Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (14.12.15 - 20.12.15)


Рассвет

Recommended Posts

14.12.15

Чёрная ложа создала ряд теорий и рассуждений о любви, которыми внесла путаницу в умы всех людей – учёных, философов, писателей, вследствие чего они всё больше и больше увязают в этой «заваренной каше». И в Писании сказано: «Весь мир лежит во зле». Ученику, когда он работает над какой-то темой, необходимо углубиться в самого себя, чтобы видеть, на основе своих опытов и переживаний, что там написано и говорить об этом знании. Если он решит писать [о том], кто что сказал по данному вопросу – удалится от Истины.

Связи знания

 

Черната ложа е създала ред теории и разсъждения за любовта, с които е разбъркала умовете на всички хора - учени, философи, писатели, вследствие на което те все повече и повече загазват в тази забъркана каша. И в Писанието е казано: "Целият свет лежи в лукаваго". Когато развива някаква тема, ученикът трябва да се вдълбочи в себе си, да види, от своите опитности и преживявания, какво е написано там, и това знание да изнесе. Рече ли да пише, кой какво казал по дадения въпрос, той ще се отдалечи от истината.

Връзки на знанието

Линк към коментар
Share on other sites

15.12.15

Каждая правильная мысль – образ Божественной идеи. Человеческая жизнь начинается с мысли. Если человек думает – сознаёт, что живёт. Мысли, чтобы быть живой, нужно сопровождаться чувством. Это подразумевает нисхождение мысли в реальный мир, в мир форм. Для того, чтобы чувство было позитивным, оно должно сопровождаться волевым действием. А под словом «действие» мы понимаем крайний предел, которого достигает дух при каждом своём проявлении. Значит, мысли, чувства и действия указывают остановки, станции Духа.

Мысль, чувство и действие

 

Всяка права мисъл е образ на Божествена идея. Човешкият живот започва с мисълта. Щом мисли, човек съзнава, че живее. За да бъде жива, мисълта трябва да се придружава с чувство. Това подразбира слизане на мисълта в реалния свят, в света на формите. За да бъде положително, чувството трябва да бъде придружено с волево действие. Под думата действие пък разбираме крайния предел, до който духът достига при всяка своя проява. Значи, мислите, чувствата и действията показват спирките, станциите на духа.

Мисъл, чувство и действие

Линк към коментар
Share on other sites

16.12.15

Следовательно, когда в мысль человека проникают две противоположные идеи, или два противоположных принципа, они создают в его сознании определённое раздвоение. Но всякое раздвоение лишает человека Свободы. Об этом нужно знать всем. Никогда не следует допускать проникновения в ум человека двух противоположных мыслей.

Мысль, чувство и действие

 

Следователно, когато в мисълта на човека проникнат две противоположни идеи, или два противоположни принципа, те създават в съзнанието му известно раздвояване. Всяко раздвояване пък лишава човека от неговата свобода. Това трябва да се знае от всички. В ума на човека никога не трябва да проникват две противоположни мисли.

Мисъл, чувство и действие 

Линк към коментар
Share on other sites

17.12.15

Ваши испытания будут становиться более серьёзными по мере того, как вы более глубокого входите в Учение. Вам будут даваться задачи, вгоняющие вас в пот несколько раз в день. Таков путь ученика. Привилегия ученика заключается в том, что он будет переносить все трудности и страдания сознательно, будет знать, почему они есть и зачем появляются. И если вы не находитесь в Школе, вы опять будете переносить эти испытания и страдания, но не будете знать, почему проходите через них. Привилегия оккультного ученика состоит в Свете [Свете Знаний], которым он располагает.

Мысль, чувство и действие

 

Колкото по-дълбоко навлизате в учението, толкова изпитите ви ще стават по-трудни. Ще ви се дават задачи, които по няколко пъти на ден ще ви изпотяват. Такъв е пътят на ученика. Привилегията за ученика се заключава в това, че той ще прекара всички мъчнотии и страдания съзнателно, ще знае, защо и за какво идат. И вън от Школата да сте, вие пак ще прекарате тия изпитания и страдания, но няма да знаете, защо ги минавате. Привилегията за окултния ученик седи в светлината, с която той разполага.

Мисъл, чувство и действие

Линк към коментар
Share on other sites

18.12.15

Ученичество – особенное состояние ума. В оккультном смысле слова, человек может быть учеником только до тех пор, пока он в контакте или связи со своим Учителем. Если он теряет или прерывает эту связь – он перестаёт быть учеником. Для того, чтобы быть в постоянном контакте [с Учителем] необходимо послушание и внимание. Человек может быть послушен только Высшему, Божественному. Тут требуется абсолютное послушание. Что касается низшего, то его необходимо подчинить Высшему.

Обязанности ученика

 

Ученичеството е особено състояние на ума. В окултен смисъл на думата, човек може да бъде ученик, само докато е в контакт, или връзка с Учителя си. Щом изгуби или прекъсне тази връзка, той престава да бъде ученик. За да бъде в постоянен контакт, необходимо е послушание и внимание. Човек може да бъде послушен само към Висшето, към Божественото. Тук се изисква абсолютно послушание. Щом се отнася до низшето, то трябва да има послушание и внимание към висшето.

Изисквания от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

19.12.15

Связь между Учеником не моментальная, образованная в данный момент, но и не временная. Такая связь вечная и существует тысячи лет. Ученику не нужно впадать в сомнения от отсутствия успехов, которые можно встретить ещё вначале своего ученичества. Мир, в котором живёт Учитель, абсолютен и не терпит никакого невежества. ...Значит, ученикам необходимо иметь послушание и внимание к своему Учителю, чтобы в них постепенно могли развиваться новые чувства и способности – как благоприятная среда для усвоения новых идей.

Обязанности ученика

 

Връзката между Учителя и ученика не е моментална, в даден момент образувана, нито пък е временна. Тя е вечна и съществува от хиляди години насам. Ученикът не трябва да се разколебава от неуспехите, които може да срещне още в началото на своето ученичество. Светът, в който Учителят живее е абсолютен и не търпи никакво невежество. ...Значи, учениците трябва да имат послушание и внимание към Учителя си, за да могат постепенно да се развиват в тях нови чувства и способности, като благоприятна среда за възприемане на новите идеи.

Изисквания от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

20.12.15

Прежде чем взойти на Небо, вы пройдёте экзаменационную комиссию, которая задаст вам вопросы о ваших чувствах и идеях, вашем милосердии, вашей Любви к ближнему и Богу, и ещё много других вопросов. Потому что  Христос уже идёт на землю  и будут открываться, как сказано, «Книги Жизни», и люди предстанут на Суде, где будет определено – заслуживают они, или не заслуживают, перейти в следующий класс или взойти на Небо. Каждому человеку будет дано то, что он заслуживает.

Учители

Учители

 

Преди да влезете в Небето, ще минете пред изпитна комисия, която ще ви зададе въпроси, какви са вашите чувства и идеи, какво е вашето милосърдие, вашата любов към ближния и към Бога и много още въпроси. Защото сега Христос иде и ще се отворят, както е казано, книгите на живота, и ще бъдат съдени хората, дали заслужават или не да минат в един клас по-горе или да влязат в Небето. Ще се даде всекиму това, за което е достоен.

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...