Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съмнявам се в мъжа си. Моля помогнете да намеря покой


Recommended Posts

Здравейте.Моят проблем е имам 14 год брак и две деца.Мъжът ми замина извън страната, месец след заминаването видях ,че си е писал с жена която може да се каже че са имали нещо общо преди години.Проверих му профила в феисбук и видях че  15 дни след заминаването си е влизал и е разглеждал профила и всеки ден в продължение на 20 дни.След това се осмелява да седне и да си чатат.От тогава постоянно се караме като се чуем той се кълне в името на децата че е било един единствен път и от тогава няма писане .Аз се съмнявам постоянно в него и си мисля че си пишат, говорят по телефона и това ме побърква психически.Включват се вайбърите понякога по едно и също време и двамата , мъжът ми казва че е някаква случаиност и съм развила параноя от това нещо.През деня ме тормози мисълта а всяка вечер сънувам пак смс. обаждания. Това нещо ме побърква а тои твърди че си иска сем. и децата да продължим заедно напред.Кълне се че вече няма нищо общо ,че няма да ме нарани втори път с такава постъпка.Но аз се съмнявам постоянно станало ми е някаква фикс идея.Не издържам вече на черни мисли в главата ми.Има моменти искам да го оставя и да си гледам сама децата .Моля помогнете ми със съвет как да се справя с положението.За доброто и общо бъдеще на семейството ми.

Линк към коментар
Share on other sites

преди брака, някаква детска мечта.От тогава нищо общо не е имал .През годините никога не е изневерявал или се е занимавал с жени.Това писане е първото за 14 год. брак.Знам че няма да тръгне с нея но ме тормози мисълта че си пишат.

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам как да превъзмогна мисълта че е писал на чужда жена.Кълне се че е само един път и вече не и пише.А аз съм изпаднала в някаква депресия от това нещо, сънувам всяка вечер. Тормози ме вътрешно

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някои е изпадал в подобна ситуация, може да ме посъветва как да го преодолея.За едно писане можели да се развали семейството.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да ти отговори д-р Първанов бих искал да те уверя, че "едно писане" семейство не може да развали, но "едно параноясване" може да го направи като едното нищо.

Защо не вярваш на мъжа си? - имало ли е някога други поводи, различни от внимание към други жени, които да подклаждат отсенките на съмнение към него? Ако няма и това е първото, би било доста хазартно да "похарчиш" 14-те си години брак заради един чат.

Разбира се, аз съм наясно, че ще ти е трудно и ще остане една леко повишена бдителност по отношение на комуникациите на мъжа ти. Но тази бдителност може да изиграе лоша шега - доста често човек вижда това, което иска да види и т.нар. обективност му се изплъзва.

 

Би било логично да подходиш първоначално по най-логичния и разумен начин - да поговорите и да усетиш искреността му в ситуация, в която не го нападаш за постъпката му.

И още нещо - дали пък това, че е заминал в чужбина не е изиграло някаква роля в отношението ти към него - все пак, това е вид раздяла? Впрочем, това пътуване приключи ли или той е останал там, за да работи?

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да ти отговори д-р Първанов бих искал да те уверя, че "едно писане" семейство не може да развали, но "едно параноясване" може да го направи като едното нищо.

Защо не вярваш на мъжа си? - имало ли е някога други поводи, различни от внимание към други жени, които да подклаждат отсенките на съмнение към него? Ако няма и това е първото, би било доста хазартно да "похарчиш" 14-те си години брак заради един чат.

Разбира се, аз съм наясно, че ще ти е трудно и ще остане една леко повишена бдителност по отношение на комуникациите на мъжа ти. Но тази бдителност може да изиграе лоша шега - доста често човек вижда това, което иска да види и т.нар. обективност му се изплъзва.

 

Би било логично да подходиш първоначално по най-логичния и разумен начин - да поговорите и да усетиш искреността му в ситуация, в която не го нападаш за постъпката му.

И още нещо - дали пък това, че е заминал в чужбина не е изиграло някаква роля в отношението ти към него - все пак, това е вид раздяла? Впрочем, това пътуване приключи ли или той е останал там, за да работи?

Ако някои е изпадал в подобна ситуация, може да ме посъветва как да го преодолея.За едно писане можели да се развали семейството.

Все още работи, скоро ще се прибере. Това е първата му такава постъпка, досега никога не ми е давал повод за ревност.Може би за това го приемам тежко и постоянно се съмнявам.Говорим и той  съжалява и осъзнава грешката си.Кълне се че е само един единствен път.Иска си семейството и децата но мен ме е обзела параноя и се побърквам.Без да е имало изневяра аз ссе побърквам от едно писане.

Линк към коментар
Share on other sites

Говорим и той  съжалява и осъзнава грешката си....Без да е имало изневяра аз ссе побърквам от едно писане.

Всъщност, като не е имало изневяра в какво се състои "грешката"?

Линк към коментар
Share on other sites

Говорим и той  съжалява и осъзнава грешката си....Без да е имало изневяра аз ссе побърквам от едно писане.

Всъщност, като не е имало изневяра в какво се състои "грешката"?

,,грешката''  затова че си е писал с нея.Самото писане осъзнава че е грешка.

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът ти е чудесен!

Традиционно човек осъзнава, че е направил грешка в много по-късен етап от развитието на едни интимни, паралелни на брачните отношения. Ако въобще можем да категоризираме случващото се като грешка или пък рано или късно.

Вероятно знаеш, но все още не си си дала напълно сметка, че отношенията между хората не са константна величина. Така както няма абсолютно здраве, абсолютно изправна машина, абсолют въобще. Та и отношенията търпят някои вариации, колебания, което е съвсем в реда на нещата. Той си е писал с нея, ти си се усъмнила - ок, имало е малко колебание, време е отново за равновесие. Някога пак ще има колебания, може да са други, различни, ала след това отново ще се възстанови равновесието. То не би се възстановило само ако му бъде попречено - така че твоята роля в случая е до голяма степен лесна - просто остави да се възстанови равновесието. Не е нужно нищо друго да правиш. То ще настъпи съвсем естествено, такъв е хода на нещата.

В допълнение

Знам че няма да тръгне с нея

разчитай на знанието си и не се доверявай на подозренията.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...