Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Грижи за очите при продължителна работа с екран


Донка

Recommended Posts

Тази рецепта е особено полезна за хората, които работят по цял ден на компютър или обичат да сърфират из нета в продължение на часове, защото очите се изморяват от облъчването на монитора, от ярката и вредна светлина.

Лили Димкова използва две рецепти по препоръка на лечителя Петър Димков за здрави очи.

Рецепта 1:

Рецептата е повече от елементарна и евтина, но изисква постоянство.

lili-dimkova

Лили Димкова използва рецепти за очи от Петър Димков

Вечер преди лягане, след махнат грим, трябва да плискате очите с вода, може и от чешмата, но да бъде със стайна температура.

Първо плискате едното око 12 пъти. След това второто око отново 12 пъти.

После плискате първото око 13 пъти, а след него и второто пак 13 пъти.

Тази процедура, която Лили Димкова изпълнява от ранна възраст до ден днешен (тя е повече от 80-годишна) й е осигурила добро зрение.

Водата, с която плискате очите, прочиства и очните дъна.

Рецепта 2:

И тази рецепта била препоръчана от лечителя Петър Димков.

Разтваря в нея 1/2 ч.л. морска сол, докато водата е все още топла.

След като изстине, правите промивки на очите, но с помощта на медицински чашки за очи, които имат елипсовидна форма и напомнят на човешкото око.

С всяко око Лили Димкова гледа в чашката с леко солена и преварена вода по 1 минута.

Тази рецепта лечителят Петър Димков препоръчвал против образуването на перде на окото.

източник

Вие имате ли някакви оплаквания след по-продължителна работа с компютър или таблет? Грижите ли се за очите си в такива случаи? 

Опитвали ли сте рецептите на Димков?  

Линк към коментар
Share on other sites

А плискането с отворено или със затворено око и солта в колко вода се разтваря? Специално това със солта идва да ми каже, че е хубаво човек да се гмурка в морето и да си гледка, което си е природен метод - ако има море наоколо и е лято де... 

А за очите - това, което знам че е добро: въртене в кръг в едната и другата посоки; гледане по диагоналите; далече - близко; осморки; гледане сякаш следваш виенско колело, но не настрани, а навътре и навън; масаж с притискане; плискането с водичка - аз знам за студена. 

Определено обаче умора се получава и не само  от компютър. При мен започна да се получава от отдаденото взиране в хората пред мен, с часове всеки ден... Казват и че горните упражнения сваяли диоптри - един познат се шегуваше, като театрално сваляше очилата си, с което показваше, че да, очилата сваля, но диоптрите, след месеци упражнения - не... :)  Аз обаче започнах да недовиждам малките букви по етикетите и макар и да правя упражненията от по-горе, май по-добре да отида до очен. Хубави упражнения, ама доколко работят, при кого работят и защо при мнозина не работят? Иначе пожелателно мислене и въодушевление супер, ама... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...