Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да подкрепим Учителя в кампанията Великите българи


aratron

Recommended Posts

Здравейте, :D

И мен новината, че името на Учителя е в първата десетка ме зарадва.

Прекарах вечерта с родителите си, които са от 'по-старото' поколение. Направо си признаха, че те свързват името на Учителя с нещо мрачно и неприятно, защото през годините (преди да дойде т.н. демокрация) това така им е било насаждано. Има много хора, които не са запознати със словото му, но понеже някой така им е казал, така мислят.

Затова смятам, че е хубаво, дори и по този начин, да се спомене на българите, че в нашата история може, ако не страница, то поне няколко реда, да бъдат написани за Учителя. Защото той е част от тази история, независимо дали го признават или не.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какви изводи можем да направим след като първият етап от кампанията завърши?

1.Попадането на Учителя в първите десет е резултат от духовното израстване на част от българите.За него гласуваха не само негови последователи.

2.От вчера има подчертан интерес към живота и делото на Учителя от страна на обикновени хора/Имаме постоянни наблюдения в сайта www.bratstvoto.net./.

3.Имаше доста голяма опозиция от страна на част от последователите на Учителя.

4.Голяма част от последователите не разбраха официалната позиция на Братството./Днес , след класирането ,вече е ясна.Има писмо.Продължаваме да гласуваме./.

5.Въпреки съвременните средства за комуникация ,цели Братски групи дори не знаеха за такава кампания.

6.Класирането и признанието предизвика голяма радост и сълзи в очите на някои последователи.Това те са го чакали повече от половин век.

6.Прави чест на Филип Филипов и на някои от потребителите на форума , че осъзнаха големият шанс ,който БНТ предлага,открито заявиха своето положително отношение към кампанията и призоваха да се гласува масово.

7.Гласуването бе съпътствано със страхове.Най-големият -за Мировият Учител.Днес отново има страх.Този път...за победителя и паметникът ,който трябва да му се издигне.Искам да успокоя гласуващите за Учителя.Той много трудно ще бъде пръв.Победител най-вероятно ще бъде Васил Левски.А ако е пръв , паметникът може да бъде и някакъв знак, може да се откаже в името на благотворителност с подходящ мотив...

8.Нужна е голяма мобилизация и масово гласуване от страна на духовните българи.Нека да покажем ,че името на Учителя не е попаднало случайно сред първите десет.Още по-впечатляващо за обикновения българин ще е,ако Учителят е сред първите пет.Макар че за нас ,неговите последователи , той отдавна е над всякакви класации .

9.Има опасност тези ,които са гласували ,да не го направят отново.Но...гласуването продължава .Всеки може да го направи ,но по нов регламент.

Редактирано от vehadi
Линк към коментар
Share on other sites

Опитах се да защитя пред обикновените хора попадането на Учителя сред първите десет в класацията на великите българи в сайта www.velikite.bg.

Ако някой желае , може да използва моите аргументи.Макар че повечето от тях са известни на потребителите на този форум.

Ще се радвам ,ако съм бил полезен в убеждаването на ''неверниците''.

Линк към коментар
Share on other sites

Започна кампанията против Учителя във форума на БНТ/за великите българи/

Пишат се много грозни и глупави неща.Аз не мога да стоя безучастен.Знам ,че много от вас ще ми отговорят ,че истината не се нуждае от защита.Но аз призовавам тези ,които мислят като мен.Нека дадем цивилизован отпор, без груби нападки.Честните и добри българи го заслужават.Учителят също.

/Не искам отговори на това мое предложение в цитати.Чел съм достатъчно.Знам достатъчно./Има воини, има и съзерцатели.Аз съм воин.Но без насилие,аз с убеждение .Чрез силата на Доброто и на Истината.

Линк към коментар
Share on other sites

ОБЩЕСТВО БЯЛО БРАТСТВО – БЪЛГАРИЯ

_________________________________________________________

Христос е човекът на изобилната Сила!

Христос е човекът на изобилната Вяра!

Христос е човекът на изобилната Любов!

(24 декември 2006)

Христовата Сила, Христовата Вяра и Христовата Любов да пребъдват в нас! Честито Рождество Христово, обични братя и сестри! Нека Христос се роди в нашите души и ние приложим в живота си Неговото Божествено Учение!

