Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.11.15 - 08.11.15)


Recommended Posts

02.11.15

Чтобы удержать в себе Любовь, храните священное правило: любить, не ожидая любви к вам. Будьте в этом отношении подобны Богу. Он любит, Он даёт инициативу, не ожидая ответа Ему. Нет ничего более значительного для человеческой души, чем её стремление любить всё живое, созданное Богом. Любите так, как любит Солнце. На восходе Солнце посылает свой свет ко всем существам, некрасивым и красивым, малым и большим. Воплотите Любовь во все свои проявления и не бойтесь.

Правила гигиены

 

За да задържите в себе си любовта, пазете свещено правилото: да обичате, без да очаквате да ви обичат. Бъдете в това отношение като Бога. Той обича, Той дава инициатива, без да очаква да Му се отговори. Няма по-велико нещо за човешката душа от стремежа й да обича всичко живо, създадено от Бога. Обичайте, както слънцето обича. Като изгрява, слънцето изпраща светлината си към всички същества, грозни и красиви, малки и големи. Приложете любовта във всички свои прояви и не се страхувайте.

Хигиенични правила

Линк към коментар
Share on other sites

03.11.15

Каковы характерные черты мужчины и женщины? Мужчине нужно быть справедливым и никогда не лгать. Мужчине не позволяется никакой лжи. Если мужчина ведёт себя грубо – ему прощается, но если лжёт – не прощается. Женщине нужно иметь благородное, отзывчивое сердце, которое никогда не обижается. Ей необходимо быть глубокой водой – морем или океаном. Какой камень и ни бросите в неё – она не замутняется. Мужчине необходимо быть высокой горой. Какие бы бомбы не бросали в него – они его не достигают.

Координирование сил

 

Кои са характерните черти на мъжа и кои на жената? Мъжът трябва да бъде справедлив и никога да не лъже. На мъжа не се позволява никаква лъжа. Ако мъжът понякога се проявява грубо, простено му е, но ако лъже, не му се прощава. Жената трябва да има благородно, отзивчиво сърце, което никога да не се обижда. Тя трябва да бъде дълбока вода – море или океан. Какъвто камък да хвърлите в нея, да не се размътва. Мъжът трябва да бъде висока планина. Каквито бомби да хвърлят към него, да не го засягат.

Координиране на силите

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.11.15

То, что вы делаете, должно быть сделано хорошо и красиво. Если вы кого-то приветствуете, то в вашем приветствии должно быть истинное уважение. Поприветствуйте человека, уступите ему дорогу, а после этого и вы продолжайте свой путь. Если вы хотите учить – необходимо знать, почему учите: из-за подражания или по любви к учёбе. Если вы радуетесь – радуйтесь от сердца, заражайте окружающих своей радостью. Если печалитесь – вашей печали нужно исходить из глубины души. В этом отношении вам необходимо быть героями. Если любите – любите всем своим сердцем и умом. Любите, не ожидая любви к вам.

Координирование сил

 

Каквото правите, да бъде направено добре и красиво. Ако поздравявате някого, в поздрава ви трябва да има истинско почитание. Поздравете човека, сторете му път да мине, а след това продължете и вие своя път. Ако искате да учите, трябва да знаете защо учите – по подражание или от любов към ученето. Ако се радвате, радвайте се от сърце, да заразите окръжаващите със своята радост. Ако скърбите, скръбта ви трябва да излиза от дълбочи¬ната на душата. В това отношение вие трябва да бъдете герои. Ако обичате, обичайте с всичкото си сърце и ум. Обичайте, без да очаквате да ви обичат.

Координиране на силите

Линк към коментар
Share on other sites

05.11.15

Любить – это значит осуществлять священный акт не перед подобными тебе, а перед Возвышенным миром. От того, как ты совершишь этот акт, зависит получение тобой Божиего благословения. Бог возлагает руки на того, кто правильно проявил Любовь.

Координирование сил

 

Да любиш, това значи, да изпълняваш свещен акт, не пред подобните си, но пред възвишения свят. От това, как ще извършиш този акт, зависи дали ще получиш Божието благословение. Бог простира ръцете си върху онзи, който е проявил любовта правилно.

