Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Клиники за алтернативно лечение


Guest Кристиян

Recommended Posts

Чак сега открих тази тема и прочетох всички мнения в нея.Искам да благодаря и аз за светлите чувства и най-вече за усещането,че не съм сама в мислите си за пътя към "изцелението" на човека като вид!"Мотивацията" често идва след "информацията",макар че не е задължително.А такива разговори са определено поредната стъпка на материализиране на идеята,дори и когато не е съвсем избистрена.Всъщност тя така и може да изкристализира.Присъединявам се към всички ентусиасти.Нямам медицинско образование,но имам личен опит,с който бих могла да бъда полезна,мисля и се надявам! :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нямам думи... /всъщност имам много, а то е същото... :) /

Много добра тема...

От близо година, обаче не е писано нищо съществено... Всяко чудо за 3 дни... Надявам се искрено да не съм прав в това си заключение; Нещо да е създадено по въпроса... :hypocrite:

Почти всички участници в темата говорят верни неща... От различни ъгли, различни възприятия, възможности и др.

На мен лично ми е интересно защо досега не съм влизал тук...

Четейки заглавието на темата реших, че се касае за въпроси от типа "някой знае ли клиника във Варна /да речем/... Болен съм от еди-кво си"... А то било друго...

Благодаря на Кристиян за отварянето на темата... Както и на всички участници в нея... Да се неотърват от здраве и добри мисли... :)

Тази тема ми е в съзнанието от повече от 2 години... Не съм насилвал нещата, защото когато човек е готов за нещо - то само идва... Без да го гони... Нещата просто се случват... Съдба ли е, или е с друго име... Все още не знам... :)

От това, което четох мисля, че нямаме никакъв проблем /освен този на своето аз :) / да осъществим подобно начинание... Тук има много хора - разностранни, с различни възможности и със съответното мислене...

Които взаимно да се допълваме и да сме си корективи...

С други думи...

ОТВАРЯМ ТЕМАТА НАНОВО !!!

Варианти виждам - съвсем реални /не идеалистични само... :) /

И в този ред на мисли ще цитирам Добромир...

И само още нещо. Предишните няколко мнения изразяват както желание нещо да се промени, така и колебания относно правилния механизъм. Ами хайде да се съберем някой ден (ако не физически, то виртуално, в чат или едновременен форум) - и да видим дали ще можем да стигнем до единно принципно становище какво е добре да се направи. Ако стигнем, ще престанем да се крием зад концептуални неясноти. Може пък на преден план тогава да излязат истинските причини да (не) участваме в един такъв достатъчно важен проект - мисии, мотивации, амбиции, мързел, недоверие, болка?

Тъй-като интернет е полезен, но същевременно не е /в много отношения/, предлагам готовите за това начинание хора тук да направим не виртуална, а "жива" среща...

Аз съм готов...

Очаквам всички готови и осъзнати на ЛС...

Време е да запалим този огън, който от много отдавна само тлее...

Поздрави и благодарности на всички вас...

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Да, съгласна съм!

Иначе се оказва, че само ей така си приказваме ... сещам се за една песен май на Милена: "Искам, искам и все така заспивам..."

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй-като интернет е полезен, но същевременно не е /в много отношения/, предлагам готовите за това начинание хора тук да направим не виртуална, а "жива" среща...

Аз съм готов...

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

предлагам готовите за това начинание хора тук да направим не виртуална, а "жива" среща...

Аз съм готов...

:thumbsup2:

Може би първо да се преброим във виртуалното пространство,колко сме.Аз съм отскоро във форума, но имам с какво да помогна и да участвам.

Удачно е да се открие нова тема, но предоставям това на хора, които я обмислят по-отдавна.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм готова за такава среща. Имам личен опит в използването на нетрадиционните методи и с радост бих допринесла и малкото което знам и мога за реализирането на нещо подобно.

Редактирано от Eshavt
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

влязох във форума само заради тази тема. Тук повечето са млади и мечтаенето доминира над реализациите. Вероятно и при мен е било така, когато съм започвала, а това беше преди 20 години. Всъщност, винаги съм смятала, че мечтите трябва да се реализират.

Но да оставим общите приказки, защото задачата е сериозна.

Важната тема: Клиника за алтернативно лечение. Вече има една такава в софия, но (естествено като за начало) с малко специалисти, обем на РЕАЛНИ дейности и резултати. Нека им пожелая "На добър път!" и да продължа по същността на темата... ... ...