На тазгодишното Рождество българският народ изрази своето признание към Учителя като го нарече Велик българин. Това стана благодарение на факта, че бяха дадени над 170 000 гласа в националната кампания на БНТ. Тези гласове се разпределиха по свобода и лично отношение спрямо 100 изявени индивидуалности от българския народ. Случилото се показва зрялото духовно самосъзнание на българите и тяхната народностна и културна идентичност. За всички нас това е конкретно доказателство, че българинът е съхранил свещените образи в своята памет и е оценил огромния принос на Учителя в общочовешкото развитие. Наистина са малко българите, които са разпространили лъчите на духовността сред петте континента на Земята.

Националната кампания на БНТ „Великите българи”, в нейния първи етап приключи на 23 декември. Българската национална телевизия обяви 100-те индивидуалности от кампанията, събрали най-много зрителски гласове. По формат на предаването, първата десятка се обяви по азбучен ред, а от 11-о до 100-о място личностите са подредени според броя на гласовете. За наша истинска радост името на Учителя бе в челната десятка:

Хан Аспарух

Княз Борис I Покръстител

Васил Левски

Иван Вазов

Св. Св. Кирил и Методий

Преп. Паисий Хилендарски

Учителя Петър Дънов

Цар Симеон I Велики

Стефан Стамболов

Христо Ботев

Очаквайте специално изготвен едночасов филм за всеки един от тези велики индивидуалности. От 15-ти януари БНТ започва излъчването на 10 документални филми, по един за всеки един от тях. В най-скоро време ще бъде поместен и видео клип на събитието и обсъждането в студиото на БНТ в представителния сайт на Братството www.BeinsaDouno.org . От 23 декември започва и гласуването за подредбата на първата десятка от велики индивидуалности. Гласуването става на сайта на кампанията (www.velikite.bg), чрез sms и/или телефонно обаждане на номер 13250 за всички мобилни оператори, и на номер 0900 12 250 за абонати на БТК. По регламент няма ограничение в броя на гласуванията. Събраните средства от телефоните ще бъдат използвани за издигането на паметник на най-великия българин, който ще бъде обявен на базата на зрителските гласове във финалното предаване на 17-ти февруари 2007 година. Това е ключов момент в ситуацията, защото Учителя изрично е забранил да се издига паметник в негова чест. Достатъчно е забележителен фактът, че българския народ постави наред със създателя на Българската държава – Хан Аспарух, на българската писменост – Св. Св. Кирил и Методий, на будителите и спасителите на българския народ – Паисий Хилендарски, Васил Левски и Христо Ботев, името на Духовния Учител Петър Дънов.

В края на 2006 година се случи и друго важно събитие относно Братския живот. Беше публикувана обновената нова форма на представителния сайт на Общество Бяло Братство – България, посветен на Словото на Учителя Петър Дънов – Беинса Дуно. Заглавната страница се зарежда на случаен принцип, спрямо 17 разнообразни форми. По този начин всеки път, когато влизате в сайта можете да попаднете на нова визуална идея базирана на основни представи, концепции и методи от Учението. А вътрешното оформление на българската версия има три различни стилови обвивки, достъпни чрез менюто Навигация. Идеята за това реализирано разнообразие е създаването на дух на свобода и цялостност на представянето на Учението. Вече е принципно възможно да се добавят нови и нови различни гледни точки в дизайнерско отношение спрямо представителния сайт на Братството. За първи път в заглавната страница на българската версия е реализирано разнообразие от динамично обновяващо се ежедневно съдържание, което е полезно за Братския живот. Бяха изготвени специални програмни модули представящи всички беседи, държани на дадена дата; мисълта за деня от оригиналното издание на Издателство Бяло Братство; духовен метод даден от Учителя; молитвена програма за деня; новините от Братския живот и не на последно място разнообразна астрологична информация включваща хороскопа за деня, изгрев, залез, горна и долна кулминация на Слънцето, Венера и Сириус, реална настояща снимка на слънчевия диск, настоящата лунна фаза, както и пълноценна информация за няколко месеца напред за фазите на Луната, Венера и Меркурий. В момента продължава зареждането на ново съдържание, като една от главните цели е не само да се публикува цялостна гледна точка спрямо Обществения и Братски живот, протичащ интензивно в Общество Бяло Братство, но и да се публикува свободно цялото оригинално Слово на Учителя във фототипна и текстова форма като ще се създаде и условие за научна и духовно-изследователска работа върху всяка една от наличните беседи. Първите беседи ще бъдат вече налични след около десетина дни. Надяваме се, че този скромен подарък ще зарадва и стопли вашите сърца.

