Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Клиники за алтернативно лечение


Guest Кристиян

Recommended Posts

:thumbsup::feel happy: Николай!

Допреди 18 години се занимавах с екстрасенсорна диагностика и лечение с безконтактен масаж, акупресура и акупунктура.

Сега "не съм на коня" на активно лечителство, основните ми занимания бяха математика, физика и по-късно, информатика.

Да лекувам хора винаги ми е било по-приятно от чисто интелектуалните занимания.

Затова с удоволствие ще се присъединя към каквато и да е форма за която се намерят желаещи.

Да помогна да се основе Ашрам на Дружеството за Самопознание на Йогананда е моя голяма мечта.

Не ме е грижа дали лично ще стигна съвършенството в това раждане.

Нека стигнат поне няколко българи и ще съм напълно щастлив!

Нека имаме много велики святи хора да ни представят пред Всевишния.

Тогава ще ни тръгне като народ.

За Ашрам и За клиника :thumbsup2: :thumbsup2:

Мога да съдействам също за софтуер за Телемедицина и колективна работа в Интернет.

С вас съм, за доброто на България icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup::feel happy: Николай!

Допреди 18 години се занимавах с екстрасенсорна диагностика и лечение с безконтактен масаж, акупресура и акупунктура.

Сега "не съм на коня" на активно лечителство, основните ми занимания бяха математика, физика и по-късно, информатика.

Да лекувам хора винаги ми е било по-приятно от чисто интелектуалните занимания.

Затова с удоволствие ще се присъединя към каквато и да е форма за която се намерят желаещи.

Да помогна да се основе Ашрам на Дружеството за Самопознание на Йогананда е моя голяма мечта.

Не ме е грижа дали лично ще стигна съвършенството в това раждане.

Нека стигнат поне няколко българи и ще съм напълно щастлив!

Нека имаме много велики святи хора да ни представят пред Всевишния.

Тогава ще ни тръгне като народ.

За Ашрам и За клиника :thumbsup2: :thumbsup2:

Мога да съдействам също за софтуер за Телемедицина и колективна работа в Интернет.

С вас съм, за доброто на България icon12.gif

Вальо :wub: ,ти си един от тези, които ще останат последни, за да може да подготват пътя на другите. От това по-велика жертва не съществува!

Благодаря на Бог, че те познавам!

:wub:

Йоан 15 глава

13. Никой нема по-голема любов от тази, щото да положи некой душата си за приятелите си.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Все още се събираме, в кръга няма първи и последни. Ще се стигне и до жив форум. Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Да лекувам хора винаги ми е било по-приятно от чисто интелектуалните занимания.

Затова с удоволствие ще се присъединя към каквато и да е форма за която се намерят желаещи.

Да помогна да се основе Ашрам на Дружеството за Самопознание на Йогананда е моя голяма мечта.

За Ашрам и За клиника :thumbsup2: :thumbsup2:

Мога да съдействам също за софтуер за Телемедицина и колективна работа в Интернет.

icon12.gif

Да, въпреки че други варианти са по-лесни, най-доброто е освен работата онлайн да се пристъпи към начинание сред природата, в което се съчетават материалното и духовното оздравяване и усъвършенстване. Може би е полезно всички заявили интерес тук до утре влючително да напишат своя версия - нещо като рамков проект на свой достъпен език. Как виждат готовия осъществен проект, как смятат, че трябва да се подходи чрез последователни стъпки към него; как виждат собствения си принос в него; от каква помощ се нуждаят, за да дадат оптимално тоя принос... Нещо от тоя род. После да сравним тези проекти и да видим какво ще се получи?! :thumbsup:

:v: Все още се събираме, в кръга няма първи и последни. Ще се стигне и до жив форум.

Е, все отнякъде се почва, първите могат и "да паднат в кърви" :3d_146: , но така или иначе те ще трябва да придвижат нещата в най-първия стадий, да привлекат и други, а че "последните често стават първи", това си е в реда на нещата... :3d_097:

Ако всички са с толкова широк светоглед като Учителя Беинсо, Йогананда, Руми и още доста примери, не бихме имали проблеми. Друг е въпросът кои ще оценят тази широка платформа. Все още тесният фанатизъм е основен проблем както в духовните търсения, така и в медицинските методи. Но когато - тогава. Каквото зависи от нас обаче да го правим, тъй като времето за помайване не е особено изобилно, а относно другото... :3d_161:

Благодаря на всички отзовали се днес; разбира се който влиза по друго време също е добре да вземе отношение, а иначе казвам на всички до скорошна среща утре вечер! :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Ако мога с нещо да съм полезен на инициативата, с радост бих участвал!

