Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да подкрепим Учителя в кампанията Великите българи


aratron

Recommended Posts

Някои мислят ,че ние сме организирани и затова Учителя е сред първите десет.

Аз поне не разбрах да има някаква организация за масово гласуване.Имаше няколко призива от потребители на този сайт или на някои други сайтове.Всеки следваше ''вътрешния си глас''.Затова имаше и хора ,които бяха против гласуването.Нека приемем резултата като продукт на Духовността на България.

А отностно умереността на гласуването сега....Какво означава умереност ,когато няма реални цифри ?Умереността е между две крайности.Затова нека всеки гласува като спазва условията.

Знам ,че Учителят е в нашите сърца.Но за да влезе и в други - трябва нещо материално ,нещо по детски привличащо.А за част от българите -това са класациите.Те върват на излъчените от медиите лидери.А понякога...това е първата малка крачка към духовността.

Мили приятели, освен езикът и трудът в основата на човешкото развитие са били удивлението и преклонението.Това е накарало много хора да следват ''примерите''.А такъв е Учителят.Само трябва някой да им го покаже.А ние като че ли се страхуваме да бъдем активни в тази посока.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Братя и сестри,

Защо темата за класацията бе публикувана във форума:

На всички нас е ясно, че една такава кампания е просто поредният медиен трик с абсурдно заглавие. Велик е само Бог! Чрез Неговата Любов към нас, Той ни е изпратил да изучаваме законите на Истината и Мъдростта, всички вечни и непреходни ценности. Именно те са, които ще пребъдат във всички времена, а създаденото от човека, е преходно. Ако ние искаме да живеем пълноценно, то трябва да използваме всеки представил се случай, за да доближим хората до Разумното слово, до Небесния хляб, идващ от самия извор на Живота. Има ли нещо нередно в методите и средствата, които използваме? Бог, който е всемогъщ, умее да си служи с всички средства на доброто и злото за благото на своите деца. Тогава като негови служители, ние сме призвани да се учим и да постъпваме както Той постъпва! Припомняйки си тези думи на Учителя, ние се стремим да предадем словото му на българския народ и на света, така както ни е поръчал. Един филм е добър начин, за да бъде разпространена силата на благословението, за да си проправи светлината път в гъстата материя, породена от невежество. Именно затова според мен, всеки подаден глас, е глас по пътя на Дело Съвършено! Защото ние сме тези, които имат нужда да намерят правилния път, а иначе едното състезание като хора, търсещи духвното, не ни интересува и не може да ни ползва! Ние постъпваме честно!

Много ми се иска да можеше във вестниците да има поне едно малко каре с мисъл за деня, която да осветлява умовете и сърцата на хората.

Позволете ми да не се съглася с това, че броят на хората които ще се срещнат с учението на Бялото братство, е предопределен. Да, някои неща наистина са предвидени да се случат. За други, има създадени условия и от човека зависи дали ще посади семето, за да поникне от него дърво! Да не губим време! Децата също чакат да бъдат отгледати в добри условия, за да има и добри резултати.

Желая през новата 2007г. Духовната вълна да приобщи нови души, да постигнем Мир, Братство, Единство! Амин!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес видях, че Петър Дънов е в топ 10 на Великите българи. Гласуването продължава, а за всички, които са попаднали в топ 10 ще бъдат излъчвани специални материали по БНТ. Това е много хубаво да излъчат филм за Учителя, защото много хора не разбират ученията му и ги обявяват за сектантски. Затова нека гласуваме. Имаме право на три гласа на ден от един компютър:

http://www.velikite.bg/index.php?p=3

Редактирано от Буболече
Линк към коментар
Share on other sites

Буболече написа:

Имаме право на три гласа на ден от един компютър

:) Буболече, виж какво написа vehadi на 28.12.2006г. (удебелил съм основното :) ), и моля го имай предвид. Само призовавам :).

