Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Темата за късогледството продължава живо да ме вълнува и се радвам, че дискусията по въпроса продължава... За себе си мога да кажа само, че се убедих в едно: Има психологически причини, които влияят на зрението и върху това, дали виждаме ясно или не. Причината е в самия човек. Има нещо в нас, някои възгледи, които ни пречат да видим Истината в нейната пълнота. Ако успеем да променим това, проблемът със зрението се решава от само себе си.

Аз не вярвам в традиционните методи, защото за мен те са абсолютно неефективни. Ако имаха ефект, както твърдят някои, то нямаше да има останали късогледи. Вместо това късогледството засяга все повече хора.

Моят призив към всички страдащи от късогледство е да оставят зад себе си всичко онова, което замъглява зрението им, да погледнат напред с усмивка и да видят красотата, която ги заобикаля. :)

:feel happy::thumbsup:

Редактирано от Диана Баева
Линк към коментар
Share on other sites

Темата за късогледството продължава живо да ме вълнува и се радвам, че дискусията по въпроса продължава... За себе си мога да кажа само, че се убедих в едно: Има психологически причини, които влияят на зрението и върху това, дали виждаме ясно или не. Причината е в самия човек. Има нещо в нас, някои възгледи, които ни пречат да видим Истината в нейната пълнота. Ако успеем да променим това, проблемът със зрението се решава от само себе си.

Аз не вярвам в традиционните методи, защото за мен те са абсолютно неефективни. Ако имаха ефект, както твърдят някои, то нямаше да има останали късогледи. Вместо това късогледството засяга все повече хора.

Моят призив към всички страдащи от късогледство е да оставят зад себе си всичко онова, което замъглява зрението им, да погледнат напред с усмивка и да видят красотата, която ги заобикаля. :)

:feel happy::thumbsup:

С риск да прозвуча грубо, това, което си написала е абсурдно.

Кажи това на хилядите слепи хора, които ежедневно се борят за живота си и търсят начини да се справят в този свят на "виждащи". Това, което чета е чудовищно, дори и да е някак лежерно добронамерено.

Моля ви, не неглижирайте така нещата. В този свят има болни хора, които нямат вина и трябва да им се помага.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата за късогледството продължава живо да ме вълнува и се радвам, че дискусията по въпроса продължава... За себе си мога да кажа само, че се убедих в едно: Има психологически причини, които влияят на зрението и върху това, дали виждаме ясно или не. Причината е в самия човек. Има нещо в нас, някои възгледи, които ни пречат да видим Истината в нейната пълнота. Ако успеем да променим това, проблемът със зрението се решава от само себе си.

Аз не вярвам в традиционните методи, защото за мен те са абсолютно неефективни. Ако имаха ефект, както твърдят някои, то нямаше да има останали късогледи. Вместо това късогледството засяга все повече хора.

Моят призив към всички страдащи от късогледство е да оставят зад себе си всичко онова, което замъглява зрението им, да погледнат напред с усмивка и да видят красотата, която ги заобикаля. :)

:feel happy::thumbsup:

Психологическият проблем за влошено зрение според Луиз Хей се открива с въпроса:"Какво не искам да виждам в живота си?"Ако човек си отговори на него честно и с любов приеме това което му пречи да вижда,наистина зрението ще се подобри.Вярвам в това!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата за късогледството продължава живо да ме вълнува и се радвам, че дискусията по въпроса продължава... За себе си мога да кажа само, че се убедих в едно: Има психологически причини, които влияят на зрението и върху това, дали виждаме ясно или не. Причината е в самия човек. Има нещо в нас, някои възгледи, които ни пречат да видим Истината в нейната пълнота. Ако успеем да променим това, проблемът със зрението се решава от само себе си.

Аз не вярвам в традиционните методи, защото за мен те са абсолютно неефективни. Ако имаха ефект, както твърдят някои, то нямаше да има останали късогледи. Вместо това късогледството засяга все повече хора.