Поздрави: Орлин

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах някакво планче-проект, което би могло да е ориентир.

Ще дообмисля и като е готово ще го напиша. Надявам се утре да съм успяла....

Иначе, мислете и за жив форум :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Планчето който когато е готов... но за жив форум отсега може да мислим... знаем ли най-напред от интересуващите се колко сме от София и колко не?

Линк към коментар
Share on other sites

Късметчето ме помоли да ви предам, че в момента няма интернет връзка и не може да вземе участие в дискусията, но подкрепя идеята за жив форум.

Аз също бих искала да ви помогна с каквото мога.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз имах прекъсване на връзката... Но тук кой когато може става да пуска идейки отделни или цялостни разработки, непременно да пише в каква сфера има знания и опит и с какво конкретно би допринесъл и от какво съдействие има нужда за да го направи. И дали му е удобно макар и на 2 месеца веднъж да се срещаме в София - защото едва ли в скоро време ще можем всичките другаде. Но ако не може да дойде, това също не е бариера, можем да се видим на място с интернет и едновременно с живото обсъждане да беседваме онлайн с други! :thumbsup2:

А иначе като му се види края на големия сняг и студ, веднага ще трябва да почнем да мислим и за мястото и датата на живия форум! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За да има план, тоест действия във времето, трябва съдържание :)

Виждал съм 2 алтернативни клиники в Москва.

И в двете хората ми направиха много благоприятно впечатление.

Ето сайта на групата на акад. Бронников: http://www.bronnikov.ru

Както може да се види на него, освен работа със "завършени" екстрасенси, тази група обучава деца от малки на използване и развитие на тези възприятия. Има и научна работа http://www.bronnikov.ru/literatura/b_l_i2.php.

Срещнах се с тях и видях как се приема нов лечител. Измерват се потенциалите на точката на третото око и на теменния център. Кандидатът трябва и да разпознае болни от здрави тъкани в затворени пликове. Има и нормалното събеседване.

Работа имат много, дори са затрупани и това поражда някои проблеми, като умора и др. Всеки лечител се специализира в помощ при определени болести, макар че диагностиката обикновено се прави в група и се сравняват резултатите от "виждането". Най трудно се поддават на лечение онкологичните заболявания, но и там имаше двама мъже със стабилни резултати.

Центърът на Бронников е в Москва. Това е проблем, тъй като болните са много близо, градът влияе, трудно може да се огради астрално мястото.

Вторият център са по-добри в психичните болести. Не са толкова претрупани и работят много спокойно и качествено.

Мисля че диагностиката най-добре става с човек. За лечението, много по-добре е да се използват методи от Учителя и от Петър Димков, кристалотерапия, гладолечение и други. Това ще позволи по-умерено натоварване на хората и възможност за повече и по-щастлива работа в хармония с висшите цели и в радост от единението с природата.

За да се осъществят последните, мисля най-добре клиниката в България да е физически далеч от големите населени места. Представям си я на 60 -150 км от София или Пловдив. Може да се купи например някоя стара манастирска сграда или няколко къщи/махала в планинско село.

Ведно ще се осъществи и идеята за селище за живот.

В краен случай може да се приеме вариант в Бистрица или Кладница, макар да намирам че са прекалено близо.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Засега единствено разумно, и според търсенето най-вече, е удачна е формата, наречена СПА-центрове- по-малки или по-големи, с по-малко или повече предлагани услуги, съответно ако качеството е високо, цената също ще е такава.

Днешните форми- клиники и т.н., които са се наложили като форми в т.нар . официална медицина нямат нищо общо със структурата и формата на "лечебниците", които древните са познавали. Така че алтернативната медицина е напълно обречена, когато се "набута" в клиники и т.н. Лечителството е начин на живот за тези, които го практикуват- малцина по своя собствена воля, повечето- като себеоздравителна и себеопознавателна "учебна програма".

Питам- колко време може да отдели на ден един Лечител за да преглежда и лекува, и колко души може да прегледа и лекува? По лично мое мнение, лечителството е дейност, която е съвместима със здравето в определени граници- по мое лично мнение, това са не повече от 4-6 часа в денонощието, нужни са съзнателни минимум 2 часа, за "очистване" - включително и хигиенни процедури на физическото тяло, нужно е време за хранене, за движение, време за покой, време за учение, и време за общуване не само с хора, които са "пациенти", но и с хора, от които може да научиш нещо, включително и да получиш лечебна помощ като нуждаещ се.

