Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.03.16 - 03.04.16)


Recommended Posts

28.03.16

В Духовном мире смирение является мерой, определяющей расстояние между параллельными линиями. Смирение – качество, но, одновременно, оно мера для определения расстояния между параллельными линиями. От этого расстояния зависит гармония, существующая между мыслями, чувствами и поступками человека. Между мыслями смиренного человека и Божественными мыслями существует определённая параллель, благодаря чему смиренный человек пользуется Божественными Знаниями естественно, без каких-либо усилий.

Смирение

 

В духовния свят смирението е мярка, която определя разстоянието между успоредните линии. Смирението е качество, но същевременно е мярка за определяне разстоянието между успоредните линии. От това разстояние зависи хармонията, която съществува между мислите, чувствата и постъпките на човека. Между мислите на смирения и Божествените мисли има известен паралел, благодарение на което смиреният се ползва от знанията на Бога естествено, без никакви усилия.

Смирението

Линк към коментар
Share on other sites

29.03.16

Тот, кто пришёл на Землю, является воином – добровольно или насильно будет участвовать в войне. Если ты вступил в войну – закончишь её и выйдешь победителем, но не уничтожишь своего неприятеля, а дашь ему такие же права, как себе. Отберёшь от него оружие и внесёшь Новое – как в свою жизнь, так и в его жизнь. Если ты думаешь, что, победив своего неприятеля, нужно его уничтожить, ты на ложном пути, ты не решил свою задачу правильно. Ты победишь неприятеля и его поднимешь. Это значит взять правильное направление жизни.

Два направления

 

Който е дошъл на земята, той е войник, доброволно или насила, ще участва във войната. Веднъж си влязъл във войната, ще я свършиш и ще излезеш победител, но няма да унищожиш неприятеля си, а ще му дадеш права като на себе си. Ще му вземеш оръжието и ще внесеш новото, както в своя живот, така и в неговия. Ако мислиш, че като победиш неприятеля си, трябва да го унищожиш, ти си на крив път, не си разрешил задачата си правилно. Ще победиш неприятеля си и ще го повдигнеш. Това значи да вземеш правата посока на живота.

Двете посоки

Линк към коментар
Share on other sites

30.03.16

Приходя на Землю, человек предвидит своё учение. Он учится, приобретает знания, а его жизнь предопределяется направлением его движения. Человеку необходимо научиться двум вещам: находить направление своего движения и способ изменения своих состояний. Если он научится этому – получает диплом, с которым может продолжить свою учёбу в школе более высокого уровня.

Два направления

 

Като слиза на земята, човек има предвид учението. Той се учи, придобива знания, а животът му се определя от посоката на неговото движение. Човек трябва да научи две неща: да намери посоката на своето движение и начин, по който да сменя състоянията си. Научи ли тези неща, той получава диплом, с който може да продължи учението си в по-висока школа.

Двете посоки

Линк към коментар
Share on other sites

31.03.16

Человек не подозревает, что врач находится в нём самом. При всех возникающих трудностях человек может помочь себе сам. Как? – С помощью своей мысли. Достаточно держать в своём уме положительные мысли, чтобы легко справиться и с бедностью, и с невежеством, и с болезнями.

Два направления

 

Човек не подозира, че лекарят е в самия него. Той сам може да си помогне при всички мъчнотии. Как? – Чрез мисълта си. Достатъчно е да държи в ума си положителни мисли, за да се справи лесно и със сиромашията, и с невежеството, и с болестите.

Двете посоки

Линк към коментар
Share on other sites

01.04.16

Чтобы разрешить свои задачи человеку нужно иметь пробуждённый ум и интерес к ним. Интерес диктуется развитием человеческих талантов и способностей. Насколько человек более развит в умственном и духовном отношении, настолько он имеет и более разнообразные и возвышенные интересы.

Методы питания

 

За да разреши задачите си, човек трябва да има буден ум и интерес към тях. Интересът се диктува от развитието на човешките дарби и способности. Колкото по-повдигнат е човек в умствено и в духовно отношение, толкова по-големи и високи интереси има.

Методи за хранене

Линк към коментар
Share on other sites

  02.04.16

Говоря о хороших и плохих условиях, мы подразумеваем не только внешние условия, но и внутренние. Внешние и внутренние противодействия не подразумевают плохие условия. У великих людей были большие препятствия и противодействия, но, благодаря им, они росли и развивались. Без трудностей и страданий нет роста, нет условий для развития. Плохие жизненные условия и препятствия помогают развитию благородного и возвышенного в человеке. Они становятся причиной [для того, чтобы] отказаться от старой жизни и вступить в Новую жизнь.

Рост и развитие

 

Когато говорим за добри и лоши условия, не разбираме само външните условия, но и вътрешните. Външните и вътрешните противодействия не подразбират лоши условия. Великите хора са имали големи спънки и противодействия, но чрез тях те са расли и са се развивали. Без мъчнотии и страдания няма растене, няма условия за развитие. Лошите условия и препятствия в живота помагат за развиване на благородното и възвишеното в човека. Те стават причина да напуснете стария живот и да влезете в новия.

Растене и развитие

Линк към коментар
Share on other sites

03.04.16

Стремитесь к красивым, сознательным и пластичным движениям, чтобы разумно связаться с приливами и отливами космической энергии, т. е. с истекающей и втекающей космической энергией. Отдача и приём космической энергии – вот что определяет состояние здоровья человека, а также и его мысли и чувства.

Втекание и вытекание

 

Стремете се към красиви, съзнателни и пластични движения, за да се свържете разумно с приливите и отливите на космичната енергия, т.е. с изтичащата и втичаща се космична енергия. Излизането и влизането на космичната енергия определя здравословното състояние на човека, а също така и неговите мисли и чувства.

Втичане и изтичане

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...