Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.05.15 - 24.05.15)


Recommended Posts

18.05.15

...когда мы кого-то полюбим, то мы в силе всё сделать ради него. ...Когда ты полюбишь кого-то – совсем не думаешь, готов на все жертвы, а когда мало любишь [человека] – философствуешь. Когда полюбишь его – говоришь: «Я всё сделаю [для тебя]». Когда человека не любишь – говоришь: «Существует закон, то да сё», а когда его полюбишь – говоришь: «я готов всем жертвовать, всё отдам [для тебя]». Таково правило.

Как Он чист

 

...когато обикнем някого, ние сме в сила да направим всичко заради него. ...Когато обичаш някого, хич не мислиш, готов си на всички жертви, а когато малко го обичаш, философстваш. Когато обикнеш, казваш: „Всичко ще направя“. Когато не го обичаш, казваш: „Закон има, това-онова“, а когато го обикнеш, казваш: „Готов съм всичко да жертвам, всичко давам“. Тъй седи правилото. 

Както е Он чист

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

19.05.15

От вас требуется следующее: берегитесь разрушать то, что Бог созидает в вас. Если Бог разбудил в вас Божественное чувство – храните его как цветочек, не уничтожайте, но если его уничтожите – разрушите самое благородное в своей душе. Не нужно разрушать не только себя, но и ученикам не следует разрушать друг друга; как ученикам вам необходимо постоянно работать извне: и извне мы можем создать эту гармонию.

Как Он чист

 

От вас искат това: пазете се да съсипвате онова, което Бог гради във вас. Ако Бог е събудил едно Божествено чувство, туй чувство пазете го като едно цветенце, не го съсипвайте, а щом го съсипете, ще съсипете най-благородното нещо в душата си. Не само на вас, но един на друг не трябва да съсипвате, а като ученици отвън, трябва постоянно да работите: и отвънка можем да създадем тази хармония.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

20.05.15

Существует три закона, которым мы, иной раз, подчиняемся. Первый закон: Любовь к Богу – в этом законе у нас нет исключения. Будешь любить Бога своим сердцем, умом, душой, своей силой. Как? – Научишься. Второй закон: всем вам нужно быть совершенными. Ничего более. Возможно ли это или нет? Любовь к Богу, Любовь к ближнему и совершенство – это законы, ничего более. Можем ли мы или не можем – это условия, о которых мы не говорим. Эти три закона неизменны. Всем вам необходимо совершенство. Когда это произойдёт – сейчас или через тысячу лет – это другой вопрос. Мы можем быть совершенными и сейчас.

Как Он чист

 

Има три закона, на които ние по някой път се подчиняваме. Първият е: Любов към Бога – в тоя закон изключение у нас няма: Бог ще обичаш със сърцето си, с ума си, с душата си, със силата си. Как? – Ти ще се научиш. Вторият закон е: Всички трябва да бъдете съвършени. Нищо повече. Може ли или не? Туй са закони: Любов към Бога, Любов към ближния и съвършенство, нищо повече. Можем ли, не можем ли – това са условия, върху това ние не говорим. Това са три закона неизменни. Съвършенство трябва на всинца ви. Кога ще бъде, сега или след хиляда години, то е друг въпрос. Можем да бъдем съвършени и сега.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

21.05.15

Сейчас Христос на Земле, и, если мы входим с ним в связь, Он особым образом проникает во все существа, живёт в их умах, в их сердцах, и мы можем сказать, что если бы у всех людей, у всех нас была эта глубокая вера в Него, то Он готов нам помочь. Он так внимателен! Но когда Он видит, что мы упрямы – Он молчит. Ты можешь 10 раз спрашивать Его о чём-то – Великий Учитель молчания всё видит, но молчит. Так говорит оккультная наука познания: Великий Учитель молчит. Если Он найдёт, что тебе необходимо пройти через это испытание, то Он оставит тебя пройти его. Если ты совершишь ошибку, упадёшь, Он предпочтёт, чтобы ты упал, нежели лишить тебя получения этого опыта. Испытаешь это небольшое падение. Однажды, если ты попробуешь совершенствоваться без этого опыта, придёт намного большее падение по отношению к сегодняшнему.

