Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.05.15 - 10.05.15)


Recommended Posts

 

04.05.15

С чисто Божественной точки зрения, каждый, дающий ветхую одежду, наказывается. Таков закон. Когда мы делаем хорошее дело или когда даёшь что-то во Имя Божие – будешь давать самое лучшее что имеешь – как сделал бы для себя самого. И когда говорю, что люблю себя, надену на себя лучшую одежду и так пойду к Богу. И когда я даю что-то человеку, без значения имею или не имею денег, сделаю что-то хорошее, что-то новое.

Наши должники

 

От чисто Божествено гледище, всеки, който даде една вехта дреха, той се наказва. Такъв е законът. Когато направим една добрина или когато дадеш нещо в името Божие, ще дадеш най-хубавото, каквото имаш – както за себе си. И когато казвам, че обичам себе си, ще се облека най-хубаво и така ще отида при Бога. И когато дам някому нещо, имам или нямам пари, ще направя нещо хубаво, нещо ново.

Нашите длъжници

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

05.05.15

Красивое в Боге – то, что Он помнит самое хорошее, сделанное нами, не помнит зла. И когда уйдёшь к Нему, Он ничего не говорит о твоих прегрешениях – они для Него не существуют. И если бы Бог имел эту слабость – обращать взгляд к твоей ошибке – Он не был бы Господом.

Наши должники

 

Красивото в Бога е това, че Той помни само доброто, което сме направили, а не помни злото. И като отидеш при Него, Той нищо не говори за твоите прегрешения, те за Него не съществуват. И ако Бог имаше тази слабост, да обръща погледа си към една твоя погрешка, Той нямаше да е Господ.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

06.05.15

Тому, кто хочет идти вслед за Христом, нужно обладать собственным жизненным опытом, быть умным, смелым и решительным, не колебаться ни перед чем. … Смело идите по Божиему пути не отклоняясь, без искажений.

Следуй за Мною

Две жены

 

Който иска да тръгне след Христа, трябва да носи опитностите на живота в себе си, да бъде умен, смел и решителен, пред нищо да не се колебае. ...Вървете смело в Божия път без да се отклонявате, без да го изопачавате.

Дойди след Мен

Линк към коментар
Share on other sites

07.05.15

Итак, все пороки в мире зарождаются только тогда, когда отсутствует ...благородный элемент Любви. Тогда зарождаются все отрицательные качества. Следовательно – внесите ...хорошее, красивое в свою жизнь. Это – истинная жизнь.

Наши должники

 

И тъй, всичките пороци в света се зараждат само тогава, когато отсъства ...благородният елемент на Любовта. Тогава се зараждат всички отрицателни качества. Следователно внесете ...хубавото, красивото в живота си. То е истинският живот.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

08.05.15

И сегодня многие люди имеют о себе очень высокое мнение. В чём оно заключается? Нет, высокое мнение мы имеем только о том человеке, который знает в чём воля Божия.

Наши должники

 

И днес много хора имат много голямо понятие за себе си. В какво седи високото понятие? Не, високо мнение имаме само за този човек, който знае в какво седи волята Божия.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

09.05.15

Почему нам нужно прощать друг другу? – С каждым плохим фактом, удерживаемым в себе, мы приносим большой вред не столько своим ближним, сколько тому возвышенному, благородному, Божественному в нас. Можно сказать, что этим мы вонзаем терновый шип в Божественный Дух, живущий в нас. И Писание часто говорит: «Не огорчайте Божественный Дух, которым вы запечатлены». Дело не в том, что меня кто-то обидел, а в том, чтобы не обидеть этот великий, Божественный Дух, пробуждающий во мне все благородные мысли, все благородные чувства, развивающий мою волю. Всё то, чем я обладаю, это благодаря Ему.

Наши должники

 

Защо трябва да си прощаваме? – С всеки един лош факт, който задържаме в себе си, ние създаваме големи пакости, не толкова на ближните си, колкото на онова възвишеното, благородното, Божественото в нас. Може да кажем, че с това ние забиваме един трън вътре в Божествения Дух, Който живее в нас. И Писанието често казва: „Не огорчавайте Божествения Дух, с Който сте запечатани“. Не е въпросът, че ме е обидил някой, но аз да не обидя онзи велик, Божествен Дух, Който събужда в мене всички благородни мисли, всички благородни чувства, Който развива волята ми. Всичко това, което имам в себе си, е благодарение на Него.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

10.05.15

Если вы читаете произведение романиста, то хорошее находится не в том, что он написал, а в душе, вложенной автором в написанное. Когда читаешь написанное автором – ты войдешь в контакт с его душой. Вы читаете труды какого-то философа, математика, или слушаете какого-то музыканта: всё это внешняя сторона, это небольшой повод для того, чтобы связаться с их душой. Живые души, с которыми ты находишься в общении, передают тебе силу. Писание, которое мы называем Слово Божие, живо. И когда Его читаем, мы находимся в общении с писавшими Его душами. Сказанное Христом – живо. Кто-то говорит: «Что сказал Христос?» Если произнесёшь эти слова – вступаешь в связь с Христом.

Наши должники

 

Ако вие четете един романист, красивото не е туй, което е написал, но в душата, която е вложил авторът в написаното. Като го четеш, ти ще влезеш в контакт с неговата душа. Четете някой философ, математик, или слушате някой музикант, всичко това, което те са написали, то е външната страна, то е един малък повод, за да се свърже с тяхната душа. Живите души, с които си в общение, ти предават сила. Писанието, Което наричаме Слово Божие, е живо. И като Го четем, ние сме в общение с тия души, които са Го писали. Туй, което е казал Христос, то е живо. Някой казват: „Какво е казал Христос?“ Щом изречеш тези думи, ти влизаш във връзка с Христа.

Нашите длъжници

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...