Софийският братски център с радост ви кани на празничен концерт на 27 декември на ул."Раковска" N108, ФНТС, втори етаж, четвърта зала от 18.30. След концерта ще бъдат представени новите книги на Издателство Бяло Братство, както и новия брой на вестник "Братски живот". Вход свободен.

Братски съвет

източник: писмо до имейл листата на BeinsaDouno.org, 24.12.2006

Линк към коментар
Share on other sites

Започна кампанията против Учителя.....

Имам информация от мой приятел , който работи от 15 години в БНТ, че по въпроса за кратките филмчета за всеки от класиралите се в ТОП 10 на "Великите българи" се е получил конфликт по повод съдържанието и насочеността на филма за Учителя Дънов.

Една от основните фигури в Канал 1 / не мога да спомена име/ е застанала в защита и добра концепция за самия филм и представянето на Учителя Дънов, но е получила много голяма съпротива от работещи /на шефски позиции/ в БНТ, и навярно филма може да ни изненада малко неприятно, но дори и така да стане, Успехъ до сега е забележителен:)

:v::)

Линк към коментар
Share on other sites

се е получил конфликт по повод съдържанието и насочеността на филма за Учителя Дънов.

Една от основните фигури в Канал 1 / не мога да спомена име/ е застанала в защита и добра концепция за самия филм и представянето на Учителя Дънов, но е получила много голяма съпротива от работещи /на шефски позиции/ в БНТ, и навярно филма може да ни изненада малко неприятно

Някои хора ще направят добре да разберат че има велики българи.

Светът знае и се прекланя пред Иван Рилски, Левски и Учителя Дънов.

Можем да се гордеем с тях - пред Европа и в света.

Хуленето им е родоотстъпничество.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Някои хора ще направят добре да разберат, че времето на капсулираните родови общества е отминало, както и времето на Расовите богове. След осветяването на Земята от Христос завесата на Храма е разкъсана и реализирана възможността в душата на всеки един земен жител да изгрее Витлеемската Звезда ( Духовното Слънце ).

И в стремежите ни да се гордеем пред Европа с лица отново прозира онзи стар национален комплекс за непълноценност, вероятно последица от вековното робство на всички нива, когато ние сме нейните най - стари жители. Някои от "великите българи" доказват това - на Г.С. Раковски принадлежи мисълта, че сме най - старите европейци!

А като гледам "челната десятка" ми минава леко, че това е число по - малко от десет... Но след като на класиране са подложени индивидуалности, а не духовни същности, които всъщност нямат необходимост от подобен род класации ( кому ли са нужни тези по - по - най ) ще гледам как се прави шоу едно да се състезава със същото по определение за величие. И за обиране на лаври ми минава, а и за трънения Венец се сещам.

Обичам Учителя, Който отдавна " паметник себе воздиг нерукотворний"!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Донякъде съм съгласен за родовите божества.

Но, странно е желанието на някои да охулят Учителя.

Не бе отминат от критика и Левски, и Йоан Рилски.

Напомня ми "о неразумни ..." на Паисий.

Всичко това мисля че идва от негативизма в българската психика

породен от исторически причини.

"Кой е тоя? Какво е направил? Нищо особено ..." и т.н.

Това е смешно и жалко, и буди съжаление.

Кой е положителен пример за децата днес?

Слави Трифонов?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах от форума на БНТ за великите българи ,че всеки ден може да се гласува по три пъти от един компютър за конкретния велик българин.Моля да се внесе уточнение и да се изпрати писмо до Братските групи.Повечето от нас са достатъчно честни и ще гласуват само един път./Не сме и равностойни и в гласуването с GSM,защото не сме богати.Там можем да гласуваме повече пъти/.

Вече кампанията заприлича на ''музикалните'' и ''фенските '' класации.Но ние постигнахме своето.Филм за Учителя ще има .Може и не такъв ,какъвто ни се иска,но филм....Обикновените хора ще разберат за Учителя.

Не се притеснявайте и за паметника.Победителят отдавна е ясен.Той е Васил Левски.Заради делото му ,заради наученото за него още в детската градина , заради спортни пристрастия...Няма нищо лошо в това.За мен кампанията до тук е честна.

