Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (14.09.15 - 20.09.15)


Рассвет

Recommended Posts

14.09.15

Если ты идёшь к Богу, то тебе не нужно иметь каких-либо требований. Нельзя вынуждать Бога. Ты скажешь Ему истину такой, как её знаешь, и Он будет на твоей стороне. Насколько проще говоришь с Богом, настолько [будет] лучше. Если ты хочешь что-то от своего брата – говори ему также просто. Не надо жаловаться, что у тебя много детей, что твоя жена больна. Скажешь ему: «Братец, я в нужде. Можешь ли ты мне помочь?»

Учил их

 

Щом отиваш при Бога, никаква воля не ти е нужна. Няма да изнудваш Бога. Ще Му кажеш истината, както я знаеш, и Той ще бъде на твоя страна. Колкото по-просто говориш с Бога, толкова по-добре. Ако искаш нещо от брата си, също ще му говориш просто. Няма да се оплакваш, че имаш много деца, че жена ти е болна. Ще му кажеш: Братко, имам нужда. Можеш ли да ми помогнеш?

Поучаваше ги

Линк към коментар
Share on other sites

15.09.15

Наука, знание, дают побуждение к развитию человеческого духа. Насколько больше знаний имеет человек, настолько больше у него возможностей. Божественное имеет больше условий для своего проявления в нём.

Свободны будете

 

Науката, знанието, дават подтик на човешкия дух да се развива. Колкото повече знания има човек, толкова повече възможности има той. Божественото в него има повече условия да се проявява.

Ще бъдете свободни

Линк към коментар
Share on other sites

16.09.15

Необходимо знать одно: Великая основа мира, из которой мы родом, и великая сущность жизни неизменны. Сущность, из которой происходит наш ум, не может изменяться. И законы, руководящие нашими мыслями, также неизменны. Я и ты, вообще человек, можем мыслить по определённым законам.

...Отсюда делаю заключение: Жить – это великое искусство. И у этого искусства существуют законы, требующие их соблюдения.

Что это за учение?

 

Едно трябва да се знае: Великата основа на света, от която ние произлизаме, и великата същина на живота са неизменни. Същината, от която произлиза нашият ум, не може да се измени. И законите, които ръководят нашите мисли, също са неизменни. Аз и ти, изобщо човекът, можем да мислим по определени закони.

...Оттук вадя заключение: Да живееш е велико изкуство. И това изкуство има закони, които трябва да се спазват.

Кое е това учение?

Линк към коментар
Share on other sites

17.09.15

Как нам нужно жить? – Любя друг друга. – В чём заключается любовь? – Первый акт Любви, сущность Любви, это закон самопожертвования.

Что это за учение?

 

Как трябва да живеем? – Като се обичаме. – В какво се заключава любовта? – Първият акт на любовта, който я определя като любов, е законът за самопожертвуването.

Кое е това учение? 

Линк към коментар
Share on other sites

18.09.15

Когда ты в глубине своей души скажешь, что любишь кого-то, то это показывает, что ты желаешь ему добра так, как самому себе. Ты желаешь его роста и развития, и радуешься его жизни. Это значит воплощение любви. Сколько душ могут так любить?

Что это за учение?

 

Когато кажеш, че обичаш някого от дълбочината на душата си, това показва, че му желаеш доброто така, както и на себе си. Ти желаеш, той да расте и да се развива и да се радваш на неговия живот. Това значи прилагане на любовта. Колко души могат да обичат така?

Кое е това учение?

Линк към коментар
Share on other sites

19.09.15

Новое учение учит человека как держать связь с сутью жизни. Мы не желаем примирять ни мир с Богом, ни устранять противоречия. Мы желаем, чтобы каждый человек сам примирился, сам убрал противоречия со своего пути. Кто может совершать ошибки, тот может сам себе помочь, исправить свои ошибки.

Что это за учение?

 

Новото учение учи човека, как да държи връзката си със същината на живота. Ние не искаме да примиряваме света с Бога, нито да махнем противоречията. Ние искаме всеки сам да се примири, сам да премахне противоречията от своя път. Който е в състояние да греши, той сам може да си помогне, да изправи грешките си.

Кое е това учение?

Линк към коментар
Share on other sites

20.09.15

Тем из вас, кто обладает пробуждённым сознанием, нужно знать, что те, кто может их сделать счастливыми – это они сами. И тогда, когда счастье выходит из кого-то, как взрыв энергии, ему необходимо быть готовым отдавать её. Иначе эта энергия, в случае неразумного использования, причиняет зло.

Что это за учение?

 

Онези от вас, у които съзнанието е пробудено, трябва да знаят, че онзи, който може да ги направи щастливи, това са те самите. И тогава, онзи, у когото щастието се изявява навън, като изблик на енергия, трябва да е готов да дава. Иначе, тази енергия, неразумно използувана, причинява зло.

Кое е това учение?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...