Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.09.15 - 13.09.15)


Рассвет

Recommended Posts

07.09.15

Работайте, не отказывайтесь от работы. Так вы войдёте в связь с великим Божественным законом. [Допустим, что] вы – студент или учитель, спешащие по делам, и вы, встретив упавшего на дороге какого-то старого человека, не останавливаетесь. Нет, остановитесь, помогите ему, чем можете. Или вы видите, что дерутся, плачут два ребёнка – остановитесь, примирите их. Не бейте их, а дайте им по одному леву, или, если у вас есть яблоки, дайте им по одному яблоку. Посоветуйте им не драться. И обратите их внимание на то, что они братишки, что и тот, и другой правы. Так, примирённые, эти дети всегда будут вас слушать. Вы сделаете одно доброе дело.

Вера

 

Работете, не се отказвайте от работа. Така ще влезете във връзка с великия Божествен закон. Ако срещнете някой старец паднал на пътя, а вие сте студент или учител, бързате за работа, не се спирате. Не, спрете се, помогнете му, с каквото можете. Или видите, че се бият две деца, плачат, спрете се, примирете ги. Да не ги набиете, но им дайте по един лев, или ако имате ябълки, по една ябълка. Посъветвайте ги да не се бият. И обърнете им внимание, че са братчета, че и двамата са прави. Така примирени, тези деца всякога ще ви слушат. Ще извършите една добра работа.

Вярата

Линк към коментар
Share on other sites

08.09.15

Смысл жизни не в том, чтобы хорошо жить; смысл христианства не в спасении. Смысл всего – в бессмертии: стать бессмертным, войти в те условия, где проявляется Божественная жизнь. Не можешь ли ты стать подобным Богу? Это желание Бога. Таково желание и каждого отца. ...Да, ты можешь быть благим как Бог, жить как Он, с душой наполненной Божией Любовью, Мудростью, Истиной, Правдой и Добродетелью. Это – Бог. – Для этого требуется сила.

Протяни руку твою!

 

Смисълът на живота не е в това, да живееш добре; смисълът на християнството не е в спасението. Смисълът на всичко е в безсмъртието: да станеш безсмъртен, да влезеш при онези условия, дето се проявява Божественият живот. Не можеш ли да станеш подобен на Бога? Това е желанието на Бога. Такова е желанието и на всеки баща. ...Да, ти можеш да бъдеш като Бога благ, да живееш като Него, да бъде душата ти пълна с Божията Любов, Мъдрост, Истина, Правда и Добродетел. Това е Бог. – Сила се иска за това.

Простри ръката си!

Линк към коментар
Share on other sites

09.09.15

Я говорю современным культурным христианским народам, оплакивающим Христа, Его страдания, то, что Его Учение не воплощено. … То, что сегодня знают христиане, не представляет и одной тысячной части от того, что когда-то говорил Христос. Многое из Учения Христа изъято, потому что оно не отвечало интересам тогдашних христиан (имеющих политическую и религиозную власть). И после этого меня будут убеждать чему учил Христос! Он высказал многие великие Истины, но их оставили в стороне. Не всё, что проповедовал Христос, записано. Через 2000 лет, снова придя на Землю, вы поймёте, чему Он учил. Тогда у людей будет истинная культура и они получат Учение Христа.

Учил их

 

Сега, аз говоря на съвременните културни християнски народи, които плачат за Христа, за Неговите страдания, за това, че учението Му не е приложено. ...Това, което знаят днес християните, не представя нито една хилядна част от онова, което Христос някога е говорил. Много неща от Христовото учение се изхвърлиха, защото не бяха в интерес на тогавашните християни. И след това ще ме убеждават какво учил Христос! Много велики истини е казал Той, но ги оставиха настрана. Всичко, каквото е проповядвал Христос, не е написано. След 2000 години, като дойдете пак на земята, ще разберете, какво е учил Той. Тогава хората ще имат истинска култура и ще изнесат Учението на Христа.

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

10.09.15

Хорошее настроение – прекрасный сад, с ароматными цветами и зрелыми плодами. Нужно ли пятнать его красоту? Не бросай обидных слов человеку чтобы его не запятнать, не разрушить его сад. Храни его сад как свой. Это означает Любовь. Цените чувства людей, как цените свои чувства. Если ты провинишься – не извиняйся, но углубись в себя и там исправь свою ошибку. Внешнее извинение ничему не помогает. Когда провинишься – встань рано утром, иди на то место, где совершил ошибку и постарайся там её исправить. Если вернёшься [внутренне] довольным – ты исправил ошибку.

Учил их

 

Доброто разположение е прекрасна градина, с ароматни цветя и зрели плодове. Трябва ли да петниш красотата й? Не хвърляй обидни думи върху човека, да не го опетниш, да не развалиш неговата градина. Пази я като своя. Това означава любовта. Ценете чувствата на хората, както цените своите. Ако сгрешиш, не се извинявай, но се вдълбочи в себе си и там изправи грешката си. Външното извинение нищо не допринася. Като сгрешиш, стани рано сутрин, иди на мястото, където си направил грешката и там се постарай да я изправиш. Ако се върнеш доволен, ти си изправил грешката.

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

11.09.15

Где сейчас находится Христос? – Он живёт в сердцах людей. Церковь проповедует, что Христос находится в горнем мире, на Небе. Где находится Небо? Оно – в голове у человека. Оно – символ разумной жизни, в которой всё математически точно определено, как в музыке. И вам, чтобы понять отношения, существующие в Божественном мире, нужно понимать математику и музыку.

Учил их

 

Де е сега Христос? – Той живее в сърцата на хората. Църквата проповядва, че Христос е горе, на небето. Де е небето? То е в главата на човека. То е символ на разумния живот, където всичко е математически точно определено, както в музиката. И вие, за да разберете отношенията, които съществуват в Божествения свят, трябва да разбирате математика и музика.

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

12.09.15

Вы спрашиваете: «Почему один человек учёный, а другой – невежественный? Почему один человек богат, а другой – беден?» Бог не разделял людей на учёных и невежественных, на богатых и бедных. Это имеет отношение к степени человеческого понимания.

Учил их

 

Питате: Защо един човек е учен, а друг – прост? Защо един е богат, а друг – беден? Бог не е разделил хората на учени и прости, на богати и бедни. Това са отношения, според степента на човешкото разбиране.

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

13.09.15

Будьте смелыми и не сомневайтесь в Истине!  Дело не в том, чтобы болтать впустую, но в том, чтобы быть как динамо-машина – посылать миру свою энергию. Пусть мы будем как Солнце, молчаливо посылающее свою энергию на Землю. Каждая мысль, каждое чувство и желание правильно развиваются в молчании. Божественное работает в молчании. Именно оно преображает и улучшает жизнь. То, что я вам говорю, это не абсолютная Истина. Абсолютная Истина передаётся в молчании. Она работает и преобразует мир.

Учил их

 

Бъдете смели и не се колебайте пред истината! Не е въпрос да се говори, но бъдете като динамо, да изпращате своята енергия в света. Да бъдем като слънцето, което мълчаливо изпраща своята енергия на земята. Всяка мисъл, всяко чувство и желание се развиват правилно в мълчание. Божественото работи в мълчание. То именно, преобразява и подобрява живота. Това, което ви говоря, не е абсолютна истина. Абсолютната истина се предава в мълчанието. Тя работи и преобразява света.

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...