Jump to content
Порталът към съзнателен живот

СОЦИАЛНА ФОБИЯ


blossom

Recommended Posts

Здравейте!Нова съм тук и ако не е трябвало да пускам нова тема моля да ме извините.Пиша тук,защото нямаше как да попитам(освен по телефона)Орлин Баев дали би работил примерно по скайп и ако не да ме насочи към подходяща литература за моето състояние.Бих искала да попитам също дали ТЕС и ПРЕНАРЕЖДАНЕ НА МАТРИЦАТА ще изкоренят проблема ми и въобще ако си купя купя книгата ПРЕНАРЕЖДАНЕ НА МАТРИЦАТА ще мога ли аз самата да прилагам наученото върху себе си.Влязох тук с идеята да се свържа с ОРЛИН БАЕВ,но виждам ,че има и други специалисти.Ще бъда благодарна на всеки,който откликне.

Сега малко за мен.Жена на 32.Имам мъж,който ме разбира и дете на 5.Всичко явно се е случило много плавно през годините.В съвсем

детските си години се изявявах постоянно-рецитирах,пеех.После някъде в пубертета усетих,че съм притеснителна,но го прикривах успешно.Освен това имам прекомерно изпотяване от малка,включае ръце,крака и лице(дъщеря ми е така).Имам светла кожа и се зачервявам.Дотук долу горе ,но в един момент(не много ясен)забелязах,че когато се срещам с познати,гореща вълна се блъска в лицето ми и се разлива по тялото.Всеки път ,когато идват при мен и невсеки път ,когато аз отивам при тях.Когато забременях стана ад.Аз работих до края на бременноста и атаките бяха всеки ден по няколко.Отидох на психиатър.Изписа ми ципралекс и ми каза като спра да кърмя да ги почна.Докато кърмех всичко беше страх-дори когато идваха близките на мъжа ми.Ципралекса не ми помогна.Започнах Золофт.имаше съвсем малко подобрение,поне ходех до детската кухня без такива натрапливости.Върнах се на работа.Беше зима,работа в търговски център-без истински въздух и светлина.Започнах да ходя на психотерапия.Спрях золофта,започнах Бифлокс.Направихме около 10-13 сесии.Никакво подобрение Или почти никакво,защото лятото съм малко по-добре.Миналия февруари спрях хапчетата,напуснах работа,за да се грижа за детето,започнах работа от вкъщи.Майка ми беше зле-водихме я по лекари и в София.Бях толкова заета и притеснена,че атаките изчезнаха.Но майка ми почина и всичко се върна.Записах се да уча,за да продължа да се боря.Стана малко дълго-съжалявам.Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Състоянието, което описваш е от тревожния спектър, но не е фобия. Медикаментозна терапия не е решение. Имаш нужда от работа в контакти, постижения, самоувереност. Яснота за връзката между психика и тяло и защо ти се случват симптомите. Нужда да пренаредиш малко спомените в периода на първите кризи. Изабщо терапевтичен процес целящ промяна на отношението ти към себе си и към света.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отделените думи,д-р Колева!Не обясних много нещата в първия пост,за да не стане дълго.Но...Мисля ,че съм със соц.фобия,защото се чувствам зле,когато:

-се запознавам с нови хора;се виждам с познати;се виждам с хора ,при срещата със които съм получавала треперене ,задух,изчервяване,подкосяване на краката .Това е почти винаги.От тук нататък явно има и др.неща.Примерно съм с детето навън,но ако мине някой и ме заговори е ужасно(започват едни иглички да ме бодат по лицето и тялото)В същото време ако аз отивам при този човек се чувствам много по-спокойна.Това е супер изморително.Има и още нещо-чувствам се по абсолютно същия начин дори когато по телевизията дават най-обикновени сцени-любов,целувка,дори най-безобидни предавания ми действат зле.Преди малко ходих до магазина и видях мъжа на моя приятелка-исках да си кажем две думи,но не успях-казах само здрасти.Просто усетих как всичко се надига в мен и побързах да тръгна,докато цвета ми не беше станал морав.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...