Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.05.15 - 17.05.15)


Recommended Posts

11.05.15

«И прости нам долги (грехи) наши, как и мы прощаем должникам нашим». Знаете ли вы что лежит в основе этого прошения? – Только Любовь может прощать, т. е. я буду исправляться; Любовь не прощает – она забывает.  «Любовь долготерпит, милосердствует, не превозносится, не завидует, не мыслит никому зла». Только такая великая Любовь в состоянии очистить тебя. Твоё сердце будет чисто, и после этого вы будете в состоянии обладать новой наукой жизни.

Наши должники

 

И прости ни греховете, както и ние прощаваме на нашите длъжници.“ В дъното на тази прошка знаете ли какво лежи? – Само Любовта може да прощава, т.е. аз ще се коригирам, Любовта не прощава, тя забравя. „Тя дълготърпи, благосклонна е, не се превъзнася, не завижда, не мисли зло никому.“ Само тази велика Любов е в състояние да те изчисти. Сърцето ти ще бъде чисто, и след туй състояние вие ще имате една нова наука за живота.

Нашите длъжници

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

12.05.15

Но если говорится «чистота», то подразумевается, что никакого изъяна в жизни быть не должно. Когда мысль человека полностью чиста – она сильна. Чистая мысль всегда даёт силу; чистое желание всегда даёт силу. Вместе чистая мысль и чистое желание усиливают волю. Когда мы достигаем просветления ума, чистота нам показывает путь, по которому нам необходимо пройти; свет ума показывает самый короткий путь, по которому необходимо пройти. А когда мы говорим об Истине, то чистота показывает нам способ, которым мы можем использовать силу, вложенную в нас Богом.

Как Он чист

 

Но щом се каже „чистота“, тя подразбира, че никакъв дефект в живота не трябва да съществува. Когато една мисъл е напълно чиста, тя е силна. Всякога чистата мисъл дава сила; всякога чистото желание дава сила. Чистата мисъл и чистото желание, двете заедно, усилват волята. Когато дойдем до светлината на ума, тя ни показва пътя, през който трябва да минем; светлината показва най-късия път, през който трябва да минем. А когато говорим за Истината, тя ни показва начина, по който ние можем да използваме силата, която Бог е вложил в нас.

Както е Он чист

 

Линк към коментар
Share on other sites

13.05.15

Три души – Учители, и (эти) трое являются одним. ...Отец – я сейчас раскрываю слово «Учитель», – Отец на Небе, Дух в духовном мире, Сын, воплощённый в физическом мире – Троица. Один объединяет форму, другой – содержание, а третий – Отец мой, от Которого проистекает вся жизнь. Сейчас, прежде всего, с кем вам нужно иметь общение? С Отцом Света, от Которого проистекает жизнь, и Его необходимо познавать. Прежде всего необходимо познавать жизнь, и если имеете жизнь – будете иметь движение, движение – это Дух. Если есть движение – будете образовывать форму.

Как Он чист

 

Трима души са учителите, и тримата са един. ...Отец – аз сега развивам принципиално думата „учител“, – Отец, Който е горе, Духът, Който е в духовния свят, и Синът, Който е въплътен във физическия свят, тримата те са едно. Единият обединява формата, другият обединява съдържанието, а третият – Отец ми, от Който произтича целият живот. Сега, най-първо, вие трябва да имате общение, с кого? С Отца на светлината, от Когото произтича животът, и Него трябва да познавате. Най-първо трябва да познавате живота, и щом имате живот, ще имате движение – движението е Духът. Щом имате движение, ще образувате форма.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

14.05.15

У вас много хороших желаний – я смотрю на вас с хорошей стороны, вы делаете всё с любовью и я радуюсь этой любви. Но какой-то сильный человек, иной раз, взяв в свои руки какого-нибудь слабого человека, так сильно сожмёт своего друга, что сломает ему от любви два ребра. Не хотел этого делать, от любви обнял его, но был так силен, что прижимая друга, у того треснули ребра. Мне не хочется чтобы человек, любя, проявлял настолько большую силу, что у друга начинали трещать рёбра при сжатии. Будем внимательны, не будем сильно сжимать. Любви нужно действовать очень мягко, очень мягко.