Не съм съгласен с понятието "завършен"- не знам какво е по дефиниция, но каквото и да е, практически не може да отговори на понятието "завършен"...

Като Лечител, преценявайки че не мога да излекувам някой, или че методите с които раоботя не са подходящи за него, просто бих му казал "Няма да се занимавам с теб, защото не мога да ти помогна"- устройството на "клиника" не подразбира "връщане"- ако ще да съществува минимална финансова изгода, никой няма да получи благословията да бъде върнат- ще му се подаде сламка...а с това не съм съгласен...

Работата в екип е хубаво нещо, но ако става върпос за Лечителството, намерете примери за "колектив" от изворите на древните лечителски традиции, които си съществуват и до ден днешен- една от причините да не действат е тази, че се пренебрегва точно това- днес отговорността е нещо, което гризе съвестта на много хора, които се занимават с неща, с които практически нямват желание да се занимават- светът е пълен с работещи и практикуващи разни професии, и в същото време- нежелаещи да ги практикуват...това не е убягналона "лукавия", и той е създал "екипите"...Армията се подразбира, че е екип...но дори и да проучите войните и развитието на медицината и лечителството по време на война, ще откриете, че на много души армия е имало практически много малко лечители и/или лекари, дори гадателите, военните астролози, и прочие "антураж" е по-многоброен от този на лекарите и лечителите.

За това си има съответна причина. Тя е видна, открита, разбираема, и ясна, но нямам правото да я предам така

според субективността на мнението и възприятието ми- това би объркало, но не и насочило някой. Да се разбере е лесно, и съм убеден, че който е преживял точката на максимална съпротива в себе си, и е престанал да "воюва" със себе си, или да си мъти главата с "война"- да се боря с болестите, да се въоража до зъби с лечебни методи, да си спретна армия от "главорези" на болести, да си спретнем крепост, и там да екзекутираме болестите....ами не става, не е ставало, няма и да става.

Да излекуваш някой, не означава нищо повече от това, ако някой се обърне към теб с молба да извървиш с него 1 километър, да извървиш с него 2 километра- не е нужно да правиш нещо повече от това, да общуваш, или да бъдеш като опитен водач, който е превеждал през опасни "диагнози" хора и е събрал опит в онези "райони", които е обходил...Да лекуваш, не означава да си умника с голямата библиотека, а по-скоро означава да си добре екипиран "гид", който да преведе някой през собствения му ад, и да се ориентира къде е "изхода", за да изведе този, който го е наел ...

Колко често и най-големите ентусиасти от алтернативната "гилдия" са изоставяли насред пустинята тези, които превеждат...уж предавайки ги на друг, който ще дойде да ги "поеме"...или пък са толкова "духовни", та посред джунглата, вглъбени в своята духовност, дори и не забелязват кога и как пациента им "изчезва" зад някой ужасен емоционален гъсталак..който обаче духовния не е видял, защото е фокусиран над себе си...

Както и да е. От мнението ми пряка практическа полза няма по отношение на съдържанието на тямата- тя всъщност, не би трябвало да съществува, защото не съм я създавал, но изнесена отделно от няколко мнения, сред които и моето, в което бях писал нещо за клиники за алтернативно лечение...Всъщност, изведена отделно, за мен поне темата придоби нови измерения, които преди просто си стояха с "камуфлаж" сред оптимистичния пейзаж, който непресечената местност на "бъдеще време" в което небето е без облаци и слънцето пече та чак препича, че и ако се засяпаш в него често си отнасяш "просветление" подобно на електроженист от нощната смяна...та, когато се изнесе самостоятелно, за мен поне, темата се подложи на всякакви климатични явления и влияния...така че, от планината, от която гледах, днес не съществува...

Линк към коментар
Share on other sites

Без да искам да засегна когото и да било от ентусиастите за лечителски екип искам сериозно да попитам: колко от вас имат медицинско образвание? Нима позволява на когото и да било да се занимава с лекуване, без да е запознат с различните физиологични процеси и патологии в организма? И кой би си позволил да отдели физическите прояви от енергийните? Та те се преплитат! Методи, които са насочени единствено откъм "лекуване" на физическите проблеми без да се взимат предвид евентуалните причинно-следствени причини от енергийно естество не са пълноценни, точно толкова, колкото не са пълноценни и "енергийните" методи без запознаването с физиологичните процеси. Твърде не бих се съгласила да бъдат отделени едно от друго. Останалото е задоволяване на егото чрез привидни жестове на щедрост и добри намерения, но все пак....със здравето на хората не можем да си позволим шеги, нито подобни игри, нали.......?

