Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.12.15 - 27.12.15)


Рассвет

Recommended Posts

21.12.15

Вписал ли Христос хотя бы один раз Своё Имя в вашу душу, в ваше сердце? Если Он вписал Его, считаю вас счастливыми; если не вписал – постарайтесь Его встретить и попросить Его вписать. И когда впишет Своё Имя, не бросайтесь трубить и хвалиться: «Христос вписал Своё Имя в нашей книге», нет! Эта запись необходима не здесь, а на Небе; когда придёте туда, ангелы остановят вас и спросят [о тетради]: «Ну-ка, вынимайте свою тетрадь», и если Господь расписался в ней, они вам скажут: «Можете войти». Тогда и Христос, и святые, и ваши большие и малые братья встретят вас с [пальмовыми] ветками и будет большая радость, что вы пришли.

Учители

Учители

 

Записал ли е Христос Името Си във вашата душа, във вашето сърце поне един път? Ако Го е записал, ублажавам ви; ако не Го е записал, постарайте се да Го срещнете и да Го помолите да Го запише. И когато запише Името Си, да не тръгнете да тръбите и да се хвалите: „Христос записа Името Си в нашата книжка“, не! То ви е потребно не за тук, а за Небето; когато отидете там, ангелите ще ви спрат и ще ви попитат: „Я извадете тефтерчето си“, и ако Господ се е разписал в него, ще ви кажат: „Свободни сте да влезете“. Тогава и Христос, и светиите, и вашите големи и малки братя ще ви посрещнат с вейки и голяма радост ще бъде, че сте дошли.

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

22.12.15

Когда в вас войдёт Учение Христа – оно вас возвысит, вы познаете людей, вы увидите их души. Часто, встречаясь, люди допытываются: «Я – христианин, а ты веришь ли в Христа?» Если вы христиане, нет необходимости спрашивать: само вопрошание показывает, что в спрашивающем Учение Христа не живёт.

Учители

Учители

 

Когато влезе във вас Христовото учение, то ще ви подигне, вие ще познаете хората, ще виждате техните души. Често се срещат двама и се питат: „Аз съм християнин, ти вярваш ли в Христа?“ Ако сте християни, няма защо да се питате: самото питане показва, че в него няма никакво християнство.

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

23.12.15

И когда вы возвысите свой ум и сердце к Христу – Он поведёт вас за руку и введёт в Божественный сад; он вас приведёт к Источнику Любви, чтобы вкусить её; вы на опыте вкусите вещи (прикоснётесь к Любви, испробуете её). Более счастливого момента, чем этот, для вас не будет.

Учители

Учители

 

 

И когато издиг нете ума си и сърцето си към Христа, Той ще ви хване за ръката и ще ви въведе в Божествената градина; ще ви заведе при извора на Любовта, да вкусите от нея; опитно ще вкусите нещата. По-щастлив момент от този за вас няма да има.

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

24.12.15

Христос сошёл на Землю, чтобы установить закон «подобия». Он говорит: «Я не хочу царствовать над вами; я хочу научить вас как быть счастливыми, и если вы меня любите и исполняете Мой закон – будете счастливы». У тебя плохое настроение, ты ненавидишь, сплетничаешь, несчастен – ты находишься в законе противоположностей. Нужно покинуть его, или, говоря научно, выйти из закона «контрастов» и войти в закон «подобия». Другими словами: измени условия и среду. Начни любить.

Дух и плоть. Приливы и отливы в жизни

 

Христос слезе на земята, за да установи закона на „подобието“. Той казва: „Аз не искам да господарувам над вас; а искам да ви науча как да бъдете щастливи, и ако ме обичате и изпълнявате Моя закон, ще бъдете честити“. Неразположен си, мразиш, одумваш, нещастен си – ти си в закона на противоположностите. Трябва да го напуснеш, или, в научна форма казано, да излезеш от закона на „контрастите“ и да влезеш в закона на „подобието“. С други думи, да измениш условията и средата. Почни да обичаш.

Духът и плътта. Приливи и отливи в живота

Линк към коментар
Share on other sites

25.12.15

Поэтому Христос обращается к вам и говорит вам: «У вас один Учитель – Христос». От всех вас требуется запомнить того Учителя, Который пришёл 2000 лет назад, чтобы искупить вас от греха.

Учители

Учители

 

 

Затуй Христос се обръща към вас и ви казва: „Един е вашият учител – Христос“. От всинца ви искам да запомните този Учител, Който е дошъл пред 2,000 години, да ви изкупи от греха.

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

26.12.15

Каждое утро читаем по одной главе из Евангелия, ищем некую заповедь в этой главе и прилагаем её в течение дня в своей жизни, и тогда Христос придёт в нас – создаст Себе в нас жилище и таким образом мы поймём глубокую сущность Божественных дел.

Если любите Меня, соблюдите Мои заповеди

 

Всяка заран да четем по една глава от Евангелието, да търсим някоя заповед в тая глава и да я приложим през деня в живота си, и тогава Христос ще дойде в нас - ще си направи жилище у нас и по тоя начин ще разберем дълбоките Божествени работи.

Ако Ме любите, ще опазите Моите заповеди

 

Линк към коментар
Share on other sites

27.12.15

Меня спрашивают: а ты что делаешь? – Я смотрю, что делает Господь и учусь от Него. Я бы желал, чтобы все вы учились поступать так, как поступает Бог! Это – благородство, это – жест души!

Тесный путь

 

Питат ме: Ами ти какво правиш? – Аз гледам, какво прави Господ и се уча от Него. Бих желал всички вие да се учите да постъпвате, както Бог постъпва. Това е благородство, това е жест на душата!

Тесният път

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...