Моят призив към всички страдащи от късогледство е да оставят зад себе си всичко онова, което замъглява зрението им, да погледнат напред с усмивка и да видят красотата, която ги заобикаля. :)

:feel happy::thumbsup:

Психологическият проблем за влошено зрение според Луиз Хей се открива с въпроса:"Какво не искам да виждам в живота си?"Ако човек си отговори на него честно и с любов приеме това което му пречи да вижда,наистина зрението ще се подобри.Вярвам в това!

Аз вярвам, че човек трябва да бъде реалист.

Обяснете на едно сляпо дете какво не иска да вижда и защо. И да си отговори честно и да приеме с любов ... По тази логика всички болни или недъгави имат проблем ... че не приемат света.

Бих пратил Луиз Хей в дом за невиждащи деца.

Темата става мътна.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Темата за късогледството продължава живо да ме вълнува и се радвам, че дискусията по въпроса продължава... За себе си мога да кажа само, че се убедих в едно: Има психологически причини, които влияят на зрението и върху това, дали виждаме ясно или не. Причината е в самия човек. Има нещо в нас, някои възгледи, които ни пречат да видим Истината в нейната пълнота. Ако успеем да променим това, проблемът със зрението се решава от само себе си.

Аз не вярвам в традиционните методи, защото за мен те са абсолютно неефективни. Ако имаха ефект, както твърдят някои, то нямаше да има останали късогледи. Вместо това късогледството засяга все повече хора.

Моят призив към всички страдащи от късогледство е да оставят зад себе си всичко онова, което замъглява зрението им, да погледнат напред с усмивка и да видят красотата, която ги заобикаля. :)

:feel happy::thumbsup:

С риск да прозвуча грубо, това, което си написала е абсурдно.

Кажи това на хилядите слепи хора, които ежедневно се борят за живота си и търсят начини да се справят в този свят на "виждащи". Това, което чета е чудовищно, дори и да е някак лежерно добронамерено.

Моля ви, не неглижирайте така нещата. В този свят има болни хора, които нямат вина и трябва да им се помага.

Мона,права си за слепите хора.Трябва да им се помага.

Но аз мисля,че човек трябва да използва повече методи за да подобри здравето си.Наистина помагат!

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Ооооооооооооо, скъпа Мона,

Извинявам се, но мисля, че се опитваш да намериш в коментара ми нещо, което го няма там или казано по-друг начин търсиш под вола теле...

Не се сещам в коментара си да съм споменала каквото и да е за слепи деца или нещо свързано с това, с което се раждаме. Аз изразих мнението си само и единствено за късогледството, което придобиваме впоследствие и за което носим своята отговорност. Така че, моля те, недей ми приписва нещо, което не съм казала или имала предвид. За придобитото късогледство имаме своята отговорност и това е факт. За останалото си има други причини, които не желая да обсъждам, защото не е моя работа. Сигурна съм обаче, че всяко нещо има своя дълбок смисъл и че в основата си е ДОБРО, дори и да не можем да го видим веднага.

Хайде остани си със здраве...

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Ооооооооооооо, скъпа Мона,

Извинявам се, но мисля, че се опитваш да намериш в коментара ми нещо, което го няма там или казано по-друг начин търсиш под вола теле...

Не се сещам в коментара си да съм споменала каквото и да е за слепи деца или нещо свързано с това, с което се раждаме. Аз изразих мнението си само и единствено за късогледството, което придобиваме впоследствие и за което носим своята отговорност. Така че, моля те, недей ми приписва нещо, което не съм казала или имала предвид. За придобитото късогледство имаме своята отговорност и това е факт. За останалото си има други причини, които не желая да обсъждам, защото не е моя работа. Сигурна съм обаче, че всяко нещо има своя дълбок смисъл и че в основата си е ДОБРО, дори и да не можем да го видим веднага.

Хайде остани си със здраве...

Може и теле да виждам, може ...

Когато някой не говори от своя собствен опит е смешно, когато не е боледувал или не знае ...

И дори не съм сигурна, че вече има значение и смисъл.

Представаям си някой отстрани да прочете това - какво ще научи - нищо.

Все така ще си остане късоглед ...

Този дискурс е без полза.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Защо? - от писалите тук и Диана Баева е имала късогледство, и НелиТ, и Светлата ...

