Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (27.07.15 - 02.08.15)


Recommended Posts

Говоря о Любви, я хочу вам дать правильный способ для её восприятия. Кто-то может принять любовь в кафе, но я поднимусь на Витошу и приму её там. Я сомневаюсь в том, что Любовь может прийти в кафе и оттуда её [можно] получить. Я не только сомневаюсь, но хорошо знаю, что Божия Любовь никогда не посещает прокуренные, дымящиеся места. Если ты хочешь принять Любовь – поднимись на Витошу, жди её там. Другими словами: Единственное место, куда входит Божия Любовь, это сердце человека. Когда очистите своё сердце – вас посетит Божия Любовь. ...Как только Бог вас посетит, вы испытаете бескрайнюю, бескорыстную Любовь ко всему живому в окружающем мире.

Лама савахфани

 

Като говоря за любовта, искам да ви дам правилен начин за нейното възприемане. Някой може да приеме любовта в кафенето, но аз ще се кача на Витоша, там да я приема. Аз се съмнявам в това, че любовта може да дойде в кафенето и оттам да я приемете. Не само, че се съмнявам, но зная положително, че Божията Любов никога не посещава опушени, димящи места. Ако искаш да приемеш любовта, ще се качиш на Витоша, там ще я чакаш. С други думи казано: Единственото място, дето влиза Божията Любов, е чистото човешко сърце. Когато очистите сърцето си, Божията Любов ще ви посети. ...Щом Бог ви посети, вие ще изпитате широка, безкористна любов към всичко живо в света.

Лама савахтани

Линк към коментар
Share on other sites

28.07.15

Последователи Христа представляют Его как большого мечтателя, идеалиста, и говорят: «Чтобы понять и применить Учение Христа должны пройти тысячи лет». Спрашиваю вас: Откуда придут понимающие Христа люди, когда пройдут тысячи лет? Теперешние люди не верят в другую жизнь. Приход каких людей вы ожидаете спустя тысячи лет? Тех, кто верит в другую жизнь? – Ну, теперешние люди будут эволюционировать. – Так не рассуждается. Помните: Разумное происходит из разумного, а глупое из глупого. Что является разумным в этой эпохе? Где основа этой разумности? На этой ли основе будет создана будущая разумность?

Пришёл послужить

 

Христовите последователи представят Христа като голям мечтател, идеалист и казват: За да се разбере и приложи Неговото учение, ще минат хиляди години. Питам: Като минат хиляди години, от де ще дойдат хора, които да Го разберат? Сегашните хора не вярват в друг живот. Какви хора очаквате да дойдат след хиляди години, които да вярват в друг живот? — Е, сегашните хора ще еволюират. — Не се разсъждава така. Помнете: От разумното излиза разумно, а от глупавото — глупаво. Кое е разумното в тази епоха? Де е главата на тази разумност? Нали тази глава ще създаде бъдещата разумност?

Дойде да послужи

Линк към коментар
Share on other sites

29.07.15

Иду по улице и встречаю человека с пустым мешком. Он говорит: «Мой мешок пуст, не знаю, что делать! Мои дети умирают от голода». Встречаю другого человека с полным мешком. Он говорит: «Мой мешок тяжёл, не знаю, как его донесу до дома». Пусть человек с полным мешком позовёт того человека с пустым мешком и скажет ему: Братец, и нас двоих ожидает смерть. Возьми половину от содержимого моего мешка – и у нас двоих положение улучшится. – Господь определил положение богатого и бедного. – Говорил ли ты с Господом? – Так сказал один из пророков 3000 лет тому назад. – Говорил ли ты с этим пророком? Что какой-то человек сказал так или иначе – это другой вопрос. – Так написано в Библии. – Ты проверил ли, что всё в Библии верно? – Но она безошибочна. – Если бы так было, она могла бы спасти мир. Кто-то кладёт Библию под голову, но она его не спасает. Сила Библии в её применении, а не в самой книге. В ней даны только формулы, которые необходимо применить. Вы скажете, что это святая книга, нет книги, подобной ей. Я этого не отрицаю, но эта книга – в твоей душе, в твоём понимании её. Она, всего лишь, отражение твоей души. Всё, выходящие из твоей души, в этой книге ещё не написано.

