Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нужда от терапия


Recommended Posts

Здравейте, от известно време следя внимателно форума и чрез написаното тук си помагам доста. 
Но явно само с информацията и приложните "магийки" не мога да се справя. Имам следния проблем - 
влюбих се. Банално, но както и в миналото, това сякаш отвори кутията на пандора. На 30 години съм. 
През последните 5-6 нарочно не си позволявах да се опитвам да създавам връзки. Бягах, защото знаех
докъде ще се стигне. Мислех си, че като натрупам някаква опитност и в други сфери на живота, ще бъда по-подготвен
следващия път когато си отпусна душичката, но се оказа, че отново съм в изходна позиция. 
Може би тук е момента, в който трябва да споделя, че съм хомосексуалист. 
Този факт не е определящ, но е изиграл роля за формирането ми като личност. 
Та... Отново се започна - харесах едно момче, въпреки че знаех, че септември месец си заминава
и се вманиачих. И оттук - постоянното противоречие - "аз не съм достатъчно добър, умен, красив, интересен... Не го заслужавам." 
В същото време "Искам да ми даде това и онова, той не ми го дава... Той не ме иска, заблуждава ме... Той не е човечен"
Постоянно съм по средата между гневно самосъжаление и ниска самооценка. И сега си давам сметка, че въпросните състояния
работят на всяко ниво, не само в интимните ми отношения, но в работата, социалната среда и т.н. съм си изградил маска,
с която ги прикривам. Сега това ми е почти невъзможно. 
Чувствам се сякаш гравитирам около нечия личност и целият ми живот зависи от нея. Не мога да се ситуирам. Ако сега 
ме попитате "от какво имаш нужда?", аз не знам - нуждите ми, желанията ми, интересите ми са фиксирани само във въпросния човек. 
Това ме кара да се чувствам безсилен, малък, и най-лошото - знам, че това е отблъскващо, защото
така вменяваш на някой, че си зависим от него, независимо дали го артикулираш пред него, или не - то просто си личи. 
Така - и друго - когато бях на 19 имах подобна случка с много, да кажем, тежки последствия и тогава се "научих" да притъпявам емоциите си с... бира. Оттогава не съм спирал да пия. Най-дългия ми "чист" период е не повече от 3-4 дни. Сега се опитвам да съм по-често трезвен, 
за да мога да не реагирам неадекватно, защото с градуса излизат доста грозни реакции. В същото време
постоянно съм с висок пулс, имам чувството, че ще излетя... В главата ми се сменят всякакви 
натрапчиви мисли, естествено свързани с обекта на желанията ми - ревност, параноя, че ме лъже - все неща, с които съм се сблъсквал и преди
и съм решил да замета под килима. 
Имам чувството, че ако не започна да работя върху себе си сега, после пак ще има един дълъг период,
в който ще се самоубедя, че съм ок със себе си и отново ще "ампутирам" една доста съществена
част от живота си... За неопределено време... Та, въпросът ми е, към какъв тип терапевт бих могъл да се обърна? Благодаря предварително,
поздрави. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...