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен с теб jul. Един въпрос: Ако в подлеза на НДК има двама музиканти (единият е с диплома за музикално образование, а другият няма диплома) и свирят на някакви инструменти, но свирят и двамата прекрасно и ти си се спряла и си се заслушала в захлас, дали въобще ще ти мине през ума , че единият е с музикално образование, а другият не е? Ще се наслаждаваш на прекрасната музика и ще изпращаш хвалебствени вибрации и към ДВАМАТА.

Успешното излекуване на хора, животни, Земята ще стане тогава, когато се обединят в едно психолози, хирурзи/традиционна медицина/, хомеопати, енергийно лечение, кармично лечение и т.н., т.е. когато източната и западната медицина се слеят в едно. Не трябва да се лекува само физическото тяло, защото причината може да е в емоционалното тяло. И какво става пиеме хапчета, пристрастяваме се към тях, ставаме зависими, те ни помагат наужким, само притъпяват болката и какво ние пак сме болни. Например един алкохолик го лекуват с хапчета и го тъпчат яко, а причината може би е, че човека например е загубил роднина, претърпял е емоционален срив и е намерил опора в чашката. Е, какво правиме тогава?

Когато Източната и Западната медицина се обединят, тогава може да се очаква излекуване. Поздрави :thumbsup2: .

Линк към коментар
Share on other sites

Успешното излекуване на хора, животни, Земята ще стане тогава, когато се обединят в едно психолози, хирурзи/традиционна медицина/, хомеопати, енергийно лечение, кармично лечение и т.н., т.е. когато източната и западната медицина се слеят в едно. Не трябва да се лекува само физическото тяло, защото причината може да е в емоционалното тяло.

Здравей, Димитър

Точно така, но аз не съзирам разлика в нашите мнения. Явно се дължи на твоята лична интерпретацията. Всъщност дори ти повтори част от моето мнение. Акцентът не ми е върху дипломата :) Мисля, че е пределно ясно колко е фиктивна тя. С това мисля, че отговарям и на въпроса ти. Мнението ми бе в съвсем друга посока, но явно не съм била разбрана, нека не бъдем буквояди. Уточних, че процесите са взаимосвързани, аз също съм на мнение, че традиционната медицина отдавна е забравила старите лечителски практики, това обаче не означава че енергийните или алтернативни методи трябва да забравят постиженията на традиционнте медици или да ги отрекат (тук не визирам някои извратени научни "постижения" като трансплантацията, клонирането...)

Исках да привлека вниманието върху това, че един "енергиен" лечител или такъв, който ползва алтернативни методи е нужно да познава в подробности различните физиологични процеси и патологии. Това имах предвид. Те не се взаимоизклюват. Надали е било случайно, че през Средновековието арабските лекари например са били също така философи, поети, музиканти, астролози, математици....

Подкрепям мнението на Кристиян, мисля че той доста ясно обясни някои процеси и заблуди, маскирани зад несъзнателни егоугодни прояви. Ентусиазмът е хубаво нещо. Но в случая Знанието и отговорността не трябва да му отстъпват.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

"Разумните хора работят" - хубава тема на деня... :thumbsup2:

Независимо от това кой е открил тази тема и кой доколко основателни съображения посочва, считам, че е време тя да придобие практически измерения. Това означава, в нея да участват онези, които искат конкретно и сега да действат в тази посока, а не у които преобладават негативните нагласи. Или, нямам нищо против, ако тази тема остане за общо обсъждане, да създадем друга, където да не се обсъжда по принцип добре ли е или не е добре да се прави нещо по въпроса, а да се конкретизира как и кога, и какво да се прави! Това не означава да си затваряме очите за трудностите и възможностите за грешки и отклонения, а само да не ги изтъкваме като оправдания за бездействието; те иначе са важни съображения за една или друга промяна в решенията за действие, в конкретните опции. По отношение евентуалната неискреност, за която говори Кристиан (човек си плаща и трябва да бъде обслужен, без да му се казва, че не се надяваме много да му помогнем), не считам, че този подход е задължителен за оцеляването на съответното звено, независимо дали е "клиника", спа, ашрам или дори интернет консултативен център. Напротив, предполагаемите граници на помощта следва да бъдат открито очертани пред хората, без да се забравя, че в медицината понякога е трудно да се говори с такава категоричност, както в класическите "точни" и технически дисциплини. Следователно, ако въпреки нашето негарантиране на излекуване, някой отхвърлен отвсякъде човек реши да ни се довери, можем въпреки всичко да опитаме... всеки лекар и лечител със значителен опит ще посочи не един и два случая на "чудеса", когато удивителни резултати идват и без да са очаквани при много сериозни случаи. Изобщо, компетентността следва да се съчетава и с откровеност, но и с гъвкавост на подхода, с осъзнаването, че далеч не всичко зависи от нас. Така че следва да дадем каквото зависи - и да оставим останалото на Божията Воля. :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Нужна е база за такава клиника: сграда или голям апартамент с нормални битови условия, както и медицинска екипировка, а защо не и магнитно ядрен резонанс или друга визуализираща апаратура.

Второ, както казва Жул, нужни са специалисти в различни области. Проектът е напълно на място и осъществим, при положение че горните две изисквания ги има. Третото изискване са парите за първоначални административни и много други разходи.

...

Аз мога да се включа с психотерапия - индивидуална и групова при общ проблем. Това което мога и практикувам е когнитивно поведенческа (схема фокусирана /Джефри Йънг/) и трансперсонална психотерапия. Работя с фобии, депресия, биполярно разстройство, зависимости - дрога, хранителни, сексуални; обсесивно - компулсивно разстройство(натрапчивости).

...

В Канада се запознах с школата на Клод Саба, която освен типично психични разстройства третира и психосоматични заболявания като рак и множествена склероза. Сериозно се замислям за работа в тази насока за в близко бъдеще. Ако идеята за алтернативната клиника стане реалност, това може да стане и там.

...

Поздрави: Орлин

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Типично по български - няма единство и съществуват критика и писимизъм!

Бог ще реши кой, кого, как и кога, нека да не прибързваме + практиката учи и показва + който не го е опитал не може да знае + опитността с едни хора не е равна и еднаква с опитността с други хора, различно и относително е + момента все повече назрява, независимо от желанието за участие на някои персони + един хубав ден...

ще грее Слънце и на моята/нашата улица!

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Спокойно, доколкото знам вече е разрешено да се продават и купуват болници. Всеки, който е вложил някой и друг милион в закупуване на сграда и оборудване ще изисква и възвръщаемост на тези пари и следователно ще назначава на работа кадърни специалисти, които да му изкарват парите. Нещата вървят на добре.

Мислите на много хора от нас са насочени в посока на помагане и лекуване на хора, така че нещата се нареждат постепенно.

Всичко се върти около идеята, че някой трябва да извади някой и друг милион и други, които да получават пари за извършена качествена работа. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек забрави себе си, ума си и се остави на разумността да го ръководи...

Още повече със сигурност ще има и неуспехи, но нека не се страхуваме от тях. Според мен всичко е предопределено и смъртта или влошаването на здравето на някой човек е напълно в част от кармичното наследство и съдба.

Вяра ли ви липсва? Съмнявате се неверници! Страх ли ви е? Ах вие, "Вярващи" в Бога! Къде е Вярата ви? Забравили сте силата на единството на прабългарите, на траките, на македонците дори, на спартанците... !

В християнството съществува тайнство наречено с името Елеосвещение (маслосвет):

Тайнството елеосвещение е предназначено за тежко болните. В него болният се помазва с елей и получава от Бога благодатта на изцелението от душевните и телесни недъзи. То трябва да се извършва от седем свещеника, но в крайна нужда може да го извърши и един. За това тайнство говори Свети Апостол Йаков:

"Болен ли е някой между вас, нека повика презвитерите църковни, и те да се помолят над него, като го помажат с елей в името Господне. И молитвата, произлизаща от вярата, ще изцери болния, и Господ ще го дигне; и ако грехове е сторил, ще му се простят" (Иак. 5:14-15).

Видимата страна на тайнството се състои в помазване болния с осветен елей при произнасяне полагаемите се молитви. Помазването става седем пъти. Четат се при това тайнство седем откъслека от "Апостола" и седем от "Евангелието". Невидимо над вярващия болен действува Божията благодат, която изцерява болестта, дава прошка на греховете и успокоение на съвестта.