Пришёл послужить

 

Вървя по улицата и срещам едного с празен чувал. Той казва: Чувалът ми е празен, не зная, какво ще се прави! Децата ми умират от глад. Срещам другиго с пълен чувал. Той казва: Тежък е чувалът ми, не зная, как ще го занеса до дома. Нека този с пълния чувал извика онзи с празния чувал и му каже: Братко, и двамата ни чака смърт. Вземи половината от моя чувал, че и на двамата да се подобри положението. — Господ е определил положението на богатия и на бедния. — Ти говорил ли си с Господа? — Така е казал един от пророците преди 3000 години. — Говорил ли си с този пророк? Че някой казал тъй или иначе, това е друг въпрос. — В Библията е писано така. — Проверил ли си, че всичко в Библията е вярно? — Но тя е безпогрешна. — Ако беше така, тя щеше да спаси света. Някой туря Библията под главата си, но тя не го спасява. Силата на Библията е в прилагането й, а не в самата книга. В нея са дадени само формули, които трябва да се приложат. Ще кажете, че тя е свята, няма подобна на нея. Не отричам това, но тази книга е в душата ти, в съзнанието, което имаш за нея. Тя е само отражение на твоята душа. Всичко, което излиза от душата ти, още не е написано в тази книга.

Дойде да послужи

Линк към коментар
Share on other sites

30.07.15

Приложите Новое учение! Оно – личное учение для каждого в отдельности, но его нужно приложить. Не спрашивайте друг друга, кто его приложил, а кто не приложил. Каждый сам его приложит по своему внутреннему настрою. Меня спрашивают, почему я не обязываю вас к Новому учению. Пусть каждый делает то, что его душе сказал Бог, по своей личной воле.

Пришёл послужить

 

Приложете новото учение! То е лично учение за всеки отделно, но трябва да се приложи. Не се питайте един друг, кой го е приложил, и кой не. Всеки сам да го приложи по вътрешно разположение. Питат ме, защо аз не ви наложа новото учение. Нека всеки направи това, което Бог му е казал вътре, по своя лична воля.

Дойде да послужи

Линк към коментар
Share on other sites

31.07.15

Вы можете слушать меня тысячи лет, но ничего не приобретёте, если не имеете Любви. Если приложите Любовь – уже сразу ваша жизнь улучшится: вас начнут посещать ангелы и приносить вам каждый день по одному письму от вашего Великого Отца. Он пишет: «Я радуюсь, что вы исправились, что ваша жизнь улучшилась». Христос говорит: «Большая радость на небе, когда душа обратилась к Богу». И я говорю: Большая радость на небе, когда душа – мужчина или женщина, решается жить по великому закону Любви.

Пришёл послужить

 

Хиляди години може да ме слушате, но ако нямате любов, нищо няма да придобиете. Ако приложите любовта, още сега животът ви ще се подобри: ангели ще почнат да ви посещават, и всеки ден ще ви носят по едно писмо от вашия Велик Баща. Той пише: Радвам се, че сте се поправили, че животът ви се е подобрил. Христос казва: "Голяма е радостта на небето, когато една душа се обърне към Бога." И аз казвам: Голяма е радостта на небето, когато една душа — мъж или жена, се реши да живее по великия закон на любовта.

Дойде да послужи

Линк към коментар
Share on other sites

01.08.15

Нет в мире человека, у которого бы не улучшились дела, если он слушал свой внутренний голос. Это испытали все обыкновенные люди, все учёные, общественники и правители. У каждого человека существует внутреннее руководство, подсказывающее ему, как поступать. Это – руководство Святого Духа, Это – руководство Любви.

Научит вас

 

Няма човек в света, който е слушал своя вътрешен глас, и работите му да не се оправят. Това са изпитали всички обикновени хора, всички учени, всички общественици и управници. Всеки има едно вътрешно ръководство, което му подсказва, как да постъпва. Това е ръководството на Светия Дух. Това е ръководството на любовта.

Ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

02.08.15

Величие Бога не в том, что Он создаёт солнца и вселенные. Это Он может осуществить моментально. Ты печален, все тебя отвергают и тебе необходима небольшая поддержка. Кто-то, проходя мимо тебя, говорит: «Из этого человека ничего не выйдет». Однако Бог, Творец Вселенной, останавливает свою работу, незаметно сходит к тебе и нашёптывает: «Не бойся, не теряй уверенности! Я тебе помогу, твои дела устроятся ещё сегодня». Ты радуешься. – Что произошло с этим человеком? – С ним заговорил Бог. Это – великие дела, совершаемые Богом. Это – великая истина. Я говорю о Господе, посещающем людей не в церквах, а в их отчаявшихся, опечаленных сердцах.

Научит вас

 

Величието на Бога не е в това, че Той създава слънца и вселени. Това Той може да направи в един момент. Ти имаш скръб, всеки те подритва и се нуждаеш, от една малка подкрепа. Кой как мине край тебе, казва: От този човек нищо няма да излезе. Обаче, Бог, Творецът на вселената, спира работата си и незабелязано слиза до тебе и ти нашепва: Не бой се, не се обезсърчавай! Аз ще ти помогна, ще уредя твоите работи още днес. Ти се зарадваш. – Какво става с този човек? – Бог му проговори. Това са великите работи, които Бог върши. Това е велика истина. Аз говоря за Господа, Който посещава хората не в църквите, но в техните отчаяни, наскърбени сърца.

Ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...