Езотериката е указател, подход към света, но реалността изисква наистина магично приложение на знанията. На практика повечето хора, когато са "на зор" (визирам по-тежки зорове от настинка), посягат към стандартното, признатото. За жалост, скритата лъжа в области като медицината, интересите на мегапроизводителите, заедно с медиите, представят лъжливо верую. Така "признато, изпитано, утвърдено" не съвпада с фактите, които се моделират поръчково. Работих доста време в медицински медии и можах лично да се уверя, че информация се представя според поръчителя. Или "дайте ми пари и ще ви напиша статия по желана тема и с желаните изводи!". Именно заради това се махнах от там, защото съвестта ми не позволяваше да лъжа. Ето елементарен пример: Влезте в една аптека и вижте какви сиропи и пастили против болно гърло се предлагат, загледайте съдържанието (но имайте предвид, че не се пише всичко! Само някои западни страни задължават всички помощни средства да се изписват. Много от тях са канцерогенни, със значителни странични действия, кумулират дори и "безобидните" витаминни добавки...) Ето какво ще видите на масовите сиропчета и хапчета за гърло (едно невинно заболяване в зимния период)! ЛИДОКАИН като съставка! Вероятно знаете, че това е упойващо средство, използвано в хирургичната практика! Досетете се сами за последствията... ... ...

Няма да говоря сега за храната, за състава дори и на вегетарианските храни (такава съм от доста години и в чудо се видях, като научих какво ям, дори посягайки само към здравословни храни!)...

... Много мога да говоря по тези теми, но ТЕМАТА тук е друга ...

Искам да попитам:

ДОКЪДЕ СТИГНА ИДЕЯТА: КЛИНИКА ЗА АЛТЕРНАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ?

Питам за реалните действия, не за идеите!!!

Познавам достатъчно хора, с напреднал житейски опит и професионализъм, които работят (за жалост поединично) именно в тази област. Повечето от тях са лекари, психолози, натуропати... Ако ще се обединяваме, казвайте дата, час, място на събирането...

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам две виртуални срещи на тази тема 2 и 3 януари - кой когато може да влезе - да речем, между 19 и 22 часа?! Хората могат да се срещат и по градове също на живо, но отначало наистина е добре да се извърши "преброяване" на наистина готовите към практически стъпки...

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам две виртуални срещи на тази тема 2 и 3 януари - кой когато може да влезе - да речем, между 19 и 22 часа?! Хората могат да се срещат и по градове също на живо, но отначало наистина е добре да се извърши "преброяване" на наистина готовите към практически стъпки...

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Blagoslovenni da ste!!!Predi dva meseca Dobromir mi pomogna sas savet na LS.Sega 4eta temata za klinikata i osaznavam 4e tia -vie i va6ite idei -prakti4ni i liri4ni-proraboti za men o6te predi godina.Mislia 4e 6te pomognete samo na tezi koito viarvat v dobroto i sa gotovi da promeniat sebe si na vsiaka cena,da promeniat vzaimootno6eniata si s drugite kakvoto i da im struva,da vigdat dobroto vav vsiaka situacia.USPEX I SILA VI GELAIA!Radvam se 4e vi ima i 4e ste moi sanarodnici!

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересна тема. Чудно е, че когато центровете за източни медицини (китайска, аюрведа) буквално заливат Западна Европа, България е подмината от този поток. Направих търсене в Гугъл "алтернативно лечение' и излязоха едва три резултата:

http://www.dr-mihailov.com/

http://www.bioritum.hit.bg/

http://www.geocities.com/tv_medic/

Ако бях лекар, бих направила всичко възможно за една специализация по някоя от алтернативните медицини.

А току що намерих интересен сайт за самолечение:

http://zashto-kak.hit.bg/index.htm

Самолечението е също интересна тема, можем да го коментираме в отделна тема или като част от алтернативните лечения, оставям на модераторите да решат. :)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: То у нас на много места се афишират като "центрове" - но като правило нещата са твърде скромнички, ако не и компрометирани от нещо, което е твърде далече от истинската природна медицина; по-често се срещат способни самостоятелно практикуващи специалисти, които нямат време и желание да действат за обединение, а ги няма още и способните мениджъри, които да осъществят връзката...

А самолечението е изключително важен въпрос, направо е престъпление да се отбягва той чрез крайни мнения от типа на "избягвайте самолечението" или "човек може да си помогне единствено сам". Истината е по средата, но какво тя означава конкретно, при различните индивидуални здравни, психологични, битово-материални и социални условия?! Ето това е полезно да се детайлизира според мен. :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Истината е по средата, но какво тя означава конкретно, при различните индивидуални здравни, психологични, битово-материални и социални условия?! Ето това е полезно да се детайлизира според мен.