"Звучеше ми доста абсурдно да може да се гласува по компютърен път повече от един път от един човек .Днес реших да открия указанията и да си ги разтълкувам. От първо четене текстът е малко мъгляв.Но аз имам опит с разчитането./Може би е трябвало да се разменят две изречения ,за да се получи акцент върху най-важното/ . Заключението е ,че ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГЛАСУВА САМО ЕДИН ПЪТ ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ ОТ ДЕСЯТКАТА В РАМКИТЕ НА ВТОРИЯ КРЪГ.ДАВА СЕ УЛЕСНЕНИЕ ДА МОГАТ ДА ГЛАСУВАТ ОТ ЕДИН КОМПЮТЪР ,В РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН ,ОБЩО ТРИМА ДУШИ.Според мен това е правилно ,защото по този начин ще се ограничат злоупотребите с гласове от един компютър.

За жалост не видях такова ограничение за гласуването с GSM или чрез БТК.Може би се цели да се съберат повече пари за паметник..Но такива условия поставят богатите в привилегировано положение.

Извинявайте ,ако съм подвел някого.Ако сте гласували повече от един път ,анулирайте гласовете си за Учителя чрез модератора.Нека бъдем честни.

И...не се доверявайте на коментари.Четете внимателно условията.

Мнението е било редактирано от vehadi: Dec 28 2006, 11:29"

:feel happy: Обичам ви. :feel happy:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Буболече,

Аз дадох своя глас, но след това съжалих, че съм го сторила. Смятам, че цялата кампания е опрочена от необмислени изказвания и упреци от страна на някои наши видни сънародници. Намирам това за особено тъжно, а освен това плануват да построят паметник на този, който е начело в десетката след второто гласуване. Не помня къде, но бях чела, че Учителя не иска да му се строи паметник. Дано ми бъде простено, че гласувах и се вързах на тая глупава игра! :(

Нека едно да е ясно: Учителя е и си остава на първо място в сърцата и умовете ни. Нека носим мисълта за него неопетнена в душата си!

Няма защо да се опитваме да доказваме нещо на някого. Нали е казано, че истината не се доказва? Рано или късно всички ще прогледнат за истината!

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: И аз съм още объркана за това, че пуснах гласа си.

Учителя е и си остава на първо място в сърцата и умовете ни. Нека носим мисълта за него неопетнена в душата си!

Няма защо да се опитваме да доказваме нещо на някого. Нали е казано, че истината не се доказва? Рано или късно всички ще прогледнат за истината!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:) винаги + навсякъде на ПЪРВО място + значи МОЖЕ и в играта , която изобщо не е само игра :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели,

Ето малко новини по темата за кампанията "Великите Българи". Успяхме най-после да провокираме сайта velikite.bg да сложи текст и снимка на Учителя, защото нямаше много дълго време дори и след като се обявиха резултатите от Топ 10. Можете да видите какво са сложили в нивото Библиотека, на буквата П.

Надявам се всички вече сте разбрали, че сме сложили в представителния сайт линк към 26 минутен откас от предаването през декември месец. Вижте линка от титулната страница на Българската версия.

По последни данни ще има много хубава изненада с филма за Учителя. Подготвяме най-доброто възможно като представяне. Поне по мое мнение. :angel:

Продуцента на кампанията е същия човек, който изигра ролята на Апостол Йоан във филма "Страданията Христови". Те са независима продуцентска къща и имат искрено уважение към Учението.

По последни данни филма за Учителя ще е СЕДМИ по ред и би трябвало да е на 7-ми февруари 2007 г. от 21 ч.

Числата са си числа, включително и за БНТ!

:smarty::sorcerer::whistling::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте, приятели ! Пише че на 31-ви януари и 1-ви февруари от 21 часа БНТ ще излъчи петия и шестия документален филм от поредицата „Великите българи”- за Кирил и Методий в сряда + за Паисий Хилендарски в четвъртък.

:) За Учителя кога ще бъде точно филма - последно има ли актуална информация?