Аз самата като ученичка имах късогледство на едното око само - диагнозата беше "мързеливо око"; едното недоразвито, а другото с по-голяма острота на зрение, компенсира с една дума ... Носех очила няколко години с - 2.5 диоптъра на едното и 0 на другото. Пих отвара от черничеви листа, витамини, правих упражнения и намалих за няколко години на -0.5. Престанах и да нося очилата.

Умишлено не писах за това до сега, защото щеше да се хванеш, че това не е типично късогледство.

Интересното е, че в някои периоди на изпитания за мен, окото ми леко се влошаваше (дори не само то - в един момент от живота ми, на около 26-27г. при един преглед установиха -1.5 на мързеливото и -0.5 на другото), после, след като ги преодолеех, пак се подобряваше ...

След време установих, че с промяната на други неща у мен, окото ми се е подобрило съсем; сега почти не помня кое беше с диоптъра :)

Пък това е и целта на темата. За лазерната терапия всички сме чули. Имам приятелка, с доста висок диоптър беше -5, -6 някъде. Тя се подложи на такава терапия. Каза че е бърза и сравнително безболезнена. И вярно изведнъж свали диоптъра на -2, -3, но ... дотам; и с една дума пак си остана с очилата. Да не говорим, че след време (няколко години) диоптъра отново взе да се увеличава.

Нека всеки чете, мисли и избира!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо? - от писалите тук и Диана Баева е имала късогледство, и НелиТ, и Светлата ...

Аз самата като ученичка имах късогледство на едното око само - диагнозата беше "мързеливо око"; едното недоразвито, а другото с по-голяма острота на зрение, компенсира с една дума ... Носех очила няколко години с - 2.5 диоптъра на едното и 0 на другото. Пих отвара от черничеви листа, витамини, правих упражнения и намалих за няколко години на -0.5. Престанах и да нося очилата.

Умишлено не писах за това до сега, защото щеше да се хванеш, че това не е типично късогледство.

Интересното е, че в някои периоди на изпитания за мен, окото ми леко се влошаваше (дори не само то - в един момент от живота ми, на около 26-27г. при един преглед установиха -1.5 на мързеливото и -0.5 на другото), после, след като ги преодолеех, пак се подобряваше ...

След време установих, че с промяната на други неща у мен, окото ми се е подобрило съсем; сега почти не помня кое беше с диоптъра :)

Пък това е и целта на темата. За лазерната терапия всички сме чули. Имам приятелка, с доста висок диоптър беше -5, -6 някъде. Тя се подложи на такава терапия. Каза че е бърза и сравнително безболезнена. И вярно изведнъж свали диоптъра на -2, -3, но ... дотам; и с една дума пак си остана с очилата. Да не говорим, че след време (няколко години) диоптъра отново взе да се увеличава.

Нека всеки чете, мисли и избира!

Да всеки чете и избира. Имам колежка, която от 10 години няма промяна в зрението си, т.е. не е се възвърнало късогледството след лазерна терапия, имала е -4, оттогава няма. Очила няма. И когато ми го каза, се изумих и аз, била е оперирана още в първата клиника в Ихтиман. И нещо, което

никой не отчита - какво се работи.

Ако работата ти е свързана с компютър по 10 часа на ден, няма как да има ефект от каквото и да е лечение.

Ако имаш спокойствието и времето да си позволиш различни терапии, ок, ако нямаш?

Понеже темата заплашва да стане безкрайно дълга и неговореща, аз лично не мисля да пиша, спамът е достатъчен. Дори и да има красиви имена.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм с късогледство. Упражненията на Норбеков не съм правила и в това нямам лична опитност, но вече казах, че познавам няколко близки човека с добри резултати от тях. Преди около 5-6 години диоптрите ми минаваха 4. След като се запознах с Учителя и се старая да следвам съветите му, за духовен и физически здравословен живот, много от предишните ми дългогодишни проблеми изчезнаха, заедно с тях и диоптрите ми намаляха значително - под -3. Възрастта за зрението наистина има значение - аз говоря за период между 35-44 години и ми се струва, че все още не става въпрос за старческо коригиране. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Смея да твърдя, че работата и натоварването на очите, както и използването им при неблагоприятни условия няма никаква пряка връзка с тяхното функциониране (освен, разбира се, ако не се е получило чисто механично увреждане).