Как Он чист

 

Вие имате много добри желания, аз виждам добрата страна, вършите всичко от любов, и аз се радвам на тази любов. Но някой път, някой силен човек, като вземе в ръцете си някой слаб човек, стисне толкова силно своя приятел, че му счупи двете ребра от любов. Не искал човекът, от любов, но бил толкова силен, че като стиснал приятеля си, припръщели ребрата му. Ще се пазим, да не стискаме много. Любовта трябва да действа много меко, много меко.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

15.05.15

Но самое главное, что требуется от всех вас как учеников, – не спотыкайтесь. Если кто-то имеет познания – радуйтесь, выслушивайте его, когда он говорит. Но и тем, кто говорят, необходимо быть благоразумными, не занимать всё время, много не говорить. Всем нужно быть сообразительными, очень сообразительными. Итак, надо понимать человеческую душу, говоря ей, надо знать [что ей говорить].

Как Он чист

 

Та, първото нещо, от всинца ви се изисква като ученици: не се спъвайте. Ако някой има познания, радвайте се, изслушвайте го, когато говори, пък и онези, които говорят, трябва да бъдат благоразумни, да не вземат всичкото време, да не говорят много. Всички трябва да бъдете досетливи, много досетливи. И тъй, трябва да разбираме човешката душа, като говорим, да знаем.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

16.05.15

И когда полюбишь кого-то, тот, кого полюбишь, становится очень придирчивым. До тех пор, пока его не полюбишь, он на всё согласен, но если его полюбишь – вдруг становится очень взыскательным. И знаете ли вы почему так происходит? Поскольку Любовь уже расширяет ауру, развивает чувствительность, человек становится гордым. Если начинаешь его сильно любить – он становится так чувствителен, что в нём всё оживает, даже самая малая обида. Раньше он не обращал внимание на то как ты посмотрел на него, или на то что ты не поздоровался с ним, но если полюбишь его – он уже становится взыскательным. Тебе необходимо посмотреть на него, улыбнуться ему, оказать ему услугу, а если ты не окажешь внимания – твоя любовь будет подвергнута критике.

Как Он чист

 

И когато обикнеш някого, онзи, когото обикнеш, става крайно претенциозен. Докато не го обичаш, той на всичко е съгласен, но обикнеш ли го, отведнъж става крайно взискателен. И знаете ли защо? Понеже Любовта вече развива аурата, развива чувствителността, човек става горд. Възлюбиш ли го, става тъй чувствителен, всичко оживява в него, даже и най-малката обида. По-рано той не е обръщал внимание как си го поглеждал или че не си го поздравил, но обикнеш ли го, той е вече взискателен, ти трябва да го погледнеш, да му се усмихнеш, да му направиш услуга, а не си ли внимателен, ще изложиш любовта си на критика.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

17.05.15

Кто-то скажет: «Моё сердце сгорает». Но Любовь это другое состояние (чувство): когда ты полюбишь кого-то – ты сострадаешь ему и относишься к нему так, как к себе, у тебя присутствует некоторое сострадание для того чтобы не сделать ему пакость. Этому чувству сострадания нужно проявляться, если оно не проявляется – Любовь ещё не проявилась в своём практическом приложении. Далее: в Любви существует и другая способность – способность прощать. Ты будешь прощать, какую-бы ошибку [человек] не совершил. Это одно из качеств Любви. Если в вашей любви нет сострадания и прощения – это ещё не Любовь, это не Любовь Отца, потому что Отец никого не судит, не видит ни в ком ошибки; Он, смотря на все существа, видит в них всё хорошее.

Как Он чист

 

Някой ще каже: „Моето сърце гори“. Но в Любовта има друго едно чувство: когато обикнеш някого, ти го съжаляваш и към него се отнасяш тъй, както към себе си, имаш известно съжаление, да му не направиш някоя пакост. Туй чувство трябва да се проявява, не се ли проявява, то Любовта още не се е проявила в своето практическо приложение. После, в Любовта има друго чувство: да извинявате. Ти ще извиняваш, каквато погрешка и да се направи. То е едно качество на тази Любов. Вашата любов не прави ли тези две изключения, тя не е още Любов, тя не е на Отца, защото Отец не съди никого, в никого не вижда погрешки, Той като погледне всички същества, все добро вижда в тях.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...