Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Платното ,ИБ 12.7.1925 г


Recommended Posts

Добрата молитва

Беседа :Платното

Господнята молитва 

Трябва да запазите това, което ви е дадено. Животът ви е даден,  трябва да го пазите. Умът ви е даден и човек трябва да знае как да  употреби ума си. То е велико изкуство. Когато една жена изпреде вълната,  изтъче плата, трябва да знае как да пази този плат от молците. Тя може  да е работила много добре, дрехата може да е скроена много добре, но ако  не знае да я пази от молците, непременно ще развалят всичко. Много пъти  човешките работи се развалят от молците. Вие работите, но оставяте  молците да развалят всичко. Сега изтълкувайте какво са молците? - Това  са недостатъците, които хората имат. Те са живи. Например вие виждате  някой път недостатъците на друг човек. Но недостатъците на другите не  ползват другиго. Те ме ползват дотолкова, доколкото мога да извадя  поука. Ако на някой човек му се изгубят парите, нищо не ме ползва, ако  той страда, нищо не ме ползва. Но страданията на другите хора може да ме  ползват в едно отношение: ако аз извадя поука. Бъдещият живот, щастието  на човека зависи от онова, Великото съзнание. 

 

 

Беседа, държана при първото езеро под Мусала  
на 12-ти юли, 1925 г., Петровден, 21 ч. 

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...