Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (05.10.15 - 11.10.15)


Recommended Posts

 

05.10.15

Для того, чтобы чего-то добиться, человеку вечером и утром нужно вложить в своё подсознание желание исполнения [задуманного], говоря про себя: «Желаю добиться ...». Вложив это желание в своё подсознание, человеку необходимо перестать думать о нём. Направление какой-нибудь мысли или желания в область подсознания – ничто иное, как посадка семени в почву. Если вы посадите семя в почву – оставьте его свободно взойти. Не пройдёт много времени, как семя взойдёт и принесёт свой плод.

Внушение

 

Иска ли да постигне нещо, вечер и сутрин човек трябва да влага в подсъзнанието си желание да постигне това нещо, като си каже: Желая да постигна еди-какво си. Вложи ли това желание в подсъзнанието си, той трябва да престане да мисли вече за него. Всяко отправяне на известна мисъл или известно желание в областта на подсъзнанието, не е нищо друго, освен посаждане на семе в почвата. Посадите ли едно семе в земята, оставете го свободно да изникне. Няма да се мине много време, семето ще изникне и ще даде своя плод.

Внушение

 

Линк към коментар
Share on other sites

06.10.15

Человеку всегда необходимо держать в своём уме мысль о том, что он – ученик и ему нужно хорошо учиться, в каком бы положении он не находился – здоров или болен, беден или богат, учёный или необразованный, молод или стар. Если человек пришёл на Землю – значит он имеет определённую миссию, которую необходимо выполнить. Для выполнения миссии человеку дан определённый капитал, который нужно вложить в работу, чтобы добавить к нему нечто, а не зарыть его в землю и оставить неиспользованным. Каждому человеку нужно иметь желание проявиться в определённом направлении – или в музыке, или в науке, или в поэзии, в искусстве и т. д. Чтобы проявиться в каком-то направлении человеку необходимо работать и применять [полученный капитал и полученные знания].

Внушение

 

При каквото положение да се намира, здрав или болен, беден или богат, учен или прост, млад или стар, човек винаги трябва да държи в ума си мисълта, че е ученик и трябва добре да учи. Веднъж дошъл на земята, човек има известна мисия, която трябва да изпълни. За да изпълни мисията си, даден му е известен капитал, който трябва да вложи в работа, да придаде нещо към него, а не да го зарови в земята  и да остане неизползуван. Всеки човек трябва да има желание да се прояви в известно направление, било в музика, в наука, в поезия, в изкуство и т.н. За да се прояви в какво и да е направление, човек трябва непременно да работи и прилага.

Внушение

Линк към коментар
Share on other sites

07.10.15

Следовательно, если вы хотите, чтобы ваше сердце было здоровым, то держите в исправности своё мозг, через который проходят электрические течения природы, и солнечное сплетение, где проходят магнетические течения. Для того, чтобы ваш мозг был в исправности, берегитесь противоречивых мыслей. Придерживайтесь в своём уме всегда положительных идей. Чтобы ваше солнечное сплетение было в исправности – никогда не допускайте в своём сердце отрицательных чувств. В каком бы положении вы не находитесь – берегитесь противоречий.

Внушение

 

Следователно, искате ли сърдцето ви да бъде здраво, ще държите в изправност мозъка си, дето минават електрическите течения на природата, и слънчевия възел, дето минават магнетичните течения. За да бъде мозъкът ви в изправност, ще се пазите от противоречиви мисли. Дръжте в ума си всякога положителни идеи. За да държите слънчевия си възел в изправност, никога не допущайте в сърдцето си отрицателни чувства. В каквото положение да се намирате, пазете се от противоречия.

Внушение

Линк към коментар
Share on other sites

08.10.15

Итак, когда два человека любят друг друга, то от одного к другому исходит свет. Если между ними нет втекания и истечения света, то они не любят друг друга. Между двумя людьми могут существовать истинные отношения только тогда, когда они вместе образуют одну солнечную систему. Каждый из них – солнце в данной системе. Один человек представляет для другого светящее солнце.

Ранние лучи

 

И тъй, когато двама души се обичат, от единия към другия излиза светлина. Няма ли между тях втичане и изтичане на светлина, те не се обичат. Между двама души могат да съществуват истински отношения само тогава, когато те заедно образуват една слънчева система. Всеки от тях е слънцето в дадената система. Един за друг те представят слънце, което свети.

Ранните лъчи

Линк към коментар
Share on other sites

09.10.15

Каждый человек несёт в себе нечто хорошее, что может передать своим ближним. Отношения людей могут быть правильными только тогда, когда в их основе лежит даяние. Однако, когда один человек только даёт, а другой только берёт, отношения между ними не могут быть правильными.

Ранние лучи

 

Всеки човек носи в себе си нещо хубаво, което може да предаде на ближните си. Отношенията на хората могат да бъдат правилни само тогава, когато за основа седи даването. Обаче, ако единият само дава, а другият само взима, отношенията между тях не могат да бъдат правилни.

Ранните лъчи

Линк към коментар
Share on other sites

10.10.15

Если вы встречаете какого-то вашего брата, потерявшего уверенность в себе, пошлите добрую мысль к его сверхсознанию и продолжите свой путь. Из его сверхсознания эта мысль войдёт в подсознание, затем в самосознание, и, наконец, в сознание. Пройдя через четыре [области] сознания человека, мысль оставит нечто от себя, что ободрит его. После этого, по истечении некоторого времени, печаль, лишившая человека уверенности в себе, исчезнет.

Путь к свободе

 

Срещнете ли някой ваш брат, който се е обезсърдчил, изпратете една добра мисъл към свръхсъзнанието му и продължете пътя си. От свръхсъзнанието му тази мисъл ще слезе в подсъзнанието, после в самосъзнанието, и най-после в съзнанието. Като мине през четирите съзнания на човека, тя ще остави нещо от себе си, което ще го ободри. След известно време скръбта, която е причинила обезсърдчението му, ще изчезне.

Път към свобода

Линк към коментар
Share on other sites

11.10.15

Каждая оккультная школа имеет целью поставить знания человека на практическую основу. Школа имеет целью дать ученику такие знания, используя которые он может помогать себе в трудные моменты жизни. Если у ученика нет таких знаний, то он на каждом шагу спотыкается. ...Кроме того, оккультная школа имеет в виду [задачу] дать ученикам хотя бы элементарные знания о лечении. Чем больше знаний имеет ученик, тем более свободным он становится. Если он свободен, он может легко выражать свои идеи, давать им возможность реализовываться.

Путь к свободе

 

Всяка окултна школа има предвид да постави знанията на човека на практическа основа. Тя има за цел да даде на ученика такива знания, с които той може да си помага в трудни моменти на живота. Няма ли такива знания, той на всяка крачка ще се спъва. ...Освен това, окултната школа има пред вид да даде на учениците поне елементарни знания за лекуване. Колкото повече знания има ученикът, толкова по-свободен става. Щом е свободен, той може лесно да изказва идеите си, да им дава възможност да се реализират.

Път към свобода

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...