Как Он чист

 

Сега, щом се свържем с Христа, Който е на земята – Христос е на земята! – по един особен начин Той прониква всички същества, живее в техните умове, в техните сърца, и можем да кажем, че ако всичките хора, всички ние имаме тази дълбока вяра в Него, Той е готов да ни помогне. Той е толкова внимателен! Но когато види, че ние сме упорити, Той мълчи. Ти можеш 10 пъти да Го питаш за нещо, Великият Учител на мълчанието вижда всичко, но мълчи. Тъй казва окултната наука на познанието: Великият Учител мълчи. Ако Той намери, че ти трябва да минеш през тази опитност, ще те остави да минеш, погрешка ли ще направиш, ще паднеш ли, Той ще предпочете ти да паднеш, отколкото да те лиши от тази опитност. Ще опиташ това малко падение. Един ден, ако ти се повдигнеш без тази опитност, ще се яви много по-голямо падение от сегашното.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

22.05.15

Если что-то происходит, вы скажете: «Это кармические причины, на них мы не останавливаемся». Прежде всего, вопрос разрешите так: «Существуют важные причины для того, что с нами происходит. Господь любит меня». А если скажем: «Почему Господь так поступает со мной», и подумаем, что Он поступает несправедливо – мы изменяем порядок вещей, в нас проникает дух падения – лукавый.

Как Он чист

 

Та ако някои неща се случват, вие ще кажете: „Това са кармически причини, за тях няма да се спирам“. Най-първо, въпросът ще разрешите така: „Има важни причини за това, което ни се случва. Господ ме обича“. А ако речем: „Защо Господ така постъпва спрямо мен“, и да мислим, че той несправедливо постъпва, ние изменяваме реда на нещата, в нас се е загнездил онзи дух на падението – лукавият.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

23.05.15

Я говорил, что мы можем быть совершенными в малых делах. Встречаю вас – вы обидели меня, я решил вас уязвить и огорчить. Дух говорит: «Будь осторожен! Не делай этого». Встречаю вас, и, подумав, говорю: «Я поступлю так, как говорит Господь». Если скажу доброе слово так, как сказал бы Господь, – в этот момент я совершенен. Если вы обидели меня, но приходите ко мне (с просьбой об оказании вам услуги), а я окажу вам услугу без какой-либо корыстной цели – так, как требует Бог – мой поступок обладает совершенством. В своих малых делах мы можем быть совершенными. От вас требуется совершенство в малых делах, в малых действиях, везде в мелочах. В этом каждому нужно быть совершенным, тогда придёт другое совершенство.

Как Он чист

 

Аз съм говорил, че ние можем да бъдем съвършени в дребните постъпки. Срещна ви, обидили сте ме, намислил съм да ви ухапя и аз да ви огорча. Духът казва: „Внимавай, не го прави“. Срещна ви, и като помисля, казвам: Аз ще постъпя тъй, както Господ казва. Една сладка дума кажа ли тъй, както Господ би я казал – в този момент аз съм съвършен. Дойдете при мене, вие сте ме обидили, аз ви направя една услуга без никаква користна цел, услуга, тъй както Бог изисква – моята постъпка е съвършена. В малките си постъпки ние можем да бъдем съвършени. От вас искам съвършенство в малките думи, в малките дела, в малките действия, навсякъде в дреболиите, в това трябва да бъде всеки един съвършен, тогава ще дойде другото съвършенство.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

24.05.15

«Исследуйте Писания!» Болгарам необходимо исследовать эти священные Писания – об этом сказал Христос. ...Я знаю, что решения Бога не отменяются. Раз решено Богом – дело сделано. Это касается тех, кто уже готовы. Примите эту Любовь, приложите её в своём доме, приложите её в самих себе, в своих мыслях, в своих желаниях, в своих действиях, в отношениях с окружающими вас людьми; и каждый день, найдя какое-то несоответствие – исправьте его с Любовью!

Исследуйте Писания!

 

Изпитвайте Писанията!“ Българите трябва да изпитват тия, свещените писания, какво е казал Христос. ...Аз зная, че в Божиите решения обратни действия няма. Решеното веднъж в Бога, то е свършено. Въпросът е сега за онези в света, които са вече готови. Приемете тази Любов, приложете я в дома си, приложете я в себе си, в мислите си, в желанията си, в действията си, в окръжаващите ви; и всеки ден, като намерите някоя несъобразност, изправете тази несъобразност с Любовта!

Изпитвайте Писанията!

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...