:) Добре ще е и на официалния сайт на Братството да я има своевременно + ползвам случая да поздравя всички с новия отличен изглед + оформление + съдържание на страницата + даже е добре че има два адреса + знаем че винаги може да е и по- добре + то си беше крайно време + благодарности за което.

http://www.beinsadouno.org/in_bg.php

http://www.bialobratstvo.org/bg/

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен филмът за Учителя в кампанията на БНТ /за великите българи / ще бъде на 7.02.2007г/сряда/.Вече имаше информация в този форум.Тя е на основание излъчването на филмите /за великите българи/ по два на седмица /всяка сряда и четвъртък/.Учителят е седми в списъка/по азбучен ред /.

Призовавам ви още веднъж да гласувате.И...не се страхувайте от паметника.

Ако Учителят е първи в класацията -паметник няма да има.Но първият е ясен.Нека поне докажем ,че попадането на Учителя сред първите десет, не е случайно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес, 07.02.2007г 21ч - филм по Канал 1: Великите българи. Петър Дънов

Някой да направи добрия мил ценен златен жест и да го запише на нещо (било то телефон, видео, ДВД или камера...) и качи нейде в интернет. Моля, моля, моля. :):D За хората в чужбина които нямат възможност да го видят в БГ.

10x in advance !!!!!

:feel happy: L + S + M + R :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Добър беше, само че много малко дадоха за паневритмията, и можеше да има и кадри от някой представителен концерт. Има един много хубав филм за Браството, който е сниман през 1999 г. на Рила, жалко че не са го давали по ТВ.

Линк към коментар
Share on other sites

Филм за учителя

филм излъчен по телевизията

Здравейте, преди малко попаднах на филм за учителя, който можете да свалите от

http://zamunda.net/details.php?id=78630&vi...0827#comm690827

файл http://zamunda.net/download.php/78630/Veli...nov.avi.torrent

Предполагам филма е хубав(от отзиви от един познат)

Приятно гледане, коментиране и т.н.

Засега филма неможе да се намери на ftp за директно сваляне, ако се поеви и ме намери, ще пусна линк и за директно сваляне. Засега е достъпен само на този торент.(за други неми е известно но вероятно и там ще се поеви.

Линк към коментар
Share on other sites

Филмът беше добър.За мен той изпълни основното си предназначение.Много българи получиха безпристрастна и обективна информация относно живота и делото на Учителя.В този зададен от теливизията формат, и за 30 мин., нямаше възможност да се представят много неща , които бихме искали да видим.

Като недостатък мога да посоча само изборът на песни.За мен те приличаха повече на светски хорови песни.Затова не можах да почувствам духа на окултните песни на Учителя.Не усетих и онази типична за Братството празничност на пеенето.Но...може би е имало някаква идейна концепция , която аз не съм доловил.Или някакви изисквания на телевизията.

Е,филмът свърши.Свършена е и една малка духовна работа.

Да продължаваме да гласуваме за Учителя! Аз вчера ''спечелих '' нови три гласа. А вие?

Линк към коментар
Share on other sites

За Истината не се гласува... Смятам, че би било добре да оставим гласуването на тези, които не са тясно свързани с Учението на Беинса Дуно. То е за тях. :smarty: Само така може да се достигне до нещо показтелно. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив .За Истината в съвременното общество всеки се бори.Ако не бяхме гласували,нямаше да го има филмът.Той ,според мен, ''изчисти'' много заблуди от главите на част от българите.Началото на разпространението на всяка велика идея е просветителството.Не можем да се крием.Ако Учителят е десети ,ще ''дадем храна'' на тези ,които го смятат за ''голямата изненада'' сред първите десет.

В тези дни продължавам да си задавам въпроса дали ще доживея деня , в който ще бъдем единни по някой въпрос.Може би единственото изключение са трапезите ни.