Координиране на силите

Линк към коментар
Share on other sites

06.11.15

Есть существа, интересующиеся человеком. Одни из них имеют желание его остановить, а другие – возвысить. Те существа, которые останавливают человека, желают его обобрать, высосать жизненные энергии, и, таким образом, его демагнетизировать. Это мы называем «духовный вампиризм» или грабёж духовных энергий человека. Например: к вам пришла какая-то Божественная идея, которую нужно реализовать. Только вы подготавливаетесь к её реализации – и что-то внутри вас говорит вам: не спеши, ещё не пришло время для для осуществления этой идеи. Услышав этот голос, вы отказывайтесь от своего намерения. Если откажетесь – сразу же приходят существа, служащие духовного вампиризма, и они вас грабят.

Если к вам пришла какая-то светлая идея – сразу же приступайте к её реализации, чтобы не терять свои духовные силы. Если при первом опыте у вас не получится – сделайте несколько опытов, пока эту светлую идею не реализуете. И даже если теряете уверенность, то всё же не отказывайтесь [от реализации идеи].

Седьмой круг жизни

 

Има същества, които са заинтересувани от човека. Едни имат желание да го спъват, а други – да го повдигат. Тия, които го спъват, имат желание да го оберат, да изсмучат жизнените му енергии и по този начин да го демагнетизират. Това наричаме „духовен вампиризъм”, или ограбване на духовните енергии на човека. Запример дойде ви някаква Божествена идея, която трябва да реализирате. Тъкмо се готвите да я реализирате, нещо вътре във вас ви казва: Не бързай, не е дошло още времето за тази идея. Щом чуете този глас, вие се отказвате от намерението си. Щом се откажете, веднага идат същества, служители на духовния вампиризъм, и ви ограбват.

За да не губите духовните си сили, щом дойде в ума ви някаква светла идея, веднага пристъпете към реализирането ù. Ако при първия опит не сполучите, направете няколко опити, докато я реализирате. И да се обезсърчите, пак не се отказвайте.

Седмият кръг на живота

Линк към коментар
Share on other sites

07.11.15

Следовательно вам, как ученикам, нужно начать с положительной науки о жизни – видеть в человеке только доброе и положительное. Когда вы вырастете и станете адептом – только тогда вам позволяется видеть и плохое. Если вы думаете о своих слабостях и ошибках, думаете о слабостях и ошибках своих близких, вы «заражаетесь» от них. Чтобы не заражаться, вам нужно думать о хорошем. Когда вы закаляетесь и не заражаетесь плохим – тогда вы можете свободно изучать недуги людей. Однако время для этого ещё не пришло.

Седьмой круг жизни

 

Следователно, като ученици вие трябва да започнете с положителната наука за живота – да виждате в човека само доброто и положителното. Като пораснете и станете адепт, тогава само ви се позволява да виждате и лошото. Щом мислите за своите слабости и погрешки, както и за тия на своите близки, вие се заразявате от тях. За да не се заразявате, вие трябва да мислите за доброто. Когато се калите и не се заразявате от лошото в света, тогава можете свободно да изучавате недъзите на хората. Обаче това време е още далеч.

Седмият кръг на живота

Линк към коментар
Share on other sites

08.11.15

Пусть все мы будем последователями Христа и будем достойно носить это имя на Земле – христиане. Что скажут другие люди – отставим это в стороне. Пусть мы будем проявлять долготерпеливость и благосклонность, и исполнять свой долг перед Богом так, как понимаем долг в наших чистых мыслях и желаниях. И в этом великом пути никогда не задерживаться, а воевать смело, решительно, и ободрять каждого, кто воюет вместе с нами.

Любовь

 

Нека всинца бъдем последователи Христови и достойно да носим това име на земята – християни. Какво ще кажат други, да оставим настрана. Нека бъдем дълготърпеливи и благосклонни и да изпълняваме дълга си към Бога тъй, както го разбираме в нашите чисти мисли и желания. И в тоя велик път никога да не се спъваме, а да воюваме смело, решително, и да насърчаваме всекиго, който воюва заедно с нас.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...