Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.07.15 - 12.07.15)


Recommended Posts

06.07.15

Вы спрашиваете: Почему Бог не проявляется в своей полноте? – Если Бог проявился бы так, как вы хотите, вы бы не выдержали Его Свет и теплоту, растаяли бы. Вот почему Бог изъявляется по-разному – каждому человеку согласно его степени развития.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Питате: Защо Бог не се прояви в своята пълнота? – Ако Бог би се проявил, както искате, вие не бихте издържали на Неговата светлина и топлина, щяхте да се стопите. Ето защо, Бог се изявява различно, на всеки според степента на развитието му.

Станете да отидем!

Линк към коментар
Share on other sites

07.07.15

Что такое жизнь? По мнению некоторых людей жизнь является движением. Это не так. Движение является проявлением жизни, но сама жизнь – это не движение. Жизнь проявляется через наши мысли, чувства и действия. Каждая мысль, каждое чувство, которые никогда не изменяются, представляют собой неиссякаемый источник жизни. Жизнь – это Великий принцип, Сознательная сила, которая ни рождается, ни умирает. Найти жизнь – это значит войти в связь со всеми живыми существами на Земле – со всеми рыбами, птицами, млекопитающими. – Почему? – Потому что через них протекает жизнь.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Какво нещо е животът? Според някои, животът е движение. – Не е така. Движението е проява на живота, но самият живот не е движение. Животът се проявява чрез нашите мисли, чувства и действия. Всяка мисъл, всяко чувство, които никога не се изменят, представят извор, чрез който животът тече, без да изтича. Животът е велик принцип, съзнателна сила, която нито се ражда, нито умира. Да намериш живота, това значи, да си влязъл във връзка с всички живи същества на земята – с всички риби, птици, млекопитаещи. – Защо? – Защото чрез тях протича животът.

Станете да отидем!

 

Линк към коментар
Share on other sites

08.07.15

Говоря, что Бог присутствует во всём живом, я подразумеваю, что Он проявляется как возможность. В человеке находятся возможности Бога, но не и сам Бог. Он – вне человека, так, как дерево находится вне своей тени. Тень – это отдалённая копия вещей. Она скрыта в самом предмете, как и возможности Бога скрыты в человеческих мыслях и чувствах.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Като казвам, че Бог е във всичко живо, разбирам, че Той се проявява като възможност. Възможностите на Бога са в човека, но не и самият Бог. Той е извън човека, както дървото е извън своята сянка. Сянката е далечно копие на нещата. Тя е скрита в самия предмет, както възможностите на Бога са скрити в човешките мисли и чувства.

Станете да отидем!

Линк към коментар
Share on other sites

09.07.15

Первый элемент, с которого начнётся новое воспитание, это музыка. Я желаю болгарам стать музыкальными. Пусть музыка работает в их умах и сердцах.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Първият елемент, с който ще започне новото възпитание, е музиката. Едно нещо, което желая на българите, е да станат музикални. Музиката да работи в техните умове и сърца.

Станете да отидем! 

Линк към коментар
Share on other sites

10.07.15

О нас говорится, что мы мистики. Это мнение нас не радует. Мы – не «духовные болтуны», мы – люди реальных истин, реального опыта. Мы делаем такие опыты, которые дают видимые результаты – как и опыт садовника, художника и музыканта. ...Всё, что мы знаем, мы применяем. Это требуется от нас, как носителей Нового учения.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Казва се за нас, че сме мистици. Това мнение не ни радва. Ние не сме духовни фразеолози, ние сме хора на реалните истини, на опита. Ние правим такива опити, които имат видими резултати, както опитът на градинаря, на художника и на музиканта. ...Всичко, което знаем, ние го прилагаме. Това се иска от нас, като носители на новото учение.

Станете да отидем!

Линк към коментар
Share on other sites

11.07.15

Новый человек – человек будущего – коренным образом отличается от сегодняшнего: его голова будет красивой, хорошо оформленной; его сердце будет наполнено Любовью; его ум будет носителем Света, а воля его будет сильной. Если ты встретишь нового человека, то почувствуешь его братом. Новый человек выполнит то, что обещал.

Встаньте, чтобы пойти!

 

Новият човек – човекът на бъдещето, се отличава коренно от сегашния: главата му ще бъде красива, добре оформена; сърцето му ще бъде пълно с любов; умът му ще бъде носител на светлина, а волята му ще бъде силна. Срещнеш ли новия човек, ти ще го почувстваш като брат. Каквото обещае, той ще го изпълни.

Станете да отидем!

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.15

Когда-то, отправляясь с Солнца на Землю, я спросил Господа что сказать болгарам. Он мне ответил: «Скажи им, чтобы они были добрыми, умными, честными и справедливыми». ...Я пришёл в Болгарию сказать болгарам об Истине, показать им правильный путь. И они, вместо того, чтобы меня послушать, «нарядили» меня различными эпитетами – лжец, самозваный пророк и др. Возвращаясь на Солнце возьму с собой все эпитеты, там напишу книгу с заметками и впечатлениями от моего пребывания в Болгарии. От моей книги будет зависеть будущее Болгарии и болгарского народа. Если вы меня спрашиваете о том, кто я, в сущности, и кем являюсь, то кроме многих эпитетов, данных вами, говорю: Я – экскурсант. ...Вы спрашиваете меня о том, каково происхождение моей фамилии. – Моя фамилия – Дънов (Дынов), но это псевдоним. Отец моего дедушки был очень крепкий, здоровый человек, как «дъно» («дно»). Дно есть и у бочки, и у реки, и у моря – интересно, с каким дном я соотношусь. Везде есть дно. Тяжко тому, у кого нет дна! Вот почему, когда вас называют «Дыновисты», знайте, что вы не мои последователи, а люди со дном.

Когда его увидел Пётр

 

Едно време, когато тръгвах от слънцето за земята, запитах Господа, какво да кажа на българите. Той ми отговори: Ще им кажеш: да бъдат добри, умни, честни и справедливи. ...Аз дойдох в България, да кажа на българите истината, да им посоча правия път. И, вместо да ме послушат, те ме накичиха с различни епитети: лъжец, самозван пророк и др. Като се върна на слънцето, ще взема със себе си всички епитети, там ще напиша книга с бележки и впечатления от прекарването ми в България. От моята книга ще зависи бъдещето на България и на българския народ. Ако ме питате, кой съм всъщност и какъв съм, покрай многото епитети, дадени от вас, казвам: Аз съм един екскурзиант. ...Казвате: Какъв е произходът на фамилията, в която дойде? – Фамилията ми е Дънов, но това е псевдоним. Бащата на моя дядо бил много як, здрав човек, като "дъно". От тая дума произлиза прякорът Дънов. Дъно има и бъчвата, и реката, и морето – интересно е, за кое дъно се отнася. Навсякъде има дъно. Горко на оня, който няма дъно! Ето защо, когато ви наричат „Дъновисти", ще знаете, че не сте мои последователи, но сте хора с дъно.

Като го видя Петър

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...