Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (08.06.15 - 14.06.15)


Recommended Posts

08.06.15

Я говорю, что Дух видим. Некоторые люди говорят, что Дух видим, а другие, что он не видим. Свет – одежда Духа. Следовательно, мы видим одежду. Там, где действует Дух, присутствует Свет; где Дух не действует – нет Света. Говоря о Божественном, люди спрашивают: «Можем ли мы его уловить?» Они думают, что реально только то, что можно физически взять в руки. Разумеется, что то, что ты можешь взять своими руками, реально, но ты можешь воспринять нечто и своим духом. Ты можешь схватить что-то и слесарными клещами; фотография же может поймать образ и тень данного предмета.

Святой Дух научит вас

 

Аз казвам, че Духът е видим. Някои твърдят, че е видим, други - че е невидим. Дрехата на Духа е Светлината. Следователно, ние виждаме дрехата. Там, където Духът действа, има Светлина; където Духът не действа, няма Светлина. Когато говорят за Божественото, хората питат: "Можем ли да го уловим?" Те мислят, че само това, което могат да уловят, е реално. Разбира се, че това, което можеш да уловиш с ръцете си, е реално, но можеш да уловиш нещо и с духа си. Ти можещ да уловиш нещо и с железарски клещи; фотографията пък може да улови образа и сянката на даден предмет.

Дух Свети ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

09.06.15

«Как я могу почувствовать Господа?» Соверши доброе дело для кого-нибудь так, чтобы этот человек тебя не видел и не понял [кто это сделал], чтобы тебя не видели окружающие люди. После этого ты услышишь тихий голос Господа. Он заговорит с тобой, одобрит твой поступок. Сказано: «Бог, видящий тайное, воздаст тебе явно». Есть ли бóльшая радость от той, что с тобой начал говорить Бог? Делай добро и не думай ни о чём. Бескорыстие ведёт на пути Любви.

Было два сына

 

„Как мога да почувствам Господа?“ – Направи добро на някого, без да те види и разбере той, без да те видят окръжаващите. След това ще чуеш тихия глас на Господа. Той ще ти проговори, ще одобри постъпката ти. Казано е: „Бог, Който вижда в тайно, ще ти въздаде наяве“. Каква по-голяма радост от тази, да ти проговори Бог? Прави добро и не мисли за нищо. Безкористието води в пътя на Любовта.

Имаше двама синове

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

10.06.15

...Христос идёт на Землю только для интеллигентных людей, людей Правды. Тем людям Он изъявится, тем людям будет говорить, будет их учить. Когда в какой-то город приходит музыкант, то кому он играет – глухим ли? Нет, он играет для тех, кто слышит. …И когда музыкант играет, он играет для тех людей, у которых есть уши и они имеют «внутренний слух» чтобы слышать, т. е. понимать. А люди говорят: «Христос придёт для всех». Под «всех» подразумеваем тех, у которых развита эта интеллигентность.

Алчущие и жаждущие

 

..Христос иде на земята само за интелигентните хора, за хората на Правдата. На тях той ще се изяви, на тях ще говори, тях ще учи. Когато дойде в някой град един музикант, на кого иде да свири, на глухите ли? Не, а на онези, които чуват. ...И когато музикантът свири, той свири за хора, които имат уши и които имат интелигентни уши да слушат, т.е. да разбират. А хората казват: „Христос ще дойде за всички“. „Всички“ подразбира онези, у които тази интелигентност е развита.

Гладуват и жадуват

Линк към коментар
Share on other sites

11.06.15

Сегодня матери учат своих детей [тому], что для того, чтобы быть здоровыми, необходимо много есть. Это неправильное воспитание. Однако, природа говорит: Будешь есть только тогда, когда голоден; если ты не голоден – будешь поститься. Если бы современные люди подчинялись этому внутреннему инстинкту – голодать, когда чувствуют недомогание – то были бы более здоровыми, чем сейчас. Если бы люди следовали тем внутренним, благородным импульсам своей души – совершать добрые дела – было бы лучше, чем сейчас.

Живой Господь

 

Днес майките учат децата си, че трябва да ядат много, за да бъдат здрави. Това е криво възпитание. Обаче, природата казва: Ще ядеш, само когато си гладен. Ако не си гладен, ще постиш. Ако съвременните хора се подчиняват на този вътрешен инстинкт – когато са неразположени, да гладуват, щяха да бъдат по-здрави, отколкото са сега. Ако хората биха се подчинили на онези вътрешни, благородни импулси на своята душа – да правят добрини, щяха да бъдат по-добре, отколкото са сега.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

12.06.15

Говорится о Господе, что Он велик, необъятен, однако убедиться в этом может только малая часть людей. Если говорится, что «Бог есть Любовь», то каждый может это испытать. Любовь доступна для всех. Достаточно открыть своё сердце, чтобы тебе начал говорить Бог – заговорил как Любовь.

Живой Господь

 

Казва се за Господа, че е велик, необятен, обаче, малцина могат да се убедят в това. Каже ли се, че Бог е Любов, всеки може да Го опита. Любовта е достъпна за всички. Достатъчно е да отвориш сърцето си, за да ти проговори Бог, като любов.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

13.06.15

Христос говорит: «Я есмь истинная виноградная лоза, а Отец Мой – виноградарь». В этой лозе текут соки Любви – сила, несущая жизнь. В жизни проявляется сознание человека, а в сознании – его ум. Следовательно, жизнь не может проявиться без любви. Если проявляется жизнь, то и сознание проявляется. Без проявления сознания, как Света, ничего не достигается. Живые существа отличаются друг от друга степенью этого Света.

Живой Господь

 

Христос казва: „Аз съм истинната лоза, и Отец ми е земеделецът." В тази лоза текат соковете на любовта, като сила, която носи живот. В живота се проявява съзнанието на човека, а в съзнанието –  неговият ум. Следователно, без любов животът не може да се прояви. Щом се изяви животът, и съзнанието се изявява. Без съзнанието, като светлина, нищо не се постига. Живите същества се отличават едно от друго по степента на тази светлина.

Живият Господ

Линк към коментар
Share on other sites

14.06.15

Услышав слово «дух», люди начинают дрожать от страха. Я говорю не о [низших] духах, а о Божием Духе, о Разумном начале в мире. Когда говорят, что ты высказываешься (рассуждаешь) разумно, это показывает, что через тебя проявляется Дух. Дух – живое, разумное Слово. ...Дух – та разумная основа, на которой мы живём. От этой основы исходит Любовь, несущая радость и веселие в человеческую душу.

Живой Господь

 

Като чуят думата „дух", хората започват да треперят от страх. Аз не говоря за духове, но за Божия Дух, за Разумното начало в света. Когато казват, че говориш разумно, това показва, че Духът се проявява чрез тебе. Духът, това е живото, разумно Слово. ...Духът е онази разумна основа, върху която живеем. От тази основа излиза любовта, която носи радост и веселие в човешката душа.

Живият Господ

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...