В недалечното минало самолечението е било широко разпространено, защото - малцина са имали средства да платят на лекар; мнозинството от населението е живеело близо до природата; познаването на билките е било широко разпространено; повечето са произвеждали сами храната си, храната е била и лек.

Днес - откъснати от природата, повечето от хората са изгубили ценни знания и опит в самолечението.

За себе си мога да кажа (предполагам че важи и за много други), че инстиктивно търся определени храни и избягвам други, когато започвам да се разболявам. Като грипясвам например, започва да ми се яде чесън, лук, лютиво и кисело. Когато съм уморена, изнервена или тъжна, консумацията на сладко, шоколад и кафе се увеличава. Като ме боли кръст или глава, слагам си ръката на болезненото място и я държа, докато болкатат намалее и изчезне. Има периоди, когато пия много билкови чайове. Естествено само интуицията не е достатъчна, трябва да има и познания човвек - за начин на живот, хранене, билки и т.н.

Наблюдавала съм нашето куче как търси и дъвче разни тревички в градината. Прави си и гладолечение за един-два дни, като не е добре. Ако се нарани, ближе нараненото, изглежда слюнката има антисептично действие. Никой не го е учил на това.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Естествено само интуицията не е достатъчна, трябва да има и познания човек - за начин на живот, хранене, билки и т.н.

:thumbsup2: То и самата интуиция прогресивно се пробужда, когато, използвайки един достатъчен обем от тези знания, човек ги пробва на практика и уточнява за себе си детайлите. А който има наблюдения над повече хора - да бъде добър да сподели резултатите точно, защото много често опитните си знаят неща, които поради разни съображения не споделят масово или ги изопачават... Помогайте максимално чрез това, което знаете!:feel happy:

Припомням инициативата, който е тук и иска да се отзове, да заповяда! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

През изминалото време четох и мислих, мислих и четох. В крайна сметка от многото философски, религиозни и лечителски идеи и техники стигнах за себе си до следните изводи:

1) Ако ще се лекува, на първо място трябва да бъде духовното издигане на пациента.В крайна сметка и болестта затова е налице, лечителят трябва да направи връзка физическо - духовно и Да Направи Така, Че Пациентът Да Повярва и да ликвидира духовната причина за болестта.

Това ми се вижда най-неизпълнимата част, а без нея пациентът се завърта в дяволския кръг на сменящи се болести, лечителят си трупа негативна карма.

2) Клиниката да бъде комбинация от храм, училище и клиника в едно, като абсолютно изключва негативните характеристики на популярните с тези названия институции!

3) Ако се пристъпва към обща работа, трябва първо да се предложат и гласуват общи теоретични основи - напр. книги(заглавие и автор).

Извинявам се за неточното използване на терминологията и очаквам някой да ме поправи и допълни.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ме и аз съм ЗА идеята и да не си остане само идея!

Интересно е, че тази тема отдавна я подминавах но сега отворих и видях определената за срещи дата и е точно на време.....

Предлагам две виртуални срещи на тази тема 2 и 3 януари - кой когато може да влезе - да речем, между 19 и 22 часа?! Хората могат да се срещат и по градове също на живо, но отначало наистина е добре да се извърши "преброяване" на наистина готовите към практически стъпки...
2) Клиниката да бъде комбинация от храм, училище и клиника в едно, като абсолютно изключва негативните характеристики на популярните с тези названия институции!
:thumbsup2:

късметче, чудесно е, че имаш такива добри идеи. В процес на обсъждане някои неща ще се доизбистрят :thumbsup2:

Понякога един чистосърдечен разговор може да ни помогне да намерим лечението..... предимно вътре в себе си.....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

През изминалото време четох и мислих, мислих и четох. В крайна сметка от многото философски, религиозни и лечителски идеи и техники стигнах за себе си до следните изводи:

1) Ако ще се лекува, на първо място трябва да бъде духовното издигане на пациента.В крайна сметка и болестта затова е налице, лечителят трябва да направи връзка физическо - духовно и Да Направи Така, Че Пациентът Да Повярва и да ликвидира духовната причина за болестта.

Това ми се вижда най-неизпълнимата част, а без нея пациентът се завърта в дяволския кръг на сменящи се болести, лечителят си трупа негативна карма.

2) Клиниката да бъде комбинация от храм, училище и клиника в едно, като абсолютно изключва негативните характеристики на популярните с тези названия институции!

