Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тревожност и страх


Recommended Posts

Здравейте,имам опит с депресията и с нея се справих с лекарства.Затова сега не искам да пия отново ,защото са временно решение.Проблема ми е страх от смъртта.Внушавам си че сърцето не ми е добре .Лекарите казват че нищо ми няма.Обаче като де притесня почвя едно сърцебиене,прескачане на сърцето и всички екстри. И се почва.Страх ме е да остана сама.Вече не мога да карам колата.Чета разни книги за положителното мислене,но нещо не се получава.Имам огромно желание да ходя на психотерапевт ,но в Казанлък нямам никакъв избор. По принцип съм борбен човек,а сега се чувствам като най-безсилното същество.Искам да намеря себе си отново.Искам да живея пълноценно-но как?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, задаваш въпрос, на който няма как да се отговори с едно изречение, с един пост.

Това е състояние, което е познато на всеки втори човек. Разликата е в това кой как стига до ресурса си за справяне.

Четенето на книги с положително мислене е хубаво, но крайно недостатъчно и често объркващо. Имаш нужда от подкрепа и правилна насока. Тук е писано много, много по въпроса, моя съвет е да започнеш да разглеждаш други теми подобни на твоята, да се запознаеш с начина по който другите се справят, да прочетеш за структурата на този вид страх, да събереш точна информация и тогава да имаш конкретни въпроси. 

За да живееш по- пълноценно е необходимо да започнеш с определянето на цел и с правенето на първата крачка към нея.

Ако целта ти е да подобриш състоянието си, първата крачка вече я направи, заяви го тук и поиска помощ. Втората е да събереш достатъчно информация за състоянието, за да знаеш с какво си имаш работа, защото няма нищо по неуспешно от ходене в мрака на незнанието. Когато направиш това, може да говорим за трета стъпка.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, Диляна Колева каза:

Здравей, задаваш въпрос, на който няма как да се отговори с едно изречение, с един пост.

Това е състояние, което е познато на всеки втори човек. Разликата е в това кой как стига до ресурса си за справяне.

Четенето на книги с положително мислене е хубаво, но крайно недостатъчно и често объркващо. Имаш нужда от подкрепа и правилна насока. Тук е писано много, много по въпроса, моя съвет е да започнеш да разглеждаш други теми подобни на твоята, да се запознаеш с начина по който другите се справят, да прочетеш за структурата на този вид страх, да събереш точна информация и тогава да имаш конкретни въпроси. 

За да живееш по- пълноценно е необходимо да започнеш с определянето на цел и с правенето на първата крачка към нея.

Ако целта ти е да подобриш състоянието си, първата крачка вече я направи, заяви го тук и поиска помощ. Втората е да събереш достатъчно информация за състоянието, за да знаеш с какво си имаш работа, защото няма нищо по неуспешно от ходене в мрака на незнанието. Когато направиш това, може да говорим за трета стъпка.

 Точно това се чудих откъде да започна.Ходя при една психоложка но с нея само говорим за общи неща и не усещам разлика.Някакси не стават нещата.Сега ще прочета наистина тук по форумите.Ще видя и в Стара Загора за добър специалист и да се измъквам вече от тази дупка ,в която сама се натиках.Много благодаря за отговора ви.Ако знаете само колко помагате.Пожелавам ви всичко най хубаво.

Редактирано от Ayskara
Линк към коментар
Share on other sites

Никаква депресия - просто повишена тревожност, страхове от смъртта, елементи на агорафобия... Страхът се лекува със смелост! тя пък е възможна само при наличие на любовта. За да се създадат условия за случването на тази любов към себе си, света и другите (не привързаност, а любов), се работи с мисленето, което се изправя, променят се характеровите дълбоки страхове/ травми. Учите се да опознавате себе си, да дезавтоматизирате процесите си, да пресътворявате и сама да залагате нови програми в себе си. Как? Дълга тема. По-лесно се получава с помощта на вещ психотерапевт. Потърсете такъв - струва си усилията, времето, парите, дори при пътуване в друг град! Защото решаването или не на страховете ви определя качеството и посоките на живота ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Потърсих помощ.Ходя при П.Кралев в Ст.Загора.Има резултат,бавно става ,но важното е че даже понякога имам съвсем нормални дни,моменти на щастие и спокойствие(така жадувани).Работим с холотропно дишане.Тревожноста я има все още.Паник атаките засега ги няма.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Дишането е добра посока, друга психотелесните опити, фокусирани в доверие/ смирение, водената медитация/ хипнотерапия. Самостоятелната работа с автохипноза, спорт и дишане, поведенческото излагане на стресори с вече промененото отношение решава казуса! 

Успехи!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...