Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Донка

Що е "европейско образование"?

Recommended Posts

Напоследък започнах да получавам мейли от някакъв център за европейско образование. Отначало бях заинтригувана - все пак това е моята сфера на интерес, но и леко разочарована, защото в мейлите ставаше дума за продажби и потребители. Сметнах че просто първите са били на такива теми, но ето продължавам да получавам...:

"Телефонни продажби и умения за комуникация по телефона" и 

Акцентите:

·               Инструменти за повишаване на ефективността на телефонните продажби;

·               Как да си уредим първа среща по телефона - да се научим да продаваме “идеята за среща” по телефона;

·               Да се овладеят техниките за телефонни преговори;

·               Да се придобие умението за съставяне на предложения за продажба в зависимост от спецификата на продукта;

·               Да се изработи личен стил за ефективна работа с клиенти.

·               Да се придобият умения за контролиране на трудните преговори.

Семинар

"Събиране на просрочени вземания"

Акцентите:

·        Причини за възникване на просрочените вземания

·        Профилактика на просрочените вземания

·        Система за управление на вземанията

·        Алгоритъм за работа с просрочени вземания

·        Ключови умения за преговори с длъжниците

Питам се това ли е европейското образование???? 

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Това е света на бизнеса. Онзи, дето не е много светъл /според мен/...  Изобщо манипулация... Но всеки със съ-знанието си и според нуждите си.  Има хора, на които им резонира и са си ОК.

Сподели това мнение

Това са корпоративни похвати с цел постигане на определени резултати с продажби и клиенти, нито има връзка с образованието, камо ли европейското, нито е в сферата на самообучението или нещо от сорта. Иначе приветствам самата тема за европейското образование.

Сподели това мнение

И аз непрекъснато получавам покани за обучение и за семенири свързани с бизнес, продажбени умения, управление на проекти, системи за качество и тн....

Това го отдавам по скоро на системата, която следи активността ти в интернет, от тук продават адреса ми на съответните компании и те започват рекламана атака... С други думи Биг Брадър в действие. 

Това добре ли е или не? В ерата на Водолея, ерата на тоталната комуникация пътя към създаването на 6 раса вероятно това е един от пътищата - комуникация чрез мрежата на интернет, като глобална мрежа. 

Вероятно съм старомоден или идеалист но все си мисля, че целта в Ерата на Водолея не е мрежова комуникация на базата на машини, а по скоро на телепатия, на нашите собствени способности. 

Сподели това мнение

Когато пак получиш такова съобщение, просто потърси (някъде най-долу в текста) възможността да се отпишеш (да отпишеш имейла си) от списъка с имейли, на които дадената фирма праща спам (нежелани и  непоискани съобщения).

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега