Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Рассвет

"Мысли на каждый день" (13.07.15 - 19.07.15)

Recommended Posts

13.07.15

Вы говорите: «Этот человек – брат, нужно любить его». Кого мы называем братом? – Только того, кто совершенно чист. Я не признаю братьев у которых нет чистоты. Среди грешных людей Братство существовать не может. Братство существует только между любящими душами, только между людьми с просветлёнными умами и тёплыми сердцами.

Наказание будет более лёгким

Казвате: Брат е този човек, трябва да се обича. Кого наричаме брат? – Само онзи, който е съвършено чист. Аз не признавам нечисти братя. Братство не може да съществува между грешни хора. Братство съществува само между любещи души, само между хора с просветени умове и с топли сърца.

По-леко ще бъде наказанието

Сподели това мнение

14.07.15

Не будет ли для вас лучше и приятнее осознать ваши преступления? Но не только это. Ты огорчил твоего брата, его жену, огорчил его детей. Увидев их, вздохнуть и сказать: «Сожалею, что я своим эгоизмом огорчил брата». Есть ли более благородный поступок от того, чтобы осознать, что ты согрешил против брата и исправить свою ошибку? Такого человека я называю братом, мужем, другом, сестрой.

Не е ли най-доброто, най-приятното, да съзнаете вашите престъпления? Но не е само това. Ти си наскърбил твоя брат, жена му, децата му си огорчил. Като ги видиш, да въздъхнеш и да кажеш: Съжалявам, че със своя егоизъм аз съм огорчил своя брат. Каква по-благородна постъпка от тази – да съзнаеш, че си съгрешил спрямо брата си и да поправиш погрешната си. Такъв човек наричам аз брат, мъж, приятел, сестра.

Сподели това мнение

15.07.15

От всех [учеников] требуется честность. В Школе не допускается никакой лжи. За пределами Школы, в миру, вопрос поставлен иначе. Там существуют законы, пусть судят согласно этим законам. В Школе существуют только законы добра. Кто грешит и совершает зло – окажется вне Школы. В Школе нет закона зла. Кто хочет жить в Божественном мире – тот может жить только по закону добра.

Честност се иска от всички. В школата не се позволява никаква лъжа. За света, въпросът е поставен другояче. Там има закони, нека съдят според тях. В школата има закони само за доброто. Който греши и прави зло, ще се намери вън от школата. Там няма закон за злото. Който иска да живее в Божествения свят, той може да живее само в закона на доброто.

Сподели това мнение

16.07.15

Если вы сможете применить одну сотую от моего учения – вы станете счастливыми. Я не желаю более одной сотой.

Ако можете да приложите една стотна от моето учение, вие ще станете щастливи. Не искам повече от една стотна.

Сподели това мнение

17.07.15

Сколько видов любви вы знаете? По моему мнению, существует 4 вида любви: Божественная, ангельская, человеческая и животная. Существуют и другие виды любви, но я останавливаюсь на числе 4 – числе Пифагора, служащем мерой вещей. Это абсолютное число. Под абсолютным понимаю то, чему ставит преграды ум. ...Каждое тело в движении абсолютное; если оно останавливает свое движение – не является абсолютным.

Чем Божественная любовь отличается от других видов любви? Божественная любовь неизменна и постоянна во всех своих проявлениях, во времени и в пространстве. ...Божественная любовь представляет собой вечный камень, вечную скалу, на которой человек строит свою жизнь.

Ангельская любовь отличается своей чистотой. В ней нет никаких страстей. Питающийся такой любовью не болеет.

Человеческая любовь ограничивает В ней присутствуют страсти. Она – раздвоена. В ней существуют и хорошие, и плохие состояния.

Животная любовь характеризуется тем, что быстро забывает.

Не знаете, чего просите

Колко вида любов познавате? Според мене, има четири вида любов: Божествена, ангелска, човешка и животинска. Има и други видове любов, но аз спирам до числото четири – Питагоровото число, с което измерват нещата. То е абсолютно число. Под абсолютно разбирам това, на което умът поставя прегради. ...Всяко тяло в движение е абсолютно; щом спре движението си, не е абсолютно.

По какво се отличава Божествената любов от другите видове? Божествената любов е неизменна и постоянна във всички свои прояви, във време и пространство. ...Тя представя вечна скала, вечна канара, върху която човек гради своя живот.

Ангелската любов се отличава по своята чистота. Тя е без никакви страсти. Който се храни с тази любов, не боледува.

Човешката любов ограничава. В нея има страсти. Тя е раздвоена. В нея има и добри, и лоши разположения.

Животинската любов се отличава по това, че лесно забравя.

Не знаете какво искате

Сподели това мнение

18.07.15

Многие люди говорят: «Нужно жить так, чтобы угодить обществу». – Нет, я говорю: Нужно угодить Богу, Любви. Если угодишь Богу и Любви – ты угодил всем людям. Если какая-то сестра сердится на тебя за что-то – старайся помириться с ней. Это – необходимость для тебя. Когда-то эта сестра сделала для тебя доброе дело. Полюбишь её, потому что и Бог её любит. – Почему нужно любить друг друга? – Потому что и Бог нас любит. Это – мой сильный аргумент. Иначе быть не может. Это закон, от исполнения которого ты не можешь отказаться.

Не знаете, чего просите

Мнозина казват: Така трябва да живеем, че да угодим на обществото. – Не, аз казвам: Трябва да угодим на Бога, на любовта. Ако угодиш на Бога и на любовта, ти си угодил на всички. Ако някоя сестра ти се сърди нещо, гледай да се помириш с нея. Това е необходимост за тебе. Някога тя ти е направила добро. Ще я обикнеш, защото и Бог я обича. – Защо трябва да се обичаме? – Защото и Бог ни обича. Този е моят силен аргумент. Другояче не може. Това е закон, от който не можеш да отстъпиш.

Не знаете какво искате

Сподели това мнение

19.07.15

Некоторые люди меня спрашивают – почему я, говоря, не довожу вас до полного раскрытия вопросов, а оставляю их открытыми. Моя цель – не давать вам ответы на вопросы, уже нашедшие решение, а дать вам возможность мыслить свободно и самостоятельно.

Не знаете, чего просите

Някои ме питат, защо, като ви говоря, не ви доведа до края на въпросите, но ги оставям открити. – Моята цел не е да ви дам разрешени въпроси, но да ви поставя в положение да мислите свободно и самостоятелно.

Не знаете какво искате

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this