3) Ако се пристъпва към обща работа, трябва първо да се предложат и гласуват общи теоретични основи - напр. книги(заглавие и автор).

Извинявам се за неточното използване на терминологията и очаквам някой да ме поправи и допълни.:)

Напълно съм съгласен!

Това е идеята.

Очаквам да се включат ... и тук ще се наложи на изброя всички ви, който са заитересовани, но с риск да не пропусна някого, ще си спестя споменаването на имена. Вие си знаете и по-добре от мен.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

"Вътре" и "вън" са доста относителни понятия - но е вярно, че който е усетил нещата по-силно отвътре, той е и по-склонен и способен да даде нещо по-конструктивно и отвън. Но нека не си мислим, че някой ще бъде гуру за всичко, нека да видим кой в какво има повече знания, опит и дарби - и да тръгнем от там...

Второ, изключително е важно за мен да се стъпи на някакво доверие към използваните от хилядолетия методи, да се види обаче защо те въпреки големия си потенциал имат като правило слаби резултати при повечето хора. Неоптималната употреба на методите се дължи на:

1. Неточна оценка на принципно по-приоритетните от тях (поставяне на преден план на конкретно по-неефективните или имащите неоправдано сериозни странични ефекти).

2. Несъобразяване с конкретните заболявания, даващи допълнителни насоки за приоритетните методи.

3. Непрецизно прилагане на методите, дори да са принципно подходящи.

4. Несъобразяване с индивидуалните особености при прилагането на точните методи.

5. Неоптимална стратегия за информиране и убеждаване, за да се изберат наистина най-добрите методи, да се изпълняват и индивидуализират прецизно...

Считам, че ако успеем в това изясняване между себе си, ще бъдем по-полезни и за другите. Но освен оттук-оттам, добре е да имаме и някаква структура, дори да е на първо време онлайн, която обаче да е устойчива, където знанията, опитностите и предложенията да се събират, а не разпиляват сред много други теми. И оттам ще дойде отсяване на по-важното, механизми за проверка на плюс-минусното и обсъждане на конкретните практически стъпки, съобразно на получените изводи! :thumbsup:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добромир ти предлагаш един много строго научен подход, в което няма нищо лошо. Но аз бих била по-щастлива в нещо като лечителски храм, където да се прилагат и някои неща, доказани от науката. Или търсения на науката..... Въобще нещо по-отворено като методика. Нека има и психология, анализи..... Повече освободеност..... И в никакъв случай гуру.... :thumbsup1: Опит за колективна работа?....... :dancing yes: Може и да се получи....

Ще ми се да има и разглеждане на темата за децата-индиго, ново отношение към тях.....

Наистина е добре да има жив форум, защото понякога не мога да изпиша това, което искам да кажа..... :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Но аз бих била по-щастлива в нещо като лечителски храм, където да се прилагат и някои неща, доказани от науката. Въобще нещо по-отворено като методика. Нека има и психология, анализи..... Повече освободеност..... И в никакъв случай гуру.... :thumbsup1: Опит за колективна работа?....... :dancing yes: Може и да се получи....

Ще ми се да има и разглеждане на темата за децата-индиго, ново отношение към тях.....

:thumbsup2: Нищо от това не се изключва; считам обаче, че още са малко хората, които докрай (т.е. и на дело вкл. в критични ситуации) се придържат към концепцията за храма. Почти всички хора в случай на нужда се доверяват на методи, които считат (или се считат от авторитети) за научно издържани. Ето това е и основният вододел, определящ предпочитанията или не към неконвенционалното - някои го считат за ненаучно, докато други считат, че учените с това мнение са се отклонили от собствените си научни принципи... Но ето например вече има строго научни данни, че молитвите помагат - дори и когато са отправени към човек, който не знае за това. Следва да се стъпи и върху такива факти, а не само върху емоционални аргументи! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, нека последователно започнем с уточняването на нещата, който заявихте, като неща имащи нужда от уточняване и разискване.

С кое да се започне?

