Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.03.16 - 13.03.16)


Recommended Posts

07.03.16

Человеку, чтобы правильно развиваться, нужно каждый день выделять по 5 минут для того, чтобы размышлять на различные темы, т. е. о всех науках. Каждая наука пробуждает соответствующий мозговой центр и даёт возможность человеческому черепу хорошо оформиться, стать правильным. По этой причине в школах уделяется место изучению всех предметов. Однородная и однообразная работа пробуждает однородные центры. Поэтому человеку рекомендуется разнообразить свою работу. У человека имеются приблизительно 50 центров в голове – им нужно развиваться.

Практические правила

 

За да се развива правилно, човек трябва да отделя всеки ден по пет минути, да мисли върху всички предмети, т.е. върху всички науки. Всяка наука събужда съответния мозъчен център и дава възможност на човешкия череп да се оформи добре, да стане правилен. Тази е причината, дето в училищата са застъпени всички предмети. Еднородната и еднообразна работа събужда еднородни центрове. Затова се препоръчва на човека да разнообразява работата си. Човек има около 50 центъра на главата, които трябва да се развиват.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

08.03.15

Говорят: «Зачем Адаму понадобилась жена? Чтобы привести его к беде?» Бог не создавал для Адама беды, а дал ему работу – у Евы были инициатива и ум. Она была очень умной женщиной, намного умнее вас, считающих себя умными, – вся современная культура и знания держатся на ней. Она согрешила, но сознала свой грех и исправила его, сказав мужу:«Я тебя привела к падению, и я тебя подниму; сейчас я тебя спасу, чтобы ты стал умнее, потому что ты не имеешь ума – если бы ты был умён, не желал бы моего прихода на Землю». Если бы вы, женщины, понимали этот закон как ваша старая мать, то были бы вы намного умнее...

Новое основание 

Новое основание

 

Казват: „Защо му е трябвало на Адам жена да го туря в беля?“ Не му създаде Бог беля, а му създаде работа – у Ева имаше инициатива и ум. Тя беше много умна жена, много по-умна от вас, които се мислите за умни – съвременната култура и знания се дължат на нея. Тя направи грях, но после се яви, че го изправи, като каза на мъжа си: „Аз те турих долу, аз ще те вдигна горе; сега ще те спася, за да се научиш на ум, защото ти нямаше ум – ако беше умен, не щеше да ме искаш да дойда на Земята.“ Ако вие, жените, разбирахте този закон, както вашата стара майка, бихте били много умни...

Новото основание

Линк към коментар
Share on other sites

09.03.15

Если вы хотите развивать своё воображение, то никогда не представляйте себе отрицательные ситуации – ваше падение в какую-то яму, погоню за вами – чтобы вас убить, провал на экзамене. Если вы несёте в себе отрицательные образы, то они когда-нибудь реализуются в умственном или в физическом мире. Если вы представили себе, что падаете в яму, то сразу же представьте, что кто-то вам подаёт руку или верёвку и вы сразу оттуда вылезаете; если кто-то гонится за вами – снова представьте себе, что вам идут на помощь; если вы идёте на экзамен – держите в своём уме мысль, что ваш профессор разумный человек, входит в ваше положение и помогает вам свободно рассказать о том, что вы знаете. О чём человек думает, то и происходит.

Практические правила

 

Ако искате да развивате въображението си, никога не си представяйте отрицателни положения: че падате в някоя яма, или че ви гонят да ви убият, или че пропадате на изпит. Носите ли отрицателни образи в себе си, някога те ще се реализират в умствения или във физическия свят. Щом си представите, че падате в яма, веднага си представете, че някой ви подава ръката си или въже и веднага излизате оттам; ако някой ви гони, пак си представете, че ви идат на помощ; ако отивате на изпит, дръжте в ума си мисълта, че професорът ви е разбран човек, влиза в положението ви и ви помага свободно да си кажете, каквото знаете. Каквото мисли човек, това става.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

10.03.15

Появляется вопрос: Почему люди не преуспевают в своей жизни? – Потому что служат себе чаще отрицательными и разбитыми формами и образами, чем положительными и целыми. Таким образом люди обрывают связь между умом и сердцем, между умом и духом, между сердцем и своей душой. Единственная связь, которую они не могут оборвать, связь между душой и духом, но она принадлежит высшим мирам, почти недоступна для физического мира. Чтобы не обрывать свои естественные связи, человеку нужно быть довольным всем, чем он в данный момент времени обладает. Если придёт недовольство – человеку необходимо справиться с ним, изучить его и получить от него какой-то урок.

Практические правила

 

Явява се въпросът: Защо хората не успяват в живота си? – Защото си служат повече с отрицателни и счупени форми и образи, отколкото с положителни и здрави. По този начин те късат връзката между ума и сърцето, между ума и духа, между сърцето и душата си. Единствената връзка, която не могат да скъсат, е връзката между душата и духа, но тя е много високо, почти недостъпна за физическия свят. За да не къса естествените си връзки, човек трябва да бъде доволен от всичко, което в дадения момент има. Дойде ли недоволството, той трябва да се справи с него, да го изучи и да извади някаква поука.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

11.03.16

В каждом затруднении, во всяком испытании скрывается что-то доброе, которое когда-нибудь даст результаты. – «Нельзя ли без трудностей и страданий?» – Нельзя. Если бы было можно не испытывать страданий, то Христос первым обошёлся бы без них. Всё Небо пришло бы ему на помощь. Страдания переносятся тяжело, но когда человек знает об их смысле, когда знает, что за каждым затруднением в физическом мире скрывается какое-то благо, он становится сильным и выдерживает испытания с Радостью и Любовью.

Практические правила

 

Във всяка мъчнотия, във всяко изпитание се крие нещо добро, което един ден ще даде резултати. – „Не може ли без мъчнотии и страдания?“ – Не може. Ако можеше без страдания, пръв Христос щеше да мине без тях. Цялото небе щеше да Му дойде на помощ. Мъчно се носят страданията, но когато човек знае крайните резултати, когато знае, че зад всяка физическа мъчнотия се крие някакво благо, той става силен и издържа с радост и любов.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

12.03.16

Работайте над собой сознательно, приобретайте какие-нибудь качества каждый день. Если вы обладаете определённым качеством, более сильно развитым по отношению к другим, то приложите сначала его, распределив это качество везде. Кто-то говорит, что у него сильно развита Любовь, что он имеет много Любви. Тогда пусть он распределит свою Любовь на ручейки для полива своего сада.

Практические правила

 

Работете върху себе си съзнателно, всеки ден да придобивате по нещо. Ако имате известно качество, по-силно развито от другите качества, приложете първо него, като го разпределите навсякъде. Някой казва, че любовта му е много развита, че има много любов. Тогава нека разпредели любовта си на вадички, да полива цялата си градина.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

13.03.16

Любовь – нечто Священное. Если она придёт к вам, отнеситесь к ней со всем своим почитанием и благоговением. Бог есть Любовь. Следовательно, что вы думаете о Боге, то же самое будете думать и о Любви.

Практические правила

 

Свещено нещо е Любовта. Дойде ли при вас, ще се отнесете към нея с всичкото си почитание и благоговение. Бог е Любов. Следователно, каквото мислите за Бога, такова ще мислите и за Любовта.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...