Тайнство Миропомазване:

Видимата страна на тайството се състои в кръстообразно помазване със свето миро различните части на тялото , при което се произнасят думите: "Печат на дара на Светия Дух, амин!"

...

Печатът на Светия Дух показва, че човекът, който е получил този печат, е осветен от Светия Дух и принадлежи Богу. С печата на Светия Дух се помазва кръстообразно челото - за освещаване на ума и мислите; гърдите за освещаване на сърцето и желанията; очите, ушите, ноздрите и устата - за освещаване на (5-те) чувствата; ръцете и нозете за освещаване на делата на човека и цялото му поведение. По такъв начин човек се освещава, става храм Божи и жилище на Светия Дух. От тук следва за нас поуката, че трябва строго да се пазим от всяко зло и от всеки грях, за да не оскверним душата и тялото си, посветени Богу, и да не изгубим благодатта на Светия Дух, дадена ни чрез светото тайнство миропомазване.

източник: "Вяра, Надежда, Любов" (православен катехизис)

Балада за Македония (България)

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бих искала и аз да се включа по темата, но от няколко дни нямаме интернет (май в целия град).

Първо - Честита нова година на всички!

Какво е моето мнение по въпроса - струва ми се, че идеите за ашрам, манастир и др.п. са били полезни за своето си време. Предполагам, че и в момента биха били полезни, но само за част от хората - струва ми се, че не отговарят на съвременното човечество като цяло.

Клиника за алтернативно лечение? - споделям голяма част от опасенията на Кристиян и jul. Но дори и да предположим, че те не са толкова съществени или поне че ще могат да се преодолеят успешно, според мен клиника е нещо прекалено голямо, сериозно и отговорно - с една дума доста голяма лъжица за нашата уста. Казвам това, не за да подценявам способностите на когото и да било, а по-скоро като виждам, че въпреки ентусиазма дори не успяваме да се организираме. Мисля, че е желателно да се започне с някаква по-скромна инициатива, а ако е рекъл Господ работата ще порастне постепенно.

Според мен е важно да се помисли, не какво му се иска на един или друг от нас, а какво е полезно да се направи за една по-съществена част от хората в момента. А след това да се прецени какво е възможно да се направи в това отношение в момента или по-точно с какво може да се започне, съобразявайки се с реалността - имам предвид не само със законите и условията в държавата, но и с такива неща като нивото на съзнание на хората в момента, преобладаващия мироглед и др.п.

За мен идеите, изложени от Димитър Пашкулев в книгата Антропорелогия (има я в спиралата) са възможни и реализируеми и ми се струва, че е хубаво да се започне с нещо такова. Могат да се изберат и обучат подходящи хора, за да се създадат консултативни кабинети - на първо време поне по един в по-големите градове. В какво ще прерастнат след време - бъдещето ще покаже!

Също така много е важно да се използват всички възможни форми за сътрудничество с наличната образователна система, за да се предадат тези идеи на децата. Само тогава може да се очаква, че те като възрастни ще бъдат много по-адекватни, отговорни и осъзнати, което пък да доведе до по-съществени промени в обществото. А по-нататък може да се мисли за организиране на нови детски и учебни заведения, в които паралелено с общообразователната програма да са застъпени и много други важни и полезни неща (да не преразкавам книгата), а и самата "общообразователна програма" би могла да се поднесе по съвсем друг начин.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм готова още с проекта, но ето някои идейки-добре е да се прочетат и приложат някои методи, дадени от Учителя за здравето, храненето, както и за образованието. Също да се играе Паневритмия сред природата.

Доколкото зная има фондации, които обучават и наемат специалисти по методи на Р. Щайнер-"Валсдорфско училище".

Ние не отричаме в никой случай традиционната медицина, напротив заедно можем да работим. Мисля, че единствено важно условие е да работим това, което ни подсказва сърцето..... Лично аз, макар и отворена за идеята, където да има лечение и духовност малко скептична съм за реализацията......

Винаги ще има критикуващи, винаги ще има недоволни, но все пак от някъде трябва да се започне. На първите винаги им е трудно..... Ако сме достатъчно отворени и новаторски настроени може и да се получи.....

Да, трудно се работи в екип, но ако сме достатъчно духовно напреднали ще успеем да направим нещо добро. Парите са другия проблем, сградата също....

Ето Валентин даде добър пример с клиники в Русия.....

Може би да не се насилват нещата.... Когато трябва и ако трябва ще получим знак и всичко ще се подреди......

