Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.03.16 - 27.03.16)


Recommended Posts

21.03.16

Я предреку вам так: если болгарский народ сможет взять Царствие Божие Любовью, если сможет сохранять его с Любовью и укреплять его Духом, тогда он будет величайшим народом, а царь его, безразлично кто он, также будет самым великим. На место царя может быть посажен и самый последний болгарин, пастух овец или скота, но я буду иметь самое большое уважение к нему, если он может воплотить это в своей жизни. На вопрос нужно смотреть так: в жилах каждого, рождённого и вдохновлённого Любовью и Духом, течёт царская кровь. Я бы пожелал всем вам, чтобы в вас текла такая кровь.

Любовью берётся

 

Аз ще ви пророкувам така: ако българският народ може да вземе Царството Божие чрез Любов, ако може да го държи с Обич и да го крепи с Дух, тогава той ще бъде най-великият народ, а царят му, безразлично кой е той, също ще бъде най-великият. Може за цар да е турен най-последният българин, овчар или говедар, но аз ще имам най-голямо почитание към него, ако той може да приложи това. Така трябва да се гледа на въпроса: всеки, който е роден и вдъхновен от Любов, Обич и Дух, в жилите му тече царска кръв. Бих желал във всички вас да тече такава кръв.

С любов се взима

Линк към коментар
Share on other sites

22.03.15

Сегодняшний день имеет символическое отношение к будущему: будущая культура будет культурой Любви и культурой Духа. ...И сейчас я даю мотто для вашей будущей жизни на Земле – будьте девственными, т. е. вашей Любовью и Духом будьте выше всякого верования, религиозного общества и понимания, объединитесь с Богом и скажите: «Господи, мы будем служить Тебе с Любовью, с Любовью будем беречь Твоё Царство и Духом будем Его укреплять».

Любовью берётся

 

Днешният ден има символично отношение към бъдещето: бъдещата култура ще бъде култура на Любовта, култура на Обичта и култура на Духа. ...И сега аз поставям за мото на бъдещия ви живот на Земята да бъдете девствени, т. е. да имате Любов, Обич и Дух, да стоите по-горе от всяко вярване, религиозно общество и схващания, да се обедините с Бога и да кажете: “Господи, ние с Любов ще Ти служим, с Обич ще поддържаме Царството Ти и с Дух ще го крепим”.

С любов се взима

Линк към коментар
Share on other sites

23.03.15

Человеку необходимо обладать чистотой ума и сердца. Освободите свои сердца от огорчений и умы – от недоразумений между вами, потому что настали тяжёлые времена. Пространство полно Божиими войнами. Если вы посмотрите в высший мир, то увидите войны, вынутые ножи, поднятые знамёна, боевые колесницы. Там все точат свои ножи и посматривают на Землю, ищут в мире праведных и добрых людей. Если не найдут праведных и добрых в необходимом количестве – пойдут вперёд, бросятся в бой и крикнут: «Конец всей лжи!» В мире необходим лад и порядок.

Осознанный день

 

Чист трябва да бъде човек по ум и по сърце. Освободете сърцата си от горчивините, и умовете – от недоразуменията помежду си, защото са настанали усилни времена. Пространството е пълно с Божии войни. Ако погледнете нагоре, ще видите войни, с извадени ножове, с вдигнати знамена, с бойни колесници. Там всички точат ножовете си и поглеждат към земята, търсят праведни и добри хора в света. Ако не намерят, колкото трябва, те ще тръгнат напред, ще се пуснат в бой и ще извикат: „Край на всички неправди!“ Ред и порядък е нужен в света.

Будният ден

Линк към коментар
Share on other sites

24.03.15

Пророк Исайя говорит, что мысли Бога не похожи на человеческие. Говоря другими словами: Идейная жизнь не похожа на обыкновенную. Противоречия людей основаны именно на том, что люди хотят войти в идейную жизнь со своими обычными взглядами. Кто-то думает, что может войти в идейный мир со своими старыми навыками и взглядами. Это невозможно. Новые времена требуют новых взглядов.

Смирение

 

Пророк Исаия казва, че Божиите мисли не приличат на човешките. С други думи казано: Идейният живот не прилича на обикновения. Противоречията на хората се дължат, именно, на това, че искат да влязат в идейния живот с обикновените си разбирания. Някой мисли, че може да влезе в идейния свят със своите стари навици и разбирания. Това е невъзможно. Новите времена изискват нови разбирания.

Смирението

Линк към коментар
Share on other sites

25.03.16

Под Любовью («Любов») мы не понимаем физические переживания, настроения и чувства, а понимаем нечто высокое, превосходящее возможности физического человека. Любит только тот человек, который перерос физические условия, сам себе хозяин. Ни один из современных языков не может передать содержание и смысл Божественной Любви. Жить в такой Любви – это значит, что в один миг перед тобой раскроется весь мир с его наукой, философией, искусством, музыкой. Тот, кто живёт в Любви, растёт и правильно развивается.

Младенец возрастал

 

Под „любов“ не разбираме физически преживявания, настроения и чувства, но нещо високо, което надминава възможностите на физическия човек. Само онзи люби, който е надрасъл физическите условия, който е господар на себе си. Никой от съвременните езици не може да предаде съдържанието и смисъла на Божията Любов. Да живееш в тази Любов, това значи в един миг да ти се разкрие целият свят с неговата наука, философия, изкуство, музика. Който живее в любовта, той расте и се развива правилно.

Детето растеше

Линк към коментар
Share on other sites

26.03.16

обращаюсь ко всем мужчинам, женщинам и детям ратовать за идею, которая принесёт братство, равенство и свободу между народами.

Пусть прекратится борьба между народами. Каждый народ должен стремится стать великим по Духу, Мудрости и Любви, а не большим, владеющим и управляющим малыми народами. Пусть каждый работает в этом направлении, чтобы освободиться от удушающей сегодня атмосферы, и скажет себе: Мы можем договориться, наладить свою жизнь, потому что с нами Господь, с нами Духовный мир.

Младенец возрастал

 

...обръщам се към всички мъже, жени и деца да ратуват за идеята, която ще донесе братство, равенство и свобода между народите.

И тъй, да престане борбата между народите. Всеки народ да се стреми да стане велик по дух, мъдрост и любов, а не голям, да владее и управлява малките народи. Нека всеки работи в това направление, да се освободи от атмосферата, която сега го задушава и да си каже: Ние можем да се споразумеем, да уредим живота си, защото Господ е с нас, духовният свят е с нас.

Детето растеше

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

27.03.16

Когда мы говорим, что всё в жизни достижимо, то подразумеваем, что между человеческим и духовным, между духовным и Божественным существует определённое отношение, определённая параллель. Если мы доходим до непостижимых вещей, то это показывает, что параллель нарушена, т. е. между человеческим и Божественным наступила какая-то дисгармония.

Смирение

 

Когато казваме, че в живота всичко е постижимо, разбираме, че между човешкото и духовното, между духовното и Божественото съществува известно отношение, известен паралел. Дойдем ли до непостижими неща, това показва, че паралелът е нарушен, т.е. между човешкото и Божественото е настанала някаква дисхармония.

Смирението

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...