Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Няколко въпроса към квалифицираните психолози


Dragonspower

Recommended Posts

Добър ден!
Нов съм в тази общност и ми е приятно да присъствам из между вас.
Ученик съм от XIа клас. От 4 години насам имам интереси към психологията и към предметите от философският цикъл.
Твърдо съм решен, че ще държа матура по философските предмети и ще кандидатствам детска и юношеска психология. В момента уча философия.
Записал съм се на "допълнителни уроци", директорката на тази общност видя огромното желание в мене и ми предложи да практикувам с ученици, които имат проблеми и не искат да ходят на училище. Най-вероятно утре ще говоря с тях и искам да се допитам на вас, какви дискусии бихте ми препоръчали да водя с тях? Как да ги накарам да ми се доверят и да дискутират с мене?

За всички тези въпроси, аз си имам лични отговори и съм си оформил какво да говоря, но все пак искам да чуя и вашите мнения.

Тази тема съм я публикувал и в друг сайт с целта да получа по-разнообразни мнения, надявам се дубликацията да не е значим проблем.
Благодаря! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да ти пишат по-широк кръг, не само психолози! 

Линк към коментар
Share on other sites

Най-вероятно утре ще говоря с тях и искам да се допитам на вас, какви дискусии бихте ми препоръчали да водя с тях?

За реалния живот, какъвто го виждате ... Като деца ( :) )  ви учат , как да живеете . Вие какво мислите  за това ? Какво ви трябва , да научите ? Какви представи имат за живота си   в дългосточен план ?

С какво си заслужил доверието им ? :) 

 

Линк към коментар
Share on other sites

По някои причини, срещата се отложи на неуточнена дата. Имам повечко време за да помисля по тези въпроси.

 

"Предлагам да ти пишат по-широк кръг, не само психолози!"

- Нека всеки, който има мнения по въпросите, да ги сподели.

 

Редактирано от Dragonspower
Добавен отговор за цитат
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

В подобен диалог ти се явяваш съветник на твоите връстници.

За да разбереш, какво наистина мислят, е важно да умееш добре емпатията, това умение отваря доста споделяне. На база на споделеното може да ги насочиш към това, което сметнеш, че в момента е важно за тях. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...