Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да подкрепим Учителя в кампанията Великите българи


aratron

Recommended Posts

  • Отговори 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вендор, ще говоря за себе си, от свое име. Идеите, които Беинса ни дава са нещо, което има стойност само, ако всеки сам приеме, изпита и приложи.

Той е казвал, че няма значение, че някой си Петър Дънов ни говори това или онова, важно е ние да приложим в живота си...

А идеите, като всичко велико са простички-Любов, Разбиране, Истина, Правда.....

Не вървете след никого, вървете само след себе си.

Буда

Знаещият другите е умен, знаещият себе си е просветлен.

Лао Дзъ

:thumbsup:

Мисля, че точно това е имал предвид и Учителя

И той е Учител от световно значение, който ни дава есенцията на всички учения преди това... Е, има и хора фанатично настроени, но нека ги приемем, без тях не може :feel happy:

Обичай съвършения път на Истината и Живота.

Постави доброто за основа на домът си, правдата за мерило, любовта за украшение, мъдростта за ограда и истината за светило.

Само тогава ще ме познаеш и аз ще ти се изявя...

Линк към коментар
Share on other sites

Честита достойна позиция на Учителя Дънов във Великте българи !!! :thumbsup1:

Класирането му след Левски, говори за духовните търсения и вътрешен душевен глад на българина.

:feel happy :sorcerer: : Проблясна светлина. За кратко. Може пак да остане тъмно. Но душите които са я забелязали, може да започнат да я търсят. Това е достатъчно. :thumbsup1::)

Линк към коментар
Share on other sites

Приятно съм изненадан от второто място на Учителя. Най-после получи заслужено признание в родната си страна. Радвам се много!

Представям си как им горчи на горките православни. Дано най-после да прогледнат за истината и да не търсят съперници, макар че дълбоко се съмнявам.

Аз съм от горките православни. И не ми горчи. Това, че съм православна, не ми пречи да чета и Корана и Тората и Дънов и всичко, което поискам. Гласувах няколко пъти снощи.

Това, което ме зарадва е, че видях Васил Левски и Петър Дънов един до друг, а не някакви си места, определени от човеци. Това са за мен двата колоса в историята ни. Сами са повдигнали цял един доста потънал в робството на невежеството народ.

Но горното изказване не ме радва. Силно фанатизирано е. Съмнявам се дали Учителя ще го сподели. Няколко пъти прочетох от негови ученици думата "горките" в тази тема и това е, което ще ме въздържи да се нарека една от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Но горното изказване не ме радва. Силно фанатизирано е. Съмнявам се дали Учителя ще го сподели. Няколко пъти прочетох от негови ученици думата "горките" в тази тема и това е, което ще ме въздържи да се нарека една от тях.

Аз не съм негов ученик. А може и да съм, ако нещо съм научил, значи съм :) Просто фактите говорят, точно такива православни бях насадили предварително в мен страх и подозрение към Бялото братство, към йога и към всичко, което не е от "правата вяра". Трябва да се знае предисторията защо така смятам за тях и т.н. и после да се правят изводи. Бил съм в допир с тях, имам опитности, и видях че това не е пътят поне за мен, меко казано. доста рамки, и доста капаци са ми тесни...Те са фанатизираните. Като казвам това, което е, се тълкува като фанатизъм. Въпрос на гледна точка...

Линк към коментар
Share on other sites

В предаването снощи ми направи впечатление колко кратко, ясно и точно се изказваше А.Грива. Това констрастираше с многословието на останалите "застъпници", при някои даже голословие. Във всеки случай 2-то място на Учителя от една страна ми е някак смехотворно, от друга ми се струва че е някакъв прецедент в т.нар.масово пространство.

Използвам темата и разменените по-горе реплики, за да ви напомня, че сме тук да учим и един от уроците е този по толерантност. Не приемам снизходителното потупване по рамото от позицията на по-знаещ и по-разбиращ. Далече сме от 100%-тово прощаване с илюзиите и заблудите си. Да бъдем разбиращи, но не снизходителни; да даваме избор, а не правила.

Линк към коментар
Share on other sites

Не успях да хвана началото на последния кръг, но от това което видях ми хареса толерантността на участниците. Това показва, че можем да зачитаме мнението на другия, да видим доброто и положителното в 'противника' и всичко да стане без да се обиждаме и хулим. Все пак важна е идеята - има ли България достойни личности? Има. И това е най-важното. А ако се спази обещанието да се построи паметник, моето мнение е, че на него трябва да бъдат изобразени всички влезли в тази десетка, без да ги слагаме по-високо или по-ниско, в зависимост от рейтинга им. Те всички са допринесли нещичко за написването на тази история и ние трябва да им благодарим, вместо да ги степенуваме по важност.

