Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Внушение за болест


Recommended Posts

Здравейте ,исках да попитам нещо от което се притеснявам в момента ,писала съм в този форум .но сега става въпрос за друго ,не знаех в кой раздел да напиша това .но предполагам ,че е психически проблем ,от няколко месеца почнах да виждам замъглено и имам огромно напрежение в главата както и леко под лявото око имам чувството че ми се разхожда нещо вътре. Ходих на очен лекар каза ми че ми няма нищо на очите ,после отидох на невролог ,каза ми че всичко е на нерва почва и че се получава заради вегетативната система ,но всичко продължи след известно време пак отидох на очен и ми каза че имам астигматизъм ,та проблема ми е ,че постоянно си внушавам ,че имам тумор в мозъка ,и не вярвам ,че е друга причината ,не знам това моето хипохондричност  ли е или наистина може да е тумор ,според вас ?

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

   А има ли шанс като някакво успоконие докато разбера дали имам нещо ,по някакава статистика или от самите ми симтоми да е това от което се страхувам според вас 

Линк към коментар
Share on other sites

Никакво съмнение.Здрава си.

Но знам,че няма да ми повярваш, за това посети колко се може повече лекари.Накрая ще с е убедиш че съм прав.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

И продължавам със други нови симтоми като световъртеж и главоболие ,не знам въобразявам ли си или ми има наистина нещо ,да ще отивам на лекари ,но просто ми е писнало и много се притеснявам понеже съм така от 4 ,5 месеца ,

Линк към коментар
Share on other sites

И нови лекари, и нови лекари.

Трябва да ги посещаваш, иначе как ще повярваш,че усещаш само собственият си стрес?

Работил съм с хора дали по 15000 - 20 000 хиляди лева, за да се убедят,че са здрави и всичко е въпрос на психическа нагласа.

Има още много лекари да посещаваш докато и ти го разбереш.Не  жали парите, давай ги.

 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Еми добре как да бъда сигурна ,че всичко е от стреса се пак не съм имунизирана към другите болести..... Просто съм объркана и не знам какво да направя вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато спреш да търсиш доказателства и си повярваш. Тогава ще разбереш, че ти си човека, който ще поправи състоянието.

Пускам ти една графика, която съвсем простичко показва най - бързия начин към успеха.

Онзи ден я показвах на една клиентка, която също като теб търси доказателства. Искаше да и докажа, че няма шизофрения. Отстрани погледнато това е толкова смехотворно, колкото ако аз, която не съм кардиолог, отида да убеждавам кардиолога, че имам инфаркт.

Проблема е, ако се върнем на графиката, че в този момент ти не можеш да работиш с информацията, по тази причина няма как да я навържеш в знания, че да натрупаш опит и да изградиш стратегия. Остава ти само един вариант, отзад напред - интуицията. Или по точно да се върнеш към първоизточника на всички истини.

Ти се намираш в първия квадрат с хаоса от информация и не можеш да мръднеш, тъй като не си специалист, за да я навържеш в знания. Затова пробвай с последния и избери на кого да се довериш и започни да работиш по състоянието си.

 

10540897_886188781417020_3973717568145397015_n.jpg

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията. Ползвай нея.

Повярвай на един от всичките специалисти и готово.

Разбира се добрият начин е психотерапия, но виждам, че това не ти е опция, така че просто повярвай на някой. Може и на себе си. Например, че си добре и си здрава.

Линк към коментар
Share on other sites

Да но проблема там е че ,медицината в България е много лоша и мога да отида и на 10 лекаря и всеки да ми каже различни неща и накрая никой да не е прав и така да се въртя безкрай и никой да не разбере какво ми е и накрая да е нещо сериозно което е вече късно за лекуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Отивай тогава в чужбина.По възможност в САЩ.Там лекарите са добри.А, ако и те те подведат, може да ги осъдиш.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Стелистар, очевидно си жертва на системна лекарска грешка. Някои хора нямат късмета да осъзнаят тази си съдба - умират я на операционната маса, я от грешно предписани лекарства.

Така че, ти си късметлийка, освен ако нямаш час за операция или нова рецепта. Залога тогава става сериозен.

В този ред на мисли, не смятам, че най-правилната дестинация за теб е САЩ. Доктора е прав, че трябва да смениш принципно преглеждащата те здравна система, но е объркал полукълбото - в южното полукълбо може би да откриват по-лесно тези тайнствени твои болежки. Австралия е добър вариант. Особено ако след прелета на Екватора разхождащото се нещо се премести от под лявото до под дясното око - все пак, геомагнитните полета се обръщат там.

 

П.П. Има грешка в заглавието на темата. Моля да го оправиш - вместо внушение за..., нека да е неизвестна загадка за...

Редактирано от Кермит
Линк към коментар
Share on other sites

Г-д Балджиев това не знам как да го приема като някаква шега с която искате да ми покажете ,че ми няма нищо  или за нещо сериозно ,защото за момент се притесних.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами защото нямам тази възможност ,и нямам как просто да стане за чужбина...просто исках вашето мнение дали е възможно всичко да е на нервна основа и стрес ,като специалисти.

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

Г-д Балджиев това не знам как да го приема като някаква шега с която искате да ми покажете ,че ми няма нищо  или за нещо сериозно ,защото за момент се притесних.

Хич не ми се щеше да го казвам, но се налага - в другите теми, в които си писала е обяснено. Не става въпрос за това, че ти няма нищо - има ти. Но това нещо дето ти има е коренно различно от нещото, което търсиш. Назад в темите имаше една приказка за един мъж, който търси ключа от дома си на улицата - прочети я, би трябвало да разбереш.

Линк към коментар
Share on other sites

Май и за това трябва да ходя на психотерапефт ,може ли да ми кажете в кой раздел е тази приказка ,д-р Първанов ,вие ми казахте че според вас осещам собствения си стрес.?

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление не намерих поста .Гледах в психотерапия онлайн където имаше от 2013 най - стари постове ,себепознание и  психология и психотерапия също не намерих поста от Есен

Линк към коментар
Share on other sites

Ще  ходя пак на очен ,не спирам да се притесняеам какво ми има и ме е страх да нямам тумор ...Плаче ми се вече ,толкова ми омразна 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...