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е осъществима. Билколечение, акупунктура, психология и консултация насочена към възстановяване на емоционалния, физическия и енергиен баланс, извършени под лекарско наблюдение, общо взето са достатъчни като за начало. Аз лично поддъжам позицията, че за човек търсещ помощ, винаги може да бъде направено нещо. Дори и състоянието му да е неличимо, то поне може да се направи опит да бъде облекчено - физически или емоционално. Кармата е нещо с което трябва да се съобразяваме, но само ако можем да я четем и познаваме закона. Иначе можем да се стараем да не предизвикваме нова отрицателна карма, но не и да спекулираме с това как ще се прояви вече узрялата.

Новата епоха предполага нови форми и нови възможности и именно груповата дейност е отличаващият я акцент.

Идеята е добра и осъществима. Засега мога само да ви пожелая успех и да следя с интерес развитието и, тъй като с лечителството не съм на ти, но зная, че много от вас са лекари и интересуващи се от алтернативни методи за лечение и ще се справят.

Линк към коментар
Share on other sites

Кармата е нещо с което трябва да се съобразяваме, но само ако можем да я четем и познаваме закона.

Това е едно от нещата, които ме притесняват.

За да се избегне задължителната асоциация с лекуването заради самото лекуване, по-точно ще е да сменим названието "клиника" с нещо друго.

Предложение за среща в София през февруари, ако някой от страната има пътуване насам тогава, да определи подходяща за него дата, за да присъства също.

Информацията за акад. Бронников ми беше много полезна. Не съм съгласна с идеята деца да са ползват като диагностична апаратура. Те нямат още твърди устои като личности и самооценката им може да бъде повлияна зле.

Но който върви по пътя, може и да стъпи встрани. Ако вървят повече, ще се подкрепят и ще се учат и от грешките си. Има и други подобни начинания и опитности в различни страни, напр. прана-лечителите имат мрежа в цял свят (добре застъпена в Европа) , конгрес в Хамбург това лято.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Днешните форми- клиники и т.н., които са се наложили като форми в т.нар . официална медицина нямат нищо общо със структурата и формата на "лечебниците", които древните са познавали.
:feel happy:

Така че алтернативната медицина е напълно обречена, когато се "набута" в клиники и т.н.
:blink:

Лечителството е начин на живот за тези, които го практикуват- малцина по своя собствена воля, повечето- като себеоздравителна и себеопознавателна "учебна програма".
:thumbsup:

Питам- колко време може да отдели на ден един Лечител за да преглежда и лекува, и колко души може да прегледа и лекува? По лично мое мнение, лечителството е дейност, която е съвместима със здравето в определени граници- по мое лично мнение, това са не повече от 4-6 часа в денонощието, нужни са съзнателни минимум 2 часа, за "очистване" - включително и хигиенни процедури на физическото тяло, нужно е време за хранене, за движение, време за покой, време за учение, и време за общуване не само с хора, които са "пациенти", но и с хора, от които може да научиш нещо, включително и да получиш лечебна помощ като нуждаещ се.
:feel happy:

Не съм съгласен с понятието "завършен"- не знам какво е по дефиниция, но каквото и да е, практически не може да отговори на понятието "завършен"...

Прав си. Не ми се влизаше в подробности, има мнение че хора над 35 години, които са формирали основните 4 тела, могат без голяма опасност за себе си да лекуват като предават на болния матрицата на информацията на здрави органи използвайки своите за междинен медиум за презапис от идеалния еталон в астралното тяло на пациента.

Като Лечител, преценявайки че не мога да излекувам някой, или че методите с които раоботя не са подходящи за него, просто бих му казал "Няма да се занимавам с теб, защото не мога да ти помогна"- устройството на "клиника" не подразбира "връщане"- ако ще да съществува минимална финансова изгода, никой няма да получи благословията да бъде върнат- ще му се подаде сламка...а с това не съм съгласен...
:thumbsup: И аз съм на същото мнение. Най вероятно да препоръчам някой който може наистина да помогне. Вече ако всички други методи са изчерпани... какво има за губене? :)

Работата в екип е хубаво нещо, но ако става върпос за Лечителството, намерете примери за "колектив" от изворите на древните лечителски традиции, които си съществуват и до ден днешен- една от причините да не действат е тази, че се пренебрегва точно това- днес отговорността е нещо, което гризе съвестта на много хора, които се занимават с неща, с които практически нямват желание да се занимават- светът е пълен с работещи и практикуващи разни професии, и в същото време- нежелаещи да ги практикуват...това не е убягналона "лукавия", и той е създал "екипите"...Армията се подразбира, че е екип...но дори и да проучите войните и развитието на медицината и лечителството по време на война, ще откриете, че на много души армия е имало практически много малко лечители и/или лекари, дори гадателите, военните астролози, и прочие "антураж" е по-многоброен от този на лекарите и лечителите.

