предимно изследователски интресес 

Сподели това мнение

А сега как се трият съобщенията от пощата? Не всичките, а конкретно съобщение? 

​Няма вече концепция за триене. Когато всичи участници в един личен разговор го "напуснат", съобщението се изтрива само.

Сподели това мнение

Имам питане- на началната страница излизаха преди Уики-беседи и Молитви и формули. Сега не ги намирам. Къде да търся?

Сподели това мнение

Иво от известно време забелязвам още нещо във форумите за изкуство. След като се публикува нова тема или мнение, не се отчита като новина от страни, т.е. не е видимо, има някакъв проблем с отчитане на новите постове и теми и това затруднява достъпа до форума, всички си мислят, че няма нови мнения и теми, освен ако не влязат в конкретния форум. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега