Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Л. Любенова


Recommended Posts

Здравейте приятели психотерапевти!

От известно време мозъка ми работи на висока скорост.  Живея в Германия и стреса на новото място си каза думата. 

Не мога да разбера точно какво ми е.  Дали е проблем с нервната система. 

Понякога мислите се забързват и не мога да ги догоня.  Случва се да зацикля на едно място и някоя мисъл да се повтаря известно време. 

Взимах известно време хомеопатични хапчета Neurexan. 

Отначало ме успокояваха,  но последният път се случи точно обратното. Зациклих на една мисъл и дълго време се въртя из главата ми.  Та вече не ги взимам. 

Много често мислите ми се римуват.

Пиша стихове, когато съм вдъхновена. 

Но умът ми много често слага рима на почти всяка дума, която чуе. 

Може би прекарвам доста време сама и ми липсват разговорите на български.  

В семейството разменяме по някое изречение.  Но в днешното компютърно време всеки вкъщи е грабнал телефон или таблет и няма време за приказки. 

Чета книги,  слушам музика. 

Като тичам, дишам дълбоко,  карам колело умът ми се успокоява и забавя ход. 

Но не винаги имам сили да бягам. Но определено чистият въздух ми се отразява добре.  Най-често зациклям в затворени помещения. 

Отначало много се стресирах от това състояние.  Вече не се плаша толкова. 

Хапвам и по малко черен шоколад.

Благодаря  ви за отделеното време!

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Tи сама си го казала- ,,стреса на новото място си каза думата,,. Всичко това което описваш са негови дела.помисли как да го намалиш и той ще замлъкне.Това е, нищо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ви д-р Първанов!

Тичането много ми помага.  Имам и няколко излишни килца. :)

Хубав ден ви желая! 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте отново!

Напоследък съм наводнена от лоши мисли. И са наистина неприятни. Ставам рано, отивам на работа. Не си доспивам. Ако легна слетобяд мислите идват и ме връхлитат и предпочитам да стана и да се занимавам с нещо. Записах си час за психолог, но е чак след 2 месеца.

Нямам проблеми. Може би мозъкът ми свикна да мисли негативно и сега се чудя как да го превъзпитам.

Почти винаги още в момента на събуждането ми идват лоши мисли. Та още в просъница се опитвам да си мисля нещо хубаво.

Естествено заради лошите си мисли избягвам социални контакти и събирания с хора.

За да се концентрирам избирам теми като рак и други болести, за да си дам сметка, че аз нямам сериозни проблеми.

Мисля за болни хора, които не се предават. Опитвам се да бъда благодарна.

Опитвам се да разбера къде ми е проблемът.

Живея простичко работя, карам колело, храня се здравословно.

Преди години се молех. Казвах всеки ден молитви.

Сега не го правя.

Опитвам да бъда благодарна, по някакъв начин да въздействам на съзнанието си да влезе в състояние на мир на покой.

Може би това се прави чрез медитацията.

Трудно ми е защото се боря с някакви мисли, нещо, което не съществува, но е силен противник.

Не знам как да си помогна.

Преди пишех стихове. А сега се чувствам все едно съм другата половина на това поетично същество.

Имам възможност да опозная и тъмната си страна.

Интересно е, че на мозъка не му омръзват черните мисли, въпреки че осъзнавам, че така хабя ценна енергия,

сама се въвличам в един омагьосан кръг, от който няма излизане. Спирам развитието си. Блокирам се.

Мисля да си намеря ново хоби фотографията. И да снимам красотата на природата. И затова трябва да чакам два месеца,

за да събера пари за хубав фотоапарат.

Искам да изляза от това блато и да си бъда същият човек, който бях преди години-жизнерадостен и благодарен на живота.

Ако може ми дадете някакви насоки за справяне с моите проблеми.

Някакви упражнения за концентрация.

Мечтая единствено да отида отново на Алпите през зимата. Както и да си купя къща с двор.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

,,трудно ми е защото се боря с някакви мисли, нещо, което не съществува, но е силен противник. ,,

Остави ги, не се бори с тях и те сами ще изчезнат.Борейки се, ти непрекъснато им обръщаш внимание и ...няма как да изчезнат.

Това са само мисли все пак.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Пак съм аз. Имам проблеми с мъжът ми. Спим на едно легло, но не ме прегръща. Никаква нежност.

Понеже живеем в Германия и ми е много самотно, не мога да спя. Събота и неделя ми е тягостно.

През седмицата ходя на работа, измарям се и заспивам лесно, но петък и събота ми е тежко.

Мисля да си купя голям плюшен мечок, за да заспивам по-лесно.

Още 13 години има докато пораснат децата и да се освободя от тази връзка. Сега заради децата не мога нищо да направя. Не искам да ги стресирам и да разделям семейството.

Има и друго. Дори и да се разделим в Германия почти нямам познати и ще ми е още по-трудно и самотно. Пак не е решение.

В България имам много познати и приятели и там емоционалното общуване с тях запълва тази празнота, но в чужбина е различно.

Ставаш прекалено зависим от партньора си, от неговите недостатъци, опознаваш го.

Ако може да ми дадете някакъв съвет ще се радвам.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо по-вредно за децата, от живота им в такова семейство.

На какво ще ги научи пребиваването им в него?Нали, те ще копират поведението, което виждат от вас. Нима мисли6,че те ще създадат семейство различно от вашето? Няма от къде да вземат различен модел.Нищо хубаво не ги очаква.

Линк към коментар
Share on other sites

В 10/29/2017 at 11:33, wonderful каза:

Пак съм аз. Имам проблеми с мъжът ми. Спим на едно легло, но не ме прегръща. Никаква нежност.

Понеже живеем в Германия и ми е много самотно, не мога да спя. Събота и неделя ми е тягостно.

През седмицата ходя на работа, измарям се и заспивам лесно, но петък и събота ми е тежко.

Мисля да си купя голям плюшен мечок, за да заспивам по-лесно.

Още 13 години има докато пораснат децата и да се освободя от тази връзка. Сега заради децата не мога нищо да направя. Не искам да ги стресирам и да разделям семейството.

Има и друго. Дори и да се разделим в Германия почти нямам познати и ще ми е още по-трудно и самотно. Пак не е решение.

В България имам много познати и приятели и там емоционалното общуване с тях запълва тази празнота, но в чужбина е различно.

Ставаш прекалено зависим от партньора си, от неговите недостатъци, опознаваш го.

Ако може да ми дадете някакъв съвет ще се радвам.

 

 

 

Бих ти дала съвет или мнение, но не уточняваш за какво. Кое е това, което искаш да изясниш за себе си?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво искам да изясня за себе си. Животът не е лесен. Останах без работа и сега съм отниово финансово зависима.

Виждам колко ми е трудно с моят мъж. Казва от време на време някоя обида , без причина.

Не се чувствам изобщо добре. Но имам деца и още 6-9 години е времето, през което трябва да завършат училище и да станат самостоятелни.

Мисля си , че и мъжът ми не е много добре психически, не е подготвен за съпруг и също не е наясно със себе си.

С един човек, който не ме подкрепя, макар и в момента да нямам проблеми, постоянно съм поставена в една стресова ситуация.

Но времето ще покаже. Сега ще търся друга работа, а докато си намеря ще си правя гимнастиката, ще чета книги и ще се грижа за себе си.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Понеже живеем в Германия и ми е много самотно, не мога да спя. Събота и неделя ми е тягостно.

През седмицата ходя на работа, измарям се и заспивам лесно, но петък и събота ми е тежко.

Здравей ! Задай си въпроса - Какво наистина всъщност искам?

Това ли е животът, който искаш да имаш ? Или живееш против вътрешните си потребности и желания? 

Цитат

В България имам много познати и приятели и там емоционалното общуване с тях запълва тази празнота, но в чужбина е различно.

Поздрави !

Редактирано от Василена Христова
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...