Нека гласуваме масово.Заради Учителя.Дори заради самите нас.Нека бъдем много активни днес,защото този ден е с особено значение за нас.А ако ни разрешава регламента-да гласуваме по три пъти всеки ден./Аз ще пробвам още днес/

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах от форума на БНТ за великите българи ,че всеки ден може да се гласува по три пъти от един компютър

С едно и също име , e-mail... може да се гласува по 3 пъти...? Или 3 пъти от 1 IP адрес.. :o:blink:

Редактирано от Selo.BG
Линк към коментар
Share on other sites

Или трима души от един компютър... това би било най-добрият вариант, ето сега дъщеря ми, която не е много интересуваща се по принцип, се запали от новината и даже поиска да й пусна музика от Беинса. Иначе просто да навъртаме гласове, чак дотолкова не се чувствам екзалтиран... Най-важният етап е вече минал, дали сега ще е на 4 или 7-мо място, не е толкова решаващо...

Линк към коментар
Share on other sites

:) получава се+ това е добър вариант за троицата : Любов + Мъдрост + Истина всеки ден + проба на постоянство

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Отговорът на посетител на форума на Великите българи беше ,че всеки може да гласува ограничен брой пъти /3/,всеки ден ,с един адрес,до края на кампанията.Аз поисках потвърждение от модератора на сайта.Не съм видял текст.Може да пробвате и да гласувате три пъти.Ако е така ,няма да ви върне гласуването.За мен важният етап също свърши.Но дали е така за обикновените хора?Мисля ,че те доста се влияят от формата.И за тях не е все едно дали си четвърти или първи.

Линк към коментар
Share on other sites

Писателката Теодора Димова: пред в-к Монитор

Абсолютно не мога да проумея смисъла на тази класация. Радостното все пак е, че сред първите десет влиза един свят човек - Петър Дънов. Очевидно не всичко е загубено за духовността. Петър Дънов е сред пророците на ХХ век и ние все още не можем да оценим значението на това да има такъв духовен учител и че той е живял и проповядвал именно в България. За съжаление, неговото учение остава затворено само за учениците му.

Очакванията ми за тази класация бяха по-песимистични, мислех, че в първата десетка ще попадне Азис.

:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм получил писмо от модератора на сайта на БНТ. Звучеше ми доста абсурдно да може да се гласува по компютърен път повече от един път от един човек .Днес реших да открия указанията и да си ги разтълкувам. От първо четене текстът е малко мъгляв.Но аз имам опит с разчитането./Може би е трябвало да се разменят две изречения ,за да се получи акцент върху най-важното/ . Заключението е ,че ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГЛАСУВА САМО ЕДИН ПЪТ ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ ОТ ДЕСЯТКАТА В РАМКИТЕ НА ВТОРИЯ КРЪГ.ДАВА СЕ УЛЕСНЕНИЕ ДА МОГАТ ДА ГЛАСУВАТ ОТ ЕДИН КОМПЮТЪР ,В РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН ,ОБЩО ТРИМА ДУШИ.Според мен това е правилно ,защото по този начин ще се ограничат злоупотребите с гласове от един компютър.

За жалост не видях такова ограничение за гласуването с GSM или чрез БТК.Може би се цели да се съберат повече пари за паметник..Но такива условия поставят богатите в привилегировано положение.

Извинявайте ,ако съм подвел някого.Ако сте гласували повече от един път ,анулирайте гласовете си за Учителя чрез модератора.Нека бъдем честни.

И...не се доверявайте на коментари.Четете внимателно условията.

Редактирано от vehadi
Линк към коментар
Share on other sites

ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГЛАСУВА САМО ЕДИН ПЪТ ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ ОТ ДЕСЯТКАТА В РАМКИТЕ НА ВТОРИЯ КРЪГ.ДАВА СЕ УЛЕСНЕНИЕ ДА МОГАТ ДА ГЛАСУВАТ ОТ  ЕДИН КОМПЮТЪР ,В РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН .......

"....При вота в интернет пък е следено да няма повече от три гласувания за една личност по IP адреса на компютъра.

Според формата кампанията преминава през няколко етапа - номиниране на личности и определяне на Топ 10, избиране на Топ 10 и крайната цел - изборът на най-великия българин на всички времена.

При първоначалното номиниране, общият брой на посочените като Велики българи е бил 2710. Първите сто от тях са определени по броя на подадените гласове..."

Линк към коментар
Share on other sites

Условията вече са ясни.Нека да гласуваме честно и по съвест.За тези ,които няма да гласуват...остава да се радват заедно с нас.И...да гледат филма и коментарите.Пак с нас....