Връзката можем да я търсим само косвено - в затвърждаване на определени псих. модели, свързани евентуално с работата или въобще дейността, която вършим.

Всички тези препоръки, ама не четете в легнало положение, ами само седнали под незнам си какъв ъгъл, ама трябва да има не знам колко си добро осветление и т.н. са ала-бала.

Знам, че ще има голям вой сега срещу това, което казах ;) , защото мозъците ни са добре промити още от малки с това. Но ... може би си струва да се замислите, да върнете лентата назад при най-различни случаи с вас и с други хора, които сте имали възможността да наблюдавате :) .

Работата с компютър също не оказва кой знае какво въздействие, освен умора на мускулите на очите. Една добра почивка и възстановяване обаче напълно компенсират това.

Примери? - аз самата, въпросният цитиран от мен архитект, който до преди една година, когато все още нямаше криза, ами обратно - страхотен бум в строителството и той стоеше не по 10, ами по 15 часа на ден пред компа, също така прочетох нещичко от Благост по-рано в тази тема:

:) тихо мога да споделя и да благодаря, че на моята солидна младенческа възраст :sleeping: все още не ползвам очила + работя на компютър отдааавна - с Правец 8 се почна и оттогаз почти ежедневно съм неуморно по около 4 - 14 часа пред компютърчета разни и разнообразни с различно качество монитори :D имам си вече лични методи за обгрижването на очите си обични - признавам си отскоро са и то повече превантивно щото като гледам около мен всичките все по очилати стават, а аз все още без :P

Та така ...

И аз от няколко поста насам все се опитвам да задам следния въпрос, но все някак не се връзва. Обаче сега вече ще го напиша - защо не се запитаме какви са причините да се появи някакво късогледство/далекогледство/астигматизъм?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Четенето при слаба светлина и въобще при изкуствен източник на светлина води до свръхнапрежение. Всъщност, прекаленото концентриране на зрението по принцип винаги има негативни последствия. Конкретните случаи може да са най-различни. При силно умствено концентриране, затваряме очите си. Причината не е само в това, да не се разсейваме, а за да не напрягаме несъзнателно прекалено силно очните мускули. Очите трябва да се щадят, както от прекалено силни външни дразнения (силна или мигаща светлина), така и от прекалено натоварване от нас самите. Разбира се, по подобие на физическите тренировки и очите също могат да бъдат тренирани да издържат на по-големи натоварвания, но това ми се струва доста рисковано и не чак толкова необходимо. Най-важното е когато почувстваме умора в очите (и не само), да си осигуряваме необходимата почивка.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

... Обаче сега вече ще го напиша - защо не се запитаме какви са причините да се появи някакво късогледство/далекогледство/астигматизъм?

А де?!

:1eye:

Привет!

По-принцип няма хора, които да обичат някой друг да ги погледне "из късо", нали тъй!?

Ако условно приемем, че има Бог, т.е. някаква сила, която е сътворила всичкото това съществуване, то е в пълното наше право до попитаме сами себе си защо този ти ми Бог ни е скъсил зрението.

Убавото на всичко това е, че най-вероятно и то, както другото, е съвсем обикновенно условие за израстгване, сиреч някаква си там Милост от тоз условен Бог.

Че защо ни е на нас таз Милост под формата на болест. Дал тук не се "крие" отново Закона за причината и следствието - кото посеиш, туй ще пожънеш?!

Разбира се, това е ясно (като бел ден, или поне като сив).

Дали този условен Бог не е ни отнел едно, за да ни насочи към друго? Ако ти вземат взора да зяпаш надалеч, то това не е ли начин да те "прекарат" да започнеш по-често да гледаш наблизо? И колкото по-наблизо гледаш не е ли все по-добре?

Ама наблизо към кого/какво?

:rolleyes:

И тъй...

