Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заплетен проблем


Recommended Posts

Здравейте ! До сега не съм се обръщал за помощ за подобно нещо и не знам от къде да започна с това.Ще се постарая да не се отплесквам в подробности. Всичко започна педи 7,8 години.Бях преживял  любовно разочарование( изобщо не ми върви в отношенията с момичетата) и се отприщи след това едно странно усещане на задушаване и чувство, че действителността около мен не е реална, които циклично се повтаряха в последните ми години в училище.След това се появи едно друго усещане което ги замести и което се смеси с чувството че се задушавам и това беше страха от смъртта и преходността-непрекъснато се появяваха натрапчиви мисли и представи които ме ужасяваха и до такава степен ме тормозеха че по цели дни бях като замаен, освен това имах усещането че ако не направя дадено нещо по точно определен начин - не изям дадена филия,не седна на определено място или не подредя книги по определен начин нещо неприятно ще ми се случи.Започнаха да се появяват след първия ми сексуален опит и внушения че ми има някаква болест . Така в продължение на една две години един след друг на цикли тези страхове се редуваха и един на друг сякаш се захранваха като единия се усилваше или след време връщаше другия като накрая се появи и един последен, който ме тровеше съвсем и даже не можех да излизам по едно време заради него - непрекъснато ми се ходеше до тоалетна когато бях в автобус или някъде извън  къщи и имах усещането на болки и неразположение в корема. Не бях особено пълноценен трудно се решавах да ходя на лекции и упражнения и да излизам по заведения с колеги, но стиснах зъби и някак успях да ги преодолея не знам как и временно утихнаха.Смятам че това вероятно ми помогна хобито ми, а и започнах да взимам  хомеопатии и да тренирам . И тогава се запознах с едно момиче в което се влюбих и което се опитах да спечеля - за мое нещастие обаче тя ме изпозлваше и непрекъснато лъжеше и въртеше  и това в продължение да доста време тъй като комуникацията между нас беше основно по интернет. Аз обаче бях хлътнал толкова че бях станал изключително привързан , бях обсебен от нея и непрекъснато беше в мислите ми правех какво ли не за да спечеля сърцето и и въпреки че разума ми подсказваше че нещата са извън контрол аз не можех да я преодолея.Усещах едно напрежение,притеснение и копнеж премесен на топка в слънчевия сплит което ми тежи и не ми дава мира придружено с мисли и копнеж по нея,изобщо не обръщах внимание на други момичета,околните ме дразнеха,нямах никакъв интерес към нищо друго освен нея . И когато накрая изгубих всяка надежда бях изпаднал в една дупка и нямах желание за абсолютно нищо нито работа,учене и дори бях изгубил интерес желание към момичета в един момент.След това всичките ми стари страхове се завърнаха с гръм и трясък един след друг.И макар че бях свикнал с тях и имах опит доста трудно ги овладях.И след като от тогава минаха две години отново срещнах в  момиче в което се влюбих и отново старите усещания от предишната се повториха , а след като спря да пише в един момент още повече се засилиха -''.Усещах едно напрежение,притеснение и копнеж премесен на топка в слънчевия сплит което ми тежи и не ми дава мира придружено с мисли и копнеж по нея,изобщо не обръщах внимание на други момичета,околните ме дразнеха,нямах никакъв интерес към нищо друго освен нея'' .Непрекъснато се тревожа за нея къде е, с кой е кога ще ми пише и т.н .Не мога да си го обясня даже разума ми не го побира и се опитва изкарва някакви доводи които да ме успокоят, че аз не познавам добре този човек и няма как да съм влюбен в него, че отново се влюбвам в мечтан образ, а не в реална личност.На моменти се чудя че минавам през някакво повтарящо се изпитание отново и отново- влюбвам се ,разочарование и след това унението и страховете ми се завръщат.Объркан съм. И се страхувам че сега ще се повтори и с това момиче 

Редактирано от Kalek
Линк към коментар
Share on other sites

О'к, какво имаме според редовете от писмото?! Базисна неувереност, зависими елементи в характера, ниска самооценка, причиняващи соматични симпатикотонични симптоми, плюс дразнимо дебело черво и склонност за вкопчване и ревност в евентуална бъдеща връзка. Имаме и реални социално - поведенчески липси - приятелка, споделена любов, сексуалност и взаимност. Последните липси отново се дължат на характеровата неувереност. По скромното ми мнение, това от което имаш нужда, е следното:

- проверка на реалността и работа с вътрешния диалог, в посока стабилно заземяване, самоуважение и целенасочена самоувереност.

- редовна практика на сесии медитация/ хипнотерапия, фокусирани в самоувереност и висока самооценка. Като страничен ефект, се повлиява силно положително и чувствителният стомах.

- регулярно и постъпателно изпълнение на поведенчески експерименти и действия, предизвикващи страхово наситените ти програми - още и още и пак и пак и пак, до постигане в достатъчна степен на погасяването им и преработването им до стабилна самоувереност. Част от тази поведенческа работа би била и пик ап стратегии изучаване и прилагането им активно и интензивно на практика. В повед. експерименти ще се учиш да чуваш откази и дори умишлено ще ги търсиш, като се учиш да ги приемаш неперсонално и спокойно...

Намери резултатен и фокусиран в справяне психотерапевт! Според мен, между десет и двадесет сесии биха дали добър резултат, при твоя силна мотивация да помогнеш на мотивацията на терапевта да ти помогне!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...