Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.08.15 - 16.08.15)


Recommended Posts

10.08.15

Молитва представляет собой путь, средство сообщения, по которому проходит Любовь через человеческое сердце. Воспримешь Любовь, чтобы через тебя проявился Бог, чтобы Его видели все люди.

Почему мы не могли

 

Молитвата е път, съобщително средство, чрез което любовта минава през човешкото сърце. Ще възприемеш любовта, за да се прояви Бог чрез тебе, да Го видят всички хора.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

11.08.15

Многие люди говорят о Христе, о святой церкви. Что такое Святая церковь? Это общение живых душ, которым необходимо свободно дышать. Спрашиваю этих моих братьев: Чем надо дышать этим людям? Чистой божественной истиной. Им необходимо черпать соки Любви, и умы их проникнутся Божественной Мудростью. Общение живых душ, это Святая церковь. Тот, кто объединяет их в одно целое – Божий Дух. Церковь, о которой мы говорим, это не хозяйство, не сиротский дом. Она – живая церковь, а не каменная; она – подвижная церковь, изменяющаяся от Любви к Любви, от Истины к Истине, от Мудрости к Мудрости, от Правды к Правде, от Доброты к Доброте.

Почему мы не могли

 

Мнозина говорят за Христа, за светата църква. Що е светата църква? Тя е общение на живи души, които трябва да дишат свободно. Питам тези мои братя: Какво трябва да дишат тия хора? Чистата Божествена Истина. Те трябва да черпят соковете на Любовта, и умовете им да се проникнат от Божествената Мъдрост. Общение на живи души, това е Светата църква. Онзи, Който ги обединява в едно цяло, това е Божият Дух. Църквата, за която говорим ние, не е стопанство, не е сиропиталище. Тя е жива църква, а не каменна; тя е подвижна църква, на промени от любов към любов, от истина към истина, от мъдрост към мъдрост, от правда към правда, от доброта към доброта.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

12.08.15

Многие люди дают обещания что-то сделать, но не выполняют обещанного. Скажи и выполни то, что обещал. Всем нужно исполнять свои обещания. ...И я бы высказал пожелание болгарам: отличаться характером, выполнять то, что обещали.

Почему мы не могли

 

Мнозина обещават да направят нещо, но не го правят. Кажи, и го направи. Всички трябва да бъдем изпълнителни в обещанията си. ...И аз бих желал, българите да се отличават с характер, че каквото кажат, да го изпълнят.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

13.08.15

Я радуюсь успеху каждой души. Я радуюсь вашим светлым мыслям, вашим благородным чувствам, вашим добрым поступкам. Меня не интересуют ваши одежды, ваши дома и богатства. Я интересуюсь достижениями вашей души и радуюсь им. Поэтому я прошу Господа улучшить ваши условия [жизни].

Почему мы не могли

 

Радвам се на успеха на всяка душа. Радвам се на вашите светли мисли, на вашите благородни чувства, на вашите добри постъпки. Не се интересувам от вашите дрехи, от вашите къщи и богатства. Интересувам се от успеха на вашата душа и на него се радвам. Затова моля Господа да подобри условията ви.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

14.08.15

Мы – лучи Бога, проявляющегося в нас. Зная это – не стремитесь быть хорошими. Бог добр, а вы дайте возможность этому благу проявиться в вас. Если ты луч Бога – будешь думать о Нём, о Царстве Божием.

Почему мы не могли

 

Ние сме лъчи от Бога, Който се проявява в нас. Като знаете това, не се стремете да бъдете добри. Бог е добър, а вие дайте възможност на това добро да се прояви във вас. Щом си лъч от Бога, ти ще мислиш за Него, за Царството Божие.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

15.08.15

Встанем перед Богом – Любовью, со всем своим смирением! Остановимся перед Ним в молчании – ничего более. Сказав «Бог есть Любовь», наша душа преисполнится благодарностью, идеей, Истиной! Бог – Велик! Велики все люди, исполняющие Волю Бога с Любовью!

Почему мы не могли

 

Да застанем пред Бога, като Любов, с всичкото си смирение! Да се спрем пред Него в мълчание — нищо повече. Като кажем "Бог е Любов", душата ни да се изпълни с благодарност, с мисъл, с истина, Велик е Той! Велики са всички, които изпълняват Неговата воля с любов!

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

16.08.15

Сегодня слово «фарисей» не несёт положительного значения, но, в своё время, оно означало «учёного человека, имеющего высокое происхождение и благородство». Значит, это слово имеет двоякое значение. И сейчас существуют такие слова и высказывания. Например, тяжело становится тому, кому ты скажешь «Я тебя "научу"». Однако, у этого высказывания (я тебя научу) есть и хорошее значение: ты передашь знания какому-нибудь человеку. Если ты употребишь это высказывание в его плохом значении, то тебе ответят: «Ты меня учить вздумал? Ну я тебе покажу!» Вот почему, говоря, человеку нужно думать, взвешивать свои слова, не искажать их.

Протяни руку твою!

 

Днес думата „фарисей” няма добро значение, но на времето си, тя означавала учен човек, от висок род, благороден. Значи, тя е дума с двояко значение. И сега има такива думи и изрази. Например, тежко на онзи, на когото кажеш „аз ще те науча.” Обаче, този израз има и добро значение: ще научиш някого на нещо. Ако употребиш този израз с лошото му значение, ще ти отговорят: Ще ме научиш, но ти ще видиш! Ето защо, като говори, човек трябва да мисли, да преценява думите си, да не ги изопачават.

Простри ръката си!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...