Според китайската мидицина, зрението е свързано най-вече с меридиана на черния дроб. Според алтернатативната медицина и особено тази, която се занимава с енергийно лечителства, зрението е свързано с експлозивността на третата чакрица. Много емоции сиреч, които не е задължително да бъдат изразявани от човек, т.е. случва се често същия да ги подтиска (да се спира).

Хубаво е да се изразяват емоциите, ако човек не умее да диша равномерно, че да няма нужда от такъв "билет втора класа", но все пак ако някой се реши да изразява емоциалността си, то ще е добре за него, а и за света, това да не става на "чужд гръб", което ще рече, че поведението на първия не бива да влияе негативно на хармонията на тез около него, или на света/средата. Иначе пак до Закона ще се опре.

Ако човек диша равномерно, то няма да позволи в него самият да се трупа първоелемента "огън" който евентуално при нарастване да поразява най-вече всички водини участъци, пресушавайки ги.

Ако душането е трудно, то поне всеки може да се смее на воля. Ако и това е трудно, то нека вика, крещи, спортува, скача, пее, танцува... и всичко динамично (включае и физически труд), за да освободи напрежението, да освободи огъня и да възвърне относителното си ниво на балансираност.

Нека не се забравя, че ако първоелемента "вода" е малко, а "огъня" много, то е жизнено необходимо тя да бъде добавяна в тялото по някакъв начин. Пиенето на гореща вода, или слаби чайове е доста подходящо за целта, според мен.

Често хората с увреждане в зрението имат проблем с кръвното налягане, но за тези, които нямат "високо кръвно" е добре да правят така наречената в Йога "челна стойка". Ето я тази асана (поза): stoika_glava2.GIF.

Тя при условие, че червата са опразнени и носът отпушен. Описание за нея може да се намери в интернет. Докато е в нея човек е добре за него да прави упражнения за очите - да ги върти, да гледа ту на едната страна, ту на другата, да променя фокуса (близо, далеч) и т.н.. Тези упражнение за очите могат да се правят по всяко време когато се сети човек, но ако преди това същия не е взел мерки да балансира двата първоелемента - огъня и водата, то това едва ли ще даде голям резултат. Нищо де, нека да опита.

Здрави да бъдете!

:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Радвам се, че има тема за късогледството. Още от 4 клас нося очила (като малък много прекалявах с гледането на телевизия), тогава лекарите установиха, че имам късогледство и астигматизъм. Тогава ми предписаха диоптри -1,75 и за двете очи, като стъклата ми са и астигматични. ОБАЧЕ от една година някъде, откакто почнах работа (работя на компютър и ми се налага да седя пред него около 8 часа на ден), зрението ми започна да отслабва. Лекарите ми установиха влошаване на зрението с половин диоптър, т.е. вече - 2,25, обаче ме посъветваха да не си слагам нови очила. Това е тревожен сигнал за мен и започвам да се чудя кой метод на лечение да започна. Какво бихте ми препоръчали? Норбеков или нещо друго? Една колежка ми каза много добри отзиви за методите и книгите на Норбеков, но като гледам и тя все още не е захвърлила очилата. Има ли шанс според вас да ми се оправи зрението без да се налага да използвам лечение с лазер (защото знам че и с този метод има опасност от обратен ефект понякога)?

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Освен упражненията на Норбаков, които са подобни на тези от Йогата, за проблеми с очите аз препоръчвам и да се капят и медени капки. Приготвят се много лесно дестилирана води и мед в съотношение две към едно се приготвят и се държат на студено в хладилник, но, тези така приготвени капки съветвам да се използват най-много две дни и след това да се направят нови, т.е. правети си ги по - често. Капе се по една капка в окото. Малко пари, но не е нещо което да не може да се изтърпи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами по два пъти на ден по една капка във всяко око, но важното е меда да е истински, а не глюкоза.3d_137.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ами по два пъти на ден по една капка във всяко око, но важното е меда да е истински, а не глюкоза.3d_137.gif

Да, разбира се! От няколко месеца купувам истински мед от жена производител в квартала.

Благодаря, Аделаида! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това, че някой се е излекувал ...

... не е научна статистика.