Редактирано от vehadi
Линк към коментар
Share on other sites

Просветителската дейност включва много неща. Част от нея е и този сайт. Не е нужно БНТ да прави своя игра, за да просвещаваме българите.

Единство може да постигне по-скоро чрез допускане на разнообразието и чрез засилен диалог според мен. Нищо хубаво не идва лесно и бързо..:)

Така или иначе, отговорността на просветителите е голяма и ще става все по-голяма... :smarty:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм относно целта на този сайт .Но засега възможностите на интернет са много малки.Не знам колко точно бащи, майки , баби и дядовци ползват компютър.Но,според мен ,са много малко.А често проблемите и споровете вкъщи са резултат от незнание и заблуди.Засега няма по-мощно средство от телевизията за формиране на обществено мнение.Па макар и под формата на игра.Някои от нашите близки разбраха , че много години са ги лъгали и манипулурали.И...започнаха повече да ни вярват относно нашия духовен избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също смятам, че изборът на песните не беше много добър, но пък всеки има виждане.

А за гласуването смятам, че не е нужно вече. Важното е, че се чу истината за Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

Има един дял от психологията.Нарича се социална психология.Изучава основно поведението на отделни групи от обществото.

При направените анализи се оказва , че хората са склонни да следват явните победители.Тези ,които те виждат.Още по-добре е ,ако могат да се докоснат до тях или да ги чуят.Много по-малко от тях следват ''книжните'' примери.Колкото и красиви да са те.

Част от ''новите водачи'' са рожби на класации.Колкото и да не ни харесва това.За част от съвременните хора значимостта на Учителя се гради на предно класиране в ТОП 10.За нас не е така.Дори е малко смешно.Но това са фактите/Ако не вярвате на мен, попитайте децата си.Те следват медийните победители и не се питат много ,много къде е истината/.Искаме хората да четат, а после да прилагат.Но това е много високо стъпало в развитието.Първо трябва да повярват във водача си.За жалост , а може би и за радост, това става най -лесно с класациите.Те представят силния и можещия на елементарно ниво.

Уважавам мнението на всеки.Но сега... много грешите.И...оставяте други да ни свършат работата.

Линк към коментар
Share on other sites

Помощта, която може да окаже тази класация не е за нас - хората които имат вече някакъв ориентир в духовното - а за хората, които биха се повлияли от предаването. Които се заинтересуват, които чуват за първи път - на 1 човек да помогне - си е свършило работата. Така че, който е избрал да гласува - той гласува за другите хора, на които това предаване ще им помогне. Това поне е моята гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Има един дял от психологията.Нарича се социална психология.Изучава основно поведението на отделни групи от обществото.

При направените анализи се оказва , че хората са склонни да следват явните победители.Тези ,които те виждат.Още по-добре е ,ако могат да се докоснат до тях или да ги чуят.Много по-малко от тях следват ''книжните'' примери.Колкото и красиви да са те.

Част от ''новите водачи'' са рожби на класации.Колкото и да не ни харесва това.За част от съвременните хора значимостта на Учителя се гради на предно класиране в ТОП 10.За нас не е така.Дори е малко смешно.Но това са фактите/Ако не вярвате на мен, попитайте децата си.Те следват медийните победители и не се питат много ,много къде е истината/.Искаме хората да четат, а после да прилагат.Но това е много високо стъпало в развитието.Първо трябва да повярват във водача си.За жалост , а може би и за радост, това става най -лесно с класациите.Те представят силния и можещия на елементарно ниво.

Уважавам мнението на всеки.Но сега... много грешите.И...оставяте други да ни свършат работата.

Да, за в бъдеще Учението ще бъде и правителствена политика! А по-добре е масите да бъдат водени по подходящи модели. Какъв по-добър от учението на един Мъдрец?

А - за индивидуалното и вътрешно следване - законите са си същите! :feel happy:

П.п: Хванах само последните няколко минути от филма. Язък :( . Ще пробвам тези дни да го изтегля от линка по-горе!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...