Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отношенията с бащата на детето ми не вървят добре


boyanova87

Recommended Posts

Здравейте, нова съм във сайта, не знам дали тук е правилното място, но се надявам да ми помогнете. Преди дни направих най-ужасното нещо в живота си и не мога да го превъзмогна. Трябва ми помощ. Живея с мъж, с когото имаме детенце, дъщеря ми е най-ценното нещо, което имам. Отношенията с баща й обаче не вървят добре, липсва диалог между нас, има скандали.. удрял ме е.. не съм си и помисляла за друго дете от него. В един момунт забременях по грешка, уплаших се, отношенията с мъжът ми не вървят, безпаричие... Махвах детето. Сега не мого да си простя. Причупих се много. Моля, дайте ми съвет кос да го преодолея!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, нж нещото, което ме измъчва до болка е аборта, който направих, с това не мого да се справя и да бъда в мир със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Не факта, а мнението ти за него е това което не ти дава мира. От друга страна са емоциите, които може да нямат нищо общо със ситуацията, но съзнанието ти да я ползва, за да ги изкара на повърхността.

Т.е. може би имаш огромен проблем с чувството си за вина, много преди аборта, но случвайки се, той "облича" вината ти и ти позволява да мислиш за нея.

За съжаление от едно изречение не става ясно почти нищо за теб.

Помисли над това, кое е истинското чувство и какво точно е това което те кара да приемеш тази ситуация толкова драматично.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново за отговора, дано някога да спра да се измъчвам за случилото се. Само ми кажете, според вас ужасен лош човек ли съм, винаги и на мравката път правя, защо не дадох възможност на детето ми да се роди? Какъв човек съм? Дали ще си простя някога? Защо го направих? Защо преди това бях сигурна, че това е правилния избор? А защо сега се чувствам толкова ужасно? Как да изкупя вината си? 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво unfeatured this topic

Вина ?

Основен мотив на вегетарианците е милосърдието към животните , нали . Сега погледни весела група група около маса със скара , как се смеят на вегетарианското меню (трева) . Последователно влез в гледните точки и на двете групи , усети правотата им . Можеш ли да видиш колко абсурдни изглеждат едните в очите на другите ?......Ако си направила упражнението правилно , ще разбереш как аз не виждам никаква вина в случая .За мен , ти показваш празно място с твърдението , че там има нещо притеснително .

Да знам , че жените имат друго усещане за бременноста . Но си мисля че това е кодирано в гените ви за полза на вида . Някой е подсигурил продължението на рода . Но в случая говорим за предположения , при които ти вярваш в нещо , за което не може да има доказателства . Никой не вижда човека , преди той да нададе рев. Има само предположения- илюзии..............

Защо не погледнеш на аборта като на анти-секс .(мярка спрямо предполагаемото бебе ) .Нали знаеш за хапчетата ,,анти бебе".Не си ги взела на време  и за това закъснение си платила с кръвта си ...Това е решение , взимано от много , в името на  отговорноста пред бъдещето поколение .Отговорноста , не е ли това най човешкото поведение ? 18 години отговорност докато стане човек .

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново за отговора, дано някога да спра да се измъчвам за случилото се. Само ми кажете, според вас ужасен лош човек ли съм, винаги и на мравката път правя, защо не дадох възможност на детето ми да се роди? Какъв човек съм? Дали ще си простя някога? Защо го направих? Защо преди това бях сигурна, че това е правилния избор? А защо сега се чувствам толкова ужасно? Как да изкупя вината си? 

Ако ти мислиш за себе си като за ужасен човек, каквото и да ти кажем ние, няма да стигне до съзнанието ти. Ти си такава, каквато се самоопределиш. Вината е чувство, то съществува в човек, ако той му го позволи. Щом чувстваш вина, означава, че нещо те кара да вярваш в нея. Помисли какво е това нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Благодаря отново за отговора, дано някога да спра да се измъчвам за случилото се. Само ми кажете, според вас ужасен лош човек ли съм, винаги и на мравката път правя, защо не дадох възможност на детето ми да се роди? Какъв човек съм? Дали ще си простя някога? Защо го направих? Защо преди това бях сигурна, че това е правилния избор? А защо сега се чувствам толкова ужасно? Как да изкупя вината си? 

По-ужасен човек щеше да си ако го оставиш осъзнавайки в каква каша си, и какво бъдеще можеш да му осигуриш... За съжаление, в животът често изборът е на по-малкото зло, а подобен избор винаги оставя голяма доза разочарования. От друга страна, подобен избор винаги ти показва нещо за себе си което до голяма степен не си искал да видиш. Примерно, защо си го търпяла този човек толкова време...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...