За това си има съответна причина. Тя е видна, открита, разбираема, и ясна, но нямам правото да я предам така

Българиите сме известни със своя индивидуализъм :sorcerer: . Той има и своите хубави страни.

според субективността на мнението и възприятието ми- това би объркало, но не и насочило някой. Да се разбере е лесно, и съм убеден, че който е преживял точката на максимална съпротива в себе си, и е престанал да "воюва" със себе си, или да си мъти главата с "война"- да се боря с болестите, да се въоража до зъби с лечебни методи, да си спретна армия от "главорези" на болести, да си спретнем крепост, и там да екзекутираме болестите....ами не става, не е ставало, няма и да става.
:3d_146::thumbsup::)

Да излекуваш някой, не означава нищо повече от това, ако някой се обърне към теб с молба да извървиш с него 1 километър, да извървиш с него 2 километра- не е нужно да правиш нещо повече от това, да общуваш, или да бъдеш като опитен водач, който е превеждал през опасни "диагнози" хора и е събрал опит в онези "райони", които е обходил...Да лекуваш, не означава да си умника с голямата библиотека, а по-скоро означава да си добре екипиран "гид", който да преведе някой през собствения му ад, и да се ориентира къде е "изхода", за да изведе този, който го е наел ...

Колко често и най-големите ентусиасти от алтернативната "гилдия" са изоставяли насред пустинята тези, които превеждат...уж предавайки ги на друг, който ще дойде да ги "поеме"...или пък са толкова "духовни", та посред джунглата, вглъбени в своята духовност, дори и не забелязват кога и как пациента им "изчезва" зад някой ужасен емоционален гъсталак..който обаче духовния не е видял, защото е фокусиран над себе си...

:thumbsup:

Както и да е. От мнението ми пряка практическа полза няма по отношение на съдържанието на тямата- тя всъщност, не би трябвало да съществува, защото не съм я създавал, но изнесена отделно от няколко мнения, сред които и моето, в което бях писал нещо за клиники за алтернативно лечение...Всъщност, изведена отделно, за мен поне темата придоби нови измерения, които преди просто си стояха с "камуфлаж" сред оптимистичния пейзаж, който непресечената местност на "бъдеще време" в което небето е без облаци и слънцето пече та чак препича, че и ако се засяпаш в него често си отнасяш "просветление" подобно на електроженист от нощната смяна...та, когато се изнесе самостоятелно, за мен поне, темата се подложи на всякакви климатични явления и влияния...така че, от планината, от която гледах, днес не съществува...
Колкото и да е чудно, планината си е там. Първото ти мнение съдържа една висша визия.

Тя е много по-добра от състоянието на медицината в момента.

Отделен въпрос е дали тук във форума имаме хората с добрата воля, способности и средства да я направим реалност.

Докато идеята зрее, ще споделя че в Канада медицината става все по-отворена за традиционни и алтернативни лечителски практики. Много от студентите по медицина и психология изучават нетрадиционна медицина също.

Една близка позната ходила на преглед при домошния си лекар и получила диагноза депресия и съвет да се лекува с антидепресанти. Но, тя има швейцарска лампа за облъчване с близка да слънчевата светлина и инструкции как да употребява при леки форми на депресия. Тя помолила лекаря да опита този вариант и той не само се съгласил, но помолил за данните за лампата да препоръчва на други свои пациенти.

Ники, тук в Монреал в края на 19 и началото на 20 век е живял брат Андре, който е лекувал с миропомазване, без участието на друти презвитери. Резултатите са били изключително добри. Учителят ми по френски тук е завършил Богословие. Коментарът му за Брат Андре беше че е бил неграмотен и че е настроил лекарите срещу себе си като си позволил да излекува много "нелечимо" болни :)

Разумните хора работят" - хубава тема на деня... :thumbsup:

Независимо от това кой е открил тази тема и кой доколко основателни съображения посочва, считам, че е време тя да придобие практически измерения. Това означава, в нея да участват онези, които искат конкретно и сега да действат в тази посока

:thumbsup::feel happy:icon12.gif Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...