Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.09.15 - 04.10.15)


Рассвет

Recommended Posts

28.09.15

Сейчас я дам вам одно правило – как для детей, но и взрослые люди могут использовать его. Когда вы встретите какое-то противоречие, невыносимые условия в своей жизни, скажите: «Для Бога всё возможно. Я живу в Боге и с Его Мудростью могу всего достичь». Если вы поместите эту мысль в своём уме – Бог, живущий в вас, сразу же начинает действовать. ...Вы можете проверить это правило, этот закон, всегда, когда находитесь в безвыходном состоянии.

Время и сила

 

Сега ще ви дам едно правило, като за деца, но и възрастните хора могат да си служат с него. Когато дойдете до някое противоречие, до една невъзможност в живота си, кажете: „За Бога всичко е възможно. Аз живея в Бога и с Неговата Мъдрост всичко мога да постигна.“ Поставите ли тази мисъл в ума си, Бог, Който живее във вас, веднага започва да действа. ...Вие може да проверите това правило, този закон всякога, когато се намирате в безизходно положение.

Време и сила

Линк към коментар
Share on other sites

29.09.15

Говорится, что Ангел вострубил с большой силой. Придёт день, когда умы всех людей затрубят в один голос, соединятся в один ум. Архангел Михаил представляет Истину, которая затрубит через человеческие уста. Этот Ангел проговорит через уста всех людей. Везде будет услышано разумное Божие Слово.

Се, жив

 

Казва се, че ангел затръбил с голяма сила. Ще дойде ден, когато умовете на всички хора ще затръбят в един глас, ще се съединят в един ум. Арахангел Михаил представя истината, която ще затръби чрез човешката уста. Ще проговори тоя ангел чрез устата на всички хора. Ще се чуе навсякъде разумното Божие Слово.

Аз съм жив 

Линк към коментар
Share on other sites

30.09.15

Человек может быть свободным, самостоятельным только в Добре. ...С одной стороны воплощение добра это метод приобретения свободы, а с другой – метод усиления ума. ...Будьте готовы помогать всем, кто подлинно нуждается в вашей помощи.

Добро и свобода

 

Човек може да бъде свободен, самостоятелен само в Доброто. ...От една страна правенето на добро е метод за придобиване на свобода, а от друга – метод за усилване на ума. ...Бъдете готови да помагате на всеки, който искрено се нуждае от помощта ви.

Добро и свобода

Линк към коментар
Share on other sites

01.10.15

Многие люди думают, что они являются глупыми, если не цитируют какого-либо известного автора, а высказывают своё мнение. По моему мнению, человек, цитирующий только чужие мысли, не пережив их, и считающий себя учёным – глупее того, кто высказывает собственные мысли, пережитые и испытанные им.

Сила воли

 

Мнозина мислят, че като не цитират някой виден автор, а изказват своето мнение, са глупави. Според мене, когато някой цитира само чужди мисли, без да ги разбира, без да ги е преживял, и се мисли за учен, е по-глупав от онзи, който изказва мисли, преживяни и опитани от него.

Сила на волята

Линк към коментар
Share on other sites

02.10.15

...если человек или народ не понимает закон великой жертвы и не воплощает его, то он не может обладать высокой моралью. Сегодня от всех людей требуется высокая мораль, обусловленная законом жертвы. Только тот человек, который воплощает закон великой жертвы, может войти в новую жизнь. Правильное разрешение большого противоречия в себе – воплощение закона самопожертвования.  Например, кто-то сталкивается с вопросом о том, кому служить: Богу, человечеству или самому себе? Не разрешив этот вопрос, человек находится в большом противоречии, не знает что выбрать – кому служить. Вопрос решается легко. Достаточно пожертвовать своим личным «я» для Божественного в самом себе, чтобы можно было служить одновременно и Богу, и человечеству, и самому себе. Служа Божественному в самом себе человек служит и Богу, и всему человечеству.

Путь к жизни

 

...ако човек, или един народ, не разбира закона на великата жертва и не го прилага, той не може да има велик морал. Днес от всички хора се изисква велик морал, който се обуславя от закона за жертвата. Само онзи човек може да влезе в новия живот, който прилага закона на великата жертва. Да разрешиш правилно едно голямо противоречие в себе си, това значи да си приложил закона на жертвата. Запример, някой се натъква на въпроса, на кого да служи: на Бога, на човечеството или на себе си? Като не може да разреши този въпрос, той се намира в голямо противоречие, не знае кой път да хване. Въпросът се решава лесно. Достатъчно е да пожертва своето лично „аз“ заради Божественото в себе си, за да може да служи едновременно и на Бога, и на човечеството, и на себе си. Като служи на Божественото в себе си, той служи и на Бога, и на цялото човечество.

Път към живота

Линк към коментар
Share on other sites

03.10.15

...я говорю: «В жизни мысль существует как внешнее проявление Божественного мира». Следовательно вам надо «накрыть» себя этой мыслью так, как художник наносит, покрывает красивыми линиями природы своё полотно. Насколько вернее нанесена мысль – настолько вы имеете более ясное представление о ней. Если вы наносите её неудачно и вкладываете в неё несущественные вещи – вы входите в ошибочное направление жизни и наталкиваетесь на трудности и несчастья.

Милосердие и корыстолюбие

 

...казвам: Мисълта съществува в живота като външна проява на Божествения свят. Следователно вие трябва да нанесете мисълта върху себе си, както художникът нанася красивите линии на природата върху платното си. Колкото по-вярно е нанесена мисълта, толкова по-ясна представа имате за нея. Ако я нанесете несполучливо и вложите в нея несъществени неща, вие влизате в крива посока на живота и се натъквате на мъчнотии и нещастия.

Милосърдие и користолюбие 

Линк към коментар
Share on other sites

04.10.15

Теперь и вам, как ученикам, говорю: Направляйте все свои силы, все усилия к вашему сердцу, работайте для его облагораживания. Разумное, благородное сердце прячет в себе новые способы жизни и работы. Когда у человека хорошо развит ум, то мы говорим, что этот человек интеллигентен. Его интеллигентность видится в глазах, во взгляде. Его взгляд – ясный, чистый. А благородное сердце отражается на лице человека. Лицо такого человека светится. От него исходит нечто светлое, магнетичное, приятное. Приятно смотреть на лицо человека, имеющего благородное сердце. Такой человек не может быть не любим. Каждый любит человека, от сердца которого струится благородство. Благородство оживотворяет человека.

Облагораживание сердца

 

Сега и на вас, като на ученици, казвам: Насочете всички свои сили, всички усилия към сърдцето си, да работите за неговото облагородяване. Разумното, благородно сърдце крие в себе си нови начини за живеене и за работа. Когато умът на човека е добре развит, ние казваме, че този човек е интелигентен. Неговата интелигентност се вижда в очите, в погледа му. Погледът му е ясен, чист. Благородното сърдце пък се изразява в лицето на човека. Лицето на такъв човек свети. От него излиза нещо светло, магнетично, приятно. Приятно е да гледате лицето на човек, който има благородно сърдце. Такъв човек не може да не бъде обичан. Всеки обича човека, от сърдцето на когото блика благородство. Благородството оживява човека.

Облагородяване на сърдцето

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...