Като се има в предвид, че не всичко може да бъде казано във форум. Най-добрия начин за такъв диспут е реална среща. Може също да се усъществи чат.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: И двете! Считам, че е добре да се започне с консенсус по отношение на важността на всички основни методи - физикални, хранителни, билкови, хомеопатични, енергийни, психотерапевтични и духовни. Защото ако още в началото вземем да дърпаме насам-натам "чергата", както и тук има мнения, че само духовното лечение е важно, другите повече отклоняват и т.н., ще се отклоним (например в теоретичен спор кое е духовно). Да гледаме кое е резултатно и в дългосрочен план по възможност без неблагоприятни последици. Трябва да се признае на всеки метод и всеки съответен специалист място под небето - и да се види къде е това място, защото наистина то често се разширява или стеснява неадекватно. Включително за конвенционалната медицина - има място и за операции например, но да се махат сливици, когато могат да се опправят без това е пример за неадекватно разширяване на показанията на съответния метод! Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Харесва ми идеята за клиника, ала не мисля, че трябва да има строго клинично ограничение, а да се съчетава с храм и лечебница, както и място за всеобщо учение и извисяване на съзнанието, като училище. Както и други тук са с този възглед.

В същото време ще трябва да се помисли и за самата структура и организация на „клиниката” или там каквото ще съчетава. Организиран ред и правила на вътрешно и външно ниво на функциониране са важни за всяка организация, администрация, институция. Колкото и да са неприятни без тях би имало анархия. С установяването на реда ще се разискват и практиките, които да се съчетаят.

Кои практики ще бъдат включени, зависи от кой, какво би могъл да предложи и на какво е способен – и това е вече споменато тук – както и каква е нуждата на боледуващия . Дори да не се намери някой, който да знае достатъчно, за някоя практика или метод на лечение, именно идеята за училище включено в структурата на клиниката ще спомогне за обучението и научаването на нови методи. Колективното съзнание на общността включена в клиниката ще има възможност за обновление и развитие като се учим едни от други като базата навярно ще е самообучение.

Място за тялото, съзнанието и душата – така, че да се получи идеалният баланс между тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям също, че за едно цялостно лечение е нужно да се подходи с всички възможни средства. Ето защо ни е необходимо това да се работи в екип. Мисля, че ако участват например десетина човека и всеки допринася с каквото може и с каквото Бог го е дарил за здравето, щастието, Любовта и хармонията в/за нуждаещия се, ще се радваме на бързи резултати и на качествен труд.

Първообраз за мен си остава ашрама или манастира, или духовно средище, храм, който с подходящото си местоположение и вибрация да предразполага всички участващи в него и нуждаещи се, към единение, към победа на живота и към пълнотата на щастието.

Не може в днишните динамични времена да се говори за гуру, след като вече мнозина се ползват от даровете на Светия Дух. Всички сме равни и който намира себе си за нещо повече се е центрирал в егото си, в индивидуализма си, в големеенето на Лукавия и т.н.

С Валентин, с Орлин, с Кристиян, с Ани и с други съм обсъждал подобно начинание и възможност.

Стигнал съм до идеята за структурата на ранно-християнското общение, като първообраз.

Същото го има и в тибетските манастири, будистките храмове, индийските ашрами.

Да не говорим, че в тези страни училищното обучение на децата преминава и в такава форма.

Ние къде сме? Спинкаме зимен сън! Нашите деца къде са? В ръцете на Бог са. Колко индигови има вече ум да ви зайде. Бог ще реши!

От повече от година вече премислям подобна възможност, както навярно това правят също някои от вас.

Всички методи са актуални и работят. Не може да си позволим да сме едностранчиви. Лечение се назначава спрямо нуждаещия, спрямо умът му и битейното му съзнание в дадения момент.

"Гръцката дискусия" между участниците е от първостепенно значение. Взаимоконсулт.

Всички знаем как може човек да израстне, ако неколцина само отправят молитвите си към Бог за него. Това се случва и в момента, даже в нашия форум, даже и с мен, даже и с теб. Липсва обаче груповото общение и синхрон. Те в момента са в ръцете на Провидението, което внася необходимия импулс в нас за дадената работа.

Лично съм свидетел на възможностите на единството, за възможностите на общението, на цялото.

"Сговорна дружина планина повдига"

Ако търсим нещо е хубаво да се ползваме от всички средства до които можем да се доскоснем.

За мен е по-голяма пречка уточняването на място на подобно средище, а не толкова участващите в него или пък методите, които ще се ползват там.

Също трябва да се съобразим и с държавната система. Там ще е най-трудното. Да се пребори системата, да се утвърди и заздрави подобно нещо, да стане възприемливо и угодно.

Нещата не опират само до лечителството, но по-скоро се търси средство да бъдем едно не само виртуално, да работим заедно, да се развиваме и да растем към Бога, с което да заемем полагаемото си място в света.

Всичко в ръцете ти, Боже предавам! Нека бъде волята ти!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...