Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (20.07.15 - 26.07.15)


Recommended Posts

20.07.15

Когда ты говоришь о Любви, но она не живёт в тебе, когда твои чувства постоянно изменяются, это не истинная Любовь. В таком случае ты лжёшь самому себе и окружающим.

Не знаете, чего просите

 

Когато говориш за любовта, а не я носиш в себе си и постоянно променяш чувствата си, това не е истинска любов. В такъв случай, ти лъжеш себе си и окръжаващите.

Не знаете какво искате

Линк към коментар
Share on other sites

21.07.15

Сегодня Христос нам говорит: «Просите у Бога обрести Любовь». Когда у вас появится сильное желание поисков Любви – вы разрешите проблему вашей жизни и перед вами откроется новый мир. Ваши отношения с людьми наладятся и вы начнёте правильно мыслить, чувствовать и поступать. Тогда и ваше отношение к Богу, к ангелам, к людям и к животным будет правильным.

Не знаете, чего просите

 

Днес Христос ни казва: Искайте от Бога любовта. Когато във вас се яви дълбоко желание да потърсите любовта, вие ще разрешите проблемата на вашия живот, и пред вас ще се отвори нов свят. Отношенията ви с хората ще се оправят, и вие ще започнете да мислите, да чувствувате и да постъпвате правилно. Тогава и отношенията ви към Бога, към ангелите, към хората и към животните ще бъдат правилни.

Не знаете какво искате

Линк към коментар
Share on other sites

22.07.15

Я пояснял вам многие вопросы и сейчас снова повторяю: Начните с малых величин – которые как точка, как жизнь, не занимают никакого пространства. Начните работать с самой малой светлой мыслью. Примите её и воплотите. Скажите себе: «Бог есть Любовь. И в самом малом своём проявлении эта Любовь доступна моей душе».

Чтобы наследовать

 

Много въпроси съм ви обяснявал и сега пак повтарям: Започнете с малките величини, които, като точката, като живота, не заемат никакво пространство. Започнете да работите с най-малката светла мисъл. Приемете я и я приложете. Кажете си: Бог е Любов. И в най-малкото си проявление, тази любов е достъпна за моята душа.

Да наследя

Линк към коментар
Share on other sites

23.07.15

Я люблю Истину. Желаю и вам любить её. Вы любите Истину, познаёте её, но её не прилагаете. Что касается вас – вы хорошо знакомы с ней. Когда речь идёт о других людях – притворяетесь, что не знаете её. Нет, скажи себе: «Знаю Истину, но не в моих интересах её признать». Скажешь, что твои взгляды не позволяют тебе поступать согласно Истине. – Не оправдывайся. Истина прилагается при всех условиях. Скажи себе, что не хочешь её приложить. Почему и по какой причине не хочешь – это не важно.

Чтобы наследовать

 

Аз обичам истината. Желая и вие да я обичате. Вие обичате истината, познавате я, но не я прилагате. Когато се отнася до вас, добре я познавате. Когато е за другите, правите се, че не я познавате. Не, кажи си: Познавам истината, но не е в мой интерес да я призная. Ще кажеш, че твоите възгледи не ти позволяват да постъпваш съобразно истината. – Не се оправдавай. Истината се прилага при всички условия. Кажи си, че не искаш да я приложиш. Защо и за какво не искаш, не е важно.

Да наследя

Линк към коментар
Share on other sites

24.07.15

У всех языков существует единый источник происхождения. Это не подразумевает однообразия. В проявлениях языков существует разнообразие, а в принципах – однообразие. Когда мы смотрим на объекты издалека, то они видятся нам однообразными. Что подразумевается под «единством»? В чём единство? – В безграничном, в беспредельном. А под «множеством» мы подразумеваем то, что близко к нам. Это проявление видимой реальности. Что значит «проявление»? – Проявление в свете, на яву. Действительно, свет все вещи проявляет. – Кто их осмысливает? – Виделина (Духовный свет). Это проявление видимой реальности. Что значит «проявление»? – Проявление в свете, на яву. Действительно, свет все вещи проявляет. – Кто их осмысливает? – Виделина (Духовный свет). Значит, свет всё проявляет, а виделина всё осмысливает. В болгарском языке слово «виделина» заменяют словом «светлина» (свет). Свет (светлина) имеет физическое происхождение. По вибрации слово «виделина» более сильное, чем слово «светлина». Филологи нуждаются в духовном свете и изучения природы на этой основе; важно, что «светлина» и «виделина» – это две различных идеи.

Лама савахфани

 

Всички езици имат един общ произход. Това не подразбира еднообразие. В проявите на езиците има разнообразие, а в принципите – еднообразие. Нещата ни се виждат еднообразни, когато ги гледаме отдалеч. Какво се разбира под „единство"? Де е единството? – В безграничното, безпределното. А под „множество" разбираме близките до нас неща. То е проява на видимата реалност. Какво значи „проява"? – Да се яви нещо в светлина, на яве. Наистина, светлината изявява нещата. – Кой ги осмисля? – Виделината. Значи, светлината изявява нещата, а виделината ги осмисля. В български език думата „виделина" заместват със „светлина". Това е неразбиране. Светлината има физически произход. По вибрации думата „виделина" е по-силна от думата „светлина". Филолозите се нуждаят от духовна светлина, и от нейно гледище да изучават природата, важно е, че светлината и виделината са две различни идеи.

Лама савахтани

Линк към коментар
Share on other sites

25.07.15

Вы спрашиваете: «Почему Бог не всегда отвечает на наши молитвы?» – Очень просто! Бог очень взыскателен. Он желает, чтобы вы говорили на Его языке. – Но мы Ему молимся, поём Ему песни, курѝм фимиам. – Этого недостаточно, это внешняя сторона. Важным является разговор с Ним на Его языке. – Что значит «Его язык»? – Ключ к Божиему языку – Любовь. – Какая любовь? Полностью бескорыстная Любовь... Во всех своих делах, мыслях и чувствах тебе нужно быть свободным от всякого корыстолюбия.

Лама савахфани

 

Питате: Защо Бог не отговаря всякога на нашите молитви? – Много просто! Бог е крайно взискателен. Той иска да говорите на Неговия език. – Ама ние Му се молим, песни Му пеем, тамян Му кадим. – Това не е достатъчно, това са външни положения. Важно е, говорите ли на Неговия език. – Кой е Неговият език? – Ключът на Божия език е Любовта. – На коя любов? – На абсолютно безкористната любов. Каквото правиш, каквото мислиш и чувстваш, да си свободен от всякакво користолюбие.

Лама савахтани

Линк към коментар
Share on other sites

26.07.15

В мире нет живого существа, малого или большого, на чей зов Бог бы не ответил. Нет случая, чтобы Бог не ответил любой человеческой душе. Если Его ответ не пришёл вовремя – значит существует беспорядок на вашей почте. Приведите в порядок свою почту. Почта с Неба отправляется вовремя, но пока достигнет Земли – письма где-то теряются и идут месяцами. Кто после [этого] виноват? – Опять Бог.

Лама савахфани

 

Няма живо същество в света, малко или голямо, на чийто зов Бог да не е отговорил. Няма случай, Бог да не е отговорил на една душа. Ако отговорът Му не е дошъл навреме, това се дължи на неуредицата във вашите пощи. Уредете пощите си. Пощата от небето тръгва навреме, но докато стигне на земята, писмата се загубват някъде и се бавят с месеци. Кой е крив после? – Пак Бог.

Лама савахтани

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...