Не съм 'сектантка', както вече наричат в пресата хората гласували за Дънов. Всеки по различен път търси духовното в себе си. Важното е да го намери.

А колкото до тези, които не разбират това което става и го отричат - има една мисъл:'Не се страхувай от неграмотния, страхувай се от този, който е прочел само една книга.'

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) не мога да ви опиша колко се радвам,че Учителя е на второ място :D.Не съм слушала какво се коментира,имам някаква представа, но каквото и да е,то е все едно да хвърлят камъни срещу огромен океан :D .Аз съм сигурна,че Учителя ги обича и ги благославя :hypocrite: ,включително и любимия ми бунтар Вендор :harhar: .Между другото искам да го попитам:Вендор :D ,приятелю :D не смяташ ли,че ако едно учение не е Божествено то ще устои?

Аз мисля,че то не само устоява,но се и разраства :):feel happy: .

Искам също да кажа,че според мен Андрей Грива се държа изключително мъдро и достойно.

Линк към коментар
Share on other sites

В продължение на няколко месеца някои ни убеждаваха , че няма никакъв смисъл от участието ни в кампанията на БНТ за великите българи.А аз се опитвах да им докажа обратното. И се оказах много прав .На 18.02. 2007 г. , ден след като Учителят стана втори в класацията на БНТ,в един от братските сайтове , 500 души са ползвали търсачката google.bg и в прозореца и са написали името на Учителя.А посещаемостта на сайта е нараснала два пъти .Не можах да повярвам на очите си ,защото преди 7.02. 2007 г. тя беше четири пъти по-малка.

Е, мили приятели , имаше ли смисъл от участието ни в тази ''светска'' кампания?

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

Аз си оставам умерен скептик. Обичам да задавам въпроса "И какво от това?". Добър въпрос... :smarty:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Смятам, че Учителя изобщо не е искал да се фанатизира неговото учение. Просто да се прилагат идеите му. За мен целта винаги е била, доколкото ми стигат силите да съм по-добър човек. Да, много са ми помагали беседите в мигове, когато ми е било най-тежко. Чрез тях намерих нов поглед към света. Благодарна съм за всичко, което научих.

Най-лошо е, тщестлавието. Когато някой започне да се смята за по- и най-, от другите, независимо кое учение следва.

Хубаво е, че се чу повече за Учителя, но всеки трябва да почувства нуждата от духовност вътре в себе си.

Не се притеснявам, зная, че новият Човек вече се ражда, идеите навлизат в ежедневието ни. Всичко е в ръцете на Бога.

:yinyang::smarty::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си оставам умерен скептик. Обичам да задавам въпроса "И какво от това?".

Василе, за какво не би казал "и какво от това?"

Това е една голяма възможност да помогнем на хората. Възможност.

Как ще бъде използвана, зависи от нашата отговорност.

след 9 септ. Великото бяло учение беше блокирано от правителството

то може да бъде блокирано също от мълчание, безразличие и клевети.

мисля не е случайно че тази класация стана факт след приемането на България в ЕО.Истинското лице на България, това са идеалите на нашия народ.

Изпълва ме с гордост това второ място. В САЩ най-популярни са актьори, хора от шоу бизнеса и политици. Тази масовост при определянето на най великите е много добър признак за духовността и неподкупността на българския народ.

мълчанието е преодоляно!! Каквото и да се казва, това е успех.

Сега е важно да се отработи хубавата ситуация.

Защото "едно е да искаш, друго, да можеш, трето и четвърто, да го направиш" Хайтов

Учителят направи своята част. През своя отдаден на Бога живот той изпълни мисията си и даде учението с което хората индивидуално и колективно могат да постигнат висш хармоничен живот. Наш ред сега е да изпълним своя дълг и направим живота си истински ценен и богат, да помогнем и на други да се спасят.

Първо нещата тръгват от Бога, после минават през народния дух, душа и сърце.

Накрая ще достигнат и до материалното съществуване.

Вярвам в бъдещето на България!

Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса "И какво от това" мога да задавам за всичко, но това не е реторичен въпрос. Просто е начин човек сам да се предпазва от преувеличаване ня определен фактор за сметка на всички останали. В случая - да постигната е популярност и позитивен имидж. И какво от това... Целта ми не е да кажа че това е бесзмислено. напротив. Нека видим реалното значение на факта. Спрямо дългосрочните цели, които не се влияят от ТВ игри... :yinyang:

Факта е силно позитивен, и аз се радвам също :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

И за мен този въпрос е основен.Но на него можем да отговорим след известно време.

В основата на духовната философия на всеки един човек са две основни реакции:удивлението и съмнението.По време на тази кампания те бяха силно изразени.Защо?Ами защото човекът е още в детското си развитие от гледната точка на дългия си еволюционен път.След края на кампанията много хора решиха да разберат доколко ''правилно'' са се съмнявали и от какво са се удивлявали. И понеже нашият свят в основата си е рационален ,започнаха да търсят източници ,които ще потвърдят или опровергаят изградените в съзнанието тези.Налице беше и една гранична ситуация.Формираното дълги години мнение от обществото ,че Бялото Братство е секта , а Учителят е еретик и разрушител на православието ,се сблъска с една нова тенденция , която парадоксално на господстващото досега мнение, постави Учителя в пантеона на отдавна издигнати светци за българите като Левски ,Ботев,Кирил и Методий....Част от българите се объркаха .Макар и да не си го признават открито.''Лъснаха''почти стогодишни лъжи по отношение на Учителя и Учението му.Истината бе изречена с помощта на езика на обикновения българин и чрез неговата основна медия-БНТ.Тази , която според социологически проучвания се ползва с най-високо доверие.Резултатите са налице.Реакциите също.Следва нашата роля.А тя е да удовлетворим търсенето.Да разсеем съмненията.И...да поддържаме удивлението от един велик Дух.Това ще даде тласък на готовите да тръгнат уверени по духовния път.Може да не са много.

Двама, трима , десет...Отначало те ще видят словото в братските сайтове или в някои от книгите на Учителя.Ще им стане интересно.После ще започнат да прилагат част от прочетенето...

Някои ще ме нарекат наивник.Не е така.Имам достатъчно примери ,които показват ,че много по-малки ''тласъци'' напред от този ,са били решаващи за духовното развитие на даден човек.За мен от рещаващо значение бяха една книжка с упражнения от йога и един излет в Рила.

Линк към коментар
Share on other sites

...нашият свят в основата си е  рационален ,започнаха да  търсят източници ,които ще потвърдят или опровергаят изградените в съзнанието тези. :)

Налице беше и една гранична ситуация. Формираното дълги години мнение от обществото ,че Бялото Братство е секта , а Учителят е еретик и разрушител на православието ,се сблъска с една нова тенденция , която парадоксално на господстващото досега мнение, постави Учителя в  пантеона на отдавна издигнати светци за българите като Левски ,Ботев,Кирил и Методий....

:feel happy:  :feel happy:  :thumbsup:  :thumbsup2:

Истината бе изречена с помощта на езика на обикновения българин и чрез неговата основна медия-БНТ.Тази ,  която според социологически проучвания се ползва с най-високо доверие. 

:angel::)

Това ще даде тласък на готовите да тръгнат уверени по духовния път.Може да не са много. Двама, трима , десет...

...много по-малки ''тласъци'' напред от този ,са били  решаващи за духовното развитие на даден човек. За мен  от рещаващо значение бяха  една книжка с упражнения от йога и един излет в Рила.

:) Напълно съм съгласен. И 5 човека да се устремят искрено към съвършенството, струвало си е всичко.

Сърдечни поздрави! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели

Много съм щастлива от факта ,че хората научиха от тази класация за Учителя Петър Дънов.Благодаря на Грива,който показа смирението на последователите на Бялото братство,и с това си поведение се отличаваше сред останалите застъпници.Доволна съм от казаното от него.За семейства където има противоречия и разногласия относно учението на Учителя,вече стана ясно че това по никакъв начин не е секта,че лагера на Рила не е сборище от хора с бели дрехи изкачили тази височина на планината да се "въртят в кръг"-ширещо се мнение.Това е богатство ,което много хора ще намерят в беседите на Учителя,и се надявам чрез словото хората да стават все по добри и толеранти един към друг,не зависимо от религиозните си различия.

"Верен, истинен ,чист и благ всякога бъди и Господ на Мира ще изпълни сърцето ти с всички добрини"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...