Редактирано от vehadi
Линк към коментар
Share on other sites

Писателката Теодора Димова: пред в-к Монитор

... Очевидно не всичко е загубено за духовността. Петър Дънов е сред пророците на ХХ век... За съжаление, неговото учение остава затворено само за учениците му.

Става въпрос просто за една ТВ игра, нищо повече. От резултатите от играта реално не зависи нищо съществено. Всяко чудо за три дни :) Така е в България. За мен по-важен е не процента, а какво стои зад него. Ако Учителя Беинса Дуно наистина е сред 10-те най-популярни исторически личности, това дали се съгласува с отношението на културните и медийни инстуции към него?

По-скоро този резултат може да стимулира една позитивна промяна и да предизвика една по-добра иинформираност по въпроса. Поне така се надявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен смисъла е хората да се ползват от филмите, от примера на великите българи. А това ще стане, ако те наистина са Велики и ако филма е представен обективно. Аз вярвам, че ще е така.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Мисля си, че не трябва да се прекалява и с гласуването. И преди казах, че Учителя не се нуждае от класации. Той е "класиран" в сърцата и душите на учениците си. :smarty:
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Лозанов каза: “Хората, които гласуват, искат да кажат нещо за себе си, за своите моменти нагласи - за собствените си разочарования или страсти. Няма такава позиция, която вярно се крепи на величието. В този смисъл от една страна Азис проявява фенските нагласи и това, че чалгата е едно от доминиращите настроения в нашето настояще. Несъмнено в това има и някаква пародия”.

“Когато аудиторията трябва да заяви своите настроения, да се представи чрез своя фаворит, тя предпочита да стъпи на сигурното и има усещането за това, че в медиите всичко е повече продукт, отколкото някаква ценностна картина”, коментира още експертът.

“Волен Сидеров влиза на принципа на фенските общности. Просто “атакаджиите” са много организирани. Още повече, че те използват момента, че “Атака” е нова партия, която е много спорна. Привържениците й правят всичко възможно, за да се самообявят”, коментира Лозанов.

Класацията “Великите Българи” е игра на собственото ни величие - величието на аудиторията, тъй като аудиторията застава от позицията, в която може да подрежда един след друг величията от нашето битие. По този начин класацията прилича малко на “Биг Брадър” - на риалити шоуто, защото както в “Биг Брадър” аудиторията чрез вота си решава съдбата на съквартирантите, сега фигурите на цялата българска реалност са влезли в една такава къща, в която ние решаваме класацията. Това заяви за Агенция “Фокус” медийният експерт Георги Лозанов. Според него в тази игра е важна само аудиторията, защото тя мери собственото си величие. По думите му смисълът на участието в кампанията “Великите Българи” е в момента на екзалтацията - момента на самото гласуване. Участието зависи от необходимостта за самодоказване.

“В този смисъл играта е показателна за състоянието на българското общество, за неговата моментна тревожност, комплекси, безпокойства, завети и желания. Източниците на образите, от които хората издигат своя фаворит, са два - медиите и учебниците”, допълни медийният експерт. Според Лозанов имената, попаднали в първата десятка на класацията, показват, че “учебниците абсолютно победиха медиите”. “И второто нещо - миналото изцяло победи настоящето, което пък е показателно за това къде търсим своята идентичност. Продължаваме да търсим сериозно своята идентичност в историята. Искаме да я получим като наследство, а не като продукт на собственото ни поведение и нагласи”, коментира още експертът.

Лозанов допълни, че единственият “пробив” в десятката е появата на учителя Петър Дънов. “Именно защото е игра, определени Фенски общности, както тази на дъновистите, които са много активни и са вътрешно много по-организирани, могат да изместят стереотипите във представите ни”, посочи Лозанов. “Във всички случаи това е една игра, защото величието не може да се мери. Още повече, че величието няма универсална територия. Много трудно е да се сравняват Левски и Ботев или Левски и хан Аспарух”, коментира още Лозанов.

тук

:) изместването на стереотипите отдавна върви + зарадва ме колко доволни бяха от класирането на Учителя в десятката едни приятели от Кришна и други от Карма Кагю + казаха че обезателно ще подкрепят Учителя + това вече е много показателно - духовността ни обединява :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

изместването на стереотипите отдавна върви + зарадва ме колко доволни бяха от класирането на Учителя в десятката едни приятели от Кришна и други от Карма Кагю + казаха че обезателно ще подкрепят Учителя + това вече е много показателно - духовността ни обединява
:thumbsup::thumbsup2::yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...