Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.05.15 - 31.05.15)


Recommended Posts

25.05.15

Как реформировалась современная церковь за 2000 лет? Для примера: в [формуле] Символа веры указано «Верую во Единого Бога». В какого Единого Бога? Как необходимо понимать «Единого Бога»? – Верю в Единого Бога, одинаково смотрящего на все существа, без каких либо различий, как на муху, так и на человека. Кто-то скажет, что существует противоречие. Да, противоречия существуют, но только для тех индивидуумов, которые не могут думать, а те, кто думают – смогут эти противоречия примирить.

Если пребудете во Мне

 

От 2,000 години съвременната църква в какво се е реформирала? За пример: във веруюто: „Вярвам – казва – в Единаго Бога“. В кой Единен Бог? Какво трябва да разбираме под „Единен Бог“? – Вярвам в Единия Бог, Който гледа на всичките същества еднакво, без никаква разлика, както на мухата, така и на човека. Ще каже някой сега, че има противоречие. Да, противоречия съществуват само за ония индивиди, които не могат да мислят, а ония, които мислят, могат да примирят тия противоречия.

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

26.05.15

Христос говорит: «Если слова Мои пребудут в вас...» Какие это слова? Разумное в мире. Что разумно? Разумно то, что всегда может изменить наши состояния. Разумно то, что может изменить твоё состояние в данный момент, расширить твой ум, родить новую идею, дать побуждение твоему сердцу и твоей воле – это, разумное, мы называем Словом. Это определение хорошее.

Если пребудете во Мне

 

Христос казва: „Ако думите Ми пребъдват във вас…“ Кои са тия думи? – Разумното в света. Кое е това разумно? Разумно е туй, което може всякога да измени нашите състояния. Туй разумното, което може да измени едно твое състояние в даден момент, да разшири ума ти, да роди една нова идея, да даде подтик на сърцето ти и на волята ти, туй, разумното, ние наричаме Слово. Туй определение е хубаво.

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

27.05.15

...самое главное, когда современные люди проповедуют и говорят, у каждого оратора, к какой бы социальной группе он не принадлежал, говорит ли он по религиозному или общественному вопросу, цель должна быть абсолютно бескорыстной, оратор не должен иметь другой цели и ему нужно высказывать великую Истину так, как он её понимает, на благо своих ближних. А сейчас те, кто спрашивают, и те, кто говорят, все заинтересованы. Ну, если мы заинтересованы, как будем проповедовать Истину?

Если пребудете во Мне

 

...когато съвременните хора проповядват и говорят, но най-първо, всеки един говорител, от каквато и категория и да е, дали говори върху религиозен или обществен въпрос, целта му трябва да е абсолютно безкористна, да няма никаква цел и да изкаже великата Истина тъй, както я разбира, за благото на своите ближни. А сега онези, които питат, и онези, които говорят, всички са заинтересовани. Е, тогава, ако ние сме заинтересовани, как ще проповядваме Истината?

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

28.05.15

Мы – разумные люди и нам необходимо открыть свои сердца и свои умы для того, чтобы говорить Истину. Для нас стыдно лгать. ...Нам всем необходимо говорить Истину, понятно ли это вам? И нет ничего более отвратительного чем то, что религиозный, духовный человек лжёт и потом извиняется, что был в нервозном состоянии.

Если пребудете во Мне

 

Ние сме хора разумни и трябва да отворим сърцата си и умовете си, да говорим Истината. Срамота е за нас да лъжем. ...Всички трябва да говорим Истината, разбирате ли? И няма по-отвратително нещо от това, един религиозен, духовен човек, да говори лъжа и после да се извинява, че бил нервозен човек.

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

29.05.15

Главное сейчас – чтобы эти мысли остались у вас, Истина глубоко проникла в ваши сердца. Будем любить Истину всем своим сердцем, всем своим умом, всей своей душой и всей своей силой. Это первое, что необходимо всем болгарам, от самого большого до самого малого. Второе: Болгарину необходимо любить Свет, Абсолютный Свет для ума, и желать его всей своей душой и всей своей силой. Затем, третье: Болгарину необходимо любить Чистоту своего сердца и желать её всем своим сердцем, всем своим умом и всей своей силой. Если мы сможем реализовать эти три идеи в Болгарии – за один год будем иметь совершенно новую культуру – за один год болгары продвинутся вперёд на 1000 лет.

Если пребудете во Мне

 

Главното сега е, да останат тия мисли у вас, необходимо е Истината да се загнезди в сърцата ви. Да любим Истината с всичкото си сърце, с всичкия си ум, с всичката си душа и с всичката си сила. Това е първото нещо, което е необходимо за българите, без разлика, от най-големия до най-малкия. Второто нещо: Българинът трябва да обича светлината, абсолютната светлина за ума, и да я желае с всичката си душа и с всичката си сила. После третото нещо: Българинът трябва да обича чистотата на сърцето си и да я желае с всичкото си сърце, с всичката си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила. Ако можем да приложим тия три неща в България, вътре в една година ще има една съвършено нова култура – в една година българите ще отидат 1,000 години напред.

Линк към коментар
Share on other sites

30.05.15

Вернувшись домой – остановитесь и спросите себя: «Успели ли мы, до сих пор в нашей жизни, приложить Любовь?» Посмотрите на свою жизнь – служили ли вы один день Богу так, как Он желает? Поищите и найдите один красивый день вашей жизни, когда вы его провели так, как Он желает. Перед людьми и перед собой исповедуйтесь чистосердечно и искренне, возвысьте свои мысли и скажите: «Был ли в моей жизни один красивый день, когда я служил так, как требует Божия Любовь?» Какой это важный вопрос!

Если пребудете во Мне

 

Спрете се, като се върнете у дома, и си кажете тъй: „Ние употребили ли сме досега Любовта?“ Прегледайте вашия живот: служили ли сте един ден на Бога тъй, че да сте извършили волята Божия, както Той иска? Претърсете и намерете един красив ден в живота си, да сте го употребили тъй, както Той иска. Пред вас, пред себе си изповядайте се чистосърдечно и искрено, повдигнете си мислите и кажете: „Има ли един красив ден в моя живот, в който аз съм служил тъй, както Божията Любов изисква?“ Какъв важен въпрос е този!

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

31.05.15

Пусть в этот вечер мы отправим свои умы, свои сердца и души к Богу, произведём великую волну в мире, чтобы Господь почувствовал, что мы Его искренне ищем. И когда Он это почувствует – ответит нам. И тогда вы услышите этот тихий голос, и, услышав его, вы ощутите один из самых замечательных моментов, которые вы иногда переживали!

Если пребудете во Мне

 

Нека тази вечер ние да отправим умовете си, сърцата си и душите си към Бога, да произведем една велика вълна в света, да почувства Господ, че ние искрено Го търсим. И когато почувства това, Той ще ни отговори. И тогава ще чуете онзи, тихия глас, и като го чуете, ще имате един от най-приятните моменти, който някога сте преживели!

Ако пребъдете в Мене

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...