Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.08.15 - 30.08.15)


Recommended Posts

24.08.15

Если вы хотите иметь Божие благословение – нужно слушать Господа. Это мне [было] сказано и я пришёл специально. И поэтому я говорю, что существуют три положения. Первое: если вы не желаете следовать проповедуемому мной Учения, то я говорю категорично – очень хорошо, вы свободны! Второе: готовы ли вы исполнить Учение Христа, как оно дано в Евангелии? Но исполните его во всей его полноте! Третье: готовы ли вы исполнить Учение Моисея во всей его полноте? Или Учение Моисея, или Учение Христа, или моё Учение – мы одно целое. Это – проявление Бога, это Учение Божественно. Учение Моисея – Божественно, Учение Христа – Божественно и теперешнее Учение – Божественно. Эти Учения имеют один и тот же источник, только его формы различны, а Дух – один и тот же.

Два принципа (Сочетание отношений)

 

Ако искате да имате Божието благословение, трябва да слушате Господа. Това ми е казано и аз нарочно дойдох. Поради това аз казвам, че има три положения. Първо, ако не искате да вървите по Учението, което аз проповядвам, категорично ви казвам: много добре, свободни сте! Второ, готови ли сте да изпълните Христовото учение, както е в Евангелието? Но изпълнете го във всичката му пълнота! Трето, готови ли сте да изпълните Мойсеевото Учение във всичката му пълнота? Или Мойсея, или Христа, или мен – ние сме едно. Това е проявление на Бога, това Учение е Божествено – Мойсеевото учение е Божествено, Христовото учение е Божествено и сегашното Учение е Божествено. Един и същ е източникът, само формите са различни – Духът е един и същ.

Двата принципа (Съчетание на отношенията)

Линк към коментар
Share on other sites

25.08.15

[Вы говорите, что] я сказал то или иное – не черпайте из вторичного источника, не берите не из первых рук, а приходите прямо ко мне. А вы украшаете мои слова и делаете заключения.

Два принципа (Сочетание отношений)

 

Казал съм това или онова – не черпете от втори източник, от втора ръка, а елате направо при мен. А вие му туряте деветдесет и девет панделки и правите заключения.

Двата принципа (Съчетание на отношенията)

Линк към коментар
Share on other sites

26.08.15

Когда вы несчастны, неврастеничны, больны, недовольны и пр. – поищите, где нарушили законы Любви, где нанесли урон Любви. Возобновите её [действие] и будете здоровы.

Это – Новое учение, которое я вам проповедую. ...Новое учение осмыслит вашу жизнь. Это учение – основа ваших дел, слов и работ. Это учение основано на опыте и в делах, и в наблюдениях.

Два великих закона

 

Когато вие сте нещастни, неврастеници, болнави, недоволни и пр., потърсете где сте нарушили, накърнили любовта. Възобновете я и ще бъдете здрави.

Това е новото учение, което ви проповядвам. ..Новото учение иска да осмисли живота. То е учението, с което се говори и прави, и работи едновременно. То е учението на опитите и на делата, и на наблюденията.

Двата велики закона

Линк към коментар
Share on other sites

27.08.15

То, что осмысливает жизнь – это Божественная Любовь. ...Она приобретается только одним способом, когда минуешь шесть врат, шесть способов, четыре из которых для Бога и двое – для нас. Божественная Любовь приобретается, когда мы открываем своё сердце, свой ум, свою душу и свою силу. Это четыре принципа, ведущие нас к Богу. И ещё, когда возлюбим Бога и ближнего своего, как самого себя. Если мы сохраняем пассивность, мы не приобретём Любви. Но, когда мы становимся активными и мужественными, Бог говорит? «Я поселюсь в них и буду им Отцом, буду им Учителем».

Два великих закона

 

Туй, което осмисля живота, то е Божествената Любов. ...Тя се добива само по един начин, като се мине през шест врати, шест начина, от които четири за Бога и два за нас. Тя се добива, като отворим сърцето си, ума си, душата си и силата си. Това са четири принципа, които ни водят към Бог. И още, като възлюбим Бог и като обикнем ближния си като себе си. Ако стоим пасивно, не ще я добием. Но когато станем активни, мъжествени, Бог казва: "Ще се заселя в тях и ще им бъда Баща, и ще им бъда Учител."

Двата велики закона

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

28.08.15

Если мы желаем составить себе идею о Боге, нам нужно не забывать следующие принципы: если есть Любовь – есть и Бог; если есть Бог – есть и Любовь. Если есть Любовь – существует и Жизнь; если есть Любовь, Жизньесть и имущество. Если нет Любви – есть бедность. Я хочу, чтобы вы создали для себя идею о Боге. Бог и Любовь – одно целое. Богатого Любовью – все любят; бедного Любовью – никто не любит. ...Мораль – это то, что является причиной роста двух душ. Любой человек, который не открыл своё сердце, свой ум, свою душу, не может быть любим другими людьми. Отцы и матери, только так воспитывайте своих детей.

Два великих закона

 

Ако искаме да си съставим една идея за Бог, трябва да не забравяме следните принципи: Има ли любов - има и Бог; има ли Бог - има и любов. Има ли любов - има и живот; има ли любов, живот - има и имот. Няма ли любов - има сиромашия. Аз искам да си създадете една идея за Бога. Бог и Любов е едно. Богатия от любов всеки го обича; сиромаха от любов никой не го обича. ...Морал е това, което става причина да повдигне две души. Всеки един, който не отвори сърцето си, който не отвори ума си, който не отвори душата си - не може да бъде обичан от другите. Бащи и майки, само така възпитавайте децата си.

Двата велики закона

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

29.08.15

Сделав ошибку, обратись к Луне и скажи: «Луна, милая, научи меня как освободиться от своих грехов, как их вытащить наружу, чтобы я мог таким образом очиститься». Наблюдая за Солнцем, скажи: «О, Солнышко светлое, Солнышко ясное, глядя на твои добродетели, покажи мне способ как и мне проявить свои скрытые добродетели и развить их в себе». А вы, принимая всё наготове, только рассуждаете над тем, что сказали Кант, Гегель и другие, и глубокомысленно заключаете: «Ну, это серьёзная большая работа».

Кроткие

 

Когато направиш една грешка, обърни се към месечината и кажи: "Месечинко, научи ме как да изхвърля греховете си, как да ги изкарвам навън, за да мога и аз по този начин да се очистя." Когато наблюдаваш слънцето, кажи: "О, слънчице светло, слънчице ясно, като гледам твоите добродетели, покажи ми начина, как да проявя и аз своите скрити добродетели и да ги разработя в себе си." А вие стоите и разсъждавате върху това, що е казал Кант, Хегел и други, и си казвате: "Е, дълбока работа е това."

Кротките

Линк към коментар
Share on other sites

30.08.15

Я посылаю свои мысли так, как Солнце посылает свои лучи, и каждый будет их воспринимать так, как желает его душа и будет творить с ними столько, сколько искусства есть в его душе, и каждый будет облачён так, как требует его вкус.

Кроткие

 

Аз нахвърлям моите мисли тъй, както слънцето своите лъчи, и всеки ще ги възприеме тъй, както иска неговата душа, и ще твори с тях толкова, колкото е изкуството на неговата душа, и всеки ще се облече тъй, както изисква неговият вкус.

Кротките

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...