И ако все пак е факт... какво значение има дали е научна статистика? Ако е факт, значи има някакво обяснение, пък дори и науката да не е стигнала до него още... А колкото до лазерната операция, би ли поела риска да се оперираш? Аз четох евентуалните рискове и нямам никакво желание...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От това, което прочетох в началото на темата, разбрах, че причината за късогледството е чисто психологическа, а не в самите очи, т.е. човек не е искал нещо да види. През годината, когато зрението ми отслабна, видях много физическо и психологическо насилие над мои близки и съм почти сигурен, че това е нещото, което не съм искал да виждам повече. И може би заради това развих нетърпимост към конфликти и не мога да гледам сцени с насилие, кръв, и т.н. Обаче сега, за да си възвърна зрението отново, означава ли, че трябва да развия търпимост към тези неща и не трябва да се отдръпвам от конфликти, не трябва да бягам от насилието, което ни дебне вече навсякъде? Знам, че въпросът ми е малко тъп, но не съм сигурен дали съм схванал правилно основната идея.

Линк към коментар
Share on other sites

Зад всеки проблем със зрението стои различна причина и според мен е редно да се направи преглед при окулист и ако той не открие нищо, може да мисли че причината е чисто психологическа.

Ако всички проблеми със зрението бяха психологически,то тогава и кокошата слепота(примерно)щеше да се лекува с утвърждения.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Едва ли обаче някой офталмолог в днешно време би признал, ако причината е психологическа. Почти всеки лекар гледа да минеш по-бързо при него, да ти изпише лекарства от дистрибутори, с които се е обвързал или да те прати в някоя оптика на свои хора. Не съм вчерашен и знам повечето как действат. Доста съм се напатил от тези работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Веселине,аз никога не се доверявам на диагнозата не един лекар.Винаги посещавам поне още двама и ако диагнозата е една и съща се я приемам.Ако не го бях направила преди години(интуитивно),сега моя близка щеше да е пример за астматик вследствие на приложеното "лечение".

С повечето лекари е вредно да се разговаря на тема психологически причини за физическо заболяване.Важно е ние да го знаем и да знаем какво да правим ако не могат да диагностицират болестта въпреки изследванията.

Линк към коментар
Share on other sites

От това, което прочетох в началото на темата, разбрах, че причината за късогледството е чисто психологическа, а не в самите очи, т.е. човек не е искал нещо да види. През годината, когато зрението ми отслабна, видях много физическо и психологическо насилие над мои близки и съм почти сигурен, че това е нещото, което не съм искал да виждам повече. И може би заради това развих нетърпимост към конфликти и не мога да гледам сцени с насилие, кръв, и т.н. Обаче сега, за да си възвърна зрението отново, означава ли, че трябва да развия търпимост към тези неща и не трябва да се отдръпвам от конфликти, не трябва да бягам от насилието, което ни дебне вече навсякъде? Знам, че въпросът ми е малко тъп, но не съм сигурен дали съм схванал правилно основната идея.

Сега, за да си възвърнеш зрението, е добре да развиеш, не търпимост, а сила; сила да приемеш вече случилото се, сила да признаеш, че такива неща се случват и ще се случват и няма страшно да бъдем свидетели на това.

Полезно би било да простиш на всички участници във въпросните ситуации, включително на себе си.

Хубаво е да прецениш и да си решиш как би реагирал при подобни или други ситуации, свързани с насилие в бъдеще, каква би могла да е адекватната реакция от твоя страна, с какво би помогнал на една такава потенциална ситуация. И знаеш ли - понякога не можем да помогнем, понякога дори бихме влошили нещата, ако се намесим. Приеми и това. Може да си състрадателен към хората, но им дай право да грешат, да постъпват глупаво, дори лошо; гледай ясно всичко това. И реагирай по най-полезния възможен начин; не със затваряне на очите. Затварянето на очите е допустимо само за децата - те са малки, неукрепнали, чувстват се зависими, чувстват се безпомощни ...

Трудно е, особено, когато са намесени близки хора или когато се върши нещо наистина жестоко. Но ... по-добре да го виждаме, добре, много добре дори; другото е ... заровената в пясъка глава на щрауса.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...