Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Прегръщане на страха


Recommended Posts

Изхода за мен е следният. Колкото и да отричам антидепресантите в момента имам нужда от тях. По един или друг начин съм допуснала да се стигне до тук. Следващата стъпка е медитацията, т.е. приемането. Нищо не можеш да направиш само наблюдаваш и приемаш. А най-сигурният и качествен метод е смилането на това, което не ти харесва. Без борба и бягство. Тогава идваш на себе си. Това очаквам Диди. Да махна от себе си всичко, което не е мое. Да се науча да разпознавам моите мисли от чуждите, независимо дали са вътре в мен или или идват от вън. Това състояние го знам и го помня, но съм го забравила и погребала. На моменти излиза, но много бързо пак го покривам. Очаквам да спра да се страхувам или ако не мога то поне да приема страха си, а не вечно да бягам от него. А докато не разбера защо съм дошла на този свят и в какво съм най-добра, т.е. какво ми е призванието това няма как да се случи. Всичко друго е лъжа.  Дотогава ще се държа като някое малко дете и ще се мотая като пиле в кълчища. Благодаря на всички ви за вниманието и помоща. 

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сега махни "очаквам" и виж какво се получава.

Ясни стъпки за които се иска конкретни действия.

Очакването е пасивна позиция, която предполага нещо или някой от вън да го направи за теб. За това е и писането и говоренето.

"Искам", ако кажеш, но нямаш готовност пак не става, защото без готовността и способността, искането се превръща в изискване./отново от другите/

Първо е важно да разграничиш, разпознаеш и осъзнаеш тези две неща. След това да се замислиш от какво си готова да се откажеш, за да се почувстваш по- добре.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Тази сутрин както си пиех кафето в един момент сякаш забих. Всичко се изпари от главата ми. Погледнах се отстрани. Бях само аз. Страхотно спокойствие и облекчение. Исках само да седя, да гледам в една точка и да наблюдавам. Аз изобщо не съм част от цялата тази лудница около мен. За съжаление това състояние продължи само секунди. 

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да помислиш върху един кратък цитат, а именно:

"Бедствията разкриват нашите добродетели."

Можем да приемем, че според теб ситуацията, в която се намираш, може да бъде определена като бедствие. Кои твои добродетели би разкрило това бедствие? Каква ще е тяхната роля в твоето справяне? С какво могат да ти помогнат, на какво